ONS
Aktualności

Tomasz Kot ma serce do gry, ale jeszcze większe do rodziny

Na festiwalu filmowym w Gdyni otrzymał Złote Lwy za najlepszą rolę męską. W branży mówią, że nie ma reżysera, który nie chciałby z nim pracować. Ale dla Tomasza Kota liczy się nie praca, lecz przede wszystkim rodzina – czytamy w najnowszym dwutygodniku „Flesz”.

Kot jest znany z tego, że wręcz obsesyjnie chroni swoją rodzinę przed mediami. Na premiery chodzi sam, po promocji swoich najnowszych filmów zawsze zmienia numer telefonu, by mieć święty spokój.
- To aktor, który nie chodzi na imprezy, nie pozuje do słodkich sesji z rodziną, nie chce sprzedawać swojej prywatności – powiedziała we Flesz Karolina Korwin-Piotrowska.
Sam aktor wie, że jego postawa nie jest popularna.
 

Życie z rodziną, bez lansu

„Niektórzy uważają mnie za dziwoląga, bo zamiast imprez i lansowania siedzę w domu z dziećmi i żoną. Znam swoje priorytety, wiem, na którą półkę odłożyć mniej ważne, i nie mam wątpliwości co do swojej życiowej roli” - cytuje 37-letniego aktora Flesz.

Dla ukochanej Żony Agnieszki, 7-letniej córki Blanki, oraz 3,5-letniego syna Leona stara się wracać szybko z prób na obiad do domu. Chce być obecny w ich życiu. Odmówił wzięcia udziału w kampanii „Kocham. Nie biję”, tłumacząc, że wolałby udzielać się „Kocham. Mam czas”.
 

Za udział w reklamie kupił sobie czas z dziećmi

Lukratywny kontrakt reklamowy z jedną z sieci kablowych podpisał właśnie dla Blanki i Leona. Stwierdził, że te pieniądze dadzą mu pół roku beztroskich zabaw z dziećmi. Ideał faceta?
- Kiedyś był na krawędzi i mógł spaść w przepaść – mówi Karolina Korwin-Piotrowska.

Chcesz poznać czarną stronę Kota i dowiedzieć się, co aktor zapisywał wiecznie w notatniku na biurku Skalskiego na planie filmu „Niania”, czytaj w najnowszym dwutygodniku „Flesz”. Artykuł zatytułowany „Serce do...gry”autorstwa Joanny Rutkowskiej. [„Flesz” nr 20/79/ 6 października 2014.]

Czytaj także: Dlaczego warto być zaangażowanym tatą?

Dorota Czaja: Miłość to najprostsza definicja macierzyństwa

Dorota Gardias
ONS
Mama
Dorota Gardias dzieli czas między pracę i rodzinę
Dorota Gardias postawiła sobie nowy cel zawodowy, nie zamierza jednak rezygnować z roli mamy.

Prezenterka oraz jej partner Piotr są niezwykle szczęśliwą parą i bardzo się cieszą ze swojego dziecka. Pomimo całkowitego oddania rodzinie, Dorota nie ma zamiaru porzucać pracy. Wręcz przeciwnie! W najbliższym czasie (do końca roku 2014) ma zamiar uruchomić swój autorski portal dla rodziców . Więcej obowiązków oznacza mniej czasu dla rodziny . Jednak prezenterka zapewnia, że nie zaniedba swoich bliskich, a nawet - jak zwierzyła się magazynowi "Flesz" - nie wyklucza kolejnego dziecka . W najbliższym czasie dla swojego partnera oraz córki planuje niespodziankę - wspólny wyjazd na wakacje. Zobacz też: Anna Mucha - mama na dwa etaty. Dokąd chce pojechać Dorota Gardias wraz ze swoją rodziną, czytaj w magazynie "Flesz" [22/2014] .    

Hipnoporód
AdobeStock
Przygotowania do porodu
Hipnoporód: jak wygląda poród w hipnozie i czy faktycznie mniej boli?
Hipnoporód może być dobrym rozwiązaniem dla ciężarnych, które odczuwają paraliżujący strach przed porodem. Zdaniem Karoliny Piotrowskiej, psycholożki, hipnotyzerki i instruktorki programu „Cud narodzin”, hipnoza w porodzie pomaga pokonać lęk, relaksuje ciało i uwalnia umysł.

„Hipnoporód to zastosowanie technik hipnozy i autohipnozy w czasie porodu. Dodatkowo niektóre programy hipnozy do porodu pozwalają przygotować się na narodziny dziecka również od strony psychologicznej, zawierają ćwiczenia relaksacyjne oraz psychologiczno-coachingowe” – wyjaśnia  Karolina Piotrowska, psycholog z uprawnieniami do stosowania hipnozy na terenie Unii Europejskiej, autorka programu „Cud Narodzin”. Specjalistka tłumaczy, czy poród w hipnozie naprawdę mniej boli i kto może z niego skorzystać, a kto nie powinien. Hipnoporód pomaga pokonać lęk przed porodem Kobiety, które nigdy nie rodziły, a słyszały przerażające opowieści sióstr, mam i przyjaciółek, tak bardzo boją się bólu podczas porodu, że często decyzję o macierzyństwie odkładają na później albo decydują się na cesarskie cięcie na życzenie . Z kolei wiele kobiet, które już urodziły, ma tak wielką traumę związaną z bólem przy narodzinach , że długo nie chce słyszeć o drugim dziecku, a ból porodowy zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najgorszych przeżyć w ich życiu. W takich przypadkach autohipnoza może pomóc kobiecie uporać się z lękiem przed porodem , zrelaksować ciało i uwolnić umysł. A wszystko po to, by w następnym etapie móc w pełni sił zmierzyć się z bólem porodowym. „Autohipnoza to nic innego jak sztuka wprowadzenia siebie w stan głębokiej relaksacji, co pozwala na panowanie nad odczuciami płynącymi z ciała oraz nad emocjami” – wyjaśnia Karolina Piotrowska i dodaje: „Dzięki znajomości zastosowania technik relaksacyjnych kobiece ciało będzie współpracować z naturalną siłą porodu, dzięki czemu poród będzie bardziej komfortowy. Zamiast stresu bądź paniki rodząca mama będzie doświadczać odprężenia i poczucia bezpieczeństwa”. Hipnoza przyspiesza poród Wysoki poziom adrenaliny negatywnie wpływa na...

dziecko
ONS
Aktualności
Stary tata = dobry tata?
"Stary tata lepiej wychowa dziecko" – mówi Janusz Korwin-Mikke, dodając otuchy Markowi Konradowi. Czy aby na pewno?

Dyskusja rozgorzała, kiedy na początku tygodnia media obiegła sensacyjna informacja, że aktor Marek Konrad wraz ze swoją żoną Antoniną (29 lat) oczekują przyjścia na świat swojego dzidziusia . Poród planowany jest na wiosnę 2018 roku. Tak późne ojcostwo zawsze wzbudza komentarze, aczkolwiek Konrad nie jest nowicjuszem , wszak ma już dwójkę dorosłych dzieci, tyle tylko, że z poprzedniego małżeństwa. 70-latek świeżo upieczonym tatą Do komentarzy przyłączył się europoseł Janusz Korwin-Mikke (75 lat), słynący z nieszablonowego, a nawet kontrowersyjnego podejścia do kwestii związanych z rolą kobiety w społeczeństwie. Tym razem jego opinia jest o tyle uzasadniona, że sam nie tak dawno doświadczył podobnego ojcostwa, w wieku 71 lat. Ma 6-letnią córeczkę Nadzieję i 4-letniego synka Karola z małżeństwa z młodszą o 44 lat żoną Dominiką. Oprócz tego polityk ma jeszcze szóstkę, dorosłych już dzieci z poprzedniego małżeństwa. " Starszy ojciec wcale nie jest gorszy od młodszego! Jest wręcz przeciwnie" - zachwala Korwin-Mikke. I podaje wiele plusów późnego ojcostwa . Przede wszystkim wymienia doświadczenie życiowe i dojrzałość. "Mam ośmioro dzieci, więc mam ogromne doświadczenie, które bardzo pomaga w zajmowaniu się potomstwem. Zostanie ojcem w późnym wieku ma swoje plusy, bo mężczyzna jest bardziej doświadczony, dojrzalszy i zdecydowanie łatwiej jest mu wychować dziecko" – mówi Korwin-Mikke. Czy rzeczywiście? Zapytałam o to supenianię Dorotę Zawadzką . – Kiedyś uważano, że ojcem najlepiej być w wieku dojrzałym. Tata miał pełnić role mędrca, przewodnika, nauczyciela – mówi psycholog. I rzeczywiście z racji wieku i nabytego życiowego doświadczenia mógł w tej roli sprawdzać się. Nie poszalaje, nie pokopie piłki Ale dziecko potrzebuje czasu, energii, wyładowania się i wyszalenia i tutaj zaczyna...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj