Reklama

14-latek z Gorczyna krótko po rozpoczęciu roku szkolnego popełnił samobójstwo. Powód odebrania sobie życia? Szykany ze strony rówieśników. Powód szykan? Homoseksualizm Kacpra.

Reklama

14-latek z Bieżunia popełnił samobójstwo. Powód? Dręczenie przez rówieśników. Powód dręczenia? Domniemany homoseksualizm Dominika.

13-letnia Wiktoria. Samobójstwo. 15-letni Szymon. Samobójstwo. Powód? Przemoc rówieśnicza. Powód nękania? Zawsze się znajdzie: za wąskie spodnie, za szerokie spodnie, długie włosy, kręcone włosy. Stare buty. Nowy buty. Autyzm. ADHD. Trądzik. Niemodne ciuchy. Zły tembr głosu. Nietypowe zainteresowania. Jąkanie. Oddychanie.

Pedzio. Pedał. Ciota. Głąb. I tak dzień w dzień. Obrzucanie kamieniami. Drwiny. Obelgi. Pobicia.

W 2017 r. 116 dzieci popełniło samobójstwo. Już ich nie ma. Zostali ich bliscy. Ich rzeczy w pokojach, szafach, szkołach. Zdjęcia. Ale tych 116 dzieci już nie ma. Świat istnieje dalej. Tylko czy powinien?

63 proc. młodzieży LGBT+ ma myśli samobójcze, wynikające z braku akceptacji ze strony środowiska szkolnego oraz z powodu spotykającej ich agresji - wynika z badań z lat 2010-2011. Dla porównania - w przypadku młodzieży heteroseksualnej jest to 12 proc. nastolatków.

Uczmy szacunku w domach

W pierwszych latach życia naszych dzieci wychowujemy je pod barwnymi kloszami rodzicielstwa bliskości, Porozumienia Bez Przemocy, dbamy, chuchamy, otaczamy miłością. A potem wypuszczany je z domu. Większość dnia nasze dzieci spędzają w szkole. Z rówieśnikami. A szkoła to dżungla, im głębiej, tym mroczniej. Tu przeżywa najsilniejszy. To nie miejsce dla tych, którzy płyną pod prąd. Bądź taki jak inni, albo cię zdepczą. Tu nie ma miejsca dla wrażliwców. Tu wyznacza się kanon zachowań, tworzy spisy akceptowalnych wyborów i zainteresowań. Współczesne nastolatki są odrysowane od szablonu. Wszystkie takie same. To kwestia życia lub śmierci. Dosłownie.

Tęczowy Piątek - lekcja tolerancji czy niszczenie dzieci?

W tym roku Tęczowy Piątek wypada w dniu Marszu na Warszawę - czyli wielkiego protestu ws. wyroku TK dotyczącego aborcji eugenicznej. Ze strony Kampanii Przeciw Homofobii można pobrać materiały, można też wydrukować grafiki, z którymi można sfotografować się w mediach społecznościowych, by okazać swoje wsparcie. 30 października będzie tęczowo, kobieco i zdecydowanie.

Tęczowy Piątek ma uczyć akceptacji i pokazać dzieciom o innej niż heteroseksualna orientacji seksualnej, że nie muszą bać się o swoje miejsce w szkole, świecie, kosmosie. W 2018 roku udział w Tęczowym Piątku zadeklarowało 211 szkół. Niektóre jednak w ostatniej chwili wycofały się z udziału pod presją rodziców, biskupów, rozmaitych instytucji i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ówczesna minister edukacji, Anna Zalewska, w wypowiedzi dla wpolityce.pl podkreśliła, że szkoły, które zorganizują Tęczowy Piątek bez podjęcia odpowiednich procedur, wymaganych przy wszelkich akcjach wykraczających poza podstawę programową, złamią prawo. Wojciech Cejrowski grzmiał, że Tęczowy Piątek to „zboczony piątek" i „atak pedofiliski". Ordo Lurdis udostępniło oświadczenie, które rodzice mogli wydrukować, by zaprotestować przeciwko nauce tolerancji w szkołach ich dzieci. Środowiska prawicowe i kościelne mówiły o promocji homoseksualizmu, niszczeniu młodego człowieka i demoralizowaniu polskich dzieci.

Dziwny jest ten świat. Homoseksualizm to nie zaraza. Nie zaraża. Przemoc rówieśnicza wprost przeciwnie: niszczy życie.

????️‍???? Jutro Tęczowy Piątek - idź na protest z tęczową wersją tegorocznego plakatu Ogólnopolski Strajk Kobiet ????️‍???? 5...
Opublikowany przez Kampania Przeciw Homofobii Czwartek, 29 października 2020

Reklama

Zobacz też: Miał 14 lat. Wolał się zabić, niż iść do szkoły

Reklama
Reklama
Reklama