Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Rasistowski atak na dziecko
Adobe Stock
Aktualności

Sąsiad zaatakował dziecko na placu zabaw. Krzyczał do niego: „TY CZARNUCHU, CYGANIE”

Chłopiec został zaatakowany przez dorosłego sąsiada, który już wcześniej zachowywał się nieprawidłowo. Ojciec dziecka zadeklarował, że będzie ścigał agresora.

Rasistowski atak miał miejsce na placu zabaw, na którym bawił się 9-letni chłopiec. Sąsiad nie tylko wyzywał i obrażał dziecko, ale także szarpał je za włosy.

Obecność mężczyzny przy porodzie może zmienić relacje z partnerem zarówno na lepsze, jak i na gorsze - wyjaśnia seksuolog [WIDEO]

Chuligan zaatakował dziecko na Pradze-Południe w Warszawie

O incydencie poinformował redakcję Wyborczej Grzegorz Gniady, współpracujący z organizacjami działającymi w sprawie praw człowieka (np. Amnesty International):

„Piszę w sprawie rasistowskiego ataku na syna mojego przyjaciela z Pakistanu, Qaisera Mahmooda, który mieszka w Warszawie. 15 listopada 2020 roku 9-letni syn Qaisera Mahmooda został zaatakowany z pobudek rasistowskich na Pradze-Południe w Warszawie przez znanego chuligana” – napisał Gniady. Podał także nazwisko napastnika i kontakt do ojca chłopca.

Sytuacja miała miejsce, kiedy cała rodzina szykowała się do wspólnego spaceru, a synek Adam wyszedł na osiedlowe podwórko chwilę wcześniej. Tata chłopca nie kryje emocji, kiedy opowiada o tym traumatycznym wydarzeniu:

„Mężczyzna złapał mojego syna za kurtkę od przodu i pociągnął z całej siły. Potem chwycił za kaptur i za włosy. Krzyczał: »ty złodzieju, cyganie, czarnuchu!«. Syn wołał: »tata, pomóż!«, ale ja tego nie słyszałem” – relacjonuje Quaiser Mahmood. O całym incydencie opowiedziała mu pani ochroniarz, która była świadkiem zdarzenia i pomogła dziecku.

Agresja na strzeżonym osiedlu

„Długo mieszkamy na tym osiedlu z żoną, prawie dziesięć lat. To osiedle grodzone, chronione. Zawsze było tu bardzo miło, każdy każdemu mówi »dzień dobry«. Tylko ten jeden sąsiad. Chuligan, narkoman. Wiecznie u nich są awantury. Dwa-trzy dni temu była policja u nich, to też słyszałem od pani z ochrony. Parę razy policja go zabierała w kajdankach” – wylicza ojciec zaatakowanego Adama.

Podobnych sytuacji było więcej: wyłamanie bramy, kiedy ochrona nie otworzyła mu jej na czas (o 4 nad ranem), atak na panią ochroniarz z nożem.

Kiedy obsługa osiedla zareagowała i powiedziała napastnikowi, że chłopiec jest mieszkańcem budynku – atakujący uspokoił się. Był jednak całkowicie pijany. Przeprosił ojca dziecka, ale ten nie przyjął przeprosin. Wezwał policję i zgłosił sprawę na komendzie.

Policja zniechęca do szukania sprawiedliwości

„Pan policjant na początku zachęcał mnie, żeby zastanowić się nad tym, czy to zgłaszać, bo mieszkamy na jednym osiedlu, żeby nie było gorzej, bo sytuacja może eskalować. Ale odpowiedziałem, że to mój obowiązek. Gdyby to dotyczyło mnie, to może bym to tolerował albo się dogadywał. W Warszawie na mieście to różnie bywa. Słyszałem już o sobie: ciapaty, czarnuch. Wyzwiska z daleka, wyśmiewanie się. Albo jak chciałem zaparkować samochód, a tam pani stoi na pustym miejscu. Mówię, że mam pierwszeństwo. A pani: »pan nie jest Polakiem, pan nie ma pierwszeństwa«. Ja dużo toleruję, ignoruję, nie wnikam. Szkoda czasu, zdrowia. Ale tu chodzi o mojego syna, który jest słaby, ma orzeczenia niepełnosprawności i ja tego nie odpuszczę” – tłumaczy tata chłopca i powtarza, że jednocześnie, syn w dalszym ciągu boi się wychodzić na podwórko.

Źródło: Wyborcza

Zobacz też:

Pies zaatakował 5-latka i jego ciężarną mamę
StockAdobe
Aktualności
Pies dotkliwie pogryzł 5-latka. Zaatakował też jego matkę
Chłopiec wraz z mamą wylądowali w szpitalu. Gdzie był właściciel czworonoga?

Do zdarzenia doszło w miejscowości Kowalowice w województwie Opolskim. Owczarek niemiecki zaatakował 5-letniego chłopca , a kiedy matka próbowała pomóc synowi, zwierzę rzuciło się również na nią. Oboje doznali obrażeń, które wymagały szybkiego udania się do szpitala. Groźne pogryzienie przez psa Chłopiec został zaatakowany przez psa prawdopodobnie w momencie, gdy chciał do niego podejść. Policja wciąż ustala okoliczności , w jakich doszło do zdarzenia. Wiadomo jednak, że agresywny owczarek niemiecki był ze swoim właścicielem i miał smycz . To jednak nie uchroniło chłopca przed pogryzieniem. Największych obrażeń doznał w okolicy twarzy i głowy. Niestety wypadek był na tyle groźny, że 5-latek musiał zostać natychmiast przetransportowany helikopterem do szpitala – trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. W zdarzeniu ucierpiała także matka chłopca. Gdy pies rzucił się na niego, próbowała ratować syna i wówczas pies zaatakował również ją. Kobieta jest obecnie w kolejnej ciąży . Nie wiadomo, jaki jest jej stan, ale również została zabrana do szpitala. Co zrobić gdy ugryzie nas pies? Pierwsza pomoc przy pogryzieniu przez psa jest szczególnie ważna. Zwierzę może być zarażone wścieklizną lub mieć groźne bakterie i przenieść je do rany poszkodowanego. Właściciel psa zawsze w takim wypadku musi wykazać zaświadczenie, że jego pupil jest szczepiony przeciwko wściekliźnie. Jeśli nie da się ustalić, czyje to zwierzę, wówczas lekarz decyduje, czy dziecko powinno otrzymać prewencyjnie szczepionkę przeciw wściekliźnie . Pamiętaj, jeśli twoje dziecko zostanie pogryzione przez psa : Wypłucz dokładnie ranę wodą i umyj ją z dodatkiem mydła. Zdezynfekuj ranę, a jeśli krwawienie jest duże, uciśnij jej brzegi, by zatamować krew. Zrób okład z Altacetu i załóż opatrunek na ranę. Jeśli rana na ręce lub...

dziecko próbuje zbliżyć się do wrony
AdobeStock
Aktualności
Wrony zaatakowały matkę z niemowlęciem! Dziobały wózek! Co na to ekspert? [WYWIAD]
Przerażona mama ośmiotygodniowego maluszka ostrzega innych rodziców przed atakującymi wronami. Co robić, gdy drapieżne ptaki zaczynają się zachowywać aż tak agresywnie? Nasz ekspert wyjaśnia ptasie zwyczaje, tłumaczy jak się chronić i jak zapobiec takiej niebezpiecznej sytuacji.

Często karmimy z dziećmi ptaki. Uczymy się rozpoznawać ich gatunki i głosy. Tłumaczymy, że zwierząt nie należy się bać i jak się wobec nich zachowywać. Okazuje się jednak, że drapieżne ptaki mogą być niebezpieczne i dla dzieci, i dla dorosłych. Czy na pewno wiemy, co robić, jeśli już znajdziemy się w takiej sytuacji? Wydaje się, że ludzie, zwłaszcza w miastach, powoli zapominają, że zwierzęta mają swoje zwyczaje, a drapieżniki mogą wyrządzić krzywdę. Nawet nie specjalnie. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy nie mamy pojęcia jakie zachowania są charakterystyczne dla danego gatunku. Nie chodzi o to by panikować i sprawić, by dzieci bały się ptaków, ale o to, by były rozsądne i wiedziały co wolno, a czego absolutnie nie należy robić. To samo dotyczy dorosłych. Stado wron zaatakowało mamę na spacerze z dzieckiem Jak podaje portal Warszawa W Pigułce  w Parku Krasińskich w Warszawie doszło do zaatakowania przez wrony matki z małym dzieckiem w wózku. Dziecko ma ok. 2 miesiące i kobiecie ciężko było uciekać z takim maleństwem. Zwyczajnie spacerowała z wózkiem, gdy nagle zleciało się około piętnastu lub więcej wron i zaczęły wyraźnie lecieć w ślad za nimi. Potem zaczęły iść za spacerującymi, a na koniec dziobały w wózek !   W pobliżu nie było nikogo, kto mógłby pospieszyć na ratunek. Być może ze względu na porę – był to poranny spacer z dzieckiem. Pani Paulina, mama niemowlęcia, chce teraz przestrzec inne mamy, bo z dzieckiem nie mają szans na ucieczkę przed taką ilością ptaków. W wózku w torbie miała rogaliki i zaczęła rzucać je ptakom i w ten sposób jakimś cudem udało jej się je odgonić. „Te ptaszyska są ogromne jeszcze może z 3 bym dała rade a nie z 15-toma jakby mi małego zaczęły dziobać to po nim już było by.”  – napisała wyraźnie przerażona pani Paulina w swoim liście. Czy dobrze...

Pijana 23-latka zaatakowała lekarza w Wilkowicach
Fotolia
Aktualności
Lekarz w Wilkowicach zaatakowany przez pijaną 23-latkę w ciąży
Badanie alkomatem wykazało, że ciężarna kobieta miała 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do policji w Wilkowicach dotarło zgłoszenie o dziecku, które prawdopodobnie przebywało pod opieką nietrzeźwej 38-letniej kobiety w jednym z prywatnych domów. Kiedy funkcjonariusze pojechali na miejsce z interwencją, okazało się, że w środku jest więcej osób. Wśród nich znajdowała się 23-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży oraz dwaj mężczyźni. Libacja alkoholowa w jednym z domów prywatnych w Wilkowicach Ponieważ grupa zachowywała się tak, jakby była pod wpływem alkoholu, policjanci zbadali to alkomatem. Badanie wykazało, że 38-latka miała prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a ciężarna 23-latka 2 promile . Funkcjonariusze wezwali więc pogotowie ratunkowe w celu zbadania ciężarnej. Będący w domu mężczyźni byli dość agresywni , w pewnym momencie dopuścili się nawet naruszenia nietykalności cielesnej policjantów . Na szczęście nie doszło do poważniejszej sytuacji, ponieważ szybko zostali obezwładnieni i trafili do aresztu, gdzie postawiono im zarzuty. Pijana 23-latka została natomiast zaprowadzona do karetki w celu zbadania. Tam zaatakowała lekarza, który chciał udzielić jej pierwszej pomocy . Za ten czyn kobieta również otrzyma zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Pijana 38-latka, która sprawowała opiekę nad 7-latkiem, zostanie z kolei postawiona przed sądem opiekuńczym. Przypominamy, że kilka tygodni temu Rzecznik Praw Dziecka wystosował do prezydenta propozycję zmian w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym w taki sposób, by bardziej chronił on nienarodzone dzieci i zapobiegał przypadkom FAS, czyli alkoholowemu zespołowi płodowemu. Pisaliśmy o tym tutaj . Czym jest FAS? FAS, czyli alkoholowy zespół płodowy , to zespół chorobowy wywołany spożywaniem alkoholu przez kobietę w ciąży. Każda dawka alkoholu może zagrażać rozwijającemu się płodowi. Alkohol wypity nawet w niewielkiej ilości może przyczynić się do...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta