Fotolia
Aktualności

Czasem wystarczy jedno zdjęcie, by pokazać potęgę miłości. Musisz je zobaczyć!

Wielkie brawa dla tego mężczyzny, za wsparcie żony i świetny pomysł na okazanie uczucia! Nie każdy by się odważył :-)

Wsparcie partnera w trudnej sytuacji, jest po prostu nieocenione. Wystarczy czasem jakieś słowo, gest, dowód miłości, byśmy w najczarniejszym scenariuszu znalazły promyk słońca, a w beznadziejnej sytuacji dostrzegły nowe możliwości.

"To historia o mężczyźnie, którego poślubiłam"

Gdy Libby Sanders straciła mały palec u lewej dłoni, wiedziała, że jej życie ulegnie zmianie. Nawet w tak najprostszych czynnościach jak ... malowanie paznokci. Coś, co wydaje nam się banalnie proste i zwyczajne, u Libby każdorazowo wywołuje smutek i przygnębienie.

Gdy tego dnia postanowiła pomalować paznokcie, po raz kolejny brak małego palca, wywołał u niej  smutną minę. Jej mąż, od razu wychwycił gorszy nastrój  kobiety i zaproponował jej niezwykły układ.

"Możesz malować mój paznokieć tak, by pasował do Twojej dłoni do końca naszego życia".

Słowa, które wypowiedział mąż Libby, zrobiły na niej ogromne wrażenie. Zdjęcie, które wykonali wspólnie po malowaniu paznokci postanowili zamieścić w internecie. Widok ich dłoni sprawił, że ludzie na całym świecie docenili potęgę ich miłości. Prosty gest płynący prosto z serca, zawsze wywiera na wszystkich ogromne wrażenie.

"To najpiękniejsza historia o jakiej słyszałem"

"Słodka para, nigdy takiej nie spotkałam"

Historia Libby i Matta, to niezwykła opowieść o tym, jak stawić czoło trudnym sytuacjom. Oni nie wstydzili się pokazać jak walczyć ze strachem, rozczarowaniem, smutkiem. Ich pozytywna energia powinna dać do myślenia tym z nas, którzy uważają, że z pewnych sytuacji nie ma wyjścia!

Co Ty zrobiłabyś dla swojego partnera w podobnej sytuacji? 

Zobacz także: Niezwykła historia 8-latka z autyzmem, który gra jak ... Mozart!

Powiedz dziecku "kocham cię" bez słów: na 8 sposobów!

bostonka
Fotolia.com
Zdrowie
Dziecku schodzą paznokcie? Ten objaw też towarzyszy bostonce
Pod paznokciami dziecka pojawiły się białe pęcherzyki i płytki zaczęły odstawać od paluszków lub schodzić warstwami? To prawdopodobnie jeden ze skutków choroby bostońskiej.

Twoje dziecko przechodziło chorobę bostońską ? Myślałaś, że po tym, jak zniknęła uciążliwa wysypka, macie bostonkę z głowy? Niestety, ona lubi wracać... Po 3-4 tygodniach krostki bostonki mogą ponownie zaatakować dziecko, mało tego – zauważono, że maluchom, które przechodziły bostonkę, czasami dodatkowo schodzą paznokcie.  Zobacz zdjęcia wysypki bostonki .  Łuszczenie się suchej skóry po bostonce Mimo, że zeszła wysypka, po 3 tygodniach może się zdarzyć, że dziecku zacznie płatami schodzić skóra z dłoni i stóp – warstwami cienkimi jak pergamin. Skóra co prawda z łatwością odchodzi, ale warto wówczas pilnować dziecka, by nie skubało jej, bo mogą powstać ranki. Lekarz zazwyczaj zleca w takiej sytuacji specjalne maści , które zmniejszają łuszczenie się skóry . Schodzenie paznokci po chorobie bostońskiej Nawet cztery tygodnie po tym, jak zniknie wysypka, na nogach i dłoniach dziecku mogą zacząć schodzić kolejne warstwy paznokci . Wygląda to dość niepokojąco, bo nie widać żadnych innych objawów, paznokcie po prostu się odłamują dużymi powierzchniami i w ten sposób stopniowo schodzą. Niektórzy rodzice w takiej sytuacji naklejają na nóżkach i rączkach dziecka plasterki, bo zadarte fragmenty płytki paznokciowej zaczepiają o wszystko i sprawiają maluchowi ból. Zobacz też: Jak uniknąć zarażenia chorobą bostońską?

Różczka ambasadorem Światowego Dnia Adopcji
mat.prasowe
Aktualności
#ŚwiatowyDzieńAdopcji - uśmiechem na dłoni wyraź swoją solidarność
Zamieść hasztag i zdjęcie dłoni z narysowanym uśmiechem. Tak, jak zrobiła to Magdalena Różczka, gwiazda filmu „1800 gramów".

9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. To trudny i bolesny temat. W naszym kraju tysiące dzieci czekają na nową rodzinę i nie mogą się jej doczekać. Bo adopcja „po polsku" to stosy dokumentów, które trzeba wypełnić, piętrzące się przeszkody oraz „prześwietlanie" przyszłych rodziców pod kątem ich moralności. Dlatego tym bardziej właśnie w takim dniu, jak Światowy Dzień Adopcji nie bądźmy obojętni dla sprawy. Wyraźmy swoją solidarność z tymi, którzy nadal mają tyle siły i samozaparcia, aby chcieć wbrew wszystkiemu stworzyć porzuconym dzieciom kochający dom. Zasługują na wielki podziw, szacunek i wsparcie! Jeden gest, na który czekają miliony dzieci Poprzez prosty gest możemy zwrócić uwagę na 19 milionów dzieci na całym świecie, które czekają na to, aby znaleźć kochającą rodzinę. Światowy Dzień Adopcji to święto wszystkich tych, którzy obdarzyli bądź zostali obdarzeni ciepłem i miłością przez ludzi, którzy stali się później ich rodziną z wyboru, a nie przez więzy krwi. Wydarzenie ma nie tylko celebrować adopcyjne rodziny, lecz także zwiększać świadomość społeczną na jej temat. Pomysłodawcą Światowego Dnia Adopcji jest Amerykanin Hank Fortener. Mężczyzna dorastał w rodzinie zastępczej, która przyjęła do siebie aż 36 dzieci, a 8 z nich ostatecznie adoptowała. 1800 gramów miłości Magdalena Różczka gra główną rolę w filmie „1800 gramów" , wyprodukowanym przez TVN i wchodzącym do kin już 15 listopada. Opowiada on historię kobiety Ewy, pracującej w interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym i pomagającej porzuconym dzieciom znaleźć nowych rodziców. To kobieta, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby pomóc dzieciom. Aż do pewnego momentu... To piękna i wzruszająca opowieść o najważniejszych ludzkich sprawach -...

policjantka nakarmiła swoim mlekiem obce dziecko
Facebook/9GAG
Aktualności
Policjantka, jak matka zaopiekowała się tym zaniedbanym maluszkiem!
Chłopczyk nie wyglądał jak z obrazka. Ale bardzo cierpiał z głodu. Zobacz, co zrobiła dla niego ta wrażliwa kobieta!

Argentyńska policjantka Celeste Ayala z Berisso podczas pełnienia służby wartowniczej w szpitalu dziecięcym Siostra Maria Ludovica nakarmiła własną piersią obce dziecko cierpiące z powodu niedożywienia. Brudne i niedożywione Jak donoszą media, niemowlę było zaniedbane - "śmierdzące i brudne" . Jego mama, oprócz maluszka ma jeszcze 6 dzieci i nie radzi sobie z macierzyństwem. Niemowlę trafiło do szpitala z powodu niedożywienia. Płakało. Zauważając, że personel szpitala jest przeciążony pracą, policjantka zapytała, czy mogłaby je potrzymać w ramionach i nakarmić. "Zauważyłem, że był głodny, gdy wkładał rękę do ust , więc poprosiłem o przytulenie go i nakarmienie piersią" – powiedziała później lokalnym mediom. Gest miłości Kobieta wyznała, że był to dla niej bardzo smutny moment.- Złamało to moją duszę , gdy widziałam tego maluszka w takim stanie – powiedziała. Jej zdaniem, społeczeństwo powinno być bardziej wrażliwe na problemy dotykające dzieci. " Tak nie może się dziać " - dodała. Wszyscy są pod wrażeniem zachowania policjantki. Jej koleżanka z pracy Marcos Heredia nazwała je "gestem miłości". "Chcę upublicznić ten wielki gest miłości, który pokazałaś wobec tego małego dziecka" – powiedziała Marcos. Podkreśliła, że policjantka nawet nie znała maluszka, ale nie zawahała się zachować wobec niego jak matka. "Nie obchodziło cię, że jest brudny i śmierdzący, jak go nazwali pracownicy szpitala" – dodała. "To najpiękniejsza, naturalna rzecz na świecie" Gest policjantki wzbudził wielki szacunek w mediach społecznościowych."To wspaniałe, co ta kobieta zrobiła i zasługuje na aplauz" – napisał jeden z internautów. "Kobieta zrobiła coś, czego się nie spodziewano i zasługuje na wielki szacunek "...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj