Dziewczynka z naczyniakiem
Instagram katiemcrenshaw
Aktualności

Przestańcie się litować! – apeluje matka dziewczynki

Nie chce, by modlono się za jej dziecko. „Co się stało z jej twarzą? - pytają, a ja im mówię: Ona jest piękna!”.

"Co się stało z jej twarzą? Kiedy to zniknie? Modlę się, aby to znikło" - to zdania, które najczęściej słyszy mama dziewczynki ze zdjęcia. Czasem reakcja otoczenia bywa jeszcze mocniejsza: "Obróć ją od tej dobrej strony" lub "Szkoda, bo jest całkiem ładna". 

Silna młoda matka postanowiła walczyć o to, by ludzie akceptowali odmienność

Córka Katie Crenshaw, Charlie urodziła się z naczyniakiem kapilarnym. Rezultatem jest duże znamię pod jej prawym okiem.
"To jest zwykle pierwsza rzecz, którą ludzie u niej zauważają. Wiem to, bo zwykle pierwsze, co komentują to właśnie znamię" – napisała Katie na swoim blogu. 
"Całe jej twarz to moja słodka Charlie i nie ma to znaczenia, jak wygląda. Przestańcie się litować. Ona jest zdrową dziewczynką i naszym błogosławieństwem. Jej naczyniak nie ma wpływu na to, kim ona jest tak, jak plamka na ramieniu. Nie trzeba ciągle o tym wspominać i nie trzeba życzyć nam, by znikną". 

Katie nie retuszuje zdjęć dziecka, dodając je na Instagram, nie obraca córki tak, by ukryć "truskawkowe" znamię. Matka dziewczynki chce, by ludzie potrafili docenić jej dziecko bez względu na wygląd dziewczynki.

"Jest to część jej wyjątkowej urody. To może nigdy nie zniknąć i wiecie co? Nie musi. Chciałbym raczej rozmawiać o jej nowych osiągnięciach, niesamowitym uśmiechu, albo o tym, jak wspaniałe ma oczy. Nie musimy mówić o tym za każdym razem, gdy spojrzysz na nią (...) To jest częścią tego, kim ona jest. Nie musi być stale komentowane, krytykowane (...) Choć nie mam nic przeciwko edukacji ciekawskich umysłów, to nie muszę słuchać twojej opinii na temat tego, jak znamię może na nią wpływać" – kontynuuje Katie.

Mam dziewczynki zdaje sobie sprawę, że odmienność ciekawi ludzi, stąd ich pytania. Każdego dnia tłumaczy sobie, że nie robią tego ze złej woli. Zachęca przy tym wszystkich ciekawskich, by zamiast modlić się, żeby znamię zniknęło, modlili się o to, by dziewczynka wyrosła na zdrową i pewną siebie kobietę.

 
 

A day in the sixties. ☀️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika k a t i e • c r e n s h a w (@katiemcrenshaw)

 
Zobacz też: Ludzka znieczulica nie ma granic! Przeczytaj, co spotkało tego chłopca

Choroba dziecka: jak sobie z nią radzić, mówi psycholog [WIDEO]

dziecko urodziło się ze znamieniem
Facebook/Kidspot
Aktualności
"Wpadłam w panikę, bo moje cudowne maleństwo nie było idealne" [FOTO]
Chciała mieć śliczniutkie, perfekcyjne dziecko. Kiedy zobaczyła córkę po porodzie, wpadła w panikę. To historia mamy długo dojrzewającej do akceptacji wyglądu swojego dziecka. Pewnie nie każdy jest w stanie ją zrozumieć. A Ty jakbyś postąpiła?

Carly urodziła swoje bliźnięta w 33 tygodniu ciąży. Trochę było strachu i niepokoju na początku, bo lekarze ostrzegli mamę, że ciąża bliźniacza kończąca się o tyle wcześniej może skutkować komplikacjami zdrowotnymi dzieci. Musiała liczyć się z krwawieniem mózgowym u dzieci, mózgowym porażeniem dziecięcym lub ich niepełnosprawnością intelektualną."Ale nikt nie ostrzegł mnie, że jeśli twoje dziecko rodzi się wcześniej, ma większe szanse na znamię. Kto by pomyślał?" - powiedziała Carly. "Pomyślałem: co to jest, do cholery?" Ze znamieniem na twarzy urodziło się jedno z bliźniąt - córeczka Eva . Kiedy mama zobaczyła na jej czole różowy ślad, wpadła w panikę. "Pomyślałam: co to jest, do cholery?". Była przerażona, że jak mówi jej "cudowne maleństwo nie było idealne". Cary od początku była gotowa zrobić wszystko, aby się pozbyć znaku na czole dziecka. Nie ukrawa, że robiła to z próżności. "Jestem próżną mamą. Jestem jedną z tych mam, które chcą, aby ich dzieci były perfekcyjne " - przyznała się. Tłumaczy, że wynika to z jej kompleksów, które miała będąc dzieckiem. "Byłam pyzatym małym dzieckiem o złej fryzurze i wzdrygam się, gdy patrzę na moje zdjęcia ze szkoły podstawowej" - wyznała. Dlatego chce, aby jej dzieci były idealne.   Pielęgniarki wytłumaczyły mamie, że znak na czole dziecka to prawdopodobnie znamię truskawkowe . Kobiecie ciężko było to zaakceptować. "Ojej, to mogło być gdziekolwiek indziej, jeśli byłoby na brzuchu ... przynajmniej mogłabym to ukryć" - analizowała. "Chcę, żeby TO zniknęło jak najszybciej" Poszła do pediatry z zapytaniem jak pozbyć się znamienia. " Spojrzał na mnie, jakbym była szalona " - relacjonuje Carly. Wszyscy powtarzali mamie, że znamię kiedyś zniknie. Sugerowano poczekanie i...

Mama namalowała sobie takie samo znamię, jak ma jej syn
Instagram/carolgiraldelli
Aktualności
Syn urodził się ze znamieniem na twarzy. Matka zrobiła sobie takie samo
Gdy zobaczyła przerażenie lekarzy po narodzinach jej dziecka, wiedziała, że musi zrobić wszystko, by pomóc mu zaakceptować odmienny wygląd. Zdecydowała się na piękny gest!

Carolina Giraldelli z Brazylii dowiedziała się o tym, że jej syn nie wygląda tak, jak większość dzieci już w dniu narodzin. Gdy lekarze zobaczyli chłopca po raz pierwszy, nie kryli zdumienia. Matka nie chciała jednak, by znamię, które zajmowało większą część twarzy chłopca, stało się jego piętnem. Postanowiła zrobić co tylko w jej mocy, by syn dorastał w przekonaniu, że jest normalny i w pełni wartościowy . Wiedziała jednak, że może spotykać się z różnymi reakcjami ludzi. Żeby przekonać się, z czym będzie musiał się mierzyć, sama zrobiła sobie podobne znamię. Matka namalowała sobie znamię, by upodobnić się do syna Gdy na świat przyszedł syn 26-letniej Caroliny, od początku musiała radzić sobie z różnymi reakcjami ludzi na jego wygląd. Nie godziła się jednak na to, by chłopiec dorastał w przekonaniu, że jest gorszy. Pewnego dnia wymyśliła, że zrobi sobie podobne znamię , by bardziej wczuć się w sytuację syna i nauczy się, jak może mu pomóc zaakceptować odmienność . Poprosiła swoją przyjaciółkę, by zrobiła jej makijaż imitujący znamię podobne do tego, jakie nosił jej syn. Oczywiście nie zostało ono na jej twarzy na stałe, ale spędziła w takim makijażu jeden pełen dzień, robiąc zakupy, spotykając się z ludźmi w pracy i na mieście. Ten eksperyment był jej bardzo potrzebny, dzięki niemu zrozumiała, jak w przyszłości może czuć się jej syn i co może zrobić, by nie czuł wstydu i zakłopotania z powodu odmiennego wyglądu.   Post udostępniony przez Carol Giraldelli (@carolgiraldelli) Maj 29, 2018 o 1:45 PDT Co ciekawe, przyznała, że gdy makijaż był już gotowy, poczuła się najpiękniejszą kobietą na świcie . Przyznała też: „ tak bardzo kocham jego znamię; tak bardzo, że chciałam w końcu choć na moment mieć podobne na sobie ”.   Post udostępniony przez Carol...

przekłuwanie uszu małym dzieciom
Instagram/@officialkatieprice
Mama
Modelka chwali się, że przekłuła uszy 17-miesięcznej córce. Obrzydliwe?
Brytyjska modelka i prezenterka telewizyjna Katie Price pochwaliła się na Instagramie, że przekłuła uszy swojej 17-miesięcznej córeczce. Mocno jej się za to dostało od internautów.

Czy Katie Price publikując zdjęcie Bunny, swojej prawie półtorarocznej córki z przekłutymi uszami spodziewała się takiej burzy i dyskusji na swoim profilu? Pewnie tak, brytyjska gwiazda znana jest przecież z wywoływania kontrowersji, a trzy lata temu została nawet uznana przez Brytyjczyków za najbardziej obciachową mamę-celebrytkę na Wyspach. Nie powstrzymało jej to jednak przed dalszym dokumentowaniem swojego rodzinnego życia na Instagramie i dzieleniem się z całym światem prywatnością pięciorga swoich dzieci. Zdjęcie małej Bunny z kolczykami podzieliło internautów, a użytkownicy mediów społecznościowych nie szczędzą słów krytyki pod adresem Katie Price , nie brakuje jednak również głosów poparcia dla modelki i komplementów dla dziecka.  „To przemoc wobec dziecka, wkładanie mu w ucho metalowego pręta bez pytania go o zdanie. Obrzydliwe, bardzo okrutne! ” - napisała jedna z internautek w komentarzu pod zdjęciem na „officialkatieprice”, profilu modelki na Instagramie. Inna odpowiada na to: „Przeciwko szczepionkom też jesteś? Są tak samo brutalne”, na co autorka pierwszego komentarza przytomnie zauważa, że takie porównanie nie ma sensu, bo szczepionki mogą ocalić życie, a kolczyki nie. Sama Katie Price początkowo nie odnosiła się w żaden sposób do krytyki, ale w końcu zabrała głos, zauważając z rozżaleniem, że wiele celebrytów przekłuło uszy swoim małym dzieciom i nie zostali za to odsądzeni od czci i wiary. Wśród gwiazd, które zdecydowały się na ozdobienie ciała dzieci kolczykami, Price wymienia Gisele Bündchen, Angelinę Jolie i Kim Kardashian. Modelka dodała, że jej zdaniem mała Bunny wygląda uroczo z kolczykami, a tata dziewczynki ma hiszpańskie korzenie, co usprawiedliwia ich decyzję: w Hiszpanii wielu małym dziewczynkom przekłuwa się uszy. A co wy sądzicie na temat przekłuwania uszu niemowlętom...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj