podmieniła dzieci w szpitalu
Adobe Stock/Anatoly Tiplyashin, TikTok
Aktualności

Pielęgniarka przywiozła matce inne dziecko. Doszło do fatalnej pomyłki! (film)

W sieci można zobaczyć krótki filmik, na którym uwieczniono koszmarną pomyłkę pielęgniarki w szpitalu: zamieniła noworodki! Gdyby nie czujność mamy, stałaby się tragedia.

Pewna mama zamieściła na TikToku film ze szpitala. Widać na nim pielęgniarkę, która przywiozła jej noworodka. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że kobieta pomyliła dzieci!

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Zamieniła dzieci w szpitalu. Brawa dla mamy za czujność!

Film jest krótki, ale wyraźnie widać na nim kobietę, która wywozi z sali poporodowej noworodka. Młoda pielęgniarka nieumyślnie przywiozła niewłaściwe dziecko. Na szczęście mama już zdążyła się zorientować, że doszło do pomyłki. Trudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby nie wykazała się taką czujnością.
 

@ash_r_tay

That one time in the hospital when they brought me the wrong baby 😅

♬ Oh No (Instrumental) - Kreepa


Okazuje się, że zamiana dzieci to koszmar, którego boi się wiele mam i kobiet w ciąży. Pod filmikiem pojawiły się komentarze, w których mamy radzą np. pomalować dziecku lakierem jeden paznokieć i w ten sposób je „oznaczyć” albo zatrudnić męża, którego zadaniem będzie niespuszczanie dziecka z oczu.

Piszemy też o:

zabrali matce dziecko
Adobe Stock/Анастасия Стягайло, Kaspars Grinvalds
Aktualności
Noworodek odebrany rodzicom. Dlaczego mama nie może go nawet nakarmić?
Jak to się stało, że zaledwie 3-dniowe maleństwo zostało zabrane od mamy, która karmiła je piersią? Noworodek trafił do rodzinnego domu dziecka, wszczęto postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej matce. Decyzja została podjęta na podstawie... jednego faksu.

Julia urodziła się 8 stycznia w szpitalu św. Zofii w Warszawie, a 3 dni później zabrano ją z placówki do rodzinnego domu dziecka. Mama dowiedziała się o tym dopiero po tygodniu! Historia rodziców noworodka ściska za serce. Zabrano noworodka rodzicom. Bo są niepełnosprawni?  Rodzice małej Julii to Patrycja i Michał, para, której właściwie nic złego nie można zarzucić. Oboje mają lekkie upośledzenie umysłowe. Michał wychowywał się w domach dziecka. Mimo fatalnego startu chłopak świetnie sobie poradził, wyremontował mieszkanie, pracuje, cieszy się dobrą opinią i ogromną sympatią wśród wolontariuszy Fundacji Szczęśliwej Drogi, którzy mu pomagali. W domu wszystko jest przygotowane na przyjazd malutkiej Julii, ale dziecka tam nie ma.  Kiedy dziewczynka się urodziła, prezeska Fundacji, Kamilla Gibas, poinformowała szpital o warunkach, w jakich mieszkają Michał i Patrycja. Budynek jest stary, są też problemy z ogrzewaniem. „Mamy poważne przypuszczenia i obawy, że powrót p. Patrycji z nowo narodzonym dzieckiem do mieszkania będzie stanowił bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia noworodka. (…) Zwracamy się z prośbą o otoczenie p. Patrycji i jej dziecka specjalną opieką oraz kontakt z odpowiednimi służbami w opisanej sprawie” – napisała. Tyle że kobieta zupełnie nie spodziewała się tego, co wydarzyło się później. Była pewna, że szpital skontaktuje się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, młodym rodzicom zostanie przydzielony opiekun albo będą mogli pomieszkać jakiś czas w ośrodku interwencji kryzysowej. Tymczasem szpital przekazał pismo Kamilli Gibas faksem do Sądu Rejonowego, dodając: „W trosce o dobro i bezpieczeństwo małoletniej Julii proszę o wydanie zarządzeń opiekuńczych.” Sąd zareagował błyskawicznie, Julia trafiła do rodzinnego domu dziecka, wszczęto też postępowanie o ograniczenie Patrycji władzy...

noworodek w oknie życia
Adobe Stock / Caritas
Aktualności
Noworodek znaleziony w oknie życia. Owinięty kocami, cały we krwi
Siostry zakonne w Piotrkowie Trybunalskim znalazły nowo narodzone dziecko w oknie życia. Dziecko musiało dopiero co przyjść na świat, było ubrudzone krwią. Opatulono je ciepłymi kocami, żeby nie zmarzło.

Alarm w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Maryi Wspomożycielki rozległ się w nocy z czwartku na piątek. Siostry zakonne od razu sprawdziły, co dzieje się w oknie życia. Znalazły zawiniątko, a w środku noworodka. Nowo narodzone dziecko w oknie życia Dziecko miało świeżą pępowinę i ślady krwi na całym ciele – musiało się urodzić najwyżej kilka godzin wcześniej. Osoba, która zostawiła je w oknie życia, zadbała, żeby maluszek nie zmarzł. „Znalazłyśmy zawiniątko otulone kocami, termicznym i wełnianym. Okazało się, że w środku jest nowo narodzone dziecko, dziewczynka” – mówiła mediom siostra Anna Siara, przełożona Sióstr Maryi Wspomożycielki. Siostry zakonne ochrzciły dziewczynkę i nadały jej imię Anna. Dziecko w dobrym stanie zostało zabrane do szpitala, sporządzono policyjny protokół. To piąte dziecko znalezione w ostatnich latach w oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim. #PiotrkówTrybunalski Dzisiejszej nocy w piotrkowskim oknie życia pozostawiono noworodka. Zaopiekowały się nim siostry Salezjanki, a następnie pogotowie ratunkowe i policja. @policja_lodzka #oknożycia #salezjanki https://t.co/mS3bQ3cJx3 — Radio Łódź (@radiolodz) December 17, 2021 Zobacz też: Okna życia miały być dla noworodków, najstarsze dziecko miało 2 lata Okna życia: powinny istnieć czy nie? Młode mamy cierpią, ale niechętnie o tym mówią

dziecko urodziło się z ogonem
Adobe Stock
Aktualności
Noworodek urodził się z ogonem. Jego zdjęcie wzbudza dreszcze
W Brazylii na świat przyszło dziecko z ogonem zakończonym kulą. Taki przypadek zdarza się bardzo rzadko. Ogon usunięto operacyjnie. Chłopiec czuje się dobrze.

Nietypowy poród odbył się w 35. tygodniu ciąży. Wygląd dziecka zaskoczył lekarzy, gdyż dopiero po narodzinach odkryli, że chłopiec ma ogon długości 12 cm, a na jego końcu znajduje się kula średnicy 4 cm. Poza tym dziecko było w pełni zdrowe. Dziecko z ogonem Po wykonaniu niezbędnych badań ogon został usunięty i dokładnie przebadany. Nie zawierał kości ani chrząstek, a kula wypełniona była tkanką tłuszczową i zarodkową tkanką łączną. Przypadek brazylijskiego chłopca z ogonem opisano w „Journal of Pediatric Surgery Case Reports”.           Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez New York Post (@nypost) Ogon u człowieka zdarza się wcale nie tak rzadko Choć ludzki organizm zawiera geny, które pozwalają wykształcić ogon, to są one „wyłączane” w trakcie życia płodowego. Na etapie zarodka każdy z nas ma ogon, jednak później on zanika. Czasami zdarza się, że proces ten zostaje zakłócony i na świat przychodzi dziecko ze szczątkowym ogonem. Z udokumentowanych przypadków wynika, że może on zawierać tkankę mięśniową i naczynia krwionośne. Takie przypadki zdarzają się raz na tysiąc urodzeń, ale zwykle ogon jest mniejszy niż u chłopca z Brazylii. W Indiach żyje mężczyzna, który zachował swój 33-centymetrowy ogon. Urodził się w rocznicę narodzin hinduistycznego boga Ramy. Ogłoszono go wcieleniem boga Hanumana, który ma postać ogoniastej małpy.  Przeczytaj także: Tego uczą księżą na lekcjach religii Szokująca treść dyktanda dla klasy 4 Dwulatka połknęła magnetyczne kulki. Omal nie umarła

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj