Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Aktualności

Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Nie tylko przyszłym mamom śni się ciąża. Sen o ciąży miewa wiele osób. Sennik podaje różne znaczenia snu o ciąży. Sprawdź, jak rozumieć sny o ciąży, co symbolizuje ciąża w marzeniach sennych, czym różni się sen o ciąży własnej i czyjejś.

Sen o ciąży można różnie interpretować. Sen o kobiecie w ciąży ma inne znacznie niż sen o zajściu w ciążę. Aby właściwie rozumieć sny, należy analizować swoje myśli, pragnienia i zdarzenia z przeszłości, które mogły wywołać w nas intensywne emocje. Każdy sen warto przefiltrować przez życiowe doświadczenia konkretnej osoby. 

Znaczenie snu o ciąży jest uzależnione od kontekstu, w którym sen się pojawia. Zwykło się uważać, że sny o ciąży symbolizują powodzenie, zmiany na lepsze, bogactwo oraz oczyszczenie. Bywa jednak i tak, że śnimy o ciąży, która jest zagrożona. Wówczas jej symboliczne znaczenie przepowiada trudy i niepowodzenia, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Kiedy sny o ciąży są pozytywne, a kiedy nie? Co znaczą różne dziwne sny o ciąży?

Spis treści

Sennik: ciąża własna

Sen o ciąży najczęściej jest tłumaczony jako podświadome pragnienie dziecka. Taką interpretację przypisuje się osobom, które mają w planach zostać rodzicami. Być może jesteś na takim etapie życia, że potrzebujesz stabilizacji i jesteś gotowa na bycie matką. Jeśli jednak w śnie jesteś przytłoczona i zszokowana swoją ciążą, może to oznaczać, że macierzyństwo jest dla ciebie jeszcze odległą wizją bądź doskwiera ci tokofobia, czyli paniczny lęk przed porodem.

Sennik: ciężarna kobieta

Taki sen to niemal zawsze zapowiedź dużego powodzenia w interesach i sukcesu w sferze materialnej. Jeśli pracujesz nad ważnym zadaniem w pracy i akurat śni ci się kobieta w ciąży, jest szansa, że twoja praca zostanie doceniona i sowicie nagrodzona.

Sennik: ciąża koleżanki

Sen o ciężarnej koleżance (przyjaciółce lub np. koleżance z pracy można rozumieć dwojako). Może oznaczać rozczarowanie miłosne lub kryzys w relacji. Ten sen może być sygnałem, że z dotychczasowym życiem miłosnym dzieją się niepokojące rzeczy. Ale może być też rozumiany jako wróżba pomyślności i pozytywnych zmian w życiu zawodowym. Jego interpretację musisz dopasować do wydarzeń z twojego życia.

Sennik: dziewczyna w ciąży 

Gdy śni się młoda dziewczyna w ciąży, może oznaczać to, to samo, co w przypadku snu o kobiecie w ciąży. Jeśli jednak chłopakowi lub mężczyźnie śni się jego dziewczyna w ciąży — należy mówić o nieco innym znaczeniu. Sen taki oznaczać może wówczas nieuświadomione obawy lub pragnienie związane z pojawieniem się potomka. Jeśli śni ci się, że w ciąży jest twoja była dziewczyna — może oznaczać to, że ktoś (najczęściej kolega lub koleżanka z pracy) został doceniony zamiast ciebie.

Sennik: ciąża bliźniacza

Może oznaczać trudności w ociągnięciu celu, jednak kiedy uzbroimy się w cierpliwość i ostrożność – będzie łatwiej je pokonać. Jeśli w sennej ciąży masz świadomość, że będą to bliźnięta, może to zwiastować także podwójne korzyści czerpane z nowej sytuacji.

Sennik: niechciana ciąża

Sen o niechcianej ciąży może podświadomie przypominać obawy związane z niechcianym macierzyństwem. Można odczytywać go również jako zapowiedź niespodziewanych wydarzeń, które niedługo będą miały miejsce i wywrócą życie do góry nogami. Jest to także symbol niezrealizowanych pomysłów i zamierzeń.

Sennik: ruchy dziecka

Sen, w którym pojawiają się ruchy dziecka w brzuchy ciężarnej, może oznaczać tęsknotę za dzieciństwem i bliskimi relacjami z matką. Może również być symbolem przytłoczenia przez dorosłość, odpowiedzialność i obowiązki.

Sennik: ciąża z byłym partnerem

Sen o ciąży z byłym partnerem może oznaczać, że zbyt lekko i swobodnie poodchodzisz do swojej przyszłości. Powinnaś więcej planować, wdrażając w życie małe, dobre nawyki.

Sennik: ciąża mamy

Jeżeli śni ci się, że twoja mama jest w ciąży, może to znaczyć, że ludzie, którym ufasz, chcą cię skrzywdzić. Sen o mamie w ciąży może zwiastować jednak też dobre wiadomości, być dobrym znakiem na przyszłość.

Sennik: ciąża siostry

Pojawiająca się we śnie siostra w ciąży to bardzo dobry znak i zapowiedź miłych niespodzianek. Osobę, która miała taki sen, czekają dobre chwile w sferze uczuciowej, zawodowej lub rodzinnej. Sen oznacza dużą szansę na powodzenie w życiu.

Sennik: mężczyzna w ciąży

Jeśli śni ci się mężczyzna w ciąży, być może czeka cię zamknięcie jakiegoś etapu w swoim życiu. Taki sen może również zwiastować rozwój oraz dużą zmianę na lepsze.

Sennik: krwawić w ciąży

Sen o tym, że krwawisz w ciąży, oznacza, że odnajdziesz w sobie siłę, by pokonać wszystkie przeciwności, jakie los postawi na twojej drodze. Sen ten może też wyrażać twoje podświadome obawy, że wydarzy się coś złego. Nie martw się, ze wszystkim sobie poradzisz.

Sennik: ciąża i poród

Poród często śni się kobietom w ciąży i jest to całkowicie naturalne, ponieważ czekają one na to ważne wydarzenie, a często także nim się stresują. 

Jeżeli ciąża i poród śni się osobie, która nie spodziewa się dziecka, może to oznaczać, że pojawią się przed nią nowe możliwości. Jeżeli w czasie snu o porodzie dziecko urodzi się całe i zdrowe – to dobry znak dla życia prywatnego i zawodowego. Jeśli dziecko urodzi się martwe lub chore – może mieć to związek ze stratą lub żałobą, którą właśnie przeżywamy.

Sennik: ciąża żony

Sen o żonie w ciąży oznacza, że śniący osoba tęskni za kimś ze swojej rodziny, kogo już z nią nie ma. Niedługo jednak umiejętności, które nabyła dzięki tej osobie, okażą się przydatne w życiu zawodowym. Sen może także oznaczać obawę przed odpowiedzialnym życiem.

Sennik: ciąża córki

Taki sen zwiastuje radosne wieści i pozytywne zdarzenia. Los będzie ci teraz sprzyjał. Jeżeli ciężarna córka we śnie jest smutna, oznacza to, że mogą pojawić się nieoczekiwane sytuacje, które będą dla ciebie trudne, jednak w efekcie dobrze sobie w nimi poradzisz.

Sennik: ciąża – poronić

Sen o własnym poronieniu zazwyczaj wiąże się z rozczarowaniem i utratą nadziei. Powinien skłonić do refleksji nad swoim życiem i postępowaniem. Jeśli śnisz o poronienie innej kobiety – może to oznaczać, że osoba śniąca może doznać krzywd w sferze emocjonalnej lub fizycznej. Krwawienie w ciąży oznacza z kolei, że odnajdziesz w sobie siłę, by pokonać wszystkie przeciwności.

Sennik: ciąża z trojaczkami

Paradoksalnie sen o ciążą z trojaczkami oznacza, że jest mało prawdopodobne, by w twojej rodzinie pojawiła się ciąża mnoga. Jeśli osoba śniąca rodzi we śnie trojaczki – oznacza to szczęśliwe życie rodzinne, brak nudy w życiu i smutku. Trojaczki we śnie wróżą powodzenie we wszystkich dziedzinach życia.

Sennik: wiadomość o ciąży

Jeśli śni ci się, że dowiadujesz się o ciąży (swojej, bliskiej lub dalekiej osoby), prawdopodobnie już w najbliższych dniach otrzymasz wiadomość, która zmieni twoje podejście do kogoś bliskiego.

Sennik: pies w ciąży

Gdy śni się pies w ciąży, może to oznaczać, że wkrótce życie kogoś z twojego najbliższego otoczenia mocno się zmieni. Zmiana ta może mieć również wpływ na twój stosunek do tej osoby. Jeśli ciężarna suka ze snu jest agresywna, zaczniesz unikać tej osoby.

Do każdej interpretacji, którą podpowiada ci sennik, podejdź z dystansem i rozważ ją, biorąc pod uwagę swoje emocje, pragnienia i doświadczenia. Naukowcy są zdania, że sen jest czasem segregowania naszej pamięci, w którym obrazy senne powstają na bazie przeżytych sytuacji i emocji. Często sny odzwierciedlają  to, co tkwi podświadomie w naszej psychice.

Zobacz także:

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
300 plus - kiedy wypłata świadczenia dobry start
Aktualności
300 plus – kiedy wypłata świadczenia „Dobry start”?
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
ugryzienie szerszenia
Zdrowie
Ugryzienie szerszenia może być groźne (ale nie musi!)
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak