kobieta w ciąży wyrzucona z mieszkania
Fotolia
Aktualności

Poznań: Kobieta w 26. tyg. ciąży została wyrzucona na bruk!

W Poznaniu matka dwójki dzieci i w ciąży z trzecim, została wyrzucona z mieszkania na bruk! Pod jej nieobecność właściciel mieszkania rozkręcił zamki i wszedł z workami na śmieci.

Mieszkanie na os. Piastowskim w Poznaniu Marta Wachowska-Wasyłyk, razem z mężem i córkami (roczną i 10-letnią) wynajęła 2 lata temu. Rodzina płaci regularnie czynsz i za wynajem, jednak to nie wystarczyło, żeby czuć się bezpiecznie w wynajmowanym mieszkaniu. 

Właściciel zmienia zamki – policja nic nie może zrobić!

Według umowy pani Marta może mieszkać w wynajętym mieszkaniu do września 2018 r. W zamian za niską kwotę wynajmu (ok. 300 zł), pani Marta razem z mężem na własny koszt przeprowadzili gruntowny remont – i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że pół roku temu właścicielka mieszkania sprzedała je razem z lokatorami! 

Nowy właściciel wypowiedział rodzinie pani Marty umowę najmu i kazał się wyprowadzić. Kiedy to nie przyniosło skutku, zamiast skierować sprawę do sądu, pod ich nieobecność włamał się do mieszkania i wymienił zamki w drzwiach. Sąsiedzi zawiadomili policję – ta jednak nie była w stanie pomóc ciężarnej kobiecie – i po godzinie odjechała z miejsca zdarzenia.

Z pomocą przyszło dopiero Wielkopolskie Stowarzyszenia Lokatorów, które rozkręciło nowe zamki i umożliwiło kobiecie i jej dzieciom powrót do mieszkania:

- Do momentu ewentualnej eksmisji przez komornika nie może pan tej rodziny wyrzucić. Nie można stosować metod "czyścicieli" kamienic - powiedziała Katarzyna Czanota z WSL. Z tym zdaniem zgodziła się też policja, która przyjechała na os. Piastowskie po raz drugi, tym razem na wezwanie właściciela mieszkania. Policjanci orzekli, że nie ma mowy o włamaniu i kobieta razem z mężem i córkami (roczną i 10-letnią) mają prawo zostać w mieszkaniu. 

Źródło: Wyborcza.pl

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

mama w pracy, dziecko, pracująca mama
© Africa Studio - Fotolia.com
Prawdziwe historie
Prawdziwe historie: jestem mamą, a nie tylko pracownikiem
Odebrano mi najpiękniejszy okres w życiu młodej mamy. Zamiast się nim cieszyć wciąż bałam się, że stracę pracę. Nie mogłam znieść myśli o rozstaniu z synkiem, ale nie było innego wyjścia.

Ciąża czy zmęczenie? – A może ty jesteś w ciąży? – Anka oparła się o umywalkę. – Eee, nie – odparłam, schlapując twarz wodą. – Ostatnio było tyle roboty i ten kurs, i przeprowadzka... Zmęczona jestem i tyle . Rzeczywiście, zajęć mi nie brakowało. W biurze mieliśmy reorganizację, przeprowadzaliśmy się z mężem nareszcie do własnego mieszkania, a ja na dodatek właśnie teraz robiłam kurs prawa jazdy. Wstawałam o piątej rano, żeby ze wszystkim zdążyć, pracowałam do późna i czasem nie miałam sił nawet na jedzenie. Nic dziwnego, że ze dwa razy zrobiło mi się słabo. Tylko ciąży mi brakuje... Oczywiście, myśleliśmy z mężem o dziecku , może nawet dwójce, ale przecież nie teraz. Romek zaocznie kończył studia, do niedawna mieszkaliśmy z rodzicami – jeszcze nie czas na dziecko. Nazajutrz, w sobotę obudziły mnie mdłości . Zatrułam się czymś – to była moja pierwsza myśl. W następnej chwili pomyślałam jednak: A może? Obudziłam Romka. Spojrzał nieprzytomnie. Będziemy mieć dziecko Mój mąż szalał z radości. Nie wiedziałam, że aż tak chciał tego maleństwa. – Mówisz poważnie? Hura – wyskoczył z łóżka, jak z procy. – Leż tu spokojnie. Lecę po test ciążowy – wołał, podskakując na jednej nodze, bo zaplątał się w nogawkę spodni. – Uspokój się, wariacie – śmiałam się. – To pewnie fałszywy alarm. Trochę marnie się ostatnio czuję i tyle. – A może? – nie dawał za wygraną. – Właśnie niedawno sobie myślałem, że teraz byłoby w sam raz. Mamy mieszkanie, ja się obronię za miesiąc albo dwa. Dziecko urodziłoby się wiosną przyszłego roku – wypadł z mieszkania, zapinając guziki koszuli. Wyciągnęłam się na łóżku. Może faktycznie teraz nie byłoby źle zajść w ciążę ? – myślałam. Mam 29 lat, niby to jeszcze...

Magiczna zagadka, książka dla dzieci, kryminały dla dzieci
materiały prasowe
Gry i zabawy
Magiczna zagadka i Skradziony obraz – recenzja książek dla dzieci
Kilka miesięcy temu opowiadałam o książce Kieliszek trucizny. Przyszła pora, by polecić kolejne kryminały.

Bohaterami książki Magiczna zagadka są Nikola, Simon i inni detektywi paryskiego zaułku Woltera. Tak jak w pierwszej powieści akcja toczy się wartko, całkiem sprawnie, nie brak także tego kryminalnego dreszczyku, za którym tęsknią wielbiciele tego typu literatury. Takiej nie przez duże L, ale przyzwoicie i w sposób przemyślany napisanej. Nasi bohaterowie już mocno okrzepli, rozwiązali swoją pierwszą kryminalną zagadkę i podejmują walkę z nowym wyzwaniem. A jest to zadanie trudne, bo nie może sobie z nim poradzić nawet francuska policja. Trzeba się znowu spotkać w mieszkaniu należącym kiedyś do Gustawa Darbona, najsłynniejszego detektywa Paryża. Ale do rzeczy. Któregoś dnia Paryż obiega wiadomość, że światowej sławy mag Offenbach jest u kresu życia. Został napadnięty przez nieznanych sprawców. Trzeba ich odnaleźć i oddać w ręce policji. Trudny orzech do zgryzienia, ale nie dla takich asów jak właściciel antykwariatu, listonosz, pani Jasmina, słynny adwokat, Nicola, Simon i… Rozpoczyna się śledztwo, które z dnia na dzień nabiera tempa. Detektywi pałaszują domowe ciasto, bo zawsze na spotkania pani Jasmina przygotowuje coś smakowitego, myślą, i nieustannie nas tym myśleniem zaskakują. Na pewno szybko tę książkę przeczytacie, i natychmiast zabierzecie się za tom trzeci, czyli Skradziony obraz. W Paryżu wiosna. W kamienicy pod numerem jedenastym odbywa się kolejne czwartkowe spotkanie klubu detektywów. Oczywiście przy sporej porcji tarty z lukrowanymi gruszkami. Syn pani Jasminy właśnie dowiedział się w mieście o pewnej bardzo dziwnej kradzieży. Napadnięto na magazyn znanego marszanda, ale poza małej wartości portretem nie zginęło nic cennego. Detektywi czują, że znowu zacznie się mrożąca krew przygoda. Oni mają pewność, że za tą pozornie prostą sprawą kryje się jakiś podstęp. Nos detektywistyczny im to podpowiada. Na razie wiedzą tylko, że...

Kilkuletnia dziewczynka bawi się w dmuchanym zamku
Fotolia
Aktualności
Dziecko zginęło podczas zabawy w dmuchanym zamku. To przestroga dla rodziców!
Do tragedii doszło w ogrodzie jednej z restauracji. Według świadków wypadku zamek, w którym bawiły się dzieci, eksplodował. Jakie jest oficjalne stanowisko policji?

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 maja, w Caldes de Malavella w Hiszpanii. Grupa dzieci bawiła się w dmuchanym zamku w ogrodzie restauracji. Według relacji świadków, zamek wybuchł. Zabawa w dmuchanym zamku może być niebezpieczna Dzieci w wieku od 3 do 11 lat bawiły się w zamku w ogrodzie restauracji. Według hiszpańskiego dziennika "El Pais" dmuchany zamek był słabo przytwierdzony do podłoża i został porwany przez wiatr. Uniósł się kilka metrów nad ziemię. Gdy zaczął spadać, dzieci zaczęły z niego wypadać. W wypadku zginęła 6-letnia dziewczynka. Sześcioro pozostałych dzieci trafiło do szpitala, w tym dwie dziewczynki w ciężkim stanie. Mimo podejrzeń, że doszło do eksplozji, policja wykluczyła taką możliwość. Policja ustaliła, że właściciel restauracji, Jaume Matas, nie miał pozwolenia na postawienie zamku przy restauracji. Według burmistrza Caldes de Malavella, Matas powinien wystąpić o oficjalne pozwolenie i okazać certyfikat sprawności technicznej konstrukcji. Uważaj na swoje dziecko! Weekend majowy już za nami, jednak wielkimi krokami zbliżają się wakacje i letnie wyjazdy z całą rodziną. Dmuchane zamki to jedne z ulubionych dziecięcych atrakcji . Zanim pozwolicie swoim dzieciom na taką zabawę, upewnijcie się, że zamek jest odpowiednio przymocowany i jego właściciel ma pozwolenie na jego montaż. Czy wasze dzieci bawiły się kiedyś w takim zamku? Zobacz także: Dzieci uwielbiają się tym bawić. Nie wiedzą, że to niebezpieczne! Źródło: onet.pl, tvn24.pl

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj