Fotolia.pl
Aktualności

Policja przesłuchuje matkę, która rzucała dzieckiem o podłogę w supermarkecie

Policjanci z Kalisza ustalili już, kim jest kobieta, która jest podejrzana o to, że w supermarkecie drastycznie pobiła 4-letniego syna. Dziecku pomogli pracownicy sklepu. Dlaczego nikt więcej nie zareagował?

Drastyczne zajście nagrała kamera monitoringu jednego z supermarketów w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Na nagraniu widać, jak kobieta weszła do supermarketu wraz z dwójką dzieci m.in. z 4-letnim synem. W pewnym momencie zezłoszczone dziecko źle zaczęło się zachowywać. Świadkowie zdarzenia tak relacjonują reakcje matki na jego zachowanie:
– Dziecko było publicznie szarpane, popychane, bite przez swoją matkę. Kobieta uderzyła chłopca w twarz, następnie złapała i rzuciła nim o podłogę na oczach wielu osób. Uciekł do mnie, płakał żeby go nie oddać mamie. Matka się tym w ogóle nie przejmowała, dalej kontynuowała zakupy, spakowała się i wyszła - powiedziała kasjerka portalowi faktykaliskie.pl, który jako pierwszy poinformował o sprawie.
Cała sytuacja według kasjerki miała trwać kilkanaście minut. Na fragmentach nagrań z monitoringu widać jedynie kilkadziesiąt sekund całego zajścia.

Polecamy: Dzieci nie wolno bić - wywiad z rzecznikiem praw dziecka.

Za bicie dziecka grozi do 5 lat więzienia

Pracownicy sklepu zaopiekowali się dzieckiem a matka wyszła. Wróciła dopiero po ok. 10 minutach. Grożąc policją odebrała dziecko i wyszła.
Policja o sprawie  została poinformowana dopiero kilka dni po zdarzeniu przez personel sklepu. Funkcjonariusze  ustalili już tożsamość matki. Sprawą zajmuje się prokuratura. Jeśli relacje świadków i zabezpieczone nagrania pozwolą przedstawić matce dziecka zarzuty stosowania przemocy wobec osoby nieletniej, grozić jej będzie nawet 5 lat więzienia.
Źródło: TVN24 Poznań, faktykaliskie.pl

Reaguj! Zmień los bitego dziecka!

W tej całej sprawie oburza nie tylko fakt, że mama mogła tak brutalnie potraktować dziecko, ale  dziwi i szokuje  brak reakcji klientów sklepu przyglądających się całej sytuacji. Dlatego przypominamy: Reaguj – masz prawo. Przeczytaj tekst i obejrzyj filmy, które przekonają cię, że warto, bo to może uratować życie dziecka.

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Fotolia.pl
Starania o dziecko
Chcieli sprzedać dziecko? – skandal z nielegalną adopcją
Jedni nie chcą, albo nie mogą maleństwa wychowywać, inni nie mogą go mieć. To najczęstszy powód nielegalnej adopcji. Historia z Wrocławia pokazuje, że to dramat obu stron. A największy samotnego dziecka.

18-latka z Wrocławia wraz z partnerem postanowili oddać swoje dziecko na wychowanie innej kobiecie. Jak twierdzą, nie stać ich na jego wychowanie. Dali ogłoszenie w internecie. Na czerwcowy anons odpowiedziała 30-latka, która bardzo pragnęła mieć dziecko a nie mogła. Ciężarna Agnieszka od tamtej pory podczas wizyt lekarskich związanych z ciążą posługiwała się dowodem osobistym 30-letniej Katarzyny. Taki sposób wymyśliły sobie obie strony na przekazanie noworodka.   Wszystko szło zgodnie z planem do czasu… 18-latka urodziła chłopca 28 lipca. Przyszedł na świat przez cesarskie cięcie w 37. tygodniu ciąży. Ważył niecałe dwa kilogramy. Jego stan był średni, dlatego dziecko trafiło na oddział intensywnej terapii. Matka dziecka po kilku dniach po porodzie wyszła ze szpitala. Maluch pozostał w placówce. Z dnia na dzień czuł się coraz lepiej. Po kilku dniach po odbiór dziecka zgłosiła się 30-letnia Katarzyna, podając się za matkę chłopca. Szwindel wykryto dzięki czujności położnych z oddziału noworodków Samodzielnego  Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu, ale przede wszystkim pacjentek, które zorientowały się, że kobieta, która podaje się za matkę chłopca to nie ta, która go urodziła. Personel medyczny wezwał policję. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i biologiczną matkę dziecka . Nie trudno będzie kłamstwo udowodnić bowiem 30-latka, która podawała się za matkę noworodka nigdy wcześniej nie rodziła. Czytaj też na Polki.pl: Czy powiedzieć dziecku o adopcji?   Sprawa wyszła na jaw - będą bolesne konsekwencje dla obu stron - Matka dziecka i jej partner usłyszeli zarzuty organizacji nielegalnej adopcji w celu uzyskania korzyści majątkowej – informuje nasz portal Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.  – Oboje nie przyznają się do winy. Biologiczni rodzice...

2-letnie dziecko na imprezie z matką
Fotolia
Aktualności
Pijana matka zabrała dziecko na zakrapianą imprezę! Zostanie ukarana?
Pijani rodzice narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo. Jaka matka zabiera swoje 2-letnie dziecko na imprezę i upija się prawie do nieprzytomności?!

Do komisariatu w Jeleśni (powiat żywiecki) dotarła informacja, że 42-letnia kobieta wyszła z 2-letnim dzieckiem i nie wróciła do domu. Padło podejrzenie, że kobieta jest pijana. Matka upijała się przy 2-letnim dziecku Policjanci wraz z rodziną kobiety rozpoczęli poszukiwania. 42-latkę znaleziono na imprezie – piła alkohol z innymi osobami, jednocześnie opiekując się 2-letnim dzieckiem . Badanie wykazało, że kobieta miała we krwi prawie 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze przekazali chłopca pod opiekę rodzinie. Śledczy ustalają, że matka naraziła dziecko na utratę zdrowia lub życia. Jeśli to potwierdzą, kobieta może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Zobacz też: Zmiany w prawie! Kary za przestępstwa wobec dzieci będą wyższe Nie pij alkoholu przy dziecku! Picie alkoholu przy dziecku jest nieodpowiedzialne! Pod jednym z naszych artykułów pojawił się komentarz, że przecież nie ma nic złego w wypiciu przy dziecku jednego piwa czy lampki wina. Wyobraź sobie, że jesteś z dzieckiem w domu i wypijasz wieczorem alkohol, nawet niewielką ilość. Nagle dziecko robi sobie krzywdę i konieczna jest wizyta w szpitalu. Nie możesz zawieźć dziecka samochodem, możesz wezwać taksówkę lub zadzwonić po pogotowie, jednak w obu przypadkach czeka cię rozmowa z lekarzem. Jeśli lekarz wyczuje alkohol, może uznać, że narażasz zdrowie własnego dziecka i wezwać policję. Dlatego picie nawet niewielkich ilości alkoholu przy dziecku jest złe! Zobacz także:   Pijana matka urodziła kompletnie pijane dziecko i... jest bezkarna! Źródło: gazeta.pl

sąd
Fotolia
Aktualności
Matka w więzieniu za nieszczepienie dziecka! Będą kolejne wyroki?
Matka 9-letniego chłopca została skazana na tydzień więzienia za to, że uporczywie odmawiała zaszczepienia dziecka. Sędzie uznał, że jest to lekceważenie nakazów sądowych do poddania dziecka szczepieniom.

Matka chłopca stwierdziła, że woli spędzić tydzień w więzieniu niż zaszczepić dziecko . Sąd stwierdził, że jest to lekceważenie jego wyroków. Walka o to, czy szczepić czy nie, powoli dochodzi do absurdu. Więzienie za niezaszczepienie Do tego niecodziennego wyroku doszło w stanie Michigan. Oficjalnym powodem miało być lekceważenie sądu, który wielokrotnie nakazywał matce poddanie chłopca szczepieniom stosownym do wieku. Matka wielokrotnie odmawiała. Szczepić dziecko chciał za to jego ojciec, były mąż skazanej Amerykanki. Obydwoje od lat toczyli sądowe boje do opieki nad dzieckiem . Kwestia szczepień była jedną z wielu, co do której nie mogli się porozumieć. Matka chłopca stwierdziła, że woli iść na tydzień do więzienia niż szczepić. – Wolę iść do więzienia za to, w co wierzę, niż pozwolić na zaszczepienie mojego syna – powiedziała R. Bredow reporterowi ABC News, podkreślając, że decyzja o podaniu szczepionki dziecku powinna być osobistym wyborem rodziców . Na czas pobytu matki w więzieniu pełne prawo do opieki nad dzieckiem sąd przyznał ojcu chłopca.   Rebecca Bredow: Woli iść do więzienia niż zaszczepić dziecko (źródło: http://www.independent.co.uk) Prawo matki czy prawo ojca? Matka chłopca stwierdziła, że decyzja o szczepieniu lub niezaszczepieniu syna jest jej niezbywalnym prawem . W stanie Michigan rodzice mogą odmówić szczepienia dziecka ze względu na własne przekonania. W tym przypadku rodzice mieli inne zdania w tej sprawie, a matka przed rokiem zobowiązała się do szczepienia . Karać za nieszczepienie w Polsce W Polsce jak na razie nikt nie wpadł na pomysł karania więzieniem za nieszczepienie dziecka, ale coraz częściej pojawiają się głosy, że trzeba karać rodziców, którzy nie zgadzają się szczepić dzieci. Argumentem "za" jest fakt, że w ten sposób narażają na zachorowanie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj