Niemowlę pije mleko modyfikowane z butelki
Fotolia
Aktualności

Odebrano rodzicom dziecko, bo jego ojciec... pochwalił mleko modyfikowane

Jak to możliwe, że opieka socjalna odebrała rodzicom dziecko z TAKIEGO powodu?

Pracownicy społeczni odebrali rodzicom tygodniowe niemowlę, gdy dowiedzieli się, że jego tata "chwali zalety mleka modyfikowanego".

W Wielkiej Brytanii promowanie mleka modyfikowanego jest niedozwolone. Podobnie jak w Polsce, lekarze i położne zachęcają młode mamy do karmienia piersią. W jednym ze szpitali pracownicy usłyszeli, jak ojciec kilkudniowego niemowlęcia chwalił zalety mleka modyfikowanego. Poinformowano opiekę społeczną, która odebrała rodzicom dziecko i umieściła w tymczasowej rodzinie zastępczej. Mimo sprzeciwu rodziców i pielęgniarek opiekujących się noworodkiem, urzędnicy nie zmienili decyzji.

Rodzice malucha przez trzy miesiące walczyli o odzyskanie dziecka. Gdy malec wrócił do domu, postanowili walczyć o odszkodowanie. Właśnie zakończył się trwający niemal rok proces. Sędzia orzekł, że dziecko dobrze się rozwija w domu, z rodzicami, a urzędnicy, którzy odebrali rodzicom dziecko, naruszyli podstawowe prawa człowieka. Sędzia przyznał rodzinie odszkodowanie w wysokości 11500 funtów (ok. 58 000 złotych).

Trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której urzędnicy decydują się odebrać rodzicom dziecko z takiego powodu. Chociaż karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlaka, wiele mam ma z tym trudności lub z różnych względów nie może tego robić. Chociaż nie karmią piersią, robią wszystko, żeby ich dzieci rozwijały się jak najlepiej i żeby w ich diecie niczego nie brakowało!

Jak wy karmiłyście wasze dzieci?

Czytaj także: Nie oceniajmy mam karmiących mlekiem modyfikowanym!

Źródło: anglia.today, metro.co.uk

Beata Sadowska bierze udział w akcji „Projekt body" [WIDEO]

policjantka nakarmiła swoim mlekiem obce dziecko
Facebook/9GAG
Aktualności
Policjantka, jak matka zaopiekowała się tym zaniedbanym maluszkiem!
Chłopczyk nie wyglądał jak z obrazka. Ale bardzo cierpiał z głodu. Zobacz, co zrobiła dla niego ta wrażliwa kobieta!

Argentyńska policjantka Celeste Ayala z Berisso podczas pełnienia służby wartowniczej w szpitalu dziecięcym Siostra Maria Ludovica nakarmiła własną piersią obce dziecko cierpiące z powodu niedożywienia. Brudne i niedożywione Jak donoszą media, niemowlę było zaniedbane - "śmierdzące i brudne" . Jego mama, oprócz maluszka ma jeszcze 6 dzieci i nie radzi sobie z macierzyństwem. Niemowlę trafiło do szpitala z powodu niedożywienia. Płakało. Zauważając, że personel szpitala jest przeciążony pracą, policjantka zapytała, czy mogłaby je potrzymać w ramionach i nakarmić. "Zauważyłem, że był głodny, gdy wkładał rękę do ust , więc poprosiłem o przytulenie go i nakarmienie piersią" – powiedziała później lokalnym mediom. Gest miłości Kobieta wyznała, że był to dla niej bardzo smutny moment.- Złamało to moją duszę , gdy widziałam tego maluszka w takim stanie – powiedziała. Jej zdaniem, społeczeństwo powinno być bardziej wrażliwe na problemy dotykające dzieci. " Tak nie może się dziać " - dodała. Wszyscy są pod wrażeniem zachowania policjantki. Jej koleżanka z pracy Marcos Heredia nazwała je "gestem miłości". "Chcę upublicznić ten wielki gest miłości, który pokazałaś wobec tego małego dziecka" – powiedziała Marcos. Podkreśliła, że policjantka nawet nie znała maluszka, ale nie zawahała się zachować wobec niego jak matka. "Nie obchodziło cię, że jest brudny i śmierdzący, jak go nazwali pracownicy szpitala" – dodała. "To najpiękniejsza, naturalna rzecz na świecie" Gest policjantki wzbudził wielki szacunek w mediach społecznościowych."To wspaniałe, co ta kobieta zrobiła i zasługuje na aplauz" – napisał jeden z internautów. "Kobieta zrobiła coś, czego się nie spodziewano i zasługuje na wielki szacunek "...

www.smh.com.au
Aktualności
Rodzice zmarłego dziecka muszą opublikować wyrok sądu na Facebooku!
To pierwszy taki wyrok sądu! Rodzice skazani za nieudzielenie dziecku pomocy, muszą poinformować o tym znajomych. Czy to dobry sposób?

O sprawie rodziców z Lethbridge w Kanadzie, głośno było kilka lat temu. Teraz dopiero zapadł wyrok w ich sprawie. Decyzja sędziego wzbudziła jednak sporo kontrowersji. Choć kara aresztu nie jest wysoka, to powiedzenie wszystkim bliskim o tym co się zrobiło, może być bardziej bolesne. Siła mediów społecznościowych staje się przerażająca! Ziółka zamiast porady lekarza 19- miesięczne dziecko zaczęło chorować w 2012 r. Rodzice postanowili jednak leczyć je samodzielnie, gdyż byli zwolennikami medycyny alternatywnej. Sami również sprzedawali środki ziołowe na rynku, więc zamiast wizyty u lekarza, parzyli dziecku ziółka. Pomimo zaleceń znajomej pielęgniarki, która po obejrzeniu dziecka stwierdziła, że malec może chorować na zapalenie opon mózgowych , rodzice nie chcieli skonsultować tej diagnozy z żadnym lekarzem. Jedyną osobą która oceniała stan zdrowia dziecka była lekarka, z którą współpracowało małżeństwo, ale ona także była zwolenniczką naturalnych metod lecznictwa. Jak okazało się w czasie procesu, lekarka nigdy nie zbadała dziecka, a doradzała rodzicom wyłącznie telefonicznie. 19-miesięczny Ezekiel zmarł ostatecznie z powodu zapalenia opon mózgowych. Rodzice nawet w chwili śmierci, gdy dziecko przestało oddychać , nie wezwali karetki, tylko najpierw zadzwonili do dziadka zmarłego dziecka.  "Chcemy mieć wybór jak leczyć dzieci!" - walka na Facebooku Ogromny dramat jakim jest śmierć dziecka, rodzice wykorzystali do dyskusji na swoich profilach na Facebooku. Walczyli tam o to, by rodzice mieli możliwość samodzielnego decydowania o tym, jak będzie leczone ich dziecko , a nie żeby podlegali decyzjom państwa, jak leczyć i jakie szczepienia przyjmować mają obowiązkowo dzieci. Ponieważ rodzice zmarłego dziecka obracają się w środowisku podobnie myślącym, sędzia Rodney Jerke zdecydował, że muszą oni na swoich profilach na...

oddano Polce dziecko
screen z polsatnews.pl
Aktualności
3-dniowe dziecko odebrane matce wróciło do domu!
Trzy tygodnie trwała walka, by Polka odzyskała noworodka. Kto im zwróci te wyjątkowe chwile, gdy nawiązuje się najsilniejsza więź?

O tej sprawie pisaliśmy jakiś czas temu, gdy zrozpaczona matka zwróciła się do polskiego rządu o pomoc. Jak można odebrać matce 3-dniowego noworodka! Polka mieszkająca w Niemczech spotkała się  ze zbyt pośpiesznie działającym Jugendamtem, urzędem do spraw dzieci i młodzieży. Co więcej, nikt w czasie całego zamieszania, nie rozmawiał z nią! O tym, że dziecko zostanie jej odebrane dowiedziała się w ostatniej chwili, gdyż jak twierdzą pracownicy niemieckiego urzędu, nie zdążyli wcześniej skontaktować się z matką. Dlaczego urzędnicy odebrali kobiecie dziecko? Jako główną przyczynę podano nie stawianie się w czasie ciąży na wszelkie badania kontrolne , oraz niezbyt dobre warunki mieszkaniowe. Nie były to jednak zbyt poważne zarzuty, bowiem niemiecki sąd, który rozpatrywał sprawę, zwrócił dziecko matce.  3-dniową Lenkę zabrano matce ze szpitala i oddano rodzinie zastępczej. Dla kobiety, która dopiero co urodziła, był to ogromny wstrząs. Pierwsze chwile z dzieckiem, karmienie, nawiązywanie więzi, wszystko to zostało jej odebrane.  Co dalej? Decyzją sądu dziecko zostanie objęte opieką pielęgniarki, która będzie wspierać matkę w pierwszych tygodniach życia dziewczynki.  Jugendamt w ubiegłym roku odebrał rodzicom 40 tys. dzieci. W wielu takich sprawach pomogli dzieciom, ale niestety zdarzyło im się także sporo pomyłek. Sprawa Lenki wstrząsnęła wszystkimi, gdyż dziecko w chwili odebrania matce miało tylko 3 dni! Miejmy nadzieję, że rodzice Lenki będą mogli jak najszybciej zapomnieć o koszmarze, który im się przytrafił. Życzymy im, by zapewnili córce jak najlepsze dzieciństwo, by żaden urząd już nigdy nie interweniował w życie ich rodziny! Czy można odebrać matce 3-dniowe dziecko bez wyraźnych przesłanek o zagrożeniu? Odruch ssania noworodka - zobacz jak silny to instynkt! Przytulanie po porodzie - to...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz