Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
książe George i księżniczka Charlotte w szkole
ons
Aktualności

Podejrzenie koronawirusa w szkole księcia George’a i księżniczki Charlotte

Uczniowie ze szkoły, do której uczęszczają dzieci księcia Williama i księżnej Kate, wrócili z Północnych Włoch z objawami grypopodobnymi. Zostały u nich wykonane badania i dzieci zostały odizolowane od reszty uczniów. Czy mieli kontakt z księciem George'em i księżniczką Charlotte?

Kilkoro uczniów ze szkoły, do której uczęszczają książę George i księżniczka Charlotte, zostało odesłanych do domu z powodu podejrzenia koronawirusa. Dzieci z objawami przeziębienia, wróciły niedawno z Włoch, gdzie przebywały w regionie, w którym występowały przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus w szkole dzieci księcia Williama i księżnej Kate

Rzecznik szkoły powiedział, że u uczniów, u których istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, wykonano badania i zgodnie z rządowymi zaleceniami w oczekiwaniu na wyniki testów spędzają oni czas w swoich domach. Nie wiadomo, czy dzieci książęcej pary miały kontakt z uczniami, którzy wrócili z Północnych Włoch. Prywatna szkoła Thomas’s School w Londynie, do której uczęszczają książęce dzieci, jest jedną z przynajmniej ośmiu placówek w Wielkiej Brytanii, które są zamknięte ze względów bezpieczeństwa związanych z koronawirusem.

Szkoły w Polsce - będą zamknięte?

Zdaniem Ministra Edukacji oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na razie nie ma podstaw, by zamykać polskie szkoły oraz przedszkola. Nie ma też konieczności izolowania dzieci, które wróciły z Włoch i innych terenów uznawanych za niebezpieczne. Zaleca się jedynie pozostawienie w domu dzieci, które mogły mieć styczność z wirusem, jeśli zaobserwujemy u nich objawy przypominające przeziębienie oraz dalsze postępowanie według wytycznych GIS dla osób powracających z zagranicy.

źródło: The Independent, GIS

Zobacz także:

Książę George i księżniczka Charlotte w Polsce!

Koronawirus: statystyki na temat śmiertelności i leczenia
AdobeStock
Aktualności
Panika wokół koronawirusa nieuzasadniona? Tysiące ludzi (w tym dzieci) wyzdrowiało
Świat coraz bardziej boi się koronawirusa, tymczasem po pierwsze szczyt epidemii jest już za nami, a po drugie to choroba, którą można wyleczyć (i wiele przypadków to potwierdza).

Emocje wokół koronawirusa rosną w takim tempie, że coraz częściej zauważane są objawy epidemii paniki, a nie chińskiego wirusa. Owszem, wirus stale się rozprzestrzenia i bywa niebezpieczny, zwłaszcza dla pewnych grup ludzi, ale (!) nie jest tak, że każdy zarażony umiera, a diagnoza potwierdzająca zarażenie jest jednoznaczna z wyrokiem śmierci. Z danych prezentowanych w chińskim raporcie na podstawie informacji zebranych z chińskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CCDC) oraz danych WHO wynika, że sytuacja nie jest tak poważna, jak niejednokrotnie bywa przedstawiana. Większość chorych przechodzi koronawirusa łagodnie Aż 80 proc. zarażonych do tej pory dobrze znosiło zarażenie, nie pojawiły się u nich powikłania, a blisko 28 tysięcy ludzi ma już chorobę za sobą i są zdrowi. WHO podaje, że śmiertelność w samym Wuhan, gdzie pojawił się wirus, wynosi od 2 do 4 proc., w pozostałej części Chin to tylko 0,7 proc. Z kolei chiński raport mówił o średniej umieralności na skutek koronawirusa na całym świecie na poziomie 2,3 proc. Owszem, każdy śmiertelny przypadek jest ważny i nie mówimy tu o bagatelizowaniu problemu, ale nie jest tak, że świat nie radzi sobie z wirusem i czeka nas pandemia. Zresztą przed takim twierdzeniem przestrzega właśnie Światowa Organizacja Zdrowia, jej zdaniem może ono jedynie wzmagać nieuzasadnioną panikę. Czy zarażenie koronawirusem to wyrok śmierci? Wyżej odpowiedzieliśmy już poniekąd na to pytanie, ale ważne jest, by wybrzmiało to dobitnie. Nie, koronowirus nie ma 100 proc. śmiertelności. Można go leczyć i, co najistotniejsze, szanse na wyzdrowienie są duże. Słysząc o przypadkach śmiertelnych, powinniśmy też wziąć inne czynniki, które mogły na to wpłynąć, takie jak wiek chorego czy jego ogólny stan zdrowia . Okazuje się, że najgroźniejszy bywa dla osób w podeszłym wieku i schorowanych, cierpiących np. z powodu...

Żel dezynfekujący a koronawirus
AdobeStock
Aktualności
Płyn do dezynfekcji rąk: czy działa na koronawirusa?
Po ostatnich doniesieniach o zakażeniach wirusem 2019-nCoV w kolejnych europejskich miastach zaczyna brakować płynów i żeli dezynfekujących.

Koronawirus daje objawy podobne do grypy: gorączką, ból głowy i gardła, kaszel, pojawia się wyczerpanie oraz utrata apetytu. 2019-nCoV powoduje także niewydolność oddechową. Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, by uniknąć zakażenia, najważniejsze jest częste mycie rąk z użyciem mydła i ciepłej wody przez min. 30 sekund. Co zrobić, gdy nie masz dostępu do bieżącej wody? W torebce koniecznie noś preparat dezynfekujący. Żel dezynfekujący Środki do dezynfekcji rąk działają na wirusy osłonkowe, czyli m.in. na koronawirusy - to te powinniśmy kupować i stosować. Ważne, by preparat zawierał w składzie alkohol, podobnie jak chusteczki do dezynfekcji. Instrukcja mycia i dezynfekcji rąk Około 3 ml preparatu do dezynfekcji nałóż na dłonie. Dokładnie rozprowadź płyn po powierzchni, pocierając o siebie rozprostowane dłonie. Pamiętaj, o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków. Płyn wcieraj w skórę rąk przez ok. 30 sekund (podobnie jak podczas mycia rąk mydłem ). Resztę płynu pozostaw się do wyschnięcia, nie spłukuj ani go nie wycieraj. Płyn działa natychmiast. Czy żel dezynfekujący może zastąpić mydło? Żel antybakteryjny w swoim składzie zawiera alkohol etylowy bądź benzylowy. Dzięki temu ma właściwości bakteriostatyczne oraz grzybobójcze i usuwa z powierzchni dłoni nawet 99 proc. bakterii E.coli, gronkowców, paciorkowców i wielu innych chorobotwórczych powodujących dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Warto więc go stosować nie tylko ze względu na koronowirusa. Płynu takiego należy używać tylko i wyłącznie, gdy nie jest możliwe umycie rąk za pomocą bieżącej wody i mydła. Preparat dezynfekujący zabija nie tylko drobnoustroje, które zagrażają naszemu, ale i na te dobre, które są elementem naszej mikroflory skóry. Mimo iż takie produkty często zwierają glicerynę, pantenol i witaminy...

Koronawirus: maski na twarz
Aktualności
Maska na twarz: czy chroni przed koronawirusem?
Chirurgiczne, budowlane a może antysmogowe maski na twarz z filtrami? Sprawdź, czy takie zabezpieczenie przed COVID-19 rzeczywiście jest skuteczne.

Koronawirus jest obecnie jednym z największych zagrożeń zdrowotnych na świecie. Rozprzestrzenia się szybko, a zakażonych wciąż przybywa, więc trudno się dziwić, że coraz więcej osób zastanawia się jak chronić siebie i rodzinę. Zarówno na fotografiach z Azji, Włoch, czy lotnisk widać ludzi w maskach na twarz. Dużo osób zastanawia się, czy warto kupić maseczki chirurgiczne lub budowlane? A może lepiej będzie zainwestować w maski antysmogowe dla całej rodziny? Podpowiadamy! Koronawirus: maska chirurgiczna COVOD-19 rozprzestrzenia się droga kropelkową, a także za pośrednictwem wydzielin ludzkich takich jak np. śliczna czy krew zakażonej osoby. Maska ochronna wydaje się być więc świetnym pomysłem. Z aptek i sklepów budowlanych, czy aukcji internetowych coraz szybciej znikają maski na twarzy. Eksperci podkreślają jednak, że takie maski ochronne nie zabezpieczają przed infekcją i powinni je nosić tylko chorzy. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca stosowanie masek medycznych jedynie osobom, które kaszlą, kichają i mają gorączkę, w celu ochrony przed dalszym rozprzestrzenianiem się choroby. Aby maseczka spełniała swoją funkcję, powinna być oznaczona znakiem CE, nie powinna mieć wad mechanicznych, czyli np. dziur. Warto wiedzieć, że maska medyczna powinna być tak założona, by metalowy pasek znajdował się na górze tak, by po jego ściśnięciu dopasować maskę do nosa. W innym wypadku maska jest zbyt luźna i nie spełnia swojej roli. Kolorowa część maseczki powinna być skierowana na zewnątrz. Zużytą maskę należy zamknąć w szczelnej torebce i wyrzuć do zamykanego kosza na odpady. Trzeba także pamiętać o dokładnym myciu rąk przed założeniem maski i zaraz po jej zdjęciu. Koronawirus: maska z filterem HEPA Maski antysmogowe to jedna z najlepszych metod ochrony przed zaniczyszczonym powietrzem. Taka maska na twarz chroni przed kurzem, alerganami, bakteriami,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak