Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Dziecko z pijanymi rodzicami w aucie
Adobe Stock
Aktualności

Pijani rodzice wieźli ze sobą dziecko, mieli we krwi aż 3 promile

Gdyby nie szybka reakcja pracowników stancji benzynowej, którzy powiadomili o zaistniałej sytuacji policję, sprawa mogłaby się skończyć tragicznie.

Para pochodząca z Nowego Tomyśla przyjechała na stację paliw w Przeciszowie, by kupić alkohol. Obsługa stacji odmówiła sprzedaży, widząc, że klienci są nietrzeźwi. Ponieważ poruszali się oni samochodem, pracownicy stacji powiadomili policję. Mundurowi po przybyciu na miejsce odkryli, że z parą podróżował 9-letni syn.

Jak reagować, gdy kobieta w ciąży pije piwo lub wino? - film

3 promile alkoholu we krwi

„Badanie stanu trzeźwości 50-letniej matki dziecka wykazało 2,9 promila alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości 50-letniego ojca wykazało 3,1 promila alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny, natomiast jego rodzice zostali zatrzymani” – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

Rodzice usłyszeli zarzuty. Matkę oskarżono o stworzenie warunków zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego, którym miała obowiązek się opiekować. Ojcu zarzucono stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Wysoka kara

Co grozi rodzicom? Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna wynosząca nawet 60 tysięcy złotych. Za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka grozi kara wynosząca do 5 lat pozbawienia wolności.

„Duże podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo należą się pracownikom stacji paliw, którzy działając na podstawie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi odmówili sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym. Ponadto widząc, że klienci dopuścili się przestępstwa drogowego oraz przestępstwa przeciwko opiece, powiadomili Policję. Pokazali oni, że nie zysk, a bezpieczeństwo jest dla nich ważniejsze. O takie postępowanie apelujemy do wszystkich pracowników stacji paliw oraz sklepów,  w których prowadzona jest sprzedaż alkoholu” – powiedziała rzeczniczka policji.

Źródło: wolsztyn.naszemiasto.pl, faktyoswiecim.pl

Piszemy też o:

Garwolin: pijani rodzice, w wózku niemowlę
Adobe Stock/alexkoral, KMP Garwolin
Aktualności
Pijani rodzice na spacerze z niemowlęciem. Dziecko uspokoiło się, gdy policjant wziął je na ręce
Młodzi rodzice z Garwolina, którzy prowadzili wózek z niemowlęciem, byli kompletnie pijani. Na szczęście nie doszło do tragedii. Policja odebrała im córeczkę. O tym, czy dziewczynka wróci do rodziców, zadecyduje sąd rodzinny.

Dyżurny garwolińskiej policji odebrał niepokojące zgłoszenie. Dzwoniła osoba, która zobaczyła, że pijana para młodych ludzi prowadzi wózek z maleńkim dzieckiem. Funkcjonariusze natychmiast wyruszyli we wskazane miejsce. Gdy dotarli na ul. Kościuszki, okazało się, że są tam już policjanci, którzy patrolowali okolicę. Tata: 2,7, mama – 2,1 promila Okazało się, że 25-letni ojciec i 24-letnia matka faktycznie byli pod wpływem alkoholu. On miał w organizmie 2,7, a ona 2,1 promila alkoholu. Opieka nad niemowlęciem w ich stanie była niemożliwa… Na szczęście ta historia nie skończyła się tragedią. Co nie znaczy, że niemowlę w chwili interwencji policji było bezpieczne i spokojne. Policjant uspokoił maleństwo Podczas gdy policjanci wykonywali swoje obowiązku, jeden z funkcjonariuszy wziął niemowlę na ręce, by je uspokoić. Wiele wskazuje na to, że dziewczynka bardzo tego potrzebowała. „Na rękach policjanta dziecko poczuło się bezpiecznie. Funkcjonariusze zaopiekowali się dziewczynką i zadbali, by służby medyczne sprawdziły, czy nie wymaga opieki medycznej. Kiedy mieli pewność, że zdrowiu dziewczynki nic nie zagraża, przekazali ją w bezpieczne miejsce opiekunowi” – informuje rzecznika prasowa garwolińskiej policji mł. asp. Małgorzata Pychner. Policja apeluje: reagujmy, choćby anonimowo Trudno przewidzieć, co mogło się stać jeszcze tego samego wieczora, gdyby niemowlę pozostało pod „opieką” rodziców. Czy w stanie, w którym byli, zadbaliby o to, by je nakarmić i przewinąć? Czy potrafiliby zapewnić córeczce spokojny sen? Czy nie naraziliby na niebezpieczeństwo? Na szczęście dziewczynka jest cała i zdrowa. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy w ogóle wróci do rodziców. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd rodzinny. Policja apeluje, by w razie jakichkolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa...

4-latek poprosił obcą kobietę, by go zabrała z domu
Adobe Stock
Aktualności
4-latek poprosił obcą kobietę, by go zabrała. Był na balkonie, jego rodzice spali pijani w mieszkaniu
Do tej smutnej – i niebezpiecznej – sytuacji doszło w niedzielę 15 maja w Tarnobrzegu na Podkarpaciu. Chłopiec bawił się na balkonie bez opieki. Przypadkowa kobieta, która przechodziła obok bloku, wezwała na miejsce policję.

Jak podaje PAP, 4-latek wychylał się poza balustradę balkonu. Zauważyła go przechodząca obok kobieta. Namawiała malucha, by wrócił do domu, jednak on poprosił, by poszła z nim na plac zabaw, bo jego rodzice „śpią pijani”. 4-latek bez opieki. Rodzice byli pijani Zaniepokojona kobieta weszła do mieszkania i zabrała dziecko, następnie zadzwoniła na policję. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu śpiących opiekunów dziecka. Matka miała 0,64 promila alkoholu we krwi, przebywający z nią mężczyzna – 1,24 promila. Policjanci zaopiekowali się chłopcem – był głodny, więc kupili mu jedzenie. Maluch trafił pod opiekę rodziny, a jego rodzice mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Jeśli okaże się, że narazili synka na utratę życia lub zdrowia, może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło: PAP Piszemy też o: Tajemnicza choroba wątroby u dzieci – kolejne przypadki w Polsce Noworodek w stanie agonalnym: „Damy radę maluchu, nie pozwolę ci odejść” Wstrząsające nagranie: mężczyzna ocalił 3-letnie dziecko, które zwisło na 8. piętrze

pijani rodzice opiekowali się dzieckiem
zinkevych/Adobe Stock
Aktualności
Kompletnie pijani rodzice mieli pod opieką dwoje małych dzieci
W Myszkowie na Śląsku policja interweniowała w domu, w którym miało dojść do awantury. Na miejscu funkcjonariusze zastali mocno pijanych małżonków i ich dzieci.

Policję wezwała kobieta, która twierdziła, że jej mąż się awanturuje i jest agresywny. Patrol, który dotarł do wskazanego w zgłoszeniu mieszkania, nie stwierdził awantury, za to zastał kompletnie pijanych małżonków, którzy mieli pod opieką dwoje dzieci w wieku 5 i 3 lata. Rodzice opiekujący się dzieckiem muszą być trzeźwi! Nieodpowiedzialni rodzice mieli po 23 (matka) i 29 lat (ojciec). W stanie, w jakim się znajdowali w momencie interwencji policji, nie mogli zajmować się swoimi dziećmi. Funkcjonariusze przekazali dzieci pod opiekę ich ciotki, a sprawę pijanych rodziców do odpowiednich władz. Małżonkowie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. Może im zostać postawiony zarzut narażenia dzieci na utratę zdrowia lub życia i nie ma znaczenia fakt, że nic się dzieciom nie stało. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Nadużywanie alkoholu przez rodziców może też grozić odebraniem władzy rodzicielskiej . Warto pamiętać! Rodzic lub opiekun, który sprawuje opiekę nad dzieckiem i jest pod wpływem alkoholu, choćby nieznacznym, działa niezgodnie z prawem! Źródło: rmf24.pl Piszemy też o: Wjechał w 9-latkę. Dziecko nie żyje Koledzy podpalili Dominika. Chłopiec walczy o zdrowie Tajemnicza choroba dzieci dotarła do Polski

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz