Kulinarne Zawody Dziennikarzy 2015, Kuklewicz, Klimkowska, Najsztub
Akpa
Aktualności

Znamy dziennikarskich mistrzów kulinarnych!

Kolejna, czwarta już edycja Charytatywnych Zawodów Kulinarnych Dziennikarzy za nami. Znamy już mistrzów kuchni i… mamy tam swój sukces!

Na kulinarnym ringu w restauracji Varso vie zmierzyli się znani i lubiani dziennikarze telewizyjni, radiowi, internetowi i prasowi. Ekipa, w której była Magdalena Klimkowska, redaktorka naczelna platformy parentingowej (m.im. Babyonline.pl oraz "Mamo, To Ja"), Adam Kuklewicz oraz - jako szef - Piotr Najsztub, zajęła pierwsze w kategorii deser!

Pomaganie przez gotowanie

Dziennikarze stanęli do kulinarnego pojedynku, aby wesprzeć fundację Odety Moro „Szczęśliwe macierzyństwo”, która promuje m.in. zdrowy styl życia, regularne badania, wsparcie kobiet w okresie ciąży i po narodzeniu dziecka oraz kreatywną edukację maluchów.
Zawody rozpoczęły się od stworzenia drużyn. Kapitanowie: Michał Olszański (TVP2 i Polskie Radio), Monika Zamachowska (TVP2), Marzena Sienkiewicz (TVP2), Zygmunt Chajzer (Radio Złote Przeboje), Krzysztof „Jankes” Jankowski (Polsat, Radio Eska) oraz Piotr Najsztub wylosowali pozostałych członków swoich zespołów.

Każda drużyna otrzymała dwa kulinarne zadania:

  • stworzenie dania głównego z wołowiną, kapustą pak choy i granatem
  • deseru z truskawkami, czekoladą i jajkami.

 

zawody kulinarne
materiały prasowe


Wybór zwycięzców należał do jury w składzie: Odeta Moro, Katarzyna Jaworska, Adam Adamus Jaworski, Joanna Kryńska, Monika Mrozowska, Adrian Furgalski oraz Mistrz Kulinarny Adam Chrząstowski. 

W pierwszej kategorii bezkonkurencyjni byli Agnieszka Gozdyra, Marek Smółka i Krzysztof Jankowski „Jankes”.

Z kolei deser, który zaczarował podniebienia jurorów, przygotowała drużyna Piotra Najsztuba!
Magda i Adam przygotowali bowiem truskawki z tartą gorzką czekoladą i chili otoczone cytrynowym koglem-moglem i udekorowane niebieskimi kwiatami.

 

Jak zrobić mazurek wielkanocny dla dzieci [WIDEO]

Bieg Czas na Wzrok
Adobe Stock
Aktualności
Pobiegną po okulary dla podopiecznych domów dziecka
Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, organizowany 13 października z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku, to impreza o charakterze sportowym i rodzinnym, ale przede wszystkim – charytatywnym. Wydarzeniu przyświeca jeden cel: pomoc podopiecznym domów dziecka. Organizator Biegu przekaże bowiem tyle par okularów korekcyjnych dzieciom, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym.

Okazji do wspólnego, rodzinnego świętowania jest więcej. 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok to również podsumowanie ogromnego sukcesu ogólnopolskiej kampanii Czas na Wzrok 40+. Jej głównym celem jest budowanie świadomości potrzeby regularnych badań wzroku i prawidłowej korekcji okularowej oraz edukacja w zakresie prezbiopii. 13 października o godz. 13:00, na Błoniach obok Centrum Olimpijskiego w Warszawie, wystartuje charytatywny 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok . Zawody zostaną rozegrane na dystansie 5 km, na zielonych terenach wzdłuż Wisły, między Centrum Olimpijskim a Mostem Grota-Roweckiego. 1 uczestnik = 1 para okularów dla dziecka Charytatywny charakter imprezy podkreśla wspólny cel – pomoc dzieciom. Organizatorzy przekażą domom dziecka w całej Polsce tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym . Pomysł jest kontynuacją zainicjowanego przez Grupę Essilor programu Zobacz Lepszą Przyszłość . W ramach akcji pracownicy firmy przeprowadzają przesiewowe badania wzroku w domach dziecka. Ogromne zaangażowanie wolontariuszy zostało docenione przez kapitułę Akademii Rozwoju Filantropii – otrzymali nagrodę główną w prestiżowym konkursie „Dobroczyńca Roku”. 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok to doskonała okazja do kontynuacji akcji i jednocześnie okazja do tego, by poprawić jakość widzenia kolejnym podopiecznym. Uroczyste podsumowanie sukcesu kampanii Czas na Wzrok 40+ Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok – obok obchodów Światowego Dnia Wzroku – jest także okazją do uroczystego podsumowania spektakularnego sukcesu ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Czas na wzrok 40+ . Dzięki niej prezbiopia przestała być tematem wstydliwym, a Polacy zaczęli otwarcie mówić o swoich kłopotach z widzeniem po 40. roku życia. Akcja uwrażliwia społeczeństwo na potrzebę regularnych badań, dbania o wzrok i prawidłowej korekcji okularowej....

zawody kulinarne
materiały prasowe
Aktualności
Znani dziennikarze gotują charytatywnie
Już 11 czerwca odbędzie się IV edycja Charytatywnych Zawodów Kulinarnych Dziennikarzy Philipiak Milano. Zobaczcie, kto zmierzy się w kulinarnym pojedynku.

11 czerwca w restauracji Varso vie, przy placu Konstytuacji 2, już po raz czwarty staną do kulinarnego pojedynku znani i lubiani dziennikarze telewizyjni, radiowi, internetowi i prasowi. Babyonline.pl i „Mamo, to Ja” też będzie mieć swoją reprezentację! Z ramienia Edipresse Polska S.A. w zawodach weźmie udział Magda Klimkowska , redaktorka naczelna platformy parentingowej . Za noże i miksery złapią także między innymi: Michał Olszański (TVP2 i Polskie Radio), Monika Zamachowska (TVP2), Kamila Biedrzycka-Osica (TVP Info), Zygmunt Chajzer (Radio Złote Przeboje), Krzysztof „Jankes” Jankowski (Polsat, Radio Eska), Piotr Najsztub, Karolina Hytrek-Prosiecka (TVN 24 BiŚ), Rafał Patyra (TVP), Elżbieta Dziob-Radziszewska (Onet.pl), Marzena Sienkiewicz (TVP2), Michał Bebło (Polsat). Będą kroić, smażyć i mieszać, a wszystko po to, by wspierać Fundację „Szczęśliwe macierzyństwo” założoną przez Odetę Moro. Kulinarne umiejętności Zawodników oceniać będzie znakomite jury w składzie: Odeta Moro, Katarzyna Jaworska, Adam Adamus Jaworski, Marta Kuligowska, Andrzej Saramonowicz, Adrian Furgalski oraz Mistrz Kulinarny Adam Chrząstowski. Sponsorem tytularnym jest firma Philipiak Milano. Zawody wspierają również: Goplana, Appetita, Jan Niezbędny i Cisowianka. Trzymajcie kciuki za naszą zawodniczkę!

Zbigniew Boniek na finale Pucharu Tymbarku
Cyfrasport
Aktualności
XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zakończona
Kapitanom zwycięskich drużyn puchary wręczył Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

2 maja, czyli w samym środku jednego z najdłuższych weekendów nowoczesnej Europy, na stadionie PGE Narodowym w Warszawie zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. O Puchar walczyły drużyny dziewczynek i chłopców do lat 10 i do lat 12. W kategorii U-10 zawodniczki KKS Katowice dopiero w rzutach karnych  (3:1) pokonały piłkarki z UKS Beniaminek Krosno .   Dumne piłkarki z UKS Beniaminek Krosno Natomiast zawodnicy UKS Irzyk z warszawskiego Bemowa, wspaniale dopingowani przez rodziców, pokonali w regulaminowym czasie UKS 4 Kostrzyn z wynikiem 2:1.   Zwycięska drużyna UKS Irzyk   Bardzo zacięty był pojedynek w kategorii dziewcząt do lat 12. Po początkowej przewadze KA 4 resPect z Wielkopolski, inicjatywę przejął grający agresywną piłkę, i nie obawiający się kontaktu, zespół UKS Ząbkovii Ząbki . Bramka rywalek na 2:1 pod koniec meczu nie odebrała im zwycięstwa w Wielkim Finale.  Dynamiczna akcja zawodniczki Ząbkovii Ząbki   – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać i obronić tytuł sprzed roku. Zeszłoroczny finał był dla nas cięższy, ponieważ wygraliśmy go w karnych. W tym roku miałem silniejszy i bardziej doświadczony zespół. Nie byliśmy gościnni, jednak reprezentowaliśmy Mazowsze i rola gospodarza do czegoś nas zobowiązywała  – komentował trener Ząbkovii, Marcin Wojda . – Naszym głównym założeniem, już od pierwszych etapów turnieju, była obrona tytułu. W porównaniu z zeszłorocznym turniejem, ten był dla mnie zdecydowanie spokojniejszy, dzięki zebranemu doświadczeniu. Wiedziałem, czego mogę się po dziewczynach spodziewać. One po prostu mają świadomość, po co wchodzą na boisko. W przyszłym roku, już nie z tymi dziewczynkami, powalczymy znów o finały ogólnopolskie.   Same twarde zawodniczki -...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj