Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
malowanie koni
Aktualności

SKANDALICZNA zabawa: dzieci malują konie, a dorośli nie widzą w tym nic złego!

Nową modą stało się malowanie przez dzieci wynajmowanych do tego celu zwierząt. Jedna z firm oferująca jazdę konną opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcie pomalowanego konia. Wywołało to prawdziwą burzę w sieci. I słusznie!
Hipoterapia to jedna z metod rehabilitacji osób z niepełnosprawnością, która odbywa się przy udziale koni. Przez jedną ze szkół został do niej jednak wprowadzony nowy element – malowanie zwierząt przez dzieci. Sprawę nagłośniła między innymi dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska, która opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia pomalowanych koni.

Najpopularniejsze rasy kotów domowych [WIDEO]

Malowanie koni to znęcanie!

Zdaniem większości internautów taka „zabawa” jest to po prostu znęcaniem się nad zwierzętami. „Myślę, że inne zajęcia z koniem dla dzieci byłyby równie skuteczne!” – grzmi jedna z internautek. W sieci pojawiły się głosy, że od malowania są kartki i płótna, a nie żywe zwierzęta. Według internautów taka zabawa jest krzywdząca dla zwierząt oraz nie ma nic wspólnego z terapią.  

Na ten temat wypowiedziała się również terapeutka pracująca w szkole integracyjnej: „Te metody wzbudzają we mnie i moich koleżankach terapeutkach oburzenie i strach. Również współpracujemy ze stadninami, dokąd jeździmy z naszymi uczniami na hipoterapię i nie ma naszej zgody na takie praktyki. Nie zaszczepiamy w dzieciach traktowania zwierząt jak przedmiotów!”.
 

Co myśli na ten temat Dorota Zawadzka?

Głos w sprawie malowania zwierząt przez dzieci zabrała również Dorota Zawadzka. Superniania jest zdania, że taka zabawa pozwoli dzieciom uznać, że zwierzę to zabawka, a żywą istotę można traktować w sposób przedmiotowy.

„Otóż ja uważam i mam nadzieję, że koniom krzywda raczej się nie stała – rozumiem, że dorośli, którzy zorganizowali to wydarzenie, sprawdzili bezpieczeństwo farb. Natomiast 'krzywda' mogła stać się dzieciom. Pozwoliła im bowiem uznać, że zwierzę to zabawka. Tak nie jest. Więc na pytanie 'co pani na to?' odpowiadam – to nie powinno się zdarzyć i nie znajduję argumentu przeciw tej tezie. W sieci jest wiele takich zdjęć, z różnych eventów – pomalowane, porysowane konie, psy koty... PO CO?” – napisała na swoim profilu na Facebooku Dorota Zawadzka.

Tłumaczenie szkoły jazdy konnej

Na profilu na Facebooku możemy przeczytać tłumaczenie szkoły jazdy konnej, której post wzbudził tak duże emocje.

„Jak już zostało wspomniane wcześniej w komentarzach, pozwalamy dzieciom pod kontrolą osób dorosłych pomalować kredkami sierść naszego siwka w formie zabawy oraz przyzwyczajenia się do dużego zwierzęcia i po prostu zrobienia czegoś innego niż zwykle. Dzieci, które przychodzą do naszej stajni, są zdrowe umysłowo, rozumieją, co się do nich mówi i od samego początku uczone są odpowiedniego traktowania zwierząt. Nie biją ich, nie męczą i od wielu lat nie zdarzyło się, żeby po półkoloniach takie dziecko wróciło do domu i maltretowało psa lub kota, wbijając mu kredki w oczy i inne części ciała, ani tym bardziej robiło mu tatuaż” – tłumaczy firma.

Pracownicy nie widzą w takiej „zabawie” nic złego: „Według nas taka zabawa jest bezpieczna i owszem – nie widzimy w tym niczego złego ani dla dzieci, ani dla konia”.

A co Wy myślicie na ten temat?Zobacz także: 

znęcał się na dzieckiem
Adobe Stock
Aktualności
To skandal, że ojciec będzie mógł zajmować się dzieckiem po tym, co mu robił
W sierpniu ubiegłego roku, po anonimowym zgłoszeniu, sześcioletnia dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej, gdyż stwierdzono, że ojciec się nad nią znęcał. Prokurator oskarżył go o zaniedbywanie, bicie, przypinanie do łóżka łańcuchem. Zanim doszło do pierwszej rozprawy, sąd umorzył sprawę i dziecko wróciło do ojca.

Dziewczynka urodziła się z alkoholowym zespołem płodowym (FAS) . Matce odebrano prawa rodzicielskie, ojciec miał je już wcześniej czasowo ograniczane. Dziewczynka mieszkała w domu z tatą i chorą na schizofrenię babcią, z którą pozostawała, gdy ojciec wychodził z domu. Po tym, jak ktoś doniósł, że dziewczynka jest bita, na miejscu pojawiły się odpowiednie służby. Okazało się, że ojciec dziecka uzbroił płot drutem kolczastym, a dziecko było przypinane w domu łańcuchem . Ponieważ babcia nie radziła sobie z wnuczką, często ją biła. W rodzinie zastępczej dziecko wyznało, że często było zamykane w piwnicy, bite pasem i trzymane na łańcuchu. Fakty te potwierdziła babcia dziewczynki. „Był dobrym ojcem” W ubiegłym tygodniu sąd w Tarnowskich Górach podjął decyzję o umorzeniu sprawy, argumentując swoją decyzję tym, że dowody wskazują na znęcanie się przez babcię, nie ojca, i że „ograniczenie wolności dziecka stanowi jeden z elementów wykonywania władzy rodzicielskiej”. Sąd podkreślił, że dziewczynka zachowywała się serdecznie wobec ojca , przytulała go i uśmiechała się do niego, stąd wniosek, że ojciec musiał dobrze wywiązywać się z obowiązków wobec dziecka. Z kolei sąd rodzinny zadecydował o tym, że dziewczynka może wrócić do domu. Niestety sąd nie włączył do akt sprawy opinii psychologa, który stwierdził, że dziewczynka ma deficyty intelektualne i wykazuje tzw. lepkość emocjonalną , czyli obdarza ciepłymi uczuciami i zaufaniem także te osoby, które mogą ją krzywdzić. Wydaje jej się, że w ten sposób w przyszłości uniknie skrzywdzenia. Prokuratura wnioskowała o włączenie opinii do akt, jednak Sąd nie przychylił się do niego. Prokuratura nie zgadza się z decyzją Sądu i składa zażalenie na umorzenie sprawy Trzymał ją na łańcuchu, ale może się nią dalej opiekować Na mocy decyzji sądu dziewczynka wróciła...

Olga Frycz zostawiła dziecko w samochodzie
Instagram
Aktualności
Olga Frycz zostawiła dziecko w aucie i poszła na zakupy. Skandaliczne zachowanie podpatrzyli fotoreporterzy
Olga Frycz uchodzi za idealną mamę, a tymczasem jej zachowanie, podpatrzone na jednej z warszawskich ulic, przeraża! Aktorka wybrała się na zakupy razem z córką, ale potem zrobiła coś, co większości rodziców trudno będzie zrozumieć.

Olga Frycz z pewnością nie sądziła, że zwykła przejażdżka samochodem wywoła taką burzę w sieci. Aktorka chciała tylko zrobić szybkie zakupy, ale jeden błąd mógł kosztować jej córkę zdrowie, a nawet życie! Olga Frycz naraziła zdrowie córki? Olga Frycz pojechała z córką na zakupy i zaparkowała na ulicy Mokotowskiej w Warszawie. Pech chciał, że w pobliżu byli fotoreporterzy gazety „Super Express”, którzy z ukrycia robili jej zdjęcia. Z oburzeniem spostrzegli, że aktorka wyszła z samochodu i poszła do sklepu, a w aucie zostawiła 2,5-letnie dziecko! Dziewczynka nie spała i wyglądała przez okno, czekając na mamę. Takie postępowanie mogło się bardzo źle skończyć! Zostawienie dziecka samego w samochodzie jest niebezpieczne nie tylko w czasie upału. Maluch może odpiąć pasy fotelika, przejść na przednie siedzenie i zwolnić hamulec ręczny. Może dojść do stłuczki, gdy w zaparkowane auto uderzy inny pojazd. Dziecko może się zakrztusić albo zostać porwane – tragicznych scenariuszy jest mnóstwo! Maluszek może też zwyczajnie bać się i płakać. Tymczasem Olga Frycz w mediach społecznościowych prezentuje się jako troskliwa, opiekuńcza i bardzo zaangażowana mama. Czy ten obraz nie kłóci się z tak nieodpowiedzialnym zachowaniem? A może jednak każdy rodzic ma prawo do popełniania błędów?           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Olga Frycz (@toja_mama) Zobacz też: Oldze Frycz w wychowaniu dziecka pomagają... zabobony! Frycz sprawiła córce niespodziankę. Ta zabawka spodoba się każdemu dziecku Frycz zdradza patent na superzabawkę dla dziecka

Barbara Kwarc wyzywa dzieci
Instagram/ baskablog
Aktualności
SKANDALICZNE zachowanie gwiazdy YouTube: Barbara Kwarc bije i wyzywa małą dziewczynkę
W sieci pojawiło się nagranie, na którym Barbara Kwarc wyżywa się na niewinnych dzieciach. Zaskakująca i przerażająca jest też ignorancja opiekunek maluchów, które w żaden sposób nie zareagowały. Dały w ten sposób pozwolenie na przemoc słowną i fizyczną wobec małych dzieci.

Barabara Kwarc jest bohaterką „Baśka Blog” i serialu „Klatka B”. Kobieta jest znana ze swojego wulgarnego zachowania, jednak teraz przekroczyła wszelkie granice. Wrocławianka zachowała się w sposób przemocowy wobec... niewinnych dzieci. Okrutne zachowanie wobec dzieci W sieci pojawiło się nagranie, na którym Barbara razem z gromadką dzieci uczestniczy w topieniu marzanny. Podczas przemówienia wrocławianki o pożegnaniu zimy jedna z dziewczynek coś krzyknęła (jak to małe dziecko, któremu wyraźnie zaczęło się nudzić). Wtedy z ust Barbary Kwarc padły niecenzuralne słowa. Uderzyła także kilkuletnią dziewczynkę. Następnie zaczęła wyzywać wszystkie dzieci. Brak reakcji opiekunek Opiekunka dzieci w żaden sposób nie zareagowała na agresywne zachowanie kobiety. Sytuację całkowicie zignorowała także osoba, która nagrywała zdarzenie. Zachowanie Barbary Kwarc przeraża, jednak kompletna ignorancja pozostałych dorosłych również jest zatrważająca. Reakcja policji  „Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, z chwilą otrzymania informacji o zaistniałym zdarzeniu, niezwłocznie podjęła czynności w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego dziecka. Prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, zarówno o przestępstwo, jak i o wykroczenia. Zostały ustalone dane personalne osób, które widoczne były na nagraniu. Przesłuchano także opiekuna prawnego małoletniego dziecka, którego nietykalność cielesna została naruszona. Z uwagi na fakt, iż czyn ten ma charakter prywatnoskargowy, materiały w tej sprawie zostały przesłane do Prokuratury Rejonowej w Jaworze celem objęcia ściganiem z urzędu” - poinformowała asp.szt. Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP w Jaworze. Bezlitośni internauci Pod filmem pojawiło się bardzo dużo komentarzy. Internauci byli zdruzgotani zachowaniem Barbary Kwarc. „Wydarzyły się trzy rzeczy jednocześnie....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj