dinozaury
materiały prasowe
Aktualności

Uwaga: inwazja dinozaurów na Warszawę!

Diplodok, Tyranozaur czy Welociraptor to tylko niektóre dinozaury, jakie właśnie osiedliły się na stałe. Gdzie? W samym sercu Warszawy! Wybierz się z dzieciom na wystawę "Dinozaury na żywo" i zobacz je wszystkie.

40 animatronicznych, wydających dźwięki dinozaurów rzeczywistych rozmiarów w swoim naturalnym środowisku na powierzchni blisko 2 tys. m2 oraz szereg rozrywek dla dzieci i całej rodziny – wystawę „Dinozaury na żywo” można już podziwiać w Warszawie na błoniach PGE Narodowego. Międzynarodowa wystawa, którą wcześniej widziało ponad 3 miliony osób w takich krajach jak Austria, Niemcy, Czechy, Chiny, czy Malezja, jest jedyną na świecie tak dużą i nowoczesną ekspozycją pradawnych gadów.
 

dinozaury
materiały prasowe


Poruszające się za pomocą najnowocześniejszej techniki dinozaury to 40 eksponatów i 28 rodzajów, w tym m.in. Diplodok, Tyrannosaur czy Welociraptor. Zwierzęta zaprezentowane są w scenerii pradawnych lasów, przy wykorzystaniu niesamowitych efektów świetlnych i dźwiękowych.

Dinozaury na wyciągnięcie ręki

Dinozaury na żywo to niezwykły sposób na naukę poprzez zabawę. Jestem pewny, że ta podróż do czasów sprzed 250 milionów lat będzie dla dzieci niepowtarzalnym przeżyciem, a dla rodziców oryginalną i edukacyjną lekcją historii. To fascynująca przygoda dla całych rodzin” - powiedział nam Marcin Pastuszak, dyrektor wystawy.
 

dinozaury
materiały prasowe


„Na wystawie reprezentowane są wszystkie najważniejsze grupy dinozaurów, można zapoznać się z formami mięsożernymi i roślinożernymi. Zgodnie z najnowszymi odkryciami, niektóre dinozaury były pierzaste – takie też mają tutaj swoją reprezentację” – mówi Dawid Mazurek, przewodnik wystawy.

Na terenie wystawy czeka na was także kawiarnia, dino-sklep z pamiątkami, kino oraz strefa dla dzieci, a w niej kącik kreatywny, kącik archeologiczny, wyścig z dinozaurem, przejażdżka na dinozaurze, małpi gaj, paintball i ściana wspinaczkowa.

Warszawska wystawa, która jest pierwszą wizytą dinozaurów w Polsce, otwarta będzie od 5 listopada 2015 r. do 28 lutego 2016 r. (od wtorku do czwartku w godz. 10.00-20.00, w piątki, soboty, niedziele i święta – w godz.10.00-21.00; w poniedziałki wystawa nieczynna).

Bilety można kupić na miejscu lub na www.dinozaurynazywo.pl

Jak skutecznie uczyć dziecko? [Wideo]

Zatoka Dinozaurów
Wydawnictwo Edipresse
Gry i zabawy
Dinozaury są super - kolekcja "Zatoka dinozaurów"
Czy Twoje dziecko interesuje się dinozaurami? Z pewnością spodoba mu się nowa kolekcja - "Zatoka dinozaurów". To seria 21 książek przygodowych, której głównymi bohaterami są dwaj chłopcy, tropiący dinozaury.

Czy twoje dziecko interesuje się dinozaurami? Czy plastikowy tyranozaur towarzyszy mu podczas jedzenia, a nawet podczas kąpieli? Czy na pytanie o ulubione zwierzę jednym tchem wymienia diplodoka, iguanodona, stegozaura? Jeśli na wszystkie pytanie, odpowiedziałaś: „tak”, jesteś mamą dinozaurofana. Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku największą przyjemność, kup mu serię książek „Zatoka dinozaurów”. Jest to kolekcja, w skład której wchodzi 21 książek przygodowych. Głównymi bohaterami serii są dwaj chłopcy – Tom i Kevin, którzy mieszkają w Zatoce Dinozaurów. Ich ulubioną zabawą jest szukanie skamieniałości i polowanie na… dinozaury. Podczas jednej w wypraw odnajdują przejście do prehistorycznych czasów, w których żyły te stworzenia. W tym świecie chłopcy przeżywają niesamowite przygody, tropiąc, m.in. tyranozaura, wannanozaura, triceratopsa, pterozaura, diplodoka, stegozaura. Książki wchodzące w skład serii są napisane barwnym, żywym językiem. Ich zaletą są również przepiękne ilustracje wykonane przez Mike’a Spoora, które dziecko może pokolorować, nadając książce indywidualny charakter. W każdym tomie znajdziesz karty z konkretnymi dinozaurami, na których zamieszczone są najważniejsze informacje dotyczące długości, wagi, inteligencji tych archozaurów. Takie karty mogą służyć dziecku do gry, wymiany z kolegami itp. Ta seria spodoba się nie tylko młodym czytelnikom, ale także ich rodzicom i dziadkom. Wspólne czytanie pozwoli przenieść się całej rodzinie w świat wyobraźni i wspólnie przeżyć niezapomniane chwile. Ponadto, książki tej serii pomogą dziecku w nauce czytania (spora czcionka) oraz w nauce o historii Ziemi – na serię składają się 3 ery: kreda, jura, trias. Każdy z tych okresów kończy specjalne wydanie książkowe (np. „Jak przeżyć w kredzie?”) – jest to tom z ciekawostkami, różnymi...

wakacje
edupark.gpnt.pl
Wakacje w EduParku
W EduParku przez całe wakacje będziemy przeprowadzać eksperymenty i bawić się nauką!

05. 07 - 31. 08. 2011 roku od wtorku do piątku zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Przedpołudniową Gimnastykę Mózgu. Od 10.00 od przez godzinę będziemy wspólnie odkrywać prawa fizyki oraz przeprowadzać zaskakujące doświadczenia. (5 zł/os; zajęcia odbywają się od wtorku do piątku oprócz środy) Twórcze Środy to zajęcia rozwijające zdolności manualne oraz wyobraźnię. W każdą środę o 10.00 razem stworzymy niezwykłe drobiazgi, nauczymy się nowych technik plastycznych. (5zł/os) O 11.00 zapraszamy do naszego nowego kącika gier i zabaw logicznych, a także zwiedzania z kartami pracy interaktywnej wystawy EduParku.  (5 zł/os; zajęcia odbywają się od wtorku do piątku) W ŚRODY o 12.00 na naszych gości czekają atrakcje przygotowane przez Akademię Mądrych Brzdąców. Zajęcia oparte zostaną na poszczególnych blokach: angielski, gry i zabawy, historia, przyroda, matematyka. (ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy najpóźniej na dzień przed warsztatami; cena:15 zł/os) Zajęcia rozpoczynają się od 13 lipca tematyką przyrodniczą. Dla kolonii, półkolonii oraz innych grup zorganizowanych organizujemy podczas wakacji interaktywne warsztaty na zamówienie w EduParku!!! Nauka to też zabawa, przekonaj się o tym sam!
 Opiekun wybiera dzień, godzinę oraz jeden z sześciu tematów, których dotyczy nasza interaktywna wystawa. Każdy z nich oparty jest na własnej aktywności dziecka, prostych eksperymentach i doświadczeniach. W każdą sobotę i co drugą niedzielę zapraszamy na warsztaty rodzinne.
Zajęcia te oparte są na własnej aktywności dzieci, które wraz z rodzicami, przeprowadzą serię doświadczeń związanych z różnymi zagadnieniami ze świata nauki. Nad wszystkim czuwać będzie wykwalifikowana animatorka, która przystępnie wyjaśni zachodzące procesy oraz przedstawi zakasujące fakty naukowe. Warsztaty są okazją do spędzenia niezapomnianego czasu...

logo Centrum Kultury Piaseczno
Imprezy dla dzieci w Centrum Kultury w Piasecznie
Maj 2012r., Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza dzieci i rodziców na wydarzenia.

Akcja „Rynek godzina 16.00 „ 6, 20 maja, 3, 17 czerwca, 1, 15, 29 lipca, 12, 26 sierpnia, 23 września godz. 16.00 – 18.30 . Scena plenerowa – Plac Piłsudskiego ( Rynek) Nowa inicjatywa Centrum Kultury w Piasecznie. Co dwa tygodnie w niedzielne popołudnia będą występować dla mieszkańców Piaseczna artyści – zarówno amatorzy ( placówki oświatowe, organizacje pozarządowe) i jak profesjonalni ( koncerty, spektakle)  W trakcie akcji planowana jest również kolejna edycja Piaseczyńskiej Letniej Kapeliady, oraz wystawy, zabawy i konkursy dla małych i dużych.   06 maja 2012r., godz. 16.00 – Widowisko Ekologiczno-Teatralne „O piecyku i kurzyku” ( widowisko pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska) godz. 17.30 – Koncert „Egon Alter” w składzie: Przemysław Kmietjan, Wojciech Sobura, Stanisław Szczyciński, Maciej Szczyciński Imprezie towarzyszy wystawa prac Przedszkola Nr 5 w Piasecznie z okazji Obchodów Dnia Ziemi   13 maja 2012r godz. 16.00  – „W krainie teatru i muzyki” - Przedszkole „Fantazja” – Przedstawienie „Poznajmy się z innymi i bawmy się z nimi” ; Przedszkole Nr 9 – Przedstawienie „Bajeczki” Stowarzyszenie „Gama” – Koncert ; Przedszkole „Smyk” – Przedstawienie „Chrońmy przyrodę”   12.05. godz. 15.00 – 22.00 – CHOJNOWSKA MAJÓWKA Orzeszyn , polana vis vis Klubu Kultury. Wstęp wolny   12.05. godz. 13.00 – Bajki z kliszy Sala Przystanku Kultura pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. Zapisy w Przystanku Kultura.   12.05. godz. 10.00  – „ Pewna historia Tadka Niejadka”  - Warsztaty Żywieniowe Sala Przystanku Kultura pl. Piłsudskiego 9. Wstęp 35 złotych. Zapisy w Przystanku Kultura.   13.05. godz. 16.00 – BAJKOWA NIEDZIELA...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj