Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ryanair wznawia loty
adobe stock
Aktualności

Ryanair wznawia loty! Od kiedy i dokąd będzie można polecieć?

Ryanair po dwumiesięcznej przerwie w lotach ogłosił przywracanie połączeń międzynarodowych. Linie lotnicze poinformowały, że od 1 lipca samoloty wystartują z 80 europejskich baz, w tym z podwarszawskiego Modlina. Dokąd będzie można polecieć?

Tanie linie zapowiedziały, że od 1 lipca przywrócą do 40 proc. swoich lotów. Aby Ryanair mógł wznowić loty, potrzebny jest jednak jeden warunek. Najpierw muszą zostać zniesione ograniczenia na lotniskach oraz te dotyczące podróżowania wewnątrz Unii Europejskiej.
Przypominamy, że pod koniec marca Ryanair niemal całkowicie zawiesił ruch własnych samolotów i obecnie oferuje tylko około 30 regularnych lotów dziennie. Połączenia samolotowe odbywają się wyłącznie na obszarze Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz kontynentalnej części Europy.

Jak będą wyglądały środki ostrożności w samolocie?

W związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem, pasażerowie Ryanair będą musieli zastosować się do dodatkowych środków bezpieczeństwa. Tanie linie lotnicze wprowadzą  m.in. ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa będzie odbywać się tylko online, kartę pokładową będziemy pokazywać w smartfonie. Jak informuje Ryanair, konieczne będzie mierzenie temperatury na lotnisku i noszenie masek przez cały czas podróży. Dotyczy to zarówno terminala, jak i pokładu samolotu.
Co ciekawe, Ryanair dodał także, że będzie wymagał od pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia ankiet dotyczących długości pobytu oraz podania adresu pobytu w kraju Unii Europejskiej.

Dokąd będzie można polecieć z Modlina?

Na stronie przewoźnika dostępne są już bilety na loty od początku lipca z podwarszawskiego lotniska w Modlinie. Tanie linie lotnicze oferują aż 54 kierunki do wyboru. Ceny biletów zaczynają się już 29 zł. Do wyboru są między innymi takie miejsca:

 • Bolonia (Włochy)
 • Madryt (Hiszpania)
 • Rzym (Włochy)
 • Mediolan (Włochy)
 • Birmingham (Wielka Brytania)
 • Edynburg (Wielka Brytania)
 • Londyn (Wielka Brytania)
 • Barcelona (Hiszpania)
 • Teneryfa (Hiszpania)
 • Liverpool (Wielka Brytania)
 • Marsylia (Francja)
 • Saloniki (Grecja)
 • Tel Aviv (Izrael)
 • Paryż (Francja)
 • Porto (Portugalia)
 • Oslo (Norwegia)


W obliczu pandemii koronawirusa wakacje poza granicami kraju wciąż mimo wszystko wydają się ryzykowne. Czy planujecie urlopy za granicą? Podzielcie się z nami w komentarzach swoimi planami na wakacje!

Źródło: Ryanair, warszawanaszemiasto.pl

Zobacz także:

Jak zadbać o zdrowie dziecka na wakacjach- radzi pediatra [WIDEO]

Czy rząd zamknie granice województwa śląskiego? Premier wyjaśnia
adobe stock
Aktualności
Czy rząd zamknie granice województwa śląskiego? Premier wyjaśnia
W związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim pojawiły się pytania o odizolowanie tego obszaru od innych części Polski. Na zwołanej dziś konferencji Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do tej kwestii, rozwiewając wątpliwości.

Województwo śląskie stało się w Polsce epicentrum pandemii koronawirusa. Do tej pory zdiagnozowano tam już ponad 4,3 tys. zakażonych COVID-19. Wśród nich jest 800 górników. Aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się epidemii , wstrzymano prace już w pięciu kopalniach. Na Śląsku padł też dobowy rekord zachorowań na COVID-19 – odnotowano tam aż 595 zakażeń koronawirusem w ciągu jednego dnia , zmarło zaś 28 chorych. Jak zaznacza „Gazeta Wyborcza”, od początku epidemii koronawirusa w kraju nie zdiagnozowano jeszcze tylu przypadków zakażeń w ciągu jednej doby. Tylko raz – 19 kwietnia – liczba zakażeń przekroczyła 500. Tak wysoka skala zachorowań wywołała dyskusję o zamknięciu granic Śląska , co miałoby zapobiec rozprzestrzenianiu się patogenu na inne części kraju. Czy rząd zamknie Śląsk? Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji zapewnił jednak, że rząd nie ma w planach zamykania granic województwa śląskiego: „Nie tylko nie zamierzamy zamykać woj. śląskiego, ale wręcz dzisiaj należy się pomoc naszym wspaniałym rodakom na Śląsku, w Zagłębiu, w całym województwie śląskim, które jest bardzo mocno dotknięte koronawirusem” – i dodał, że od dawna wiemy, iż koronawirus jest nieprzewidywalny i ogniska zakażeń mogą wybuchnąć w różnych miejscach, a obecnie ma to miejsce w części woj. śląskiego: „Tam mamy ogromny wzrost zakażeń, jednocześnie w większości obszarów w Polsce tych zakażeń jest coraz mniej” – zauważył szef rządu. Jak informował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski: „Jeżeli byśmy oddzielili Śląsk i zakażenia koronawirusem w kopalniach od przebiegu epidemii w Polsce, to mielibyśmy już tendencję spadkową”. Rankingi zachorowań pokazują, że od końca kwietnia w innych województwach krzywe zaczęły się normować , a na Śląsku poszły wyraźnie w...

budynek szkoły
fotolia.com
Aktualności
Z ostatniej chwili: dzieci wracają do szkół! MEN przedstawiło harmonogram
Od 18 maja zacznie się nauka w szkołach. Na początek wyższych, ale tydzień później do szkół wrócą dzieci z klas 1-3. Minister edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił w środę plan powrotu dzieci do szkół.

To już pewne – szkoły zaczną jednak swoje funkcjonowanie jeszcze przed wakacjami . W pierwszym rzędzie do placówek edukacyjnych powrócą uczniowie szkół policealnych w ramach zajęć praktycznych oraz dzieci z klas 1-3 na zajęcia opiekuńcze. Odbywać się będą także konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów, a od czerwca także dla pozostałych uczniów. Od 18 maja działają szkoły policealne „Od poniedziałku 18 maja wprowadzamy możliwość prowadzenia zajęć praktycznych w szkołach policealnych" – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na środowej konferencji prasowej. „Nie wszystkiego da się nauczyć w formie zdalnej. Dlatego wprowadzamy możliwość, za zgodą uczniów, prowadzenia zajęć praktycznych" – dodał Dariusz Piontkowski. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, ze podczas każdych zajęć muszą panować dwie podstawowe zasady: utrzymywanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa. Od 25 maja zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3 Od 25 maja w klasach 1-3 zostaną uruchomione zajęcia opiekuńcze . Mateusz Morawiecki podkreślił, że to do rodziców będzie należała decyzja o posłaniu dziecka na zajęcia. Tego samego dnia ruszą także w szkołach konsultacje dla maturzystów i uczniów klas ósmych, którzy przygotowują się do matur i egzaminów. Od 1 czerwca możliwość konsultacji będzie dostępna dla wszystkich uczniów. „Będzie to okazja do poprawienia ocen" – powiedział premier. Zajęcia w szkołach od 18 maja – harmonogram Od 18 maja będzie można prowadzić zajęcia: praktyczne w szkołach policealnych, branżowych, technicznych, rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację, otwarte zostaną placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną, np. schroniska młodzieżowe, ośrodki...

otwarci fryzjerzy - zasady
Adobe Stock
Aktualności
Otwarcie fryzjerów i kosmetyczek: już za tydzień, ale jest sporo surowych zasad
18 maja prawdopodobnie zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Będą w nich jednak obowiązywać surowe zasady obsługi, m.in. zakaz używania telefonów. I co jeszcze?

18 maja ma ruszyć trzeci etap odmrażania polskiej gospodarki po epidemii koronawirusa i to na ten moment przewidziane jest otwarcie salonów beauty, w tym fryzjerskich i kosmetycznych. Obecnie trwają konsultacje z przedstawicielami tej branży, jak miałoby wyglądać w praktyce jej ponowne funkcjonowanie w warunkach reżimu sanitarnego. Kiedy otworzą salony fryzjerskie? Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że branża beauty ma wrócić do działania w trzecim etapie odmrażania gospodarki. Wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami branży kosmetycznej pracują obecnie nad ustaleniem nowych zasad ich pracy. „Chciałabym, aby usługi beauty mogły być świadczone możliwie szybko, ale przy zachowaniu wszelkich standardów higieny i bezpieczeństwa pracy " – powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Klienci w maseczkach, bez telefonów, z rzeczami w workach Ministerstwo Rozwoju konsultuje nowe wytyczne dla salonów z Polskim Stowarzyszeniem Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Izbą Kosmetologów oraz z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego. Oto zasady, według których miałyby funkcjonować salony fryzjerskie: wizyty umawiane wyłącznie przez telefon i internet, przyjmowane tylko osoby zdrowe; przed wizytą pomiar temperatury i krótka ankieta, klienci proszeni o noszenie maseczek , rękawiczek lub dezynfekcję rąk, ograniczona liczba osób w salonie, przyjmowanie klientów tylko w odpowiednich odstępach czasowych, brak serwowana kawy lub herbaty, wyjątkiem butelkowana woda, bez funkcjonującej poczekalni, rzeczy osobiste klienta przechowywane w workach, zakaz używania telefonów komórkowych, zakaz używania testerów produktów, płatność bezgotówkowa. Jak będzie wyglądała praca fryzjerów? Znamy także wytyczne funkcjonowania salonów fryzjerskich: zachowanie 1,5 m odległości między stanowiskami pracy i...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz