Pobite niemowlę trafiło do szpitala.
fotolia
Aktualności

Pobite niemowlę trafiło do szpitala. „Dziecko to największy skarb. Nie ma litości dla sprawcy”

„On dał nam szczęście” - twierdzi matka i dodaje „Wiem, jak wychowywać dziecko”. My, mamy wątpliwości, a wy?

Złamana rączka, zadrapania twarzy, siniaki – z takimi obrażeniami niemowlę trafiło do wrocławskiego szpitala.
Niedziela – późny wieczór, do pogotowia ratunkowego w Świdnicy matka przywozi niemowlę z obrażeniami rączki (zniekształcenie w okolicy łokcia) oraz zadrapaniami na twarzy. Dziwne tłumaczenia matki zaniepokoiły lekarzy. Personel podejrzewa, że Fabianek był maltretowany. Dziecko jeszcze tej samej nocy przewieziono do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Zaledwie po kilku godzinach od przywiezienia rodzice zostawiają w szpitalu samego Fabianka z zabandażowanym barkiem i rączką, opuchnięta i siną buzią

- Nie wiem, jak można doprowadzić dziecko do takiego stanu! - powiedziała dla tvn24 pani Jolanta, mama chłopca, który leżał na sali z Fabiankiem. Mama pani Jolanty dodaje: „Na ogół jestem twarda, ale jak zobaczyłam to dziecko, nogi się pode mną ugięły”.
Pani Jolanta wyznaje, że nie mogąc patrzeć na stan dziecka, które było nie tylko pobite, ale i brudne, przywiozła dla niego butelki, pieluszki, chusteczki nawilżane.

Ojciec Fabianka został zatrzymany na zlecenie prokuratury. Postawiono mu zarzuty spowodowania obrażeń ciała u dziecka i znęcania się nad nim. Grozi mu do 5 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

- Zostawiłam Fabiana z narzeczonym tylko na godzinę. Miał go przypilnować, przebrać, dać jeść. Kiedy po 40 minutach zadzwonił do mnie, że coś się dzieje z dzieckiem, od razu przybiegłam do domu. Powiedział, że przebierał zasikane body i coś mu zrobił z rączką – tłumaczy matka chłopca reporterowi tvn, dodając - On dał nam szczęście.

Beata Piekarska-Kaleta z prokuratury rejonowej w Świdnicy twierdzi, że matka Fabianka podawała różne wersje zdarzenia. „Dziecko to największy skarb. Nie ma litości dla sprawcy, którzy wykorzystując bezbronność małego dziecka, powoduje takie obrażenia – ostro oświadczyła.

Jaka kara powinna czekać rodziców maltretujących dziecko? Napiszcie w komentarzu.

Źródło:tvn24

Zobacz też: Zacznijcie się wtrącać. Przemoc to czas na reakcję, a nie robienie zdjęć
 

Przemoc wobec dziecka: jak reagować? Gdzie zgłosić? [WIDEO]

Fotolia.pl
Starania o dziecko
Chcieli sprzedać dziecko? – skandal z nielegalną adopcją
Jedni nie chcą, albo nie mogą maleństwa wychowywać, inni nie mogą go mieć. To najczęstszy powód nielegalnej adopcji. Historia z Wrocławia pokazuje, że to dramat obu stron. A największy samotnego dziecka.

18-latka z Wrocławia wraz z partnerem postanowili oddać swoje dziecko na wychowanie innej kobiecie. Jak twierdzą, nie stać ich na jego wychowanie. Dali ogłoszenie w internecie. Na czerwcowy anons odpowiedziała 30-latka, która bardzo pragnęła mieć dziecko a nie mogła. Ciężarna Agnieszka od tamtej pory podczas wizyt lekarskich związanych z ciążą posługiwała się dowodem osobistym 30-letniej Katarzyny. Taki sposób wymyśliły sobie obie strony na przekazanie noworodka.   Wszystko szło zgodnie z planem do czasu… 18-latka urodziła chłopca 28 lipca. Przyszedł na świat przez cesarskie cięcie w 37. tygodniu ciąży. Ważył niecałe dwa kilogramy. Jego stan był średni, dlatego dziecko trafiło na oddział intensywnej terapii. Matka dziecka po kilku dniach po porodzie wyszła ze szpitala. Maluch pozostał w placówce. Z dnia na dzień czuł się coraz lepiej. Po kilku dniach po odbiór dziecka zgłosiła się 30-letnia Katarzyna, podając się za matkę chłopca. Szwindel wykryto dzięki czujności położnych z oddziału noworodków Samodzielnego  Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu, ale przede wszystkim pacjentek, które zorientowały się, że kobieta, która podaje się za matkę chłopca to nie ta, która go urodziła. Personel medyczny wezwał policję. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i biologiczną matkę dziecka . Nie trudno będzie kłamstwo udowodnić bowiem 30-latka, która podawała się za matkę noworodka nigdy wcześniej nie rodziła. Czytaj też na Polki.pl: Czy powiedzieć dziecku o adopcji?   Sprawa wyszła na jaw - będą bolesne konsekwencje dla obu stron - Matka dziecka i jej partner usłyszeli zarzuty organizacji nielegalnej adopcji w celu uzyskania korzyści majątkowej – informuje nasz portal Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.  – Oboje nie przyznają się do winy. Biologiczni rodzice...

Pijana matka opiekowała się dziećmi
Fotolia
Aktualności
Upijała się za 500+ i becikowe. Sąd uznał, że może opiekować się dziećmi
Gdy u pani Elwiry zjawiła się policja, kobieta miała 3 promile alkoholu we krwi i 2-miesięczne niemowlę pod opieką. Mimo to sąd uznał, że może zajmować się dziećmi.

36-letnia Elwira L. ze Świebodzic, matka czwórki dzieci, każdego miesiąca otrzymuje ponad 4 tysiące złotych, w które wliczają się pieniądze z programu 500+ i comiesięczne zasiłki. W marcu do tej kwoty doliczono również becikowe i inne dodatki. 14 marca kobieta otrzymała z Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach łącznie niemal 7 tysięcy złotych. Niestety, pieniądze przeznacza na alkohol, nie na dzieci. Za 500+ kupuje alkohol 15 marca kobieta miała stawić się w ośrodku, jednak nie przyszła. Zaniepokojeni pracownicy skontaktowali się z nią telefonicznie. Okazało się, że 36-latka jest kompletnie pijana. Na miejsce wezwano policję. Badanie wykazało, że kobieta ma we krwi 3 promile alkoholu. Gdy się upijała, jej starsze dzieci (5, 11, i 17-letnie) spędzały czas na podwórku, a 2-miesięczne niemowlę płakało w wózku. Kobieta została przewieziona na izbę wytrzeźwień, dzieci pozostawiono pod opieką sąsiadów. Do ośrodka już wcześniej wpływały zgłoszenia o nadużywaniu alkoholu i zaniedbywaniu dzieci przez 36-latkę. Druga szansa czy zagrożenie dla dzieci? Pisaliśmy o wykąpanej we wrzątku 5-letniej Nikoli. Mama dziewczynki przez kilka dni nie zadzwoniła po pogotowie. Gdy w końcu zawiozła córkę do szpitala, ona i jej partner byli kompletnie pijani. Sąd jednak uznał, że matka Nikoli, mimo nadużywania alkoholu, powinna mieć prawo do opieki nad córką i dostała jeszcze jedną szansę. Po powrocie Nikoli do domu dziewczynka po raz kolejny trafiła do szpitala. Podobnie jest w przypadku pani Elwiry. Po powrocie z izby wytrzeźwień sąd uznał, że wciąż powinna zajmować się dziećmi. Ta decyzja wzbudza obawy dyrektorki Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Izabeli Siekierzyńskiej. Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy, Agnieszka Połyniak, zapewnia, że decyzja sądu jest uzasadniona. "To zarządzenie tymczasowe do czasu zakończenia postępowania. Ta rodzina ma...

Noworodek w szpitalu z obrażeniami krocza
Fotolia
Zdrowie
Niemowlę z poważnymi obrażeniami krocza trafiło do szpitala. Matka winna?
Kilkudniowa dziewczynka trafiła do szpitala w Opolu z poważnymi obrażeniami krocza. Lekarzom udało się ją uratować. Kto jest odpowiedzialny za tę tragedię?

6-dniowa dziewczynka z rozległymi obrażeniami krocza trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Prawdopodobnie niemowlę zostało poranione przez matkę. Ciężko ranne niemowlę w szpitalu Do zdarzenia doszło we wsi pod Olesnem. Dziewczynka trafiła do opolskiego szpitala w środę, 28 czerwca. Chirurgom udało się ją uratować. Obecnie przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii dzieci w USK. "Dziewczynka trafiła do nas po bardzo ciężkiej operacji. Lekarze-chirurdzy uratowali ją, ale uszkodzenia były bardzo rozległe. [...] Stan dziewczynki uważamy za dobry, być może w poniedziałek będzie można się już zastanowić, czy noworodka nie przeniesiemy na oddział chirurgii dziecięcej . Jednak na pewno dziecko to będzie musiało przebywać dłużej w naszym szpitalu, aż nie dojdzie do siebie po operacji – powiedział w rozmowie z nto.pl dr Wojciech Walas, ordynator oddziału. Matka skrzywdziła kilkudniową córkę? Śledczy przypuszczają, że niemowlę zostało skrzywdzone przez matkę, będącą w szoku poporodowym . "Szczegółów w tej sprawie nie będziemy udzielać, ponieważ uważamy, że w tej sprawie mamy do czynienia z samymi poszkodowanymi. Wszystko wskazuje, że obrażenia spowodowała chora psychicznie matka w szoku poporodowym. Teraz czekamy na opinię medyczną i psychiatryczną" – wyjaśnia rejonowy Krzysztof Grajcar. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i narażenie dziecka na bezpośrednie zagrożenie utraty życia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tej tragedii można było uniknąć! Zanim ocenimy matkę dziewczynki, powinniśmy się zastanowić, czy tej tragedii można było uniknąć. To nie pierwszy taki przypadek – coraz częściej słyszymy historie kobiet, które po porodzie znęcają się nad dziećmi. W wielu przypadkach śledczy odkrywają, że matki były w...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj