Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Synowie Jadwigi Emilewicz jeździli na zamkniętych stokach
Instagram/jemilewicz
Aktualności

Synowie Jadwigi Emilewicz jeździli na nartach BEZ LICENCJI? Była wicepremier odpowiada!

Synowie byłej minister rozwoju Jadwigi Emilewicz wzięli udział w zgrupowaniu narciarskim. Ich licencje pojawiły się jednak w spisie dopiero po interwencji dziennikarzy.

5 stycznia na stoku w miejscowości Suche pod Poroninem rodzina Emilewiczów korzystała z terenów szkółki narciarskiej. Dlaczego synowie byłej minister mogli korzystać ze stoków, które (według obecnych obostrzeń) powinny być zamknięte?

Czy ferie zimowe w mieście są nudne? [SONDA ULICZNA]

Synowie Emilewicz korzystali ze stoku – czy legalnie?

Ze stoków mogą korzystać jedynie osoby uprawiające sporty zimowe zawodowo. Dziennikarze TVN24 dotarli jednak do informacji, że 5 stycznia synowie Jadwigi Emilewicz nie mieli aktywnych licencji sportowych. Zostały one jednak dodane do systemu 7 stycznia. Co ciekawe, na liście osób uprawnionych do korzystania ze stoku dopisano także ręcznie nazwisko samej byłej wicepremier.

Emilewicz publikuje oświadczenie

Była minister rozwoju przesłała telewizji SMS, w którym poinformowała, że jej synowie od lat trenują narciarstwo, a obecnie startują w Młodzieżowym Pucharze Polski. Wystosowała także oświadczenie, w którym podała numery licencji swoich dzieci i przytoczyła wszystkie konkursy, w których startują lub startowali młodzi sportowcy.

„Wraz z mężem chodziliśmy w czasie treningów synów na skiturach - między innymi w Suchem, Małem Cichem - poza granicą stoków narciarskich wyznaczoną przez ogrodzenia. Nie naruszyliśmy rozporządzenia o zamknięciu stoków (…) Nie wiem dlaczego moje nazwisko - dopisane przez kogoś odręcznie, w przeciwieństwie do wydrukowanych nazwisk zawodników, w tym moich synów, znalazło się na liście. Nie trenowałam i nie korzystałam w żaden sposób ze stoku (…) Wszyscy ponosimy koszty działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Uważam, że decyzje rządu są słuszne i w pełni się im podporządkowuję. Żadnym swoim działaniem nie lekceważę apeli rządu, ani tym bardziej rządowych rozporządzeń. Jeszcze raz podkreślam, że moi synowie trenują narciarstwo alpejskie i przebywali na szkoleniu przygotowującym do zawodów. Jako rodzic i ich opiekun byłam tam z nimi, ale w żaden sposób nie naruszyłam rządowych wytycznych” – sprostowała doniesienia Jadwiga Emilewicz.

Czy to uciszy podejrzenia o łamanie obostrzeń?
 

Źródło: RMF, TVN24

Zobacz też:

ferie zniesienie zakazu wychodzenia z domu
Adobe Stock
Aktualności
Ferie 2021: zniesienie zakazu wychodzenia dzieci z domu przed godziną 16
Po licznych apelach i petycjach kierowanych do premiera Mateusza Morawieckiego rządzący zapowiedzieli zniesienie zakazu przemieszczania się dzieci bez opieki w godzinach 8-16. Zakaz, nazywany przez rodziców aresztem domowym, nie będzie obowiązywał już od drugiego dnia ferii zimowych.

Zniesienie zakazu wychodzenia dzieci z domu bez opieki dorosłych to bardzo dobra wiadomość na początku ferii. Zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży bez opiekuna w godzinach 8-16 miał skłonić osoby niepełnoletnie do uczestniczenia w zdalnych lekcjach. Rodzice jednak stanowczo sprzeciwiali się utrzymaniu zakazu w czasie ferii zimowych. Rząd przychylił się do apeli i zniósł godzinę policyjną dla dzieci. Zniesienie zakazu przemieszczania się dzieci Zakaz wychodzenia z domu dzieci do 16. roku życia bez opieki osoby dorosłej w godzinach 8-16 w dni powszednie został zniesiony od 5 stycznia. Obostrzenie miało być utrzymane w czasie ferii zimowych, czyli od 4 do 17 stycznia. Takie obostrzenie uniemożliwiałoby dzieciom swobodne poruszanie się poza domem w ciągu dnia, jednocześnie dając możliwość wychodzenia z domu popołudniami i wieczorami. Niezrozumiały zakaz wzbudził ogromny sprzeciw rodziców, którzy wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę wystosowali apel do premiera Morawieckiego o jego zniesienie . O to samo zabiegali też psychologowie, argumentując, że izolacja źle wpływa na stan psychiczny dzieci i młodzieży. Teraz rząd przychylił się do tego apelu. Dzieci poniżej 16 roku życia mogą korzystać ze świeżego powietrza „Chcemy dopuścić możliwość przebywania na świeżym powietrzu dzieci w godzinach 8-16, z wyłączeniem godzin dla seniorów. (...) Chcielibyśmy dać dzieciom możliwość korzystania ze świeżego powietrza. I tego, by dzieci mogły przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania” − powiedział minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej 4 stycznia. Zniesienie zakazu dotyczącego przemieszczania się dzieci i młodzieży ma obowiązywać do 17 stycznia. O dalszych obostrzeniach rząd zdecyduje w oparciu o aktualną sytuację epidemiologiczną. Zobacz też: Terlecki o petycji ws. zakazu wychodzenia z domu w ferie: "Narzekanie...

wytyczne podczas półkolonii w szkołach
Adobe Stock
Aktualności
Jak wyglądają półkolonie w reżimie sanitarnym? Znamy wytyczne MEN na ferie 2021
Podczas ferii dzieci z klas l–lV szkoły podstawowej mogą brać udział w półkoloniach. Zgodnie z wytycznymi MEN ma na nich obowiązywać ścisły reżim sanitarny. Co dokładnie czeka dzieci i rodziców?

Rozpoczynają się ferie zimowe (4-17.01.2021r.), które z racji panujących obostrzeń i pandemii koronawirusa  mają wyglądać inaczej, niż dotychczas. Niektóre dzieci mogą uczestniczyć w półkoloniach. Przedstawiamy najważniejsze wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Kto może uczestniczyć w półkoloniach? Wytyczne wskazują, że w półkoloniach mogą brać udział jedynie dzieci zdrowe , które nie wykazują objawów chorobowych związanych z infekcją dróg oddechowych. Rodzice muszą zapewnić dziecku indywidualną osłonę nosa i ust na czas trwania półkolonii. Obowiązki rodziców Rodzice, którzy odprowadzają i odbierają dziecko z półkolonii – muszą być zdrowi. Mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły. Mają również obowiązek poinformowania organizatora, gdy dziecko choruje na chorobę przewlekłą, która mogłaby narazić je na cięższy przebieg zakażenia koronawirusem . Rodzice są także zobowiązani, aby podać organizatorom półkolonii numer telefonu w celu umożliwienia szybkiej komunikacji. Gdy nastąpi taka potrzeba, a u dziecka wystąpią objawy chorobowe – dziecko powinno być odebrane w ciągu 2 godzin. Organizatorzy półkolonii Półkolonie mogą organizować szkoły lub placówki, które spełniają specjalne wymogi bezpieczeństwa . Zajęcia mają odbywać się w specjalnie przeznaczonych do tego pomieszczeniach, w których można zachować dystans społeczny: salach świetlicowych, salach dydaktycznych, salach gimnastycznych. Przestrzeń sali nie może wynosić mniej niż 4 metry kwadratowe na osobę. Sala powinna być przeznaczona do użytku dla jednej grupy uczestników półkolonii, a skład tej grupy nie powinien ulegać zmianie. Podczas półkolonii w szkołach nie powinny odbywać się inne zajęcia. Ilu uczestników może liczyć grupa? Skład grupy nie...

wyciągi i kolejki górskie w ferie 2021
Adobe Stock
Aktualności
Jest szansa na udane ferie? Niektóre wyciągi jednak będą działać!
Rząd zamknął stoki narciarskie i zakazał rekreacyjnej jazdy na nartach w ferie zimowe 2021. Okazuje się jednak, że w rządowym rozporządzeniu wcale nie ma mowy o działalności kolejek i wyciągów. Czy jest szansa na korzystanie z tych atrakcji w czasie ferii?

Z powodu pandemii do 17 stycznia nie wolno korzystać ze stoków narciarskich w Polsce. Zabroniona jest jazda na nartach, a zakaz nie dotyczy wyłącznie zawodników przygotowujących się do zawodów. A co z wyciągami i kolejkami górskimi? Z analizy prawnika Piotra Schramma wynika, że nadal mogą wozić turystów! Wyciągi narciarskie czynne w ferie? Stoki narciarskie mają pozostać zamknięte do 17 stycznia, czyli do końca ferii zimowych 2021. Rząd ogłosił tę decyzję w grudniu, jednocześnie zakazując dzieciom do 16. roku życia przemieszczania się bez opieki rodzica bądź opiekuna w godzinach 8-16. Wszystkie te obostrzenia sanitarne sprawiają, że perspektywa zimowego wypoczynku nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Prawnicy zwracają jednak uwagę na pewną lukę w rządowym rozporządzeniu, która prawdopodobnie umożliwi przynajmniej częściowe korzystanie z wyciągów i kolejek górskich. Analizy rządowego rozporządzenia dokonał mec. Piotr Schramm. Wynika z niej, że rząd wyłączył działalność obsługi stoków narciarskich przez wskazanie działu 93.0 Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), ale funkcjonowanie kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich objęte jest działem 49.39.Z. O nim nie ma mowy w dokumencie. Potwierdzają to informacje na stronie internetowej Polskich Kolei Linowych: działa kolejka na Gubałówkę, Jaworzynę Krynicką i Górę Żar. Kolejka na Kasprowy Wierch została zamknięta tylko z powodu silnego wiatru. „Są wyciągi inne niż narciarskie i można z nich korzystać w celach transportowych. Stoki narciarskie pozostają zamknięte” − skomentował rzecznik rządu, Piotr Müller, w rozmowie z Onetem. Zobacz też: Jak będą wyglądać ferie 2021? Znamy wytyczne MEN Prof. Horban o szczepieniu DZIECI na COVID-19: „Czekamy na badania, które potwierdzą bezpieczeństwo” Rząd zdradza, jakie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj