Fotolia
Aktualności

Sprzedam dziecko. Cena - 1 tysiąc euro!

"Farmą dzieci" nazwano prywatny szpital w Indiach, w którym można było kupić dziecko. Zatrzymano osoby, które handlowały noworodkami.

Zaszłaś w ciążę, a nie chcesz dziecka? Zostałaś zgwałcona i nie wiesz co masz zrobić z problemem? Nie pozbywaj się dziecka, oddaj go nam. Znajdziemy mu dobry dom!

Tak przekonywali właściciele klinki w miejscowości Gwalijar w Indiach. Potem sprzedawali noworodki zainteresowanym rodzicom. Cena po przeliczeniu wahała się od 4,5 -6 tys. złotych. 
Zarówno dyrektor placówki, jak i rodzice, którzy brali udział w tym procederze, zostali zatrzymani. Grozi im do 10 lat więzienia. 

Kazachstan

Nie jest to pierwsza taka historia. W ubiegłym roku dokładnie taką samą placówkę odkryto w Kazachstanie. Noworodki z różnych przyczyn porzucone przez matki w szpitalu trafiały do rodzin, które nie mogły mieć dzieci. Otrzymywali oni od razu poświadczenie o ojcostwie, lub macierzyństwie. W tej sprawie zostało zatrzymanych kilka osób, którym udowodniono przeprowadzenie kilkunastu takich transakcji.

Wielka Brytania

Kilka tygodni temu świat obiegła informacja, że bogate rodziny mieszkające w Anglii kupują sieroty z Nepalu, by wykorzystywać ich do pracy. Cena za dziecko wynosiła według przeprowadzonego śledztwa około 5 tys. £. Sprawą zajęła się National Crime Agency . 

Handel dziećmi, zwłaszcza noworodkami jest ogromnym problemem na świecie.  Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy twierdzą, że to bardzo zły proceder, inni zaś, że pomimo wątpliwości moralnych związanych z przyjmowaniem pieniędzy za dziecko, najważniejsze jest jego bezpieczeństwo. Jeżeli dziecko trafi w ręce rodziców, którzy marzyli o nim i wychowają je w miłości, będzie to dla niego korzystne.  

Co Wy uważacie na ten temat? 

Przeczytajcie także: Uwaga: porzucone dziecko!

 

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Różczka ambasadorem Światowego Dnia Adopcji
mat.prasowe
Aktualności
#ŚwiatowyDzieńAdopcji - uśmiechem na dłoni wyraź swoją solidarność
Zamieść hasztag i zdjęcie dłoni z narysowanym uśmiechem. Tak, jak zrobiła to Magdalena Różczka, gwiazda filmu „1800 gramów".

9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. To trudny i bolesny temat. W naszym kraju tysiące dzieci czekają na nową rodzinę i nie mogą się jej doczekać. Bo adopcja „po polsku" to stosy dokumentów, które trzeba wypełnić, piętrzące się przeszkody oraz „prześwietlanie" przyszłych rodziców pod kątem ich moralności. Dlatego tym bardziej właśnie w takim dniu, jak Światowy Dzień Adopcji nie bądźmy obojętni dla sprawy. Wyraźmy swoją solidarność z tymi, którzy nadal mają tyle siły i samozaparcia, aby chcieć wbrew wszystkiemu stworzyć porzuconym dzieciom kochający dom. Zasługują na wielki podziw, szacunek i wsparcie! Jeden gest, na który czekają miliony dzieci Poprzez prosty gest możemy zwrócić uwagę na 19 milionów dzieci na całym świecie, które czekają na to, aby znaleźć kochającą rodzinę. Światowy Dzień Adopcji to święto wszystkich tych, którzy obdarzyli bądź zostali obdarzeni ciepłem i miłością przez ludzi, którzy stali się później ich rodziną z wyboru, a nie przez więzy krwi. Wydarzenie ma nie tylko celebrować adopcyjne rodziny, lecz także zwiększać świadomość społeczną na jej temat. Pomysłodawcą Światowego Dnia Adopcji jest Amerykanin Hank Fortener. Mężczyzna dorastał w rodzinie zastępczej, która przyjęła do siebie aż 36 dzieci, a 8 z nich ostatecznie adoptowała. 1800 gramów miłości Magdalena Różczka gra główną rolę w filmie „1800 gramów" , wyprodukowanym przez TVN i wchodzącym do kin już 15 listopada. Opowiada on historię kobiety Ewy, pracującej w interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym i pomagającej porzuconym dzieciom znaleźć nowych rodziców. To kobieta, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby pomóc dzieciom. Aż do pewnego momentu... To piękna i wzruszająca opowieść o najważniejszych ludzkich sprawach -...

Dlaczego okno życia jest dobrym rozwiązaniem
Fotolia
Aktualności
Okno życia - czy to dobre rozwiązanie?
Z jednej strony inicjatywa stworzona po to, by ratować niechciane potomstwo, z drugiej zaś przyzwolenie na anonimowe porzucanie dzieci. Dla wielu kobiet, które decydują się zostawić nowo narodzonego malucha w oknie życia, to ostateczność.

„Znaleziono ciało noworodka…” – co chwila słyszymy tego rodzaju doniesienia w prasie lub telewizji. Sprawa taka, jak ta dotycząca noworodka ze Szczecina pokazuje, że kobiety w ogóle nie mają świadomości tego, że można oddać dziecko w legalny sposób. Sądzą, że jeżeli oddadzą dziecko, zostaną osądzone przez społeczeństwo. W obawie przed konsekwencjami jedne kobiety wpadają w pułapkę własnych decyzji i porzucają maleństwa narażając je na śmierć. Inne wiedzą, że są możliwości, dzięki którym można uniknąć najgorszego. Dlaczego kobiety decydują się na oddanie dziecka do okna życia. Czy naprawdę nie mają innego wyjścia? Lepsze okno życia niż śmietnik Wiele kobiet uważa, że oddanie swojego dziecka to straszny czyn, wręcz nawet przestępstwo. Często te, które urodziły, a nie czują się matkami, decydują się porzucić nowo narodzonego maluszka gdziekolwiek, byleby mieć kłopot z głowy. Niechciane noworodki albo kończą na śmietniku, albo zostają porzucone na ulicy – zdarza się nawet, że trafiają do rzeki. Matki pozbywają się ich w wyjątkowo okrutny sposób, traktując je jak zbędny przedmiot. Dlatego w trosce o dobro nowo narodzonych dzieci powstały „okna życia”, niosące pomoc nowo narodzonym dzieciom. Są to specjalnie przygotowane miejsca, zapewniające anonimowość i umożliwiające matkom bezpieczne pozostawienie dziecka. Pierwsze polskie okno życia otwarto 19 marca 2006 roku u sióstr nazaretanek w Krakowie. Teraz jest ich znacznie więcej, a liczba uratowanych dzieci wzrasta z roku na rok. Jak działa „okno życia” Procedura pozostawienia malucha w „oknie życia” jest niezwykle prosta. Po otwarciu okna uruchamia się automatycznie dyskretny alarm, po czym dziecko przewożone jest do szpitala, gdzie przechodzi niezbędne badania. Jeśli jest zdrowe, trafia do pogotowia rodzinnego. Następnie...

Zdrowie w ciąży
Leżenie w ciąży – dlaczego mnie to spotyka
Zdarza się, że lekarz już na początku ciąży daje ci zwolnienie i każe leżeć. Zobacz dlaczego tak się dzieje i jak przetrwać długie tygodnie, czekając na narodziny dziecka w domu albo w szpitalu.

Czasem tak się zdarza, że lekarz zaleca w ciąży leżenie. Może to trwać kilka dni, kilka tygodni a czasem nawet kilka miesięcy. Wyjaśniamy dlaczego tak się dzieje i jak bez szkody dla dziecka przetrwać ten trudny czas.   Dlaczego lekarz każe leżeć w ciąży? Lekarze nie zalecają leżenia w ciąży z błahych powodów. Usłyszysz takie zalecenie, gdy masz niewydolność szyjki macicy (ujście jest tak rozwarte, że widać pęcherz płodowy), masz poważne nadciśnienie, gdy przedwcześnie pojawiają się skurcze lub dochodzi do krwawienia z łożyska przodującego. W niektórych przypadkach po podaniu leków po kilku dniach sytuacja wraca do normy, w innych musisz leżeć (czasem w szpitalu) aż do rozwiązania.   Jak wygląda pobyt na oddziale patologii ciąży? Jeśli bezwzględnie musisz leżeć, personel dopilnuje, by tak się stało. Nie będziesz mogła nawet sama się umyć. Czasem pacjentkom pozwala się wstawać do toalety i korzystać z lekkich zabiegów rehabilitacyjnych czy masażu pleców. Jeśli będziesz przestrzegać zaleceń lekarzy, masz szansę dotrwać szczęśliwie do terminu porodu. Sama przecież wiesz, jakie są korzyści porodu w terminie .   Jak wytrzymać długie leżenie w szpitalu? Pobyt na oddziale patologii ciąży nie jest łatwym doświadczeniem. Problemem jest nie tylko to, że cały czas trzeba leżeć. Trudno uchronić się przed zamartwianiem się o swoją przyszłość, zwłaszcza gdy spotykasz pacjentki, którym nie udało się donosić ciąży. Na przekór trudnościom staraj się myśleć pozytywnie. To co zdarzyło się innym, nie musi dotknąć ciebie. Większość przyszłych mam, które muszą leżeć, odnosi sukces i rodzi zdrowe dzieci. Staraj się korzystać z pomocy bliskich: partnera, rodziców, przyjaciół. Im więcej osób cię odwiedza, tym czas bardziej niepostrzeżenie będzie mijał czas i z mniejszą ilością spraw będziesz musiała...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj