Varso Vie
materiały prasowe
Aktualności

Sztuka nie jedno ma imię

Jeśli kochasz sztukę, zarówno tę malarską, jak i kulinarną, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Już w najbliższą sobotę będziesz mogła połączyć obie swoje pasje. Sprawdź, co dla miłośników sztuki przygotowała restauracja Varso Vie.

Z czym kojarzy ci się sztuka? Z galerią i obrazami czy raczej ze sztuką kulinarną? A może z jednym i drugim? Jeśli jesteś miłośniczką zarówno pięknych obrazów, jak i dobrego jedzenia, rozsmakuj się w sztuce w restauracji Varso Vie już 13 czerwca.

Sztuka dla smakoszy

Sztuka, zwłaszcza ta współczesna, uwielbia nowatorskie i niebanalne połączenia. Jeden z takich niecodziennych mariaży będziecie mieli okazję zobaczyć w najbliższą sobotę w restauracji Varso Vie. Jeśli lubisz smacznie zjeść, a miejsce posiłku jest dla ciebie tak samo ważne, jak smak potraw, koniecznie weź udział w wydarzeniu "Rozsmakuj się w Sztuce". Organizatorzy tego wyjątkowego święta dla miłośników sztuki, chcą pokazać, że sztuka jest wszędzie i wypełnia naszą codzienność – wystarczy tylko to dostrzec.
Podczas tego wyjątkowego wieczoru goście będą mogli obejrzeć wystawę prac studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Młodzi artyści opowiedzą o swoich obrazach, o tym, skąd czerpią inspiracje i na czym skupiają się w procesie tworzenia. Będziecie mieć także niepowtarzalną okazję, by podejrzeć ich warsztat pracy, a także zobaczyć na żywo malowanie akwarelą.
 

Varso Vie
materiały prasowe


Nie lada gratką dla miłośników sztuki będzie prelekcja ekspertów z Domu Aukcyjnego Desa dotycząca Aukcji Młodej Sztuki, która odbędzie się 16.06.2015. Podczas takich licytacji sprzedawane są prace absolwentów Akademii Sztuk Pięknych właściwie z całego kraju, a prezentowane prace można zaliczyć do wszelakich nurtów, zaczynając od abstrakcjonizmu i pop-artu, przez surrealizm, aż po sztukę hiperrealistyczną czy street-art. Zaproszeni specjaliści zdradzą, dlaczego młoda sztuka jest tak popularna i staje się trendem wśród kupujących.
Główną atrakcją wieczoru będzie spotkanie z Igorem Morskim, grafikiem uznanym i nagradzanym nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Artysta opowie o swoich pracach tworzących klimat restauracji Varso Vie. Grafiki te zostaną wystawione na licytacji prowadzonej przez Mateusza Hładkiego, a część dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Fundacji Akogo?.

Rozsmakuj się w sztuce wraz z dziećmi

Restauracja Varso Vie otwiera swoje podwoje zarówno dla dorosłych, jak i nieco młodszych fanów sztuki. W programie nie zabraknie więc atrakcji dla dzieci. Kreatywne zabawy ruchowe i artystyczne przygotowała Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, która jest również organizatorem „Pikniku”  przed Warsztatem w naszym sąsiedztwie.
Varso Vie to nie tylko przestrzeń stworzona z myślą o miłośnikach dobrego jedzenia w miejskim wnętrzu, wypełnionym nowoczesną sztuką, lecz także idealne miejsce, by zaczepić artystycznego bakcyla naszym pociechom. Współczesność w wystroju wnętrza w połączeniu z kuchnią czepiącą z tradycyjnych polskich przepisów czyni z restauracji Varso Vie przestrzeń niebanalnych przeżyć kulinarnych i estetycznych.
 

Varso Vie - plakat
materiały prasowe


Więcej informacji o wydarzeniu „Rozsmakuj się w Sztuce” znajdziesz na stronie www.varso-vie.pl.

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

spotlight kids
Spotlight Kids w Muzeum Narodowym, 31.08, Warszawa
Zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na Spotlight Kids.

SPOTLIGHT KIDS po raz kolejny w Muzeum Narodowym w Warszawie!   31 sierpnia (sobota) w godz. 12.00–18.00 odbędzie się szósta edycja SPOTLIGHT KIDS. Po raz kolejny spotkamy się w Muzeum Narodowym w Warszawie, tym razem podczas finisażu wystawy „Mark Rothko. Obrazy z National Gallery of Art w Waszyngtonie”.   Po udanej czerwcowej edycji „SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci ” w Muzeum Narodowym w Warszawie, jednej z najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce, postanowiliśmy wspólnie pożegnać znakomitą wystawę Marka Rothki w towarzystwie Sztukostworów. We współpracy z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Narodowym Centrum Kultury przygotowaliśmy program edukacyjny dla dzieci i ich rodziców nawiązujący do twórczości jednego z najbardziej znanych  artystów sztuki współczesnej na świecie, czołowego przedstawiciela ekspresjonizmu abstrakcyjnego, a jednocześnie zaangażowanego pedagoga – Marka Rothki.   Całodzienne rodzinne obcowanie ze sztuką w jej różnych odsłonach!   Wyjątkowo w sobotę, 31 sierpnia (tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego) Sztukostwory przejmą we władanie Muzeum Narodowe w Warszawie i jego inspirujące otoczenie. Tym razem naszymi przewodnikami będą m.in. Lena Szczesna i Róża Litwa. Wspólnie z artystami odbędziemy wyjątkową podróż do świata sztuki wizualnej: będziemy tworzyć autoportrety, malować dźwięki i obserwować świat przez pryzmat twórczości Marka Rothki. W tajemniczej sali tuż obok miejsca, gdzie prezentowana jest wystawa, najmłodsze Sztukostwory wraz ze swoimi rodzicami i wspólnie z pracownikami Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie odszyfrują tajniki obrazów Mistrza. W programie uwzględniono również przeznaczone dla uczestników SPOTLIGHT KIDS oprowadzania po wystawie Marka Rothki zorganizowane przez Muzeum...

spotlight kids
Spotlight Kids - wystawa i warsztaty dla dzieci w Zachęcie od 21.04, Warszawa
Zapraszamy na wystawę Spotlight Kids do Zachęty.

SPOTLIGHT KIDS w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki z udziałem Anety Grzeszykowskiej, Agnieszki Brzeżańskiej i Janusza Łukowicza.   To już czwarta edycja SPOTLIGHT KIDS , długoterminowego projektu tworzonego przez artystów, pedagogów i pasjonatów sztuki współczesnej, cieszącego się ogromnym powodzeniem wśród odbiorców.   Tym razem spotkamy się w jednej z najważniejszych instytucji związanych ze sztuką współczesną w Polsce. 21 kwietnia Sztukostwory opanują Zachętę. W programie jak zawsze znajdą się warsztaty i spotkania z artystami, specjalnie autorskie i kuratorskie oprowadzania po wystawach, strefa malucha oraz brunch dla rodziców i ich pociech.   Celem SPOTLIGHT KIDS jest poszerzanie wiedzy na temat sztuki współczesnej wśród jej najmłodszych odbiorców. Jednym z kluczowych działań realizowanych przez platformę jest organizacja warsztatów z uznanymi artystami pod nazwą SZTUKOSTWORY.  Tym razem do współpracy zaprosiliśmy twórców reprezentujących różne dziedziny: malarstwo, sztukę konceptualną i audiowizualną.   21 kwietnia, w niedzielę od godziny 12:00 do 18:00 Zachęta, stanie się epicentrum sztuki współczesnej dla najmłodszych i ich rodziców.   Warsztaty twórcze – Sztukostwory, przygotują po raz kolejny uznani polscy artyści. Tym razem będą to: Aneta GRZESZYKOWSKA (fotograf i grafik), Agnieszka BRZEŻAŃSKA (malarka i fotograf)  i Janusz ŁUKOWICZ (artysta konceptualny).    Warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat:   – „Abecadło z pieca spadło” – prowadzenie Aneta GRZESZYKOWSKA   – „Wyprawa w kosmos” – prowadzenie Agnieszka BRZEŻAŃSKA   – „Kolorowe przypadki” – prowadzenie Janusz ŁUKOWICZ   Czas trwania każdego z warsztatów: 90 minut Udział w każdym z...

dziecko, zajęcia plastyczne, przedszkolak, przedszkole
Warsztaty artystyczne dla dzieci - lipiec-sierpień, Łódź
Zapraszamy na warsztaty plastyczne.

WAKACYJNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ  W LABORATORIUM DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH   Laboratorium Działań Artystycznych przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z aprasza dzieci tygodniowe warsztaty, w czasie których uczestnicy będą mieli okazję twórczo działać, rozwijać swoje zdolności i zainteresowania i poznawać nowe techniki plastyczne. Poza tym będzie czas na gry i zabawy, zajęcia ruchowe, próbowanie swoich sił w różnego rodzaju tańcach i zajęciach rytmicznych. W programie jest też zapoznanie się z uczelnią – zarówno zwiedzanie budynków i wybranych pracowni, jak również poznanie jej specyfiki i obejrzenia eksponowanych prac studentów. Każdy poniedziałek dzieci spędzą w budynku głównym ASP przy ul. Wojska Polskiego 121. W pozostałe dni zajęcia odbywać się będą w Domku Ogrodnika – budynku specjalnie przygotowanym do prowadzenia warsztatów artystycznych i wystaw, położonym w centrum Parku Źródliska - najstarszego łódzkiego parku, który jest wspaniałym miejscem do spacerowania i odbywania zabaw na wolnym powietrzu. Zajęcia prowadzone będą w powtarzających się trzytygodniowych cyklach, z których każdy przybliżać będzie uczestnikom trzy podstawowe dziedziny sztuki: malarstwo, rzeźbę i grafikę.  W każdym tygodniu tematyka zajęć będzie skupiona wokół tematu wiodącego, lecz zajęcia będą urozmaicone i różnorodne, tak, by umożliwiać wykazanie się inwencją twórczą na wiele różnych sposobów. Każdy blok zajęć plastycznych wzbogacony będzie o zajęcia taneczno – ruchowe, które będą okazją do zapoznania się z możliwościami wypowiadania się przez gest, ruch i taniec i wydobywania w ten sposób zasobów indywidualnej ekspresji. Proste kroki taneczne, układy choreograficzne oraz zabawy  z improwizacją będą innym niż twórczość plastyczna sposobem wyrażania siebie.    Szczegółowy program półkolonii dostępny jest na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj