Rodzice z Australii jadą po dziecko na Ukrainę
Jessica Van Nooten/7News
Aktualności

Rodzice z Australii jadą po dziecko na Ukrainę. Są zdeterminowani!

Dziecko australijskiej pary urodziło się zaledwie dwa dni przed wybuchem wojny, jest wcześniakiem i ma problemy zdrowotne. Rodzice od razu wyruszyli po córeczkę, chcą dostać się do strefy wojny.

Córeczka australijskiej pary jest w ukraińskim szpitalu, a jej rodzice już tylko 1000 kilometrów dalej, w Polsce. Kiedy dziewczynka urodziła się tuż przed wybuchem wojny w Ukrainie, Jessica i Kevin Van Nooten nie wahali się ani chwili – od razu wyruszyli do Ukrainy, nie zważając na zagrożenia.

Za problemy z zajściem w ciążę odpowiadają nie tylko kobiety

Rodzice z Australii przyjechali po dziecko surogatki. Chcą wjechać do strefy wojny

Malutka Alba urodziła się 22 lutego – aż 10 tygodni przed terminem. Dzień później, w środę wieczorem, para z Melbourne była już na pokładzie samolotu do Ukrainy, ale gdy wojska rosyjskie zaatakowały w czwartek, ich lot został przekierowany.

Para przyjechała do Warszawy w piątek rano. „Mówią nam, że jeśli uda nam się dotrzeć do granicy, możemy poprosić kierowcę, żeby nas zabrał, ale ktoś inny powiedział, że granice są zamknięte” – powiedziała kobieta mediom. „Chcemy po prostu tam dotrzeć”.

Pomimo ogłoszenia stanu wojennego przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i nakazania obywatelom Ukrainy pozostania w swoich domach, Van Nooten podkreśla, że razem z mężem są zdeterminowani, by pojechać do Ukrainy po dziecko.

„Zrobiliśmy 15 prób in vitro, skorzystaliśmy z usług surogatki, mamy globalną pandemię, wojnę polityczną, a teraz wcześniaka – co jeszcze?” – pyta retorycznie.

Ukraińska agencja surogatek wysłała pani Van Nooten wiadomość wideo z informacją o jej nowo narodzonej córce.

„Powiedzieli, że nasze dziecko jest wcześniakiem i jest w szpitalu. Jej płuca nie są rozwinięte. W jej mózgu wystąpiło niewielkie krwawienie, powiedzieli też coś o nierozwiniętych jelitach. Ale zapewniają nas, że otrzymuje najlepszą możliwą opiekę”.

„Jakie ubranka ma na sobie? Kto ją przytula, dotyka? Kto jej czyta bajki? Nikt” – powiedziała kobieta portalowi 7NEWS. „Chcę jej powiedzieć, że jest bardzo kochana. Po prostu nie mogę się doczekać, kiedy przyprowadzę ją do domu i pokażę wszystkim” – dodała optymistycznie.

Ukraina jest drugim po Stanach Zjednoczonych najpopularniejszym krajem dla niepłodnych par pragnących skorzystać z usług surogatek. Pani Van Nooten wybrała Ukrainę, ponieważ matki zastępcze są tam pod dobrą opieką, otrzymują odpowiednią opiekę medyczną i tygodniowe wynagrodzenie. Małżeństwo zdecydowało się na wynajęcie surogatki po 15 nieudanych próbach zapłodnienia in vitro.

Źródło: abc.net.au, 7news.com.au

Piszemy też o:

dzieci z Ukrainy potrzebują pomocy
Adobe Stock
Aktualności
Dzieci z Ukrainy potrzebują pomocy! Trwa zbiórka pieniędzy. Czy możliwa jest adopcja?
W Ukrainie trwa wojna. Giną ludzie, wiadomo już o setkach rannych. Coraz więcej Ukraińców opuszcza swoje domy i szuka schronienia gdzie indziej. W dramatycznej sytuacji są także podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie. Te dzieci naprawdę potrzebują pomocy!

W związku z przewidywaniami eskalacji konfliktu w Ukrainie już wcześniej została zorganizowana ewakuacja 99 dzieci i ich rodziców zastępczych z obwodów ługańskiego i kijowskiego w bezpieczniejsze miejsce (okolice Lwowa). 78 dzieci i ich opiekunów nie chciało jednak opuszczać swoich domów – podczas bombardowań razem z pracownikami SOS schronili się w schronach. Jak będzie wyglądała ich najbliższa przyszłość? Dramatyczna przyszłość? Zdaniem ekspertów Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie wojna w Ukrainie dotknie 2,9 miliona osób. Te mniej optymistyczne prognozy wskazują, że liczba ta może wzrosnąć nawet do 8 milionów rannych i ok. 2 milionów przesiedlonych. W związku z tym SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie starają się pozyskać środki, by udzielić pomocy poszkodowanym dzieciom i ich rodzinom.  W Ukrainie znajdowało się 98 000 dzieci w pieczy instytucjonalnej, 64 000 w pieczy rodzinnej. Zazwyczaj te rodziny prowadzone były przez samotne matki, rzadziej małżeństwa. To właśnie im najbardziej potrzebna jest pomoc.  „Potrzebujemy dla nich transportu, jedzenia, leków, a w wielu przypadkach bezpiecznego schronienia, pomocy psychologicznej” – alarmuje Serhii Lukashov, Dyrektor Krajowy SOS Wiosek Dziecięcych w Ukrainie. Gdy dojdzie do eskalacji konfliktu, ogromna liczba dzieci będzie potrzebowała pomocy. „W przypadku ataku na pełną skalę szacujemy, że aż 16 000 ukraińskich dzieci z pieczy zastępczej będzie potrzebowało natychmiastowej pomocy” – dodaje.  Pomoc dla ukraińskich dzieci SOS Wioski Dziecięce w Polsce zadeklarowały chęć przyjęcia ukraińskich rodzin. Utworzona została także zbiórka pieniędzy, by pomóc ukraińskim dzieciom i ich opiekunom. Zbiórki takie utworzone zostały na całym świecie, również w Polsce. Ty również możesz pomóc. Link do zbiórki: sosdzieciukrainy.org...

Joanna Opozda o rzekomym rozstaniu z Antonim Królikowskim
screen Instagram/Joanna Opozda
Aktualności
Joanna Opozda odpowiedziała na pytanie o rzekome rozstanie z Antonim Królikowskim
Joanna Opozda odniosła się do informacji o domniemanym rozstaniu z mężem, aktorem Antonim Królikowskim. Aktorka ani nie potwierdziła tych doniesień, ani im nie zaprzeczyła.

Z informacji, do których dotarł Pudelek, wynika, że Antoni Królikowski miał zostawić ciężarną Joannę Opozdę dla innej kobiety. W czasie, gdy aktorka walczyła o utrzymanie ciąży, miał on „imprezować” i zdradzać żonę – wciąż są to jednak nieoficjalne informacje. Joanna Opozda prosi o uszanowanie prywatności Joanna Opozda urodziła zaledwie kilka dni temu. W związku z informacjami o jej rozstaniu z Antonim Królikowskim została poproszona przez redakcję Party.pl o skomentowanie tych doniesień. „Jestem w połogu, dwa dni po urodzeniu dziecka, proszę o uszanowanie mojej prywatności w tym czasie” – odpowiedziała na pytanie dziennikarzy. W tym trudnym czasie Joanna Opozda potrzebuje przede wszystkim spokoju. Życzymy młodej mamie, by znalazła czas i przestrzeń dla siebie i nowo narodzonego synka.           Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda)         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda) Źródło: Pudelek.pl, Party.pl Piszemy też o: Nieoficjalnie: Joanna Opozda i Antoni Królikowski rozstali się! Poroniła z powodu stresującej pracy i mobbingu. Dorota Wellman o koleżance z pracy Joanna Opozda potwierdziła, że została mamą. Dodała wzruszający wpis

noworodki na Ukrainie
Instagram/nytimes
Aktualności
Ukraina: noworodki z intensywnej terapii przeniesiono do bunkra. Zgroza!
Maluszki, które po porodzie wymagają szczególnej opieki medycznej, przeniesiono ze szpitala do wojennego bunkra. W prowizorycznych warunkach zajmują się nimi pielęgniarki. Ten film łamie serce!

Przerażające doniesienia z Ukrainy: noworodki, które leczono w szpitalu, musiały zostać ukryte przed nalotami w podziemnym bunkrze! Ze szpitala do schronu: ukraińskie noworodki w fatalnych warunkach! Noworodki z oddziału intensywnej terapii szpitala dziecięcego w Dnieprze we wschodniej Ukrainie zostały w czwartek przeniesione do tymczasowego schronu przeciwbombowego na niższym poziomie budynku – informuje „New York Times” i publikuje krótki film z wnętrza bunkra. Widok jest przytłaczający! Maleńkie dzieci pozawijane w koce i poukładane na prowizorycznych łóżkach. Dookoła nich sprzęt medyczny, który obsługują opiekujący się dziećmi pracownicy szpitala. Niektórzy noszą i kołyszą maluszki. Widać też naprędce zabrane rzeczy, bagaże, rozpadające się pudła... Żal ściska serce! Jak chore noworodki przetrwają w tych warunkach? Dniepr był celem ataków rakietowych, gdy rosyjska inwazja na kraj rozpoczęła się w czwartek wczesnym rankiem. Piszemy też o: Ukraina: pożegnanie taty z kilkuletnią córką. Film doprowadza do łez! Poroniła z powodu stresującej pracy i mobbingu. Dorota Wellman o koleżance z pracy Zamknęły dwulatkę w sali i poszły do domu. Matka chce pozwać żłobek

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj