Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
masaż dziecka
screen/Facebook/The Asian Parent
Aktualności

Odważyłabyś się zrobić dziecku masaż w ten sposób? [WIDEO]

To co robi ta kobieta raczej szokuje i trzeba mieć silne nerwy, aby to obejrzeć.

Masaż kojarzy się z wyciszeniem, uspokojeniem, a tutaj mamy wręcz cyrkowe sztuczki. Czy to jest naprawdę bezpieczne dla dziecka? Jak myślisz?

Huśtanie, podrzucanie i zwisanie do góry nogami

Film jest viralowym nagraniem, które można zobaczyć w internecie. Widać na nim jak maluszek, około 5-miesięczny wisi w powietrzu trzymany jedynie za szyję i główkę, huśtany jest z boku na bok, robi fikołki. W pewnym momencie wisi odwrócony do góry nogami! Ma to być masaż dziecka. Robi go 35-letnia profesjonalna masażystka Larissa Orynbasarovna z Kazachstanu. Ma za sobą lata praktyki i zapewnia, że metoda jest w 100 procentach bezpieczna dla dziecka.

Kobieta zaczyna masaż od kołysania dzieckiem wiszącym do góry nogami na boki, trzymając je za kostki przy stopach. Następnie dziecko robi fikołka i jest podrzucane w górę i w dół, a potem znów na boki. Masażystka trzyma nawet maluszka za szyję, gdy je kołysze!



Naturalnie film zszokował wielu użytkowników internetu. Budzi przerażenie, biorąc pod uwagę, jak kruchą istotką jest małe dziecko i jak delikatnie powinno się z nim obchodzić. Z pewnością wykonywanie takiego masażu bez odpowiedniego przeszkolenia, może narazić ciało dziecka na ryzyko uszkodzenia.

Pediatrzy: masaż dziecka powinien być delikatny

Zdaniem lekarzy pediatrów, dobry masaż dziecka powinien odbywać się za pomocą delikatnych pieszczot i z użyciem niewielkiej ilości olejku dla dzieci. Ruchy rodzica powinny być powolne, płynne, bez użycia większego nacisku! Możesz używać palców lub dłoni, ale zawsze trzeba upewnić się, że robisz to delikatnie!

Masowanie dziecka ma wiele zalet. Po pierwsze tworzy więź i relację między rodzicem a dzieckiem. Masowanie wycisza dziecko, relaksuje, łagodzi stres i usypia. Pamiętaj, aby przed zrobieniem masażu dziecka skonsultować się z pediatrą, aby upewnić się, że twoje dziecko nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Z reguły noworodki mogą być codziennie masowane, a małe dzieci mogą skorzystać z masażu przed snem, co pomaga im w zaśnięciu.

Powiem wprost: dla mnie to, co pokazała ta profesjonalna masażystka z Kazachstanu nie ma nic wspólnego z masażem, jaki robiłam swoim dzieciom i z tym, jak powinien on wyglądać, aby dziecko ukoić i  i wyciszyć. Oglądając film, miałam poczucie, że jest to dla dziecka bardzo niebezpieczne, maluszek jest potrząsany, a jego delikatne stawy narażone są na uszkodzenie.

A wy jak oceniacie taki masaż? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Źródło: sg.theasianparent.com

Zobacz też: 

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci? Podpowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Masaż dziecka
materiały prasowe
Rozwój
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o masażu dziecka
Po co robić dziecku masaż i jakie korzyści przynosi on maluchowi i rodzicowi? Odpowiada ekspert Magdalena Fabritius, psycholog, trener, instruktor masażu dzieci i niemowląt.

Masaż może mieć dobroczynny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka, zwłaszcza wcześniaka, jednak wielu rodziców boi się go wykonywać, bo nie wie, jak to robić. O tym, jakie korzyści przynosi masaż, jak go wykonywać i czy naprawdę jest się czego bać opowiada Magdalena Fabritius , psycholog, trener, instruktor masażu dzieci i niemowląt. Czy trzeba wykonywać masaż dziecku? Dziecko rodzi się z bardzo dobrze rozwiniętym zmysłem dotyku. I na początku poznaje świat właśnie poprzez bodźce dotykowe. Dlatego dotyk jest tak ważny w rozwoju dziecka. Masaż jest wyjątkową formą czułego dotyku, poprzez którą rodzic mówi dziecku: „Kocham Cię, jesteś dla mnie ważny/a”. Dobrze jest wykonywać masaż dziecku systematycznie, nawet po 5–10 minut dziennie, ponieważ ten wyjątkowy dotyk zaspokaja w dużym stopniu głęboką potrzebę dziecka na bliski dotyk rodzica. Dlaczego warto wykonywać masaż dziecku? Jakie korzyści przynosi on maluszkowi? Masaż przynosi niezliczone korzyści i zachęcam każdego rodzica do wykonywania go. Przede wszystkim wspaniale dotlenia organizm, dzięki czemu ciało jest bardziej zrelaksowane i lepiej radzi sobie ze stresem, infekcjami i wirusami. Dzieci masowane mają silniejszy system odpornościowy, mniej chorują, są spokojniejsze i mniej płaczą. Masaż zaspokaja potrzebę bliskości, dzięki czemu dzieci są radośniejsze i czują się kochane. Poprzez głęboki dotyk stymulujemy system nerwowy, co wspaniale wpływa na rozwój całego organizmu. Podczas masowania relaksujemy mięśnie, wzmacniamy stawy, kości i system krwionośny oraz relaksujemy brzuszek, dzięki czemu dzieci nie mają kolek i problemów trawiennych. Dzięki masażowi organizm dziecka produkuje więcej endorfin, które zmniejszają odczucia bólowe i poprawiają nastrój, dlatego świetnie sprawdza się na przykład  przy ząbkowaniu. Masaż również przyspiesza rozwój komórek i jest polecany...

masaż stópek dziecka
Adobe Stock
Pielęgnacja
Relaksujący masaż nóżek metodą shantala [KROK PO KROKU]
Masaż nóżek metodą shantala pozwala nawiązać z dzieckiem bliski kontakt, relaksuje je, odpręża. Można go zrobić po stresującym dniu albo po to, by miło spędzić z maluchem czas.

Maluch leży na pleckach i cię widzi. Mów do niego, rób różne śmieszne miny, wygłupiaj się, nachylając się nad nim. Patrzcie sobie przy tym w oczy – taki kontakt z mamą uwielbia każde dziecko. To dobry wstęp do masażu nóżek . Masowanie nóżek to łatwe zadanie dla mamy-masażystki. Jeżeli miałaś kłopoty z masowaniem plecków , bo np. maluszek nie lubi leżeć na brzuszku, to właśnie dla was są nóżki. Powodzenia! Jak się przygotować do masowania nóżek? Znajdź spokojny czas i wygodną pozycję. Usiądź na łóżku lub na podłodze i ułóż dziecko na miękkim ręczniku pomiędzy swoimi nogami lub po prostu na kolanach (wtedy wasz kontakt jest bardziej intensywny). Możesz też masować dziecko na przewijaku, szczególnie na początku, jeśli czujesz się wtedy pewniej. Pora jest dowolna: dzień, wieczór, moment, gdy oboje macie ochotę na kontakt i zabawę. Nie zapomnij też o ciepłej oliwce (ogrzej ją w dłoniach)! Możesz już masować nóżki   niemowlaka , który ma 6–7 tygodni. Wykonuj spokojne ruchy. Zakończ po około 10 minutach. Zobacz też: 12 rzeczy, które pomagają dziecku spokojnie spać Jak zrobić dziecku masaż nóżek? Najpierw wymasuj całą jedną nóżkę od początku do końca, potem drugą. Nie na przemian! Ruchy wykonuj w podanej kolejności dowolną ilość razy (jeśli nie napisaliśmy inaczej). 1. Hinduskie dojenie Chwyć nóżkę całą dłonią (kciuk ułóż od spodu, resztę palców od góry). Przesuwaj dłonie od pośladków do stópki, na przemian jedną i drugą rękę. 2. Ściśnij, skręć Chwyć nóżkę dwiema rękami, robiąc coś w rodzaju obrączki na nóżce. Wykonuj ruchy obrotowe, jak podczas otwierania lub zamykania słoika. Przesuń dłonie na łydkę i zrób to samo. Uwaga! Nie masuj kolanka! Tylko udo i łydkę. 3. Głaskanie od spodu Ujmij stópkę dziecka dwiema dłońmi, tak żeby Twoje kciuki znalazły...

Masaż shantala
Adobe Stock
Pielęgnacja
Masaż Shantala – jak zrobić masaż u niemowlaka (INSTRUKCJA)
Masaż Shantala to tradycyjna technika masażu niemowląt znana w wielu kulturach i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Masowanie niemowlaka metodą Shantala pomoże na kłopoty z brzuszkiem, niepokój przy ząbkowaniu. Sprzyja wyciszeniu i budowaniu więzi z rodzicem.

Masaż Shantala rozpropagowała Vimala Schneider McClure, autorka popularnej książki „Infant Massage: A handbook for loving parents”. Masowanie niemowlaka (a potem także starszego dziecka) powinno przebiegać w spokojnej, ciepłej atmosferze. Możesz użyć do masażu oliwki, a nawet oleju jadalnego. Masaż Shantala pomaga na kolkę, niepokój, pozwala dziecku się odprężyć i spokojnie zasnąć. Jest jeszcze jedna zaleta masowania niemowląt: ten rytuał pogłębia więź między dzieckiem a rodzicem.  Spis treści: Historia masażu Shantala Masaż Shantala – od kiedy? Przeciwwskazania do masażu Shantala Wskazania do masażu Shantala Masaż Shantala – instrukcja Masaż Shantala – czemu służy dotyk Historia masażu Shantala Ten rodzaj masażu Vimala Schneider McClure sprowadziła  z Indii do Stanów Zjednoczonych. Podczas studiów i pracy w Indiach Amerykanka przekonała się, jak ważny dla rozwoju niemowlęcia jest tradycyjny masaż, który nie tylko uspokaja dzieci, ale też pomaga rodzicom nawiązać z niemowlętami bliską więź. Vimala Schneider McClure obserwowała, jak indyjskie mamy regularnie masują nie tylko swoje maluchy, ale też innych członków rodziny i przekazują te umiejętności swoim córkom. Zafascynował ją masaż niemowląt . Gdy urodził się jej synek, sama zaczęła go masować. A kiedy miał 7 miesięcy, stworzyła profesjonalny program masażu niemowląt i zapragnęła podzielić się nim z innymi. Tak powstało Międzynarodowe Towarzystwo Masażu Niemowląt, które zajęło się promowaniem masażu Shantala w wielu krajach. Masaż Shantala – od kiedy? Choć nie ma przeciwwskazań do stosowania masażu Shantala u noworodków, najczęściej wykonuje się go u dzieci od 2 miesiąca życia. Jeśli jednak rodzice czują się pewnie, mogą go wykonywać już od pierwszych dni...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz