Charlotte i jej implant ślimakowy
Anita-Alistair Campbell (via: Bored Panda)
Aktualności

Tata nie chciał, by jego córka czuła się inna. Zobacz co zrobił.

To wzruszające zdjęcie podbija internet. Chwyta za serce zwłaszcza rodziców dzieci niepełnosprawnych albo z innego powodu różniących się od rówieśników.

Charlotte z Nowej Zelandii ma 6 lat  i poważne problemy ze słuchem. Wszczepiono jej implant ślimakowy - elektroniczne urządzenie, dzięki któremu może słyszeć. 

Przeczytaj także: Komu wszczepia się implanty ślimakowe?

Jej tata, Alistair Campbell, nie chciał, by przez widoczny implant  czuła się inna.
Z miłości do córki
  zgolił włosy i wytatuował sobie na głowie podobny. 

Jego tatuaż nie będzie widoczny cały czas. Tata Charlotty zapowiedział, że  będzie golił głowę na specjalne okazje i na prośbę córeczki.

 

This dad got a cochlear implant tattoo so his daughter wouldn't feel different:

Posted by Bored Panda on 7 sierpnia 2015


Zdjęcie Charlotte i jej taty podbija internet. Większość komentujących jest zachwycona i wzruszona.
Jednak nie wszyscy. Na Facebooku pojawiły się także komentarze takie jak ten:  "A może ona będzie się czuła inna, dlatego, że jej tato ma na głowie głupi tatuaż?"

A co ty sądzisz o pomyśle taty Charlotty?

Przeczytaj także: Czy Facebook może pomóc uratować zdrowie dziecka?

Prof. Skarżyński: 60 proc. rodziców nie wie, że dziecko ma wadę słuchu [WIDEO]

chłopiec płacze na widok taty
Screen: Facebook
Aktualności
„Gdybyś miał wyobrazić sobie największą niespodziankę…” – ten filmik wyciska łzy z oczu!
Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo nasze dzieci nas kochają i jak bardzo tęsknią za nami, gdy nas nie ma. Ten filmik wyciśnie łzy z oczu nawet największym twardzielom!

  (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); A Love Surprise "My husband just returned from deployment and we were able to pull off a wonderful surprise for our son!"A Love What Matters Original Video #LoveWhatMatters Posted by Love What Matters on 23 luty 2016   Mama kilkulatka chciała uchwycić moment powitania synka i jego taty, wracającego z  misji wojskowej. Postanowiła więc sprawić kilkulatkowi niespodziankę i na początku rozmowy z nim udawała, że chodzi tylko telefoniczną „wielką niespodziankę”, jaką chce tata sprawić synkowi. Nie zdawała sobie sprawy, jak wielkie wrażenie na chłopcu wywrze widok taty!  Posłuchajcie rozmowy mamy z synkiem:  – Tata chciałby ci coś powiedzieć. – Co?  – To coś bardzo ważnego… – Co?  – Nie wiem, czy jesteś gotowy , żeby to usłyszeć? – Ale co? Czy może wraca do domu?  – Nie wiem, a jak ty myślisz?  – Nie...  – Jak myślisz, co chciałby ci powiedzieć? – Nie wiem… – Nie wiesz, co chciałby ci powiedzieć? To wieeeelka niespodzianka! Gdybyś miał wyobrazić sobie największą niespodziankę na świecie, to co, to by było?  – Tata jest w domu?! Chłopczyk na widok taty wybucha niepowstrzymanym płaczem, ale na szczęście sam doskonale zdaje sobie sprawę, że jego łzy – to łzy ulgi i szczęścia.  Filmik, jaki nakręciła jego mama, jest bardzo intymny i pokazuje nie tylko piękną chwilę powitania między ojcem a synem, lecz także to, jak bardzo bezbronne są nasze dzieci wobec swoich uczuć i  jak silna może...

PopSugar.com
Aktualności
O tym trzeba mówić! Gwiazdy o depresji poporodowej
Depresja poporodowa to coś, co przytrafia się wielu młodym mamom, także tym słynnym. Trzeba o niej mówić, zamiast cierpieć w milczeniu.

Depresja poporodowa , czy nawet  zwykły, związany z przestrojeniem hormonalnym  baby blues to coś , o czym młodym mamom trudno mówić. Wszyscy wokół  oczekują, że będą rozpływać się ze szczęścia, bo przecież mają ślicznego, zdrowego bobasa. One także się tego spodziewały. I jak tu przyznać się, nawet tylko przed sobą, że jest źle i że wcale nie czuje się radości? O depresji poporodowej trzeba mówić! Przede wszystkim po to, by inne kobiety wiedziały, że depresja po porodzie przytrafiła się nie tylko im. I że można ją leczyć. – Kobiety muszą wiedzieć, że nie są same –  mówi Hayden Panettiere , jedna ze znanych mam, które zdecydowały się opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Polecamy także: Baby blues i depresja poporodowa - już ich nie pomylisz     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); "For the sake of those around me, including my son, I pretended, but when I began showering again in the second week, I... Posted by PopSugar Moms on  1 października 2015     W artykule opublikowanym przez PopSugar.com  gwiazdy opowiadają o smutku ,  pustce ,  lęku , niechęci do dziecka , frustracji, o tym, że nie czuły się szczęśliwe , o  swoim bólu, poczuciu bezsilności. Alanis Morissette czuła fizyczny ból. Bolało ją wszystko: ręce, nogi, plecy, głowa... – Czułam się tak, jakbym była pokryta smołą,  wszystko wymagało ode mnie 50 razy większego wysiłku niż zwykle – mówi. Brooke Shields urodziła piękną, zdrową córeczkę, ale nie mogła na nią patrzeć, ...

list do Mikołaja od księżniczki Charlotte
ons.pl
Aktualności
Księżniczka Charlotte zdumiała rodziców swoją prośbą do Mikołaja
Kate i William mieliby spory problem ze spełnieniem życzenia córeczki. Takiego prezentu nie da się położyć pod choinką!

Księżna Kate podzieliła się z magazynem „Closer" treścią listów swoich dzieci do świętego Mikołaja. Szczególnie prośba Charolotte okazała się bardzo zaskakująca i na tym etapie życia dziewczynki niemożliwa do realizacji. Święty Mikołaju proszę przynieś mi konika Święta tuż, tuż, więc dzieci z wypiekami na twarzy spisują w listach do świętego Mikołaja swoje prośby o wymarzone prezenty. Zrobiły to także starsze dzieci księżnej Kate i księcia Williama - sześcioletni George i czteroletnia Charlotte. Prośba małej księżniczki okazała się iście królewska i mocno zaskoczyła rodziców. Okazało się, że dziewczynka poprosiła Mikołaja o podarowanie jej pod choinkę konia, a konkretnie kucyka. „Ma obsesję na punkcie koni. Poprosiła o kucyka, ale musi poczekać" - zrelacjonowała Kate. Księżna podkreśliła, że jej córeczka chce być jak jej prababcia królowa Elżbieta, która jest słynną miłośniczką koni. Mała księżniczka jeździ już na kucu od 18 miesięcy i jest to jednym z jej ulubionych hobby. Zamiast kuca będzie farma z końmi Niestety na razie marzenie nie zostanie spełnione. Książę William jest zdania, iż jego córeczka jest jeszcze za mała na posiadanie własnego kucyka i dopiero w przyszłym roku prośba Charlotte będzie spełniona. Charlotte nie dostanie upragnionego konika, ale rodzice obdarują ją zabawkową stajnią, wyposażoną we wszystkie akcesoria. W ten sposób chcą wynagrodzić córce brak zwierzaka, a przy okazji taka zabawka będzie mogła przygotować ją do opieki nad prawdziwym kucykiem w przyszłości. George zafascynowany sportem Znacznie prostsze do spełnienia okazały się prośby księcia Georga spisane w liście do świętego Mikołaja. Mały książę bardzo lubi sport, a szczególnie upodobał sobie piłkę nożną i tenis. „George bardzo interesuje się tenisem, dlatego poprosił o...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj