Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ranking imion dla dziewczynek
Adobe Stock
Aktualności

Najładniejsze imiona dla dziewczynki: ranking i listy imion żeńskich (zagłosuj na najładniejsze!)

Najładniejsze imiona dla dziewczynki wcale nie muszą być wyszukane, niekiedy mogą wydawać się zwyczajne, ale w prostocie też tkwi ogromna siła. Ranking imion dla dziewczynek to dobra inspiracja przy wyborze imienia dla córki. Spójrz na naszą listę najładniejszych polskich imion dla dziewczynek i zobacz, jakie imiona żeńskie nadaje się na świecie. Oddaj też swój głos w głosowaniu na najładniejsze imię dla dziewczynki!

Najładniejsze polskie imiona dla dziewczynek występują w wielu wariantach: nowoczesne, oryginalne, klasyczne. Wybierając imię dla córeczki, możesz zainspirować się rankingami imion żeńskich. Z pewnością pomogą ci one zarówno w sytuacji, gdy chcesz nadać dziecku imię bardzo popularne, jak i wtedy, gdy masz ochotę nazwać córkę w bardziej wyszukany sposób.

Mamy świadomość, że takie rankingi są subiektywne, przecież część rodziców za najładniejsze uzna krótkie imiona (np. Iga), inni zachwycą się imionami inspirowanymi kwiatami (np. Kalina), a jeszcze inni powiedzą, że piękne są tylko tradycyjne polskie imiona żeńskie. Imiona wpływają na nasze życie, dlatego przyszli rodzice mają przed sobą bardzo poważne wyzwanie!

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2016 - ranking imion. FILM

Najładniejsze polskie imiona dla dziewczynek

Moda na najładniejsze polskie imiona dla dziewczynek zmienia się z biegiem lat. Kiedyś modne były imiona zagraniczne, nowoczesne, teraz powoli wracamy do tradycyjnych imion, popularnych w czasach naszych dziadków. Na przestrzeni lat nasze użytkowniczki wybrały, ich zdaniem, najpiękniejsze żeńskie imiona. Prym wiedzie Dąbrówka, zwana także Dobrawą.

Oto ranking najpiękniejszych imion dla dziewczynek według użytkowniczek mamotoja.pl:

 1. Dąbrówka (Dobrawa)
 2. Aniela
 3. Wanda
 4. Kalina (Kallina)
 5. Nadia
 6. Milena
 7. Dobrosława
 8. Daria
 9. Jagna
 10. Jagoda
 11. Miłosława
 12. Alicja

Ranking imion dla dziewczynek – 2022 rok

Z opublikowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji raportu dot. pierwszej połowy 2022 roku wynika, że rodzice dla swoich córek najchętniej wybierali imię Zofia, otrzymały je 2860 dziewczynek. Laureatki z 2022 to:

 1. Zofia – 2860 (awans z 2. miejsca)
 2. Zuzanna – 2832 (ubiegłoroczna liderka)
 3. Hanna – 2669 (bez zmian)
 4. Maja – 2570 (awans z 5. miejsca)
 5. Laura – 2505 (awans z 6. miejsca)
 6. Julia – 2489 (spadek z 4. miejsca.)
 7. Oliwia – 2241 (bez zmian)
 8. Alicja – 2136 (bez zmian)
 9. Lena – 2064 (bez zmian)
 10. Pola – 2015 (bez zmian)

Ranking imion dla dziewczynek – 2021 rok

Rok temu wybierano podobne imiona. Pokazuje to opublikowane przez Ministerstwo Cyfryzacji zestawienie najchętniej wybieranych imion dla dziewczynek w roku 2021. Laureatki z zeszłego roku to:

 1. Zuzanna – 6562
 2. Zofia – 6325 
 3. Hanna – 6065
 4. Julia – 5954
 5. Maja – 5585
 6. Laura – 5569
 7. Oliwia – 4770
 8. Alicja – 4767 
 9. Lena – 4599 
 10. Pola – 4483 

Inne popularne imiona dla dziewczynek w 2021 roku to: Antonina (3478), Klara (2555), Blanka (2260),  Mia (1145). Natomiast najrzadziej nadawanymi imionami w 2021 były: Sara (1008), Rozalia (1031) i Matylda (1061).

Ranking imion dla dziewczynek – 2020 rok

Dla porównania podajemy też ranking najpopularniejszych imion w 2020 roku:

 1. Zofia – 7073
 2. Hanna – 6658
 3. Maja – 6508
 4. Lena – 5446
 5. Alicja – 5139
 6. Oliwia – 4979
 7. Laura – 4954
 8. Maria – 4650

Równie popularne, jednak poza pierwszą dziesiątką, były: Pola, Amelia, Emilia i Antonina. Z kolei wśród najbardziej oryginalnych imion żeńskich znalazły się:  Ramona, Konsuela i Eulalia.

Najładniejsze imiona dla dziewczynek na świecie

W naszym kraju można dziecku nadać także zagraniczne imię. Jest to wspaniałe, ponieważ daje możliwość czerpania inspiracji z całego świata. Takie imię ułatwi dziecku posługiwanie się nim na wszystkich kontynentach. Egzotyczne brzmienie imienia i jego oryginalność z pewnością sprawią, że twoja córka będzie czuła się wyjątkowa!

Najładniejsze zagraniczne imiona dla dziewczynek to:

 1. Emma
 2. Zoe
 3. Lea
 4. Nicola
 5. Hannah
 6. Elena
 7. Ella
 8. Naomi
 9. Ava
 10. Olivia
 11. Lily
 12. Mia
 13. Kim
 14. Stella
 15. Clara

Ty również możesz zagłosować w naszym plebiscycie na najpiękniejsze imię dla dziewczynki. Sondę znajdziesz w dolnej części artykułu.

Zagraniczne imiona dla dziewczynek (lista)

Poniżej przedstawiany najpiękniejsze (zdaniem redakcji) zagraniczne imiona dla dziewczynek. Może się nimi zainspirujesz?

Jakie imiona są twoim zdaniem najładniejsze?

Zobacz także: 

Afrykańskie imiona
Nastasia Froloff/Adobe Stock
Imiona
Afrykańskie imiona – męskie i żeńskie plus znaczenie
Afrykańskie imiona mają w sobie miękkość i melodyjność. Bardzo często mają również piękne znaczenie. Sprawdź, jakie imiona nadają matki dzieciom w Afryce. Być może któreś z nich będzie pasować do twojego dziecka.

Afrykańskie imiona są krótkie – dwu lub trzysylabowe. Z tego powodu nie wymagają zdrabniania. Część z nich brzmi podobnie do imion europejskich, a niektóre – zupełnie dla nas obco. Imiona nadawane dzieciom na kontynencie afrykańskim najczęściej mają konkretne znaczenie, np. drugi syn, urodzona w poniedziałek. Niektóre z nich, podobnie, jak dawne imiona słowiańskie, mają wróżyć dziecku pewne pożądane cechy. Wybrane przez nas imiona pochodzą z różnych krajów afrykańskich, m.in. Nigerii, Kongo, Egiptu, Kenii i z różnych afrykańskich języków – np. swahili czy kikuju. Wybraliśmy najciekawsze i najładniejsze afrykańskie imiona i podajemy je wraz z ich znaczeniem. Afrykańskie imiona żeńskie Afrykańskie imię dla dziewczynki najczęściej opowiada o okolicznościach narodzin, wyraża cechy dziewczynki, radość z jej narodzin lub jest pozytywną „wróżbą” na przyszłość. Wiele imion brzmi naprawdę pięknie i mogłyby z powodzeniem zawitać na listę polskich oryginalnych imion dla dziewczynek . Poniżej lista najładniejszych afrykańskich imion żeńskich: Aba – urodzona w czwartek Abeje – wyproszona Abena, Abeni – urodzona we wtorek Abeo – jej narodziny przyniosły szczęście Abidemi – urodzona pod nieobecność ojca Abiona – urodzona w podróży Adah – pierwsza córka Afiya – zdrowie Aisha – życie Aissa – wdzięczna Akilah – inteligentna Alika – najpiękniejsza Ama – sobotnie dziecko Ameena, Ameenah, Amina – godna zaufania Ayodele – szczęście zawitało w domu Ayoola – szczęście jest bogactwem Barika – odnosząca sukcesy Bayo – odnalezione szczęście Chika – bóg jest najwyższy Dalia – delikatna Dalili – znak Day – szczęście przychodzi Efia – urodzona w piątek...

polskie imiona
AdobeStock
Imiona
Tradycyjne polskie imiona: żeńskie i męskie
Polskie imiona przez pewien czas wypierała moda na imiona bardziej nowoczesne i obcobrzmiące. Teraz typowe polskie imiona wracają do łask. Sprawdź, które imiona nadawane w Polsce mają polskie, a nawet staropolskie korzenie. Przedstawiamy najpopularniejsze polskie imiona dla dziewczynek i chłopców.

Choć wydawać by się mogło, że większość naszego społeczeństwa nosi polskie imiona, tak naprawdę niewiele z nich ma korzenie w polszczyźnie. Wśród imion chętnie nadawanych przez naszych rodaków wiele pochodzi z języków obcych, mamy więc w polskim imionniku między innymi imiona germańskie, greckie, łacińskie i hebrajskie, a także wiele innych. Są jednak już tak długo używane w naszym kraju, że uznaliśmy je za imiona polskie. Poniżej przedstawiamy listę typowych polskich imion, które wywodzą się ze staropolszczyzny. Spis treści: Tradycyjne polskie imiona Polskie imiona obcego pochodzenia Najpopularniejsze polskie imiona męskie Najpopularniejsze polskie imiona żeńskie Tradycyjne polskie imiona Tradycyjne polskie, które przez lata były bardzo popularne w naszym kraju, często mają pochodzenie słowiańskie. Wiele z nich jest ostatnio nadawanych rzadziej, a szkoda, bo niektóre mają wyjątkową, piękną etymologię. Oto najpopularniejsze imiona polskie.   Polskie imiona męskie: Bogdan – dany od Boga, Bogusław – sławiący Boga, Bolesław – bardziej sławny, Bronisław – ten, który strzeże sławy, Czesław – ten, który oczekuje sławy Jarosław – pełen wielkiej sławy, Kazimierz – niszczący pokój, Krzesimir  – odnawiający pokój Miłosz – miły, miłowany, Mirosław – sławiący pokój, Radosław – sławiący radość, Radowit – ten, który jest rady, swojemu władcy Sławomir – sławiący pokój, Stanisław – niech stanie się sławny, Wacław – zdobywający sławę Warcisław – przywracający sławę Wojciech – waleczny, cieszący się z walki, Wiesław  – ten, któremu należy się ...

imię dla chłopca 2022
Adobe Stock
Imiona
Imię dla chłopca 2022: popularne, ładne, oryginalne imiona męskie
Jakie wybrać imię dla chłopca w 2022 roku? Możesz zdecydować się na imię nietypowe lub bardziej tradycyjne. Właśnie to te imiona królują w rankingach popularności oraz w domach polskich gwiazd. Jeśli nie wiesz, jak nazwać syna, sprawdź listę najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych imion dla chłopców 2022.

Wybór imienia dla chłopca to zawsze trudna decyzja dla jego rodziców. Niektórzy po prostu wybierają imiona, które im się najbardziej podobają. Inni – inspirują się listami najpopularniejszych lub najbardziej oryginalnych imion ostatnich lat. Jeszcze inni sugerują się wyborem znanych i lubianych gwiazd. Jeśli szukasz imienia dla chłopca, który urodzi się w 2022 roku, sprawdź propozycje  najpopularniejszych imion 2022  i koniecznie prześledź przygotowane przez nas różne rankingi imion męskich, są na nich imiona bardzo modne, jak i te, które rodzice wybierają rzadko. Spis treści :  Popularne imię dla chłopca 2022 Oryginalne imię dla chłopca 2022 Imię dla chłopca, które zyskuje popularność Imię dla chłopca, które traci na popularności Imię dla chłopca 2022 i 2021: jak wybierały gwiazdy? Ładne imię dla chłopca 2022: zagraniczne imiona dla chłopca Popularne imiona dla chłopców w nowych formach Imię dla chłopca 2022 – jakie wybrać? Popularne imię dla chłopca 2022 Ministerstwo Cyfryzacji każdego roku publikuje  listę najpopularniejszych imion , które nadawano w poprzednim roku. Jakie imię wygra ranking w 2022 roku? Naszym zdaniem spore szanse na wygraną ma Antoni. Od 2016 roku właśnie to imię jest ciągle na pierwszym miejscu. Nasze typy to również Jan – imię bardzo popularne na przestrzeni ostatnich lat, które być może już niedługo wyprzedzi Antoniego. Również Aleksander ostatnimi czasy bardzo zyskuje na popularności. Tuż za podium są też Francisze, Nikodem i Jakub (choć na to imię decyduje się jednak mniej osób niż w poprzednich latach). To właśnie któreś z tych imion ma największą szansę, by zająć pierwsze miejsce w kolejnym roku.  Top 10 imion dla chłopców w I  połowie 2022 roku: Antoni – rodzice...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak