dzieci zostawione same w mieszkaniu
Adobe Stock
Aktualności

Pięcioro dzieci zostawionych w mieszkaniu bez opieki. Jedno z nich prosiło o pomoc

Piątka dzieci przebywała sama w domu. Najmłodsze z nich miało roczek! Jedno z dzieci poprosiło o pomoc sąsiadkę. Sprawą zajęła się policja.

W środę (12.01.2022 r.) w Warszawie w jednym z mieszkań przy ulicy Andersa doszło do interwencji policji. Piątka dzieci przebywała sama bez opieki osoby dorosłej. Policję o całym zdarzeniu zawiadomiła sąsiadka.

„W mieszkaniu przebywało pięcioro dzieci w wieku od roku do dziewięciu lat. Były pozostawione bez opieki. Zawiadomienie wpłynęło do nas od sąsiadki, ponieważ jedno z dzieci wyszło z mieszkania i poprosiło, żeby się nimi zająć” – poinformował Robert Szumiata, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Dzieci trafią do placówki opiekuńczej

Jak podaje TVN 24,  na miejsce została wezwana także straż miejska i pogotowie ratunkowe. Maluchy aktualnie przebywają w szpitalu na badaniach. Niebawem trafią do placówki opiekuńczej. Na razie policji nie udało się odnaleźć rodziców dzieci.

„Dzieci udały się z policjantami ze Śródmieścia do szpitala na profilaktyczne badania. Cała piątka trafi do placówek opiekuńczych wskazanych przez odpowiednią instytucję” – dodał Robert Szumiata.

Zobacz także

dziecko zgubiło się w górach
Adobe Stock
Aktualności
Dziecko zgubiło się w górach. Pomogli przypadkowi turyści
Turyści oraz ratownicy TOPR pomogli 5-letniemu dziecku, które znaleziono w okolicach Przysłopu Miętusiego, niedaleko Kir. Maluch był całkiem sam, nie wiadomo, dlaczego nikt nie zgłosił jego zaginięcia.

Dziecko chodziło samo po szlaku, na którym panują obecnie trudne warunki. Dopiero gdy ratownicy zwieźli malucha do Doliny Kościeliskiej, udało się odnaleźć jego rodziców. Dlaczego nikt wcześniej nie szukał 5-latka? Dziecko samo w górach. Co się stało? Gdyby nie pomoc przypadkowych turystów, dziecko mogłoby samo błąkać się po górach dużo dłużej: było zupełnie samo, nigdzie w pobliżu nie widać było jego opiekunów. Na szczęście wezwani na pomoc ratownicy TOPR szybko pojawili się na miejscu i samochodem terenowym zwieźli maluszka na dół. W Dolinie Kościeliskiej odnaleźli się rodzice. Nie jest jasne, jak dziecko znalazło się na górskim szlaku, i dlaczego żadne służby nie zostały wcześniej powiadomione o jego zaginięciu. W Tatrach panują teraz trudne warunki, występują oblodzenia i jest ślisko. W niektórych miejscach śnieg jest zmrożony, ale bywa też grząski. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. „Szlaki pokryte są warstwą lodu. Trudne warunki panują także na najniżej położonych szlakach. Poruszanie się nawet po płaskich odcinkach wymaga używania raczków” – informuje TOPR. Zobacz też: Buty narciarskie dla dzieci: jakie wybrać? Rękawiczki narciarskie dla dzieci. Jakie będą najlepsze? Ubezpieczenie narciarskie: ile kosztuje, co obejmuje?

sprawa dla reportera matce zabrano dzieci
TVP1
Aktualności
Znów wpadka w „Sprawie dla reportera”: dramat matki podsumowano piosenką disco polo
Aż trudno uwierzyć w sceny, które widzowie telewizji publicznej mogli zobaczyć w popularnym programie. Zamiast okazać współczucie matce, która nie może widywać się z dziećmi, twórcy dali popis bezmyślności i braku wyczucia. „"Sprawa dla reportera" to patologia” – komentują internauci.

W programie „Sprawa dla reportera” opisano dramatyczną historię pochodzącej z Ukrainy matki, której mąż utrudnia kontakty z dwójką dzieci. Podczas gdy kobieta w studio ocierała łzy, widzów zabawiał gwiazdor disco polo. Skandal w „Sprawie dla reportera”: łzy matki i disco polo Widzowie programu Elżbiety Jaworowicz z pewnością są przyzwyczajeni do łez i ludzkich dramatów, co nie znaczy, że są też znieczuleni na cierpienie innych. Jak zatem można było wpaść na pomysł, by dramat matki zestawić z występem muzycznym w stylu disco polo?  Pani Maryna opowiedziała w programie tragiczną historię swojego małżeństwa z Polakiem, z którym doczekała się trojga dzieci. Para jest w trakcie rozwodu, a dwoje starszych dzieci przebywa z ojcem. Pod opieką mamy jest tylko najmłodszy synek. Mąż Ukrainki miał się fizycznie i psychicznie znęcać nad żoną, teraz nie dopuszcza do jej kontaktów ze starszymi dziećmi, mimo że zezwolił na nie sąd. Do tego według relacji matki ojciec nastawia dzieci przeciw niej, wyzywa ją i grozi śmiercią. Zdaniem pani Maryny mężczyźnie zależy na dzieciach tylko dlatego, że są dla niego źródłem dochodu. Jak tę opowieść podsumowano w programie „Sprawa dla reportera”? Elżbieta Jaworowicz ogłosiła występ gwiazdy – Pawła Jasionowskiego z zespołu Masters, który w obecności pani Maryny wykonał utwór „Żono moja” o... miłości małżeńskiej. Kobieta najpierw nerwowo się uśmiechała, a potem zaczęła płakać. Za to widownia oraz prowadząca program świetnie się bawili. Wcześniej Elżbieta Jaworowicz zapowiadała feralny odcinek programu jako opowieść o... romantycznych żonach i praktycznych mężach. Czy ktoś tu upadł na głowę?   Romantyczne żony 💕 oraz ich nad wyraz praktyczni mężowie 👉 dziś o 21:50 w programie #SprawaDlaReportera w #TVP1 💙...

dziecko znalezione we wrocławskim oknie życia
Adobe Stock/autor:Ekaterina Pokrovsky, commons.wikimedia.org
Aktualności
Dziecko znalezione we wrocławskim oknie życia
We wrocławskim oknie życia znaleziono dziecko. To 18 maluszek, który pojawił się w tym oknie życia.

Okno życia przy zakonie boromeuszek we Wrocławiu działa od 2009 roku. Jest to pierwsze okno życia na Dolnym Śląsku. 9 stycznia przed godziną 22 w oknie rozległ się alarm sygnalizujący, że ktoś zostawił tam dziecko. Od 4 lat nie było podobnej sytuacji. Dziewczynka we wrocławskim oknie życia „Zadzwonił telefon, który oznajmia, że ktoś otworzył drzwi w naszym »oknie«. Idąc szybko korytarzem, już z daleka słyszałam płacz dziecka. Ale w pierwszej chwili myślałam, że to gdzieś z ulicy. Dopiero jak zobaczyłam nosidełko, wiedziałam, że stał się kolejny cud” – powiedziała s. Macieja Miozga, boromeuszka. Według relacji sióstr boromeuszek dziecko ma ok. pół roku, a jego stan jest dobry. Przy dziecku zostawiona była także torba z kocykiem i zabawką. „Według nas dziecko ma pół roku, stan zdrowia jest dobry, co wstępnie potwierdził przybyły na miejsce lekarz. Mama dziecka starała się bardzo, żeby maluszek miał dobra opiekę. W Oknie Życia znaleźliśmy też torbę z kocykiem i zabawkę” – dodała boromeuszka. Dziewczynkę czeka teraz krótki pobyt w szpitalu, a następnie, jeśli nie będzie poszukiwana przez opiekunów, rozpocznie się procedura adopcyjna. Maluszek otrzymał imię Siostry nadały znalezionej dziewczynce imię Klaudia. Jest to także chrzcielne imię siostry Maciei. „Jest to »moje« pierwsze dziecko w trakcie wrocławskiej posługi, stąd ta decyzja” – wyjaśniła siostra Macieja Miozga. Źródło: niedziela.pl, wroclaw.gosc.pl Zobacz także :  Stwierdzono zgon noworodka. Przy przygotowaniach do pogrzebu okazało się, że dziecko żyje Najmłodsza matka świata: 5-latka urodziła dziecko Łódź: znaleziono zwłoki noworodka na śmietniku

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj