Prezenter sportowy dowiaduje się na wizji o porodzie żony
kadr z YouTube.com
Aktualności

Prezenter dowiaduje się na wizji, że jego żona rodzi. Reakcja? Dziwna!

Same powiedzcie, czy takiej reakcji spodziewałybyście się po mężczyźnie, który właśnie dowiaduje się, że jego żona rodzi. Ten dziennikarz był wyraźnie zagubiony!

Na wieść o tym, że ukochana właśnie zaczęła rodzić i właśnie podają jej znieczulenie, większość mężczyzn najprawdopodobniej zerwałaby się na równe nogi i czym prędzej pobiegła do szpitala. Ale reakcja tego amerykańskiego prezentera sportowego, który dowiedział się na wizji z SMS-a, że jego żona właśnie rodzi, jest dość dziwna... i całkiem rozbrajająca.

Scott Rude, w programie na żywo dla amerykańskiego kanału telewizyjnego 120 Sports, wpatrywał się w wiadomość, którą otrzymał od żony. I to nie byle jakiego! Kobieta informowała go o tym, że właśnie otrzymuje znieczulenie do porodu. Mężczyzna był wyraźnie w takim szoku, że nie za bardzo wiedział, co zrobić. Scott przeczytał więc kolegom treść SMS-a: "Właśnie dostała kroplówkę... ma dostać znieczulenie. 'Potrzebuję Cię tutaj teraz'". Skołowany spojrzał na kolegów i zapytał, czy powinien zejść z planu. Pada kilka żartów o bliźniętach i mężczyzna w końcu wstaje, przez chwilę zastanawia się, co zrobić z krzesłem i w końcu wychodzi ze studia, zachęcony przez kolegę, który mówi: "Po prostu idź!". Naszym zdaniem, pozostali dziennikarze też byli mocno zagubieni i zachowywali się dziwnie!

Prezenter sportowy dowiaduje się na wizji o porodzie żony
Twitter/@ScottRude120


Potem Scott zamieścił na Twitterze zdjęcie ze szpitala, na którym pozuje z żoną. W komentarzu dziękuje kolegom, że pozwolili mu zejść z wizji i zdążyć na narodziny córki. Dziewczynka urodziła się kilka godzin później, ma na imię Edith (Edie) Joanne, a w momencie narodzin ważyła 3,460 kg. Gratulujemy rodzicom!

A jak wasi partnerzy zareagowali na wieść, że rodzicie? Napiszcie w komentarzu!

Zobacz też:

Tak zaczyna się poród - film

dziecko, niemowlę
Anna Sawa, archiwum prywatne
Prawdziwe historie
Prawdziwe historie: Podwójna jazda
W ciągu ośmiu dni byłam dwa razy w szpitalu. Po pierwszej wizycie nie przypuszczałam, że już za tydzień urodzę. Przeczytaj historię Ani.

Był 1 listopada. Tradycyjnie, z samego rana wybrałam się z rodzeństwem na grób mamy aby zostawić wiązankę i zapalić znicze. Nastrój był odpowiedni do święta ale wszystko było w porządku - do momentu powrotu do domu. Ból wraz z problemem oddawania moczu pojawił się kiedy tylko wróciliśmy. Tak źle się czułam, że nie byłam w stanie powiedzieć czy to komplikacje czy może już rodzę! Bardzo wystraszona, zadzwoniłam do położnej i po szybkiej konsultacji wyruszyliśmy do szpitala.  To nie był mój dzień Niestety, dzień nam nie sprzyjał. Z powodu święta były gigantyczne korki, a kiedy utknęliśmy w jednym z nich, myślałam, że oszaleję z bólu i złości. Mąż nie wiedział co robić, a ja tak cierpiałam, że chciałam wysiąść z auta i biec. Byle tylko dotrzeć do szpitala. Byłam już na granicy wytrzymałości i prawie zadzwoniłam po karetkę. Powstrzymałam się, ponieważ nie lubię robić szumu wokół siebie. W końcu jakimś cudem się udało i dotarliśmy do szpitala. Musieliśmy poczekać, aż zostanę przyjęta i zbadana, wtedy wiedziałam, że tam jestem już bezpieczna.  Po wielu godzinach cierpienia, bólu, ogromu badań jakie mi wykonali i kroplówek jakie dostałam, późnym wieczorem ból ustąpił i okazało się, że to... KOLKA NERKOWA. Położna wtedy stwierdziła: "Aniu, jak kolkę przetrwałaś to poród to już pikuś" Po kilku dniach na patologii ciąży, wróciłam do domu.  W domu długo nie zostałam Tydzień później, 8 Listopada, zaczęły mi się sączyć wody. Tym razem już nie spanikowałam . Tłumaczyłam sobie, że dziecko uciska mi pęcherz, przecież nie miałam żadnych bóli. Dolegliwości trwały całą noc. Nad ranem zadzwoniłam do położnej, opowiedziałam o wszystkim i powiedziała aby zjeść, zebrać się spokojnie i ponownie wybrać do szpitala. Tak też z mężem zrobiliśmy. Tego dnia mieliśmy pójść do cioci na imieniny,...

ciąża, kobieta w ciąży, brzuszek ciążowy
© LanaK - Fotolia.com
Prawdziwe historie
Prawdziwe historie: pomożemy Mikołajowi przyjść na świat
O porodzie nie myślałam, przynajmniej na początku. Postanowiłam, że urodzę szybko i bez bólu. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać... Przeczytaj historię Pauliny.

Gdy tylko dowiedziałam się o ciąży, byłam wniebowzięta. W końcu rok starań nie poszedł na marne. Całą ciążę dbałam o siebie, wykonywałam wszystkie zalecenia lekarza. Początkowo nie przejmowałam się zbytnio porodem. To się zmieniło, gdy w 7. miesiącu ciąży wylądowałam w szpitalu z powodu ryzyka przedwczesnego porodu . Na szczęście lekarze zareagowali w porę i groźba wcześniejszego rozwiązana została zażegnana, a ja mogłam spokojnie czekać na "ten dzień". W rozmowach z koleżankami przekonywałam je, że na pewno nie będę krzyczała, przecież to tylko chwila bólu i po sprawie, a poza tym zawsze mogę skorzystać ze znieczulenia zewnątrzoponowego . Urodzę, nie urodzę – oto pytanie! Pewnego słonecznego dnia nagle zaczął boleć mnie brzuch , ale nie był to ból zwiastujący poród, o którym czytałam czy słyszałam od znajomych. Pomyślałam, że może za dużo tego dnia chodziłam. Gdy do wieczora ból nie minął, razem z mężem postanowiliśmy jechać do szpitala. W drodze ból stawał się coraz bardziej regularny i zaczął przypominać bóle przedporodowe . Po przyjęciu na oddział wykonano mi niezbędne badanie. O godzinie 21:30 skurcze zaczęły być regularne , rozwarcie miałam na 1-2 cm. Poszłam powiadomić męża, że dziś prawdopodobnie nie urodzę. Powiedziałam mu, żeby jechał do domu i nie wyciszał telefonu, a sama zostałam położona na sali przedporodowej . Skurcze były coraz intensywniejsze. Położna co jakiś czas przychodziła sprawdzić, czy wszystko ok. Z uśmiechem na twarzy powiedziała, żebym pospała między skurczami. Pomyślałam sobie: "Z pewnością uda mi się pospać przez 4 minuty". W nocy jedno badanie, rano kolejne i takie same odpowiedzi: "Jeszcze trochę". Na porodówkę Skurcze były coraz bardziej bolesne. Około godziny 15.00 kolejne badanie. Lekarz stwierdził 6-7 cm rozwarcia i wydał polecenie:...

planowana cesarka
Adobe Stock
Cesarskie cięcie
Planowana cesarka: 9 rzeczy, które musisz wiedzieć o planowanym cesarskim cięciu
Planowana cesarka wynika ze wskazań lekarza, np. kiedy dziecko ułożone jest pośladkowo lub kobieta z przyczyn zdrowotnych nie może rodzić naturalnie. Razem z naszym ekspertem wyjaśnimy, jak przebiega planowana cesarka, abyś łatwiej mogła się do niej przygotować.

Planowana cesarka może budzić lęk i niepewność, ale z drugiej strony pozwala się przygotować na to, co czeka młodą mamę. Od profesjonalnej diagnozy i słusznie zaleconej cesarki może zależeć zdrowie, a czasem i życie zarówno mamy, jak i dziecka. Jeśli lekarz zaleci ci cesarskie cięcie , porozmawiaj z nim szczerze o wszystkich swoich obawach. Zabieg, który jest zaplanowany, przebiega spokojnie i najczęściej już po kilkunastu minutach maluszek pojawia się na świecie. Istnieje jednak ryzyko wystąpienia powikłań po cesarce . Planowana cesarka: wskazania Są kobiety, które mimo największych chęci nie mogą rodzić naturalnie. Ostateczną decyzję o cięciu podejmuje ginekolog prowadzący ciążę. Wskazaniami do cięcia cesarskiego są między innymi: zbyt duża główka dziecka w stosunku do szerokości miednicy matki; wielkość dziecka powyżej 4,5 kg; guzy mięśniowe w kanale rodnym; dysplazja stawów biodrowych; zagrożenie rzucawką spowodowane zatruciem ciążowym; konflikt serologiczny; zaawansowana cukrzyca matki; wady serca; przebyta cesarka cięcie, podczas której wykonano cięcie podłużne; wcześniejsze operacje macicy; nisko umiejscowione łożysko (tzw. łożysko przodujące); opryszczka narządów płciowych; inne dolegliwości matki, zakwalifikowane przez lekarza do cesarskiego cięcia. Nie wszystkie wady wzroku stanowią wskazanie do cięcia, choć było tak przez wiele lat. Lekarze kierują na cięcie pacjentki z zaawansowaną retinopatią cukrzycową lub odwarstwieniem siatkówki. Planowana cesarka: w którym tygodniu ciąży się ją wykonuje? W przypadku wcześniejszych wskazań do przeprowadzenia cesarskiego cięcia przyszła mama zazwyczaj jest umawiana na zabieg około 38.-39. tygodnia ciąży. Istnieją jednak dwa podejścia do planowego cesarskiego cięcia: pierwsze to tzw. cesarka „na zimno”, zaplanowana na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj