Aktualności

Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Styczeń w redakcji mamotoja.pl upływa w rytmie wybijanym przez czerwone serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku lat redaktorki i dziennikarki z naszej redakcji działają w sztabie. Całymi rodzinami – jako wolontariusze i wolontariuszki – przemierzają ulice miasta, zbierając pieniądze do puszek, wystawiają aukcje, piszą o WOŚP i zachęcają innych do wsparcia Orkiestry. Nic dziwnego, że WOŚP jest nam bliski: nie tylko kochamy dzieci, ale same jesteśmy mamami! Poznaj inne powody, dla których wspieramy Orkiestrę.
 

Dlaczego pomagasz z WOŚP?

Aleksandra Sokalska
Aleksandra Sokalska – redaktor naczelna „Mamo, To Ja”:

Pierwszą odpowiedzią, która przychodzi mi do głowy, jest niezwykła satysfakcja. Wydaje mi się, że człowiek jest najbardziej usatysfakcjonowany, kiedy może zrobić coś dla innych. To jest wielka przyjemność, daje poczucie, że mam siłę sprawczą, że jestem kimś ważnym, że wiem, po co istnieję. To naprawdę ogromne emocje.

Katarzyna Imiołek
Katarzyna Imiołek –   redaktorka prowadząca działu parenting w Edipresse Content Studio:

Pomaganie czyni nas lepszymi ludźmi, uczę swoje dzieci, jak być lepszymi ludźmi. Pomagam, bo kiedy córka moich przyjaciół wylądowała w szpitalu z sepsą, to właśnie sprzęt Orkiestry uratował jej życie. Orkiestra sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi.

Karolina Stępniewska
Karolina Stępniewska – redaktorka prowadząca mamotoja.pl:

WOŚP to żelazny punkt programu w każdym roku, tak samo jak rozliczenie podatkowe pod koniec kwietnia. Moje dzieci w tym roku chcą być wolontariuszami, a ja bawię się w to już od ponad 20 lat. Pomaganie w ramach Wielkiej Orkiestry jest pełne zabawy i radości, a głęboko wierzę, że tak powinno się pomagać.

Przeczytaj też: Tak się pomaga! – odwiedziliśmy siedzibę WOŚP przed Finałem

Agnieszka Majchrzak
Agnieszka Majchrzak – redaktorka mamotoja.pl:

Takiej Orkiestry nie ma nikt na świecie, a my, Polacy, mamy bardzo gorące serca i mam nadzieję, że 14 stycznia jeszcze raz pokażemy, że w tej Orkiestrze jesteśmy mistrzami świata!


W tym roku, 12 stycznia, podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów będziemy grać z WOŚP! Tym razem po to, by pomóc noworodkom! Dołącz do nas! Wrzuć choć grosik do puszki wolontariusza, wylicytuj coś na aukcji – może nawet okładkę czerwcowego "Mamo, To Ja"?

WOŚP
Materiał prasowe/ WOŚP
Aktualności
Wiemy, na co będzie zbierać WOŚP w 2018! To dobra decyzja?
Nowoczesny sprzęt dla noworodków - to cel przyszłorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał już 14 stycznia 2018 r.

Pieniądze zbierane podczas 26. Finału WOŚP mają być przeznaczone na nowoczesny sprzęt dla szpitali położniczych. Celem jest wyrównania szans noworodków.  Pieniądze na szpitale położnicze 14 stycznia 2018 r. odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Tym razem podczas Finału pieniądze będą zbierane dla szpitali położniczych. Z zebranych pieniędzy mają być zakupione m.in.: stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG, pulsoksymetry. - Coraz częściej lekarze dają nam sygnały, że dzieci rodzą się i potrzebują natychmiastowej pomocy . Dlatego w szpitalach pierwszego stopnia, w tzw. szpitalach położniczych, powinien znajdować się bardzo nowoczesny sprzęt - mówił szef WOŚP, Jurek Owsiak po zakończeniu bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej , kiedy ogłoszono temat kolejnej zbiórki WOŚP.  Owsiak dodał, że szpitalach położniczych ciągle brakuje nowoczesnego sprzętu . Podkreślił, że wybór celu Finału to każdorazowo "najtrudniejsza decyzja", jaką musi podjąć zarząd Fundacji WOŚP i dokonuje się go na podstawie sygnałów o brakach w szpitalach oraz informacjach, które dziedziny medycyny wymagają najpilniejszych interwencji. - Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować - mówił Owsiak. Zobacz także: Ile będzie jeszcze finałów WOŚP? Pieniądze na leczenie noworodków Podczas Finałów WOŚP wcześniej już siedmiokrotnie były zbierane pieniądze na neonatologię . Dzięki temu do szpitali trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną...

WOŚP
Agnieszka Szumigaj
Aktualności
120 tys. – tyle zebrał nasz redakcyjny sztab WOŚP! 
Sztab WOŚP, który tworzyły redaktorki Polki.pl i Babyonline.pl, zebrał wczoraj ponad 120 tys. złotych! 

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px Helvetica; min-height: 19.0px} Od rana płaczę – trochę z niewyspania, ale przede wszystkim ze wzruszenia i dumy! Sztab WOŚP, który współtworzyły redaktorki Polki.pl i Babyonline.pl,  zebrał wczoraj 120 tys. złotych! Tak, właśnie tyle wysypało się z 59 puszek naszych wolontariuszy! WOŚP na Wiejskiej Ulica Wiejska w Warszawie kojarzy Wam się tylko z Sejmem i kłótniami polityków? Błąd: na Wiejskiej mieści się też wydawnictwo Edipresse, którego częścią jest Babyonline.pl. Tutaj też od dwóch lat, w dzień Finału WOŚP mieści się jeden z WOŚP-owych sztabów, założony przez Magdę Klimkowską, kiedyś red. naczelną „Mamo, To Ja” i Babyonline.pl, teraz – red. naczelną zaprzyjaźnionego z Babyonline portalu Polki.pl . W ubiegłym roku nasz sztab zebrał  50 tys. zł. W tym roku ponad 2 razy więcej!  A ile zebrał cały WOŚP? Chociaż dokładne sumy będą znane dopiero w marcu, już dziś, dzień po Finale, wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zebrała gigantyczną kwotę! Już teraz na liczniku Orkiestry jest ponad 62 miliony złotych! Tyle wyświetla licznik WOŚP niespełna 12 godzin po zakończeniu 25. Finału! Te pieniądze pójdą na ratowanie zdrowia – i niejednokrotnie  życia – najmłodszym pacjentom polskich szpitali: wcześniakom, chorym noworodkom, niemowlętom. Chociaż Orkiestra jest najbardziej znana z tego, że dzięki niej wszystkie dzieci w Polsce mają tuż po porodzie badany słuch – to pamiętajmy, że to tylko jeden z wielu programów zdrowotnych WOŚP-u.  To dzięki WOŚP ciężarne z cukrzycą ciążową mogą bezpłatnie wypożyczać ze szpitali pompy insulinowe. To dzięki WOŚP w polskich szpitalach nie brakuje...

licytacja okładki Mamo to ja dla WOŚP
Aktualności
Weź udział w aukcji dla WOŚP i wygraj sesję okładkową do "Mamo, To Ja" dla swojego dziecka!
Możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i jednocześnie zrobić prezent swojemu dziecku. Jak? Weź udział w licytacji WOŚP. Jeśli ją wygrasz, zdjęcie twojego dziecka ukaże się na czerwcowej okładce "Mamo, To Ja"!

Aukcje WOŚP cieszą się wielkim powodzeniem, bo można w nich wygrać wspaniałe rzeczy od serca. Wszystkie pieniądze z licytacji wpływają na konto Fundacji. Dzięki temu Orkiestra może pomóc jeszcze większej liczbie dzieci. Wspieramy WOŚP całym sercem „Mamo, To Ja” od lat wspiera Orkiestrę. Co roku w styczniu na łamach miesięcznika i w naszym serwisie prezentujemy dokonania WOŚP, rozmawiamy z Jurkiem Owsiakiem , lekarzami współpracującymi z Fundacją. Podczas Finału w naszym wydawnictwie działa sztab, nasze redaktorki i ich dzieci są wolontariuszami. W zeszłym roku poszłyśmy jeszcze krok dalej i zorganizowałyśmy licytację okładki czerwcowego wydania „Mamo, To Ja”. Sukces licytacji Nasza aukcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Co chwilę dostawałam mailem informacje, że wysokość kwoty wzrosła. Stawka była przebijana do ostatnich sekund. Naprawdę! Przez ostatnią godzinę aukcji śledziłyśmy ją na bieżąco, co chwilę wykrzykując "Jeszcze wyższa!".  Nasza sesja okładkowa została wylicytowana za 6700 zł. Zwyciężyli rodzice małej Mii, którą można było oglądać na czerwcowej okładce (a w środku zobaczyć reportaż z sesji i przeczytać, jak aukcję wspominali rodzice dziewczynki). Wybór okładki był nieprzypadkowy: numer czerwcowy ukazuje się w miesiącu, kiedy obchodzimy Dzień Dziecka. Pomyślałyśmy, że taka specjalna okładka może być doskonałym prezentem dla dziecka i pamiątką na całe życie. Idziemy za ciosem! Zeszłoroczna aukcja pokazała nam, że mnóstwo rodziców ma ogromne serducha. Że chcą pomagać, że kochają swoje dzieci. Dlatego na tegorocznej licytacji także nie może nas – was zabraknąć!  Kochani, organizujemy aukcję . Wystawiamy sesję okładkową do czerwcowego wydania "Mamo, To Ja"* Do licytacji zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku 3-9 miesięcy. Aukcja jest...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz