dziecko zamknięte w rozgrzanym aucie
Facebook/Twoja Telewizja Morska
Aktualności

Rumia (Pomorskie): reporterzy telewizyjni uratowali dziecko, gdzie w tym czasie była jego mama? [WIDEO]

W zamkniętym samochodzie płakał mały chłopiec. Trzeba było łomu, aby go wydobyć. Był wycieńczony i odwodniony. Samochód stał w pełnym słońcu!

To był czysty przypadek, że akurat w tym momencie ekipa telewizji znalazła się w pobliżu samochodu. Był piątek rano, godz. 9.45 kiedy wóz telewizyjny podjechał na parking, tuż przy stacji kolei. Usłyszeli płacz dziecka. W samochodzie stojącym na pełnym słońcu zamknięty był chłopiec.

Ranek, ale już ponad 20 stopni Celsjusza w cieniu. Zamknięty samochód, a w nim płaczące dziecko. I niewiarygodny zbieg okoliczności, że zostało znalezione. I to przez ekipę Twojej Telewizji Morskiej, która je uratowała i zarejestrowała to dramatyczne wydarzenie.

"Był cały rozgrzany. Trzeba było szybko działać"

"Usłyszałam płacz dziecka. Rozejrzałam się i zobaczyłam chłopca. Może miał dwa lata. Był w białej Toyocie. Było ciepło, był cały rozgrzany. Trzeba było szybko działać" - opowiada Magda Hertha z TTM. Wraz z kolegą chcieli od razu rozbić szybę auta, ale ponieważ dziecko widząc ludzi uspokoiło się, więc zazdwonili na 112 oraz po straż miejską. Przyjechała policja. "Dziecko było całe przepocone i płakało" - mówi st. sierż. Jakub Dąbski z Komisariatu Policji w Rumi. Policjant wybił szybę, żeby wyciągnąć chłopca i przekazał go ratownikom z karetki pogotowia, która też przyjechała na miejsce.

Chłopiec trafił do szpitala w Wejherowie. "Dziecko jest w stanie ogólnym dość dobrym, nie dzieje się nic niepokojącego. Jego stan się poprawia" - powiedział dr Hubert Stein z Oddziału Pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

Zostawiła i pojechała do pracy?

Nie są znane dokładne przyczyny tego, co się stało. Jednak ze wstępnych informacji wynika, że mama dziecka zostawiła je w samochodzie już przed godz. 7 rano i pojechała pociągiem do pracy. Oficer prasowy KPP w Wejherowie, asp. sztab. Anetta Potrykus poinformowała, że policjanci już ustali właścicieli pojazdu i dotarli do nich. "Rozmawiamy zarówno z mamą jak i tatą, wyjaśniamy jak do tego doszło" - powiedziała. Za narażenie życia lub zdrowia dziecka na niebezpieczeństwo może grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat."Gdybyśmy tam nie przyjechali, to dziecko by już nie żyło. To był przypadek, myślę, że przeznaczenie" - mówi Marek Trybański z TTM. Komentarze internautów nie kryją wzburzenia tą historią. "Tego czegoś nie nazwałbym matką... Zostawić dziecko z premedytacją i jechać do pracy...brak słów..." - napisano. "Taka matka nie powinna mieć dzieci" - stwierdzono.

Temperatura w aucie wzrasta do 90 stopni!

Pamiętajmy, że pozostawienie rocznego dziecka nawet na 15 minut w zamkniętym samochodzie w upalny dzień grozi śmiercią. W ciepły dzień wewnątrz auta zaparkowanego na słońcu temperatura może dojść nawet do 90°Celsjusza! Temperatura ciała dziecka wzrasta wówczas od 2 do 5 razy szybciej niż dorosłego człowieka! Dziecko najpierw zaczyna płakać, pocić się, krzyczeć, potem traci przytomność. Może dojść do obrzęku mózgu i śmierci.

Na szczęście w Rumi wszystko skończyło się dobrze. Chłopczyk żyje, aczkolowiek przeżył ogromną traumę. Co się stało z jego mamą, że zostawiła go samego w aucie? Trudno wyobrazić sobie, że kobieta podjechała autem na parking, wyłączyła silnik, zamknęła samochód i nieświadoma niczego zostawiła dziecko. Czy była tak rozkojarzona, że zapomniała o synku? Wiele jest tutaj pytań.

A wy co uważacie na ten temat? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Źródło: telewizja TTM

Zobacz też:

 

Jedziesz z dzieckiem? Te zasady są dla ciebie święte! [WIDEO]

Niemowlę w rozgrzanym samochodzie
Fotolia
Aktualności
Matka zatrzasnęła niemowlę w rozgrzanym samochodzie! Interweniowała policja
Wystarczy 15 minut w rozgrzanym samochodzie, by doszło do śmierci. Gdyby nie szybka reakcja policjantów, ta historia mogłaby skończyć się tragedią!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 maja, w Tarnogrodzie. Około godziny 16 matka zatrzasnęła w samochodzie 5-miesięczną córeczkę. Konieczna była interwencja policji. Dziecko zamknięte w samochodzie "Zapłakana i roztrzęsiona matka dziecka powiedziała policjantom, że samochód szczelnie zamknięty stał w pełnym słońcu kilkadziesiąt minut, gdy była z dzieckiem na zakupach. Po powrocie ze sklepu umieściła dziecko w foteliku i położyła klucze na fotelu. Odruchowo zamknęła drzwi, a wtedy samochód automatycznie się zamknął" – mówi st. sierż. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Policjanci bez wahania wybili szybę i wydostali z auta dziewczynkę. Na miejscu czekała już karetka, jednak hospitalizacja dziecka nie była konieczna. Widzisz dziecko w samochodzie? Reaguj! Wystarczy kilka minut w słońcu, by samochód zamienił się w piekarnik. Każdego roku słyszymy o rodzicach, którzy zostawili dzieci w rozgrzanych samochodach, często przez przypadek. Niestety, wiele z tych historii nie ma szczęśliwego zakończenia. Jeśli widzicie dziecko zamknięte w samochodzie , nie bójcie się reagować. Zadzwońcie na policję (numer 112 lub 997) lub jeśli widzicie, że malec jest w złym stanie, spróbujcie wybić szybę własnoręcznie. W ten sposób możecie uratować życie dziecka! Zobacz także: Zobacz, jak uratować dziecko uwięzione w samochodzie! Źródło: dziennikwschodni.pl, lublin.eska.pl

mama, niemowlę, podróż, samochód
Pielęgnacja
Podróż z dzieckiem
Samochodem możesz w każdej chwili zabrać smyka na wymarzone wakacje albo weekend za miastem. Sprawdź, jak dobrze przygotować się do jazdy. O czym pamiętać przed i w trakcie podróży?

Kiedy słońce przypieka, szkoda siedzieć z malcem w mieście. Lepiej wsiąść w auto i choć na kilka godzin wyrwać się nad pobliskie jezioro, rzekę czy do lasu. By jednak ta wycieczka była udana, najpierw musisz dobrze przygotować się do drogi , a w podróży pamiętać o kilku zasadach. Sprawdź fotelik samochodowy Czy twoje dziecko podróżuje w foteliku odpowiednim dla swego wieku i wagi? Dla niemowląt są nosidełka do 10–13 kg montowane tyłem do kierunku jazdy, wyposażone we własne pasy. Dzięki takiemu ustawieniu podczas nagłego hamowania delikatne mięśnie szyi są mniej narażone na nadwerężenie. Z przodu możesz przewozić dziecko tylko wtedy, gdy w samochodzie nie ma poduszki powietrznej. Dzieci powyżej 10–13 kg można przewozić przodem do kierunku jazdy. Pasy w  foteliku muszą być dostosowane do wzrostu dziecka (nie mogą dotykać szyi!). Pas bezpieczeństwa powinien przechodzić przez wszystkie miejsca zaznaczone na foteliku, nie może być poluzowany. Zagłówek ma stanowić stabilne oparcie dla główki dziecka. Pamiętaj też, żeby nie umieszczać fotelika na środku tylnego siedzenia – to najniebezpieczniejsze miejsce w aucie. Czytaj także: Najczęstsze błędy popełniane przez rodziców montujących foteliki samochodowe. Zabierz ze sobą apteczkę Także w podróży maluch może dostać gorączki, biegunki, może stłuc sobie kolanko podczas postoju... Dlatego do auta koniecznie zapakuj apteczkę. Włóż do niej podstawowe leki: przeciwgorączkowy paracetamol, środki przydatne przy biegunce, a także wodę utlenioną i plastry. Spakuj rzeczy do bagażnika Nie zostawiaj nic na tylnej półce, siedzeniu czy pod nogami – w razie kolizji lub nagłego hamowania wszystkie przedmioty leżące luzem zostaną rozrzucone pod wpływem ogromnej siły. Przyczyną tragedii może być nawet zwykła butelka wody, która w czasie jazdy przesunie się i np....

Dziecko w samochodzie
screen
Aktualności
Zostawili 3-latka w rozgrzanym samochodzie i poszli... na zakupy
Choć wciąż apeluje się do rodziców, to nadal dochodzi do ogromie niebezpiecznych sytuacji. Para z Piekar Śląskich zostawiła w weekend w rozgrzanym samochodzie dziecko i psa, a sama poszła do centrum handlowego.

Piękne słońce, temperatura bliska 30 stopni i rozgrzany samochód, w którym uwieziony jest 3-latek i pies. Do dziecka nie można się dostać ani ono nie może wyjść. Jest spocone i płacze . Taki widok zastał przypadkowy przechodzień na parkingu przy jednym centrów handlowych w Piekarach Ślaskich. Policja przybyła na miejsce błyskawicznie. Ostatecznie funkcjonariusze nie wybili szyby, gdyż pojawił się ojciec dziecka. „Tylko”, czy „aż” 10 minut? Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dziecko zostało zostawione „tylko na 10 minut”. - Rodzice chłopca nie potrafili zrozumieć, co złego jest w pozostawieniu tak małego dziecka oraz psa w nagrzanym samochodzie. Na miejsce interwencji przybyła także załoga pogotowia ratunkowego, która zaproponowała przewiezienie dziecka do szpitala celem wykonania dalszych badań, jednak matka odmówiła - poinformował st. sierż. Dariusz Dobrzański, oficer prasowy piekarskiej policji. Rozgrzany samochód to powolna śmierć! Wyobraź sobie ogromny strach i osamotnienie dziecka, które kompletnie nie rozumie tego, co się z nim dzieje. Śmierć z upału w zamkniętej przestrzeni samochodu jest koszmarem. Jednak rodzice nadal popełniają ten błąd! Czy wiesz, że w upalny dzień temperatura w samochodzie potrafi wzrosnąć nawet do 90 stopni Celsjusza ? Ale nie musi być aż tak wysoka, by małe dziecko jej nie wytrzymało. Wystarczy, że maleńkie ciało rozgrzeje się do 40 stopni Clecjusza, by narządy wewnętrzne przestały działać. Dlatego nigdy się nie wahaj! Gdy zauważysz podobną sytuację, jak najszybciej poinformuj policję albo – jeśli sytuacja tego wymaga – interweniuj samodzielnie. Zobacz koniecznie film zrealizowany właśnie po to, by  przemówić do wyobraźni dorosłych i zapobiegać tragediom.  Źródło: tvp.info Zobacz także: 100 dolarów za 10 minut w rozgrzanym samochodzie. Nikt...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj