Aktualności

Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Nie tylko przyszłym mamom śni się ciąża. Sen o ciąży miewa wiele osób. Sennik podaje różne znaczenia snu o ciąży. Sprawdź, jak rozumieć sny o ciąży, co symbolizuje ciąża w marzeniach sennych, czym różni się sen o ciąży własnej i czyjejś.

Sen o ciąży można różnie interpretować. Sen o kobiecie w ciąży ma inne znacznie niż sen o zajściu w ciążę. Aby właściwie rozumieć sny, należy analizować swoje myśli, pragnienia i zdarzenia z przeszłości, które mogły wywołać w nas intensywne emocje. Każdy sen warto przefiltrować przez życiowe doświadczenia konkretnej osoby. 

Znaczenie snu o ciąży jest uzależnione od kontekstu, w którym sen się pojawia. Zwykło się uważać, że sny o ciąży symbolizują powodzenie, zmiany na lepsze, bogactwo oraz oczyszczenie. Bywa jednak i tak, że śnimy o ciąży, która jest zagrożona. Wówczas jej symboliczne znaczenie przepowiada trudy i niepowodzenia, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Kiedy sny o ciąży są pozytywne, a kiedy nie? Co znaczą różne dziwne sny o ciąży?

Spis treści

Sennik: ciężarna kobieta

Taki sen to niemal zawsze zapowiedź dużego powodzenia w interesach i sukcesu w sferze materialnej. Jeśli pracujesz nad ważnym zadaniem w pracy i akurat śni ci się kobieta w ciąży, jest szansa, że twoja praca zostanie doceniona i sowicie nagrodzona.

Sennik: ciąża własna

Sen najczęściej jest tłumaczony jako podświadome pragnienie dziecka. Taką interpretację przypisuje się osobom, które mają w planach zostać rodzicami. Być może jesteś na takim etapie życia, że potrzebujesz stabilizacji i jesteś gotowa na bycie matką. Jeśli jednak w śnie jesteś przytłoczona i zszokowana swoją ciążą, może to oznaczać, że macierzyństwo jest dla ciebie jeszcze odległą wizją bądź doskwiera ci tokofobia, czyli paniczny lęk przed porodem.

Sennik: ciąża koleżanki

Sen o ciężarnej koleżance np. koleżance z pracy można rozumieć dwojako. Może oznaczać rozczarowanie miłosne lub kryzys w relacji. Ten sen może być sygnałem, że z dotychczasowym życiem miłosnym dzieją się niepokojące rzeczy. Ale może być też rozumiany jako wróżba pomyślności i pozytywnych zmian w życiu zawodowym. Jego interpretację musisz dopasować do wydarzeń z twojego życia.

Sennik: ciąża bliźniacza

Może oznaczać trudności w ociągnięciu celu, jednak kiedy uzbroimy się w cierpliwość i ostrożność – będzie łatwiej je pokonać. Jeśli w sennej ciąży masz świadomość, że będą to bliźnięta, może to zwiastować także podwójne korzyści czerpane z nowej sytuacji.

Sennik: niechciana ciąża

Sen o niechcianej ciąży może podświadomie przypominać obawy związane z niechcianym macierzyństwem. Można odczytywać go również jako zapowiedź niespodziewanych wydarzeń, które niedługo będą miały miejsce i wywrócą życie do góry nogami. Jest to także symbol niezrealizowanych pomysłów i zamierzeń.

Sennik: ruchy dziecka

Sen, w którym pojawiają się ruchy dziecka w brzuchy ciężarnej, może oznaczać tęsknotę za dzieciństwem i bliskimi relacjami z matką. Może również być symbolem przytłoczenia przez dorosłość, odpowiedzialność i obowiązki.

Sennik: ciąża z byłym partnerem

Sen o ciąży z byłym partnerem może oznaczać, że zbyt lekko i swobodnie poodchodzisz do swojej przyszłości. Powinnaś więcej planować, wdrażając w życie małe, dobre nawyki.

Sennik: ciąża mamy

Jeżeli śni ci się, że twoja mama jest w ciąży, może to znaczyć, że ludzie którym ufasz, chcą cię skrzywdzić. Sen o mamie w ciąży może zwiastować jednak też dobre wiadomości, być dobrym znakiem na przyszłość.

Sennik: ciąża siostry

Pojawiająca się we śnie siostra w ciąży to bardzo dobry znak i zapowiedź miłych niespodzianek. Osobę, która miała taki sen, czekają dobre chwile w sferze uczuciowej, zawodowej lub rodzinnej. Sen oznacza dużą szansę na powodzenie w życiu.

Sennik: mężczyzna w ciąży

Jeśli śni ci się mężczyzna w ciąży, być może czeka cię zamknięcie jakiegoś etapu w swoim życiu. Taki sen może również zwiastować rozwój oraz dużą zmianę na lepsze.

Sennik: krwawić w ciąży

Sen o tym, że krwawisz w ciąży, oznacza, że odnajdziesz w sobie siłę, by pokonać wszystkie przeciwności, jakie los postawi na twojej drodze. Sen ten może też wyrażać twoje podświadome obawy, że wydarzy się coś złego. Nie martw się, ze wszystkim sobie poradzisz.

Sennik: ciąża i poród

Poród często śni się kobietom w ciąży i jest to całkowicie naturalne, ponieważ czekają one na to ważne wydarzenie, a często także nim się stresują. 

Jeżeli ciąża i poród śni się osobie, która nie spodziewa się dziecka, może to oznaczać, że pojawią się przed nią nowe możliwości. Jeżeli w czasie snu o porodzie dziecko urodzi się całe i zdrowe – to dobry znak dla życia prywatnego i zawodowego. Jeśli dziecko urodzi się martwe lub chore – może mieć to związek ze stratą lub żałobą, którą właśnie przeżywamy.

Sennik: ciąża żony

Sen o żonie w ciąży oznacza, że śniący osoba tęskni za kimś ze swojej rodziny, kogo już z nią nie ma. Niedługo jednak umiejętności, które nabyła dzięki tej osobie, okażą się przydatne w życiu zawodowym. Sen może także oznaczać obawę przed odpowiedzialnym życiem.

Sennik: ciąża córki

Taki sen zwiastuje radosne wieści i pozytywne zdarzenia. Los będzie ci teraz sprzyjał. Jeżeli ciężarna córka we śnie jest smutna, oznacza to, że mogą pojawić się nieoczekiwane sytuacje, które będą dla ciebie trudne, jednak w efekcie dobrze sobie w nimi poradzisz.

Sennik: ciąża – poronić

Sen o własnym poronieniu zazwyczaj wiąże się z rozczarowaniem i utratą nadziei. Powinien skłonić do refleksji nad swoim życiem i postępowaniem. Jeśli śnisz o poronienie innej kobiety – może to oznaczać, że osoba śniąca może doznać krzywd w sferze emocjonalnej lub fizycznej. Krwawienie w ciąży oznacza z kolei, że odnajdziesz w sobie siłę, by pokonać wszystkie przeciwności.

Sennik: ciąża z trojaczkami

Paradoksalnie sen o ciążą z trojaczkami oznacza, że jest mało prawdopodobne, by w twojej rodzinie pojawiła się ciąża mnoga. Jeśli osoba śniąca rodzi we śnie trojaczki – oznacza to szczęśliwe życie rodzinne, brak nudy w życiu i smutku. Trojaczki we śnie wróżą powodzenie we wszystkich dziedzinach życia.

Do każdej interpretacji, którą podpowiada ci sennik, podejdź z dystansem i rozważ ją, biorąc pod uwagę swoje emocje, pragnienia i doświadczenia. Naukowcy są zdania, że okres snu jest momentem segregowania pamięci ludzkiej, w którym obrazy senne powstają na bazie przeżytych sytuacji i emocji. Często obrazują to, co tkwi w ludzkiej psychice podświadomie.

Zobacz także:

dzieci
Rhiannon Logsdon
Sen
Podejrzeliśmy dziecięce sny – zdjęcia
Nas zachwyciły, a ciebie? Zobacz, o czym śnią dzieci.

Każdy rodzic wie, że wyobraźnia dziecka nie zna granic. Kiedy jesteś dzieckiem, nie ma czegoś takiego jak „nie istnieje" (podobnie jest z sennikiem kobiety w ciąży ). Gdy gaśnie światło w pokoju dziecka, pod jego powiekami przewijają się niesamowite obrazy . Tu każdy może zostać elfem, jeździć na nosorożcu czy rozmawiać ze zwierzętami. Rhiannon Logsdon fotograf z Teksasu, przy współpracy dzieci i Photoshopa stworzył serię magicznych fotografii. Które z nich podoba ci się najbardziej? Zobacz też: Ciąża – sennik     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); McKinley and Morning Star <3 Posted by Rhiannon Logsdon Photography on  1 sierpnia 2014     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));   a fairy princess…<3 Posted by Rhiannon Logsdon Photography on  19 sierpnia 2014     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));   <3 knight in shining armor <3 Posted by Rhiannon Logsdon Photography on  29 grudnia 2014     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return;...

sny erotyczne, para w łóżku
Fotolia
Starania o dziecko
Sny erotyczne na zamówienie – czy to możliwe, skąd się biorą?
Sny erotyczne są genialnym wynalazkiem natury. Inspirują i pobudzają do refleksji nad aktualnym związkiem. Sprawdź, jaki mamy wpływ na to, co nam się śni.

Co 3 Polka ma marzenia erotyczne , a 84% Polaków fantazjuje. O kim? Oni – o kobietach uległych i w uniformach (najlepiej pielęgniarkach lub urzędniczkach), one zaś – o mężczyznach władczych i zwierzęco rozpalonych (np. ostrym policjancie czy napalonym strażaku). Fantazje erotyczne to sprawka mózgu Pierwsze sny erotyczne pojawiają się u większości z nas jeszcze przed okresem dojrzewania i są niejako przygotowaniem do niego. To w snach większość z nas pierwszy raz całuje się , spaceruje za rękę, przytula ukochanego i kocha się z nim... a potem nad ranem płonie ze wstydu, choć takie fantazje przychodzą przecież bez naszej woli. Sprawcą całego zamieszania jest mózg, który przez cały dzień bombardowany jest komunikatami i obrazami z podtekstem erotycznym. Ponieważ młoda osoba nie jest jeszcze w stanie tego odnieść do własnych doświadczeń, zweryfikować ani tym bardziej zignorować – wypiera je ze świadomości. Powracają w nocy, kiedy umysł porządkuje informacje przyswojone za dnia. Poznaj: 10 powodów, dla których powinnaś częściej uprawiać seks Marzenia senne dorosłych Boisz się, co by sobie pomyślał twój partner, gdyby dowiedział się, że śniłaś o pocałunkach z jego najlepszym przyjacielem lub szefem? Albo z nieletnim synem sąsiadów? Do snów określonych mianem dewiacyjnych przyznaje się w różnych badaniach 2-4% ludzi. Zwłaszcza sny homoseksualne wywołują duży niepokój u mężczyzn. Tymczasem np. Francuzi, którzy mają większą społeczną tolerancję dla wszelkich zachowań seksualnych, tego typu sny mają bardzo często. Naukowcy zauważyli, że im bardziej purytańskie wychowanie, tym większa tendencja do przekraczania granic i łamania zasad we śnie. Co wcale nie oznacza, że w skrytości bardzo pragniemy ich spełnienia. Taki mechanizm działa (owszem) ale tylko u małych dzieci. Później nasza psychika staje się bardziej skomplikowana i...

Śpiworki do przedszkola
AdobeStock
Aktualności
Co zrobić, by sny w przedszkolu były bardziej kolorowe?
Pierwsze dni, a nawet tygodnie w przedszkolu mogą być ciężkie dla dziecka. Warto więc szykując wyprawkę zadbać o rzeczy, które umilą pobyt z dala od mamy.

Choć za oknem piękna pogoda i niektórzy jeszcze próbują wykorzystać ostatnie dni wakacji, to wielkimi krokami zbliża się początek roku szkolnego . Dla wielu dzieci to będzie wielki dzień, bo to będzie pierwszy dzień w przedszkolu. Warto więc nadchodzące dni wykorzystać również na kompletowanie przedszkolnej wyprawki. Przedszkolak to już nie taki maluszek To będzie wielka zmiana zarówno dla waszego dziecka, jak i dla was. I choć nie jest to już taki maluszek, to pierwsze dni w przedszkolu mogą być bardzo sterujące dla dziecka. Pedagodzy i psychologowie zalecają, by malca przygotować wcześniej . Warto rozpocząć rozmowy kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy wcześniej. niech dziecko wie, jakie zmiany się szykują w waszym życiu . Ważnym etapem przygotowania do przedszkola, który pomaga dziecku w oswojeniu się z tematem, jest kompletowanie przedszkolnej wyprawki. Jednym z jej elementów jest pościel. To nie "tylko zwykła poduszka" W ubiegłym roku moja córka szła do przedszkola. Szykowaliśmy się przez całe lato, ale i tak byłam w szoku, gdy się okazało,  jak istotne dla mojego dziecka jest leżakowanie . Zakładaliśmy, że przez tydzień, albo dwa będziemy ją odbierać wcześniej - zaraz po obiedzie, by miała szansę się oswoić z nowym miejscem. Ona jednak koniecznie chciała móc się przespać w swoim nowym śpiworze . Tak, to było coś! Warto więc z kompletowania wyprawki zrobić rodzinne wydarzenie i zaangażować dziecko w cały proces zakupowy. Tłumacząc, że spanie w przedszkolu to niezykła przygoda. Pamiętaj, wybieraj rozsądnie, ale rzeczy takie, które podobają się przedszkolakowi. Oczywiście można zawsze przynieść "zwykłą" pościel. Warto jednak do przedszkola kupić nowy zestaw poszewek – taki wyjątkowy, bo przecież okazja wyjątkowa. Można dostać w sklepach również gotowe komplety poduszeczka i kołderka z dopasowanym...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj