Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
pierwsze ofiary koronawirusa wśród nauczycieli
Adobe Stock
Aktualności

Kolejne ofiary koronawirusa w szkołach! Nie żyje już czworo nauczycieli

Nie żyje 30-letni nauczyciel z Zawiercia, który był zakażony koronawirusem. Walkę z COVID-19 przegrała także nauczycielka pracująca w szkole podstawowej w Osieku nad Wisłą. Kolejne ofiary koronawirusa to nauczyciele z Warszawy i Strzelina.

We wrześniu po kilkumiesięcznej przerwie rząd ponownie otworzył szkoły. Budziło to wiele obaw, zarówno wśród rodziców, jak i nauczycieli. Po jakimś czasie liczba zakażeń bardzo wzrosła – specjaliści byli zdania, że to właśnie dzieci roznoszą koronawirusa. Teraz pojawiają się smutne informacje o tym, że są ofiary koronawirusa wśród nauczycieli. 

Śmierć nauczyciela z Zawiercia

W związku z zakażeniem koronawirusem zmarł nauczyciel języka polskiego z Zawiercia. Miał zaledwie 30 lat. O jego śmierci poinformowały władze szkoły, w której mężczyzna pracował:
„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila. Dyrekcja, grono pedagogiczne, wszyscy pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu”.

Jak donosi „Super Express”, nauczyciel był zarażony koronawirusem. Jego stan pogorszył się kilka dni temu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Tychach i podpięty do respiratora, był w ciężkim stanie.

Osiek nad Wisłą: zmarła nauczycielka

Nie żyje także nauczycielka, która pracowała w jednej ze szkół podstawowych w Osieku nad Wisłą. Wójt gminy Oborowo poinformował o śmierci kobiety oraz wieloletniego sołtysa Łążyna ll:
„Dziś, po zmaganiach z Covid-19, odeszli od nas Beata Ćwik-Rumińska, pedagog ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą oraz Zenon Zieliński, mieszkaniec Łążyna II, wieloletni sołtys tej miejscowości. W takich chwilach trudno dobrać słowa. Znaliśmy Was, byliście naszymi przyjaciółmi. Cierpimy zawsze, gdy umiera ktoś bliski (...)” - napisał Andrzej Wieczyński.

Wójt Obrowa Andrzej Wieczyński i sekretarz gminy Mirosława Kłosińska w związku ze śmiercią nauczycielki i byłego sołtysa zaapelowali do innych mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia: „Śmierć Beaty i Zenona pokazuje, że koronawirus zabija. Niech ich walka z chorobą przypomina nam, że musimy dbać o siebie, że nie wolno lekceważyć zagrożenia. Prosimy, dbajcie o siebie!”.

Śmierć nauczycieli z Warszawy i Strzelina

Kolejne ofiary COVID-19 to nauczyciele z Warszawy i Strzelina. W środę informację o śmierci nauczyciela z Warszawy podała Gazeta Wyborcza, jednak na prośbę rodziny jego imię, nazwisko, a także nazwa szkoły, w której pracował nie zostały ujawnione. Wiadomo tylko, że był to mężczyzna w wieku 55 lat, cierpiący na choroby współistniejące.
W czwartek o śmierci następnego z nauczycieli poinformowała Wirtualna Polska. Nauczyciel przez 34 lata pracował w Technikum Samochodowym w Strzelinie. Prawdopodobnie on również cierpiał na choroby współistniejące.

Nauczyciele obawiają się o swoje życie i zdrowie

W związku ze śmiercią nauczycieli głos zabrał prezes Związku Nauczycieli Polskich Sławomir Broniarz: „Obawiamy się, że te osobiste tragedie mogą mieć daleko idące konsekwencje nie tylko w tych gminach i szkołach. Wielu nauczycieli od tygodni zgłasza nam obawy o swoje zdrowie i życie”.

Źródło: Super Express, wiadomosci.radiozet.pl, rp.pl

Zobacz także:

Rozmowy z dzieckiem o śmierci - film

testy na koronawirusa
Adobe Stock
Aktualności
Kiedy lekarz może zlecić test na koronawirusa i czy trzeba mu się poddać?
Najnowsze rozporządzenie ministra zdrowia określa, kiedy lekarz może zlecić badanie na koronawirusa. Sprawdź, gdzie wykonywane są testy i jakie zasady obowiązują obecnie dla izolacji domowej.

Dzisiaj wchodzą w życie zapisy rozporządzenia ministra zdrowia opublikowane wczoraj w Dzienniku Ustaw i regulujące standardy organizacji opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie koronawirusem. Podajemy najważniejsze informacje, które mogą się przydać (oby nie musiały!) każdemu z nas. Kiedy lekarz może wysłać pacjenta na test na koronawirusa? Lekarz może wystawić pacjentowi skierowanie na badania w kierunku zakażenia koronawirusem na podstawie wizyty odbytej w poradni, a także na podstawie teleporady . Uzasadnieniem dla wystawienia skierowania jest stan zdrowia pacjenta oceniany przez lekarza zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Uwaga! Żeby otrzymać takie skierowanie nie trzeba mieć wszystkich czterech objawów typowych dla koronawirusa : gorączki, duszności, kaszlu, utraty węchu i smaku. Wystarczy, że lekarz na podstawie wywiadu i ewentualnie badania pacjenta, podejrzewa zakażenie koronawirusem. Wyjątkiem są dzieci do ukończenia drugiego roku życia , które muszą zostać zbadane przez lekarza. Gdzie pobierana jest próbka do badania? W sytuacji, gdy pacjent może samodzielnie się przemieszczać, lekarz powinien podać mu informacje, gdzie znajdują się punkty pobrań. Pacjent skierowany na test na koronawirusa nie może przemieszczać się środkami transportu publicznego ! Gdy pacjent nie może podróżować samodzielnie albo nie pozwala na to stan jego zdrowia, lekarz zleca pobranie wymazu do badania przez personel karetki wymazowej. Kto przekazuje pacjentowi wynik badania na obecność koronawirusa? Ośrodek badający próbkę pobraną w ramach testu na koronawirusa o jego wyniku informuje placówkę medyczną, w której pracuje lekarz zlecający wykonanie testu. Pacjent jest informowany o wyniku badania przez personel tejże placówki – odbywa się to telefonicznie lub drogą mailową. Czy można odmówić wykonania testu na koronawirusa? Na rządowej stronie gov.pl...

Pilne: wycofane leki
Adobe Stock
Aktualności
Przemysław Czarnek ma koronawirusa. Teka Ministra Edukacji musi poczekać!
U Przemysława Czarnka potwierdzono dziś COVID-19. „Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy, nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń" - polityk napisał na Twitterze.

Dzisiaj Przemysław Czarnek miał zostać zaprzysiężony na stanowisko ministra połączonych resortów edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Jednak, jak poinformował na Twitterze, wcześniej udał się na badania z powodu bólu głowy. Potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. „Czuję się dobrze. Nie lekceważcie objawów" — napisał na Twitterze.   Chciałbym Państwa poinformować, że przed chwilą potwierdzono u mnie koronawirusa. Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrow i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze. Nie lekceważcie objawów. — Przemysław Czarnek (@CzarnekP) October 5, 2020 Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller poinformował, że w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, wszystkie osoby, które miały kontakt z Czarnkiem zostaną objęte postępowaniem epidemiologicznym. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta z prośbą o zmianę terminu zaprzysiężenia.   W związku z chorobą @CzarnekP prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier @MorawieckiM zwrócił się do Prezydenta @AndrzejDuda o zmianę terminu zaprzysiężenia — Piotr Müller (@PiotrMuller) October 5, 2020 COVID-19 w polityce Wśród polityków coraz więcej zakażonych. Dzisiaj o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował także wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL. Chory był również były minister zdrowia Łukasz Szumowski. Najgłośniejszy przypadek zarażenia COVID-19 to oczywiście ten zza oceanu: prezydent USA Donald Trump przebywa w szpitalu i informuje swoich rodaków: „Wiele nauczyłem się o Covid-19; to prawdziwa szkoła". Zobacz także: Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji:...

Koronawirus w szpitalach
Adobe Stock
Aktualności
Ognisko koronawirusa w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi!
W Instytucie wykryto koronawirusa u lekarki na oddziale neonatologii. Trzech innych pracowników trafiło na kwarantannę.

Koronawirus został wykryty u lekarki przypadkowo – wykonywała ona test jako konieczny warunek przed planowanym zabiegiem. Trzech innych pracowników szpitala, którzy mieli kontakt z zakażoną, zostało skierowanych na kwarantannę. Aż 100 innych pracowników zostało poddanych testom. Jak donosi Radio Zet, wykryto także zakażenia u innych pracowników bądź pacjentów na oddziałach chirurgii i ortopedii.   Nowy rekord zakażeń koronawirusem Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w piątek stwierdzono 2 292 nowych przypadków zakażeń – to najwięcej od początku pandemii . Codziennie wykonuje się od 20 do nawet 35 tysięcy nowych testów. Najwięcej przypadków wykryto w województwach: małopolskim (282), mazowieckim (246) i pomorskim (228). W województwie łódzkim,  gdzie znajduje się Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, potwierdzono w piątek 140 nowych zachorowań. Źródło: WP, Radio Zet Zobacz też: Rzecznik MZ: Rekordowa liczba zakażeń może przyspieszyć wprowadzenie nowych obostrzeń Rekord zakażeń koronawirusem przez dzieci: to one roznoszą koronawirusa? MZ wydało nowe obostrzenia. Obowiązkowe maseczki na powietrzu w kolejnych regionach!

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz