szkoła podstawowa, świetlica szkolna, uczniowie
Fotolia
Aktualności

Wstrząsający film: nauczycielka z Kątów Wrocławskich znęca się nad uczniem!

Dramatyczna sytuacja ujrzała światło dzienne dzięki nagraniu telefonem komórkowym. Przemoc w szkole osiągnęła nowy poziom.

Po raz kolejny dzięki nagraniu z telefonu komórkowego udaje się przerwać łańcuch przemocy szkolnej. Niezwykle niepokojące jest to, że agresorem w tej sytuacji jest pedagog.

Jedenastoletni chłopiec nie był aniołem – sprawiał problemy wychowawcze. Niedopuszczalnym jest takie zachowanie, szczególnie u nauczyciela z przygotowaniem pedagogicznym! Nauczycielka tłumaczyła się, że wyczuła zapach alkoholu od chłopca. Niemniej taka forma interwencji pozostaje w sprzeczności z jakąkolwiek normą

W maju 2015 r. było głośno o sprawie nauczycielki w Szczodrem, która usłyszała zarzut znęcania się nad dziećmi. Zaklejała dzieciom usta taśmą, w zimowe dni otwierała szeroko okna, zimnem karząc klasę za jej zachowanie. Ta sprawa również ujrzała światło dzienne dzięki nagraniu przez dziecko filmu telefonem.

Z przerażeniem obserwuję upadek etosu zawodu nauczycielskiego, a szczególnie przemoc wobec dzieci. Negatywna selekcja do zawodu, w ujęciu generalnym, powoduje, że w szkołach znajdują się osoby, które pod żadnym pozorem nie powinny mieć kontaktów z dziećmi. Może to już czas na wprowadzenie badań psychologicznych pozwalających na pracę w tak ważnym zawodzie jak nauczyciel lub pedagog.

 

Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]

noworodek
Fotolia
Aktualności
Co one robią temu noworodkowi? Czy to są jeszcze pielęgniarki?
Męczyć dopiero co urodzonego dzidziusia, to czysty sadyzm. Gdy robi to osoba, która powinna dać mu sto procent opieki – nie ma słów.

Do sieci trafiło nagranie z publicznego szpitala w miejscowości Taif w Arabii Saudyjskiej . Widać na nim, jak jedna z pielęgniarek ściska główkę niemowlęcia. W tle słychać śmiech. Na szczęście takie zachowanie nie uszło im płazem, zostały natychmiast zwolnione z pracy. Miało robić śmieszne miny Nie wiem, co te kobiety miały w głowie, że postanowiły zabawić się takim kosztem i męczyć dopiero co urodzonego dzidziusia. Pielęgniarka chciała, aby dziecko "robiło śmieszne miny" . Na nagraniu widać jednak, jak kobieta mocno ściska twarz noworodka . Jedna z jej koleżanek nagrała całe zajście. W tle słychać śmiech innych kobiet. Rodzice maluszka byli w szoku , gdy się o tym dowiedzieli. Ojciec noworodka złożył wniosek do dyrekcji szpitala o ukaranie kobiet. Reakcja władz była szybka - trzy pielęgniarki 3 stycznia zostały zawieszone w wykonywaniu obowiązków. Dzień później minister zdrowia zdecydował o zwolnieniu kobiet z pracy. Dla takich kobiet nie ma tu miejsca Ale nie tylko! Te pielęgniarki już nigdy więcej nie będą pracowały w szpitalu. Ministerstwo zdrowia odebrano im także prawo do wykonywania zawodu. Nie ma słów, aby opisać to skandaliczne nagranie. Te pielęgniarki, oprócz braku wrażliwości i profesjonalizmu , były także bezgranicznie niemądre i nagrały swoje "żarty". Dzięki temu były twarde dowody, aby móc je pozbawić możliwości pracy w zawodzie. Zawód pielęgniarki wymaga jednak szczególnych predyspozycji. Nie każdy może nią być, a już na pewno osoba, która jest pozbawiona absolutnie podstawowych odruchów ludzkich. A wy co uważacie o takim zachowaniu? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach. Źródło: onet Zobacz też: Maleńki człowiek, duży ból - o bólu noworodka i wcześniaka Co robić (a czego nie), by noworodek był bezpieczny Tańczące pielęgniarki na oddziale...

Pasażerka awanturowała się, że musi lecieć w samolocie obok mamy z dzieckiem
AdobeStock
Aktualności
Przeszkadzała jej mama z dzieckiem, na długo zapamięta ten lot!
Była agresywna, próbowała wymusić zamianę miejsc, ale to ona ostatecznie zmieniła miejsce – została wyproszona z samolotu! Brawo dla stewardesy!

Dzięki nagraniu z telefonu komórkowego można w miarę dokładnie odtworzyć przebieg wydarzeń. Doszło do nich 6 lutego na pokładzie samolotu amerykańskiej linii Delta Airlines lecącego z nowojorskiego lotniska im. Johna F. Kennedy'ego do Syracuse w stanie Nowy Jork. Dziecko było spokojne, ale i tak przeszkadzało Młoda mama 19-letnia Marissa Rundell  wsiadła do samolotu z 8-miesięcznym Masonem. Chwilę później miejsce obok nich zajęła kobieta. Od razu dała upust swojemu niezadowoleniu z towarzystwa, miała stwierdzić, że to nie jest miejsce dla kobiety z dzieckiem . Podeszła i zatrzasnęła schowek na torby. Powiedziała: to jest niedorzeczne"- relacjonuje mama dziecka. Na uwagę, że powinna uważać na to, co mówi, kobieta miała wulgarnie odpowiedzieć Marissie, aby się nie odzywała. Jej zachowanie było  niezrozumiałe, gdyż dziecko było spokojne i nie płakało. Stewardesa nie pozwoliła na poniewieranie mamy  Napiętą sytuację próbowała opanować stewardesa. Zaproponowała niezadowolonej pasażerce, że może skorzystać z następnego lotu i wybrać bardziej dogodne dla siebie miejsce. To jeszcze bardziej ją rozsierdziło. Przepychanka trwała ponad 10 minut. Kobietę ostatecznie usunięto z samolotu. Mama umieściła filmik na Facebooku wraz z komentarzem: "Ta dama myślała, że będzie niegrzeczna dla mnie i Masona, teraz nie ma jak wrócić do domu. Dziękuję uroczej stewardessie Delta za to, że nie pozwoliła, aby ta kobieta nas nękała". Za stewardesą murem stanęło kierownictwo linii Delta Airlines. Jej rzecznik powiedział: "Prosimy klientów, by podczas lotu zachowywali się uprzejmie i szanowali siebie nawzajem. Zachowanie klienta wobec klienta podczas lotu z Nowego Jorku do Syracuse było niezgodne z tymi standardami". Postawa stewardesy spotkała się z uznaniem w komentarzach w sieci. "Brawo, zachowałeś spokój, w sytuacji...

opiekunka przeklinała i krzyczała na dzieci w żłobku
Adobe Stock
Aktualności
"Zamknij się k..."- to słowa opiekunki do 2-letniego dziecka w żłobku w Szczecinie
To niemożliwe, a jednak. Nagrania nie kłamią.

O tym, że w żłobku dzieje się coś niedobrego rodzice zorientowali się po zachowaniu dzieci . Na szczęście, bo być może nikt inny nie zainteresowałby się placówką.  Dzieci bały się Rodzice maluchów, które uczęszczały do jednego z prywatnych żłobków w Szczecinie, zorientowali się, że coś jest nie tak, gdy ich dzieci zaczęły się dziwnie zachowywać. "Jak powiedzieli swojej córce w żartach, że pójdzie do kąta, to wpadła w szał . Od tego momentu wątpliwości były coraz większe" - powiedziała reporterce Polsat News jedna z matek, która posyłała swoje dziecko do prywatnego żłobka Izabeli P. Rodzice postanowili nagrać opiekunkę i przypięli dyktafon do ubranka dziecka. Zamarli, kiedy odsłuchali nagranie. "Siadaj k...", "Czego mnie k... szczypiesz? Zamknij się k..." - słychać na nagraniu, do którego dotarli reporterzy Radia Szczecin. "Nie biłam dzieci" Opiekunka i szefowa placówki Izabela P. przyznała się w rozmowie z Radiem Szczecin, że to jej głos słychać na nagraniu. Zastrzegła, że nie biła dzieci. "Odgłos na nagraniu to nie jest odgłos bicia. Ja nie biję dzieci " - powiedziała kobieta. "Tylko ja byłam z dziećmi, więc jeżeli są niecenzuralne słowa, to przyznaję, że ja musiałam to powiedzieć, bo nikogo innego nie było" - powiedziała. Przeprosiła. "Nie umiem nic więcej powiedzieć. Przykro mi, że tak się stało" - dodała. Rodzice twierdzą, że w grudniu ubiegłego roku jedna z matek złożyła skargę na Izabelę P. Poszła na policję po tym, gdy zauważyła, że jej syn ma poobijaną twarz. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. "Postępowanie jest prowadzone w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu podopiecznych na terenie żłobka" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj