Garwolin: pijani rodzice, w wózku niemowlę
Adobe Stock/alexkoral, KMP Garwolin
Aktualności

Pijani rodzice na spacerze z niemowlęciem. Dziecko uspokoiło się, gdy policjant wziął je na ręce

Młodzi rodzice z Garwolina, którzy prowadzili wózek z niemowlęciem, byli kompletnie pijani. Na szczęście nie doszło do tragedii. Policja odebrała im córeczkę. O tym, czy dziewczynka wróci do rodziców, zadecyduje sąd rodzinny.

Dyżurny garwolińskiej policji odebrał niepokojące zgłoszenie. Dzwoniła osoba, która zobaczyła, że pijana para młodych ludzi prowadzi wózek z maleńkim dzieckiem. Funkcjonariusze natychmiast wyruszyli we wskazane miejsce. Gdy dotarli na ul. Kościuszki, okazało się, że są tam już policjanci, którzy patrolowali okolicę.

Jak często zatrzymywać się z niemowlęciem na postojach? Nasz ekspert wyjaśnia

Tata: 2,7, mama – 2,1 promila

Okazało się, że 25-letni ojciec i 24-letnia matka faktycznie byli pod wpływem alkoholu. On miał w organizmie 2,7, a ona 2,1 promila alkoholu. Opieka nad niemowlęciem w ich stanie była niemożliwa…

Na szczęście ta historia nie skończyła się tragedią. Co nie znaczy, że niemowlę w chwili interwencji policji było bezpieczne i spokojne.

Policjant uspokoił maleństwo

Podczas gdy policjanci wykonywali swoje obowiązku, jeden z funkcjonariuszy wziął niemowlę na ręce, by je uspokoić. Wiele wskazuje na to, że dziewczynka bardzo tego potrzebowała.

„Na rękach policjanta dziecko poczuło się bezpiecznie. Funkcjonariusze zaopiekowali się dziewczynką i zadbali, by służby medyczne sprawdziły, czy nie wymaga opieki medycznej. Kiedy mieli pewność, że zdrowiu dziewczynki nic nie zagraża, przekazali ją w bezpieczne miejsce opiekunowi” – informuje rzecznika prasowa garwolińskiej policji mł. asp. Małgorzata Pychner.

Policja apeluje: reagujmy, choćby anonimowo

Trudno przewidzieć, co mogło się stać jeszcze tego samego wieczora, gdyby niemowlę pozostało pod „opieką” rodziców. Czy w stanie, w którym byli, zadbaliby o to, by je nakarmić i przewinąć? Czy potrafiliby zapewnić córeczce spokojny sen? Czy nie naraziliby na niebezpieczeństwo? Na szczęście dziewczynka jest cała i zdrowa. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy w ogóle wróci do rodziców. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd rodzinny.

Policja apeluje, by w razie jakichkolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa dzieci nie pozostawać obojętnym.

„Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawia je lekkomyślność i niedojrzałość rodziców. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, która dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon, nawet anonimowy, pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się dziecko, a nawet ocalić jego życie i zdrowie” – podkreśla mł. asp. Magłorzata Pychner.

Źródło: KMP Garwolin

Piszemy też o:

nastolatkowie uratowali dziecko
AdobeStock/volody10
Aktualności
Nastolatkowie uratowali 3-latka. Ojciec dziecka leżał pijany w krzakach
Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie, ale na szczęście grupa nastolatków nie pozostała obojętna na płacz małego dziecka. Chłopczyk był pod opieką ojca, który... pijany leżał na poboczu. Nastolatkowie wiedzieli, co robić.

Grupa kolegów ze szkoły podstawowej w Leszczynach zareagowała na przeraźliwy płacz dziecka dobiegający z krzaków. Okazało się, że pilnej pomocy potrzebuje malutki chłopiec. Nastolatkowi uratowali dziecko W piątkowe popołudnie 15-latkowie kręcili się w okolicach sklepu w Leszczynach, gdzie mieszkają. Ich uwagę zwrócił płacz dziecka dobiegający z pobliskich krzaków. Nie zastanawiali się długo i ruszyli na pomoc. W zaroślach dostrzegli 3-letnie dziecko, zapłakane i przerażone. Maluszek nie był sam, w pobliżu leżał mężczyzna, jak się później okazało – kompletnie pijany. Dziecko bezskutecznie próbowało go obudzić. Nastolatkowie wiedzieli, że w okolicy znajdują się bagna, a teren jest podmokły – dziecku groziło poważne niebezpieczeństwo. Chłopcy bez namysłu przystąpili do akcji ratunkowej: jeden z nich wziął dziecko na ręce, drugi wezwał pomoc. Wszyscy razem pocieszali i uspokajali zdenerwowanego maluszka. Gdy pijany mężczyzna się ocknął, zaczął zachowywać się agresywnie wobec nastolatków, pomogła dopiero interwencja policji, która szybko zjawiła się na miejscu. „Na miejsce skierowany został nasz patrol. W krzakach leżał 28-letni mieszkaniec Leszczyn. Obok niego stało dziecko, około 3-letnie. Początkowo z mężczyzną nie było kontaktu, ale policjanci wyczuli od niego woń alkoholu” – mówiła Bogusława Kobeszko, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Ojciec dziecka został zabrany do izby wytrzeźwień, trwa wobec niego postępowanie karne w związku z narażeniem dziecka na utratę zdrowia lub życia. 3-latek, cały i zdrowy, trafił pod opiekę babci. A do dzielnych chłopaków z Leszczyny cały czas spływają gratulacje – koledzy, nauczyciele i rodzice są z nich dumni. Źródło: Dziennik Zachodni Piszemy też o: Stracił już tatę, teraz może stracić...

pijana matka chciała odebrać dziecko z przedszkola
Pixel-Shot, rh2010/Adobe Stock
Aktualności
Pijana w sztok matka chciała odebrać dziecko z przedszkola
37-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego miała 3,4 promila alkoholu we krwi, ale to nie przeszkodziło jej przyjechać samochodem do przedszkola po syna. Dziecka nie wydano matce, interweniowała policja.

W piątek 20 maja b.r. w jednym z przedszkoli w Radymnie pojawiła się kobieta, aby odebrać swojego syna. Podczas rozmowy z pracownicami placówki zachowywała się na tyle dziwnie, że nauczycielki zdecydowały się wezwać policję i nie wydawać kobiecie dziecka. Podejrzewano, że kobieta jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Alkohol to tylko jeden z problemów kobiety Przedszkolanki uniemożliwiły kobiecie też odjechanie samochodem spod przedszkola. Gdy policja z Jarosławia dotarła na miejsce, okazało się, że w wydychanym powietrzu kobieta ma 3,38 promila alkoholu, nie ma uprawnień do kierowania samochodem , a pojazd, którym przyjechała, nie ma aktualnych badań technicznych. Dziecko oddano pod opiekę ojca, którego wezwano do przedszkola. Kobieta usłyszy zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, za co grożą jej 2 lata pozbawienia wolności . O zaistniałej sytuacji zostanie także powiadomiony sąd rodzinny. Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl Piszemy też o: Pijana matka prowadziła wózek z dzieckiem Myślała, że mieszka wśród życzliwych ludzi 7-latka zginęła na własnym podwórku

pijana matka z dzieckiem na spacerze
AdobeStock/Rainer Fuhrmann, retbool
Aktualności
Policja: pijana matka prowadziła wózek z miesięcznym dzieckiem. Myślała, że po wytrzeźwieniu odzyska maluszka!
Przypadkowy przechodzień zatrzymał na ulicy kobietę, która wyraźnie się zataczała, prowadząc... dziecięcy wózek. Okazało się, że w środku był miesięczny chłopczyk. Wezwano policję, która odpowiednio zajęła się i dzieckiem, i jego matką.

Pijaną kobietę zauważono w środę w okolicach placu Hallera w Warszawie. Matka szła chwiejnym krokiem i prowadziła wózek ze śpiącym, miesięcznym dzieckiem. Policjanci odesłali ją do izby wytrzeźwień. Co dalej z maluszkiem? Pijana matka poszła na spacer z dzieckiem Przechodzień zwrócił uwagę na kobietę, która zataczała się, prowadząc dziecięcą gondolę. Ponieważ podejrzewał, że matka może być pijana, sam ją zatrzymał i uniemożliwił ucieczkę aż do przyjazdu policji. Funkcjonariuszy również zaniepokoiła bełkotliwa mowa i chwiejna postawa 40-latki, ale kobieta odmówiła badania alkomatem. Wraz z dzieckiem przewieziono ją więc na komendę.  Po badaniu na komisariacie okazało się, że zatrzymana matka ma 2,8 promila w wydychanym powietrzu. Wysłano ją do izby wytrzeźwień, a maluszka ratownicy medyczni przewieźli do szpitala, by sprawdzić jego stan zdrowia. Wcześniej policjanci zabrali z mieszkania matki mleko dla chłopca. Gdy matka w końcu wytrzeźwiała, przyjechała na komendę, by... odebrać dziecko. To było jednak niemożliwe – funkcjonariusze z wydziału ds. nieletnich i patologii zebrali materiały dotyczące zdarzenia i przekazali je do sądu, by ten podjął decyzję o dalszym losie chłopczyka. Źródło: TVN24 Piszemy też o: Mama Klaudii Halejcio rzuciła pracę, żeby opiekować się wnuczką. Czy córka jej za to płaci? Rejestr ciąż o krok od podpisu ministra zdrowia „Wypadła ze mnie głową naprzód”. Dramatyczny wypadek przy porodzie

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj