Jeśli starasz się schudnąć po ciąży, posłuchaj mądrej rady dietetyków i nie rezygnuj ze śniadania. Ten poranny posiłek, nie bez powodu, jest uważany za najważniejszy w ciągu całego dnia. Badania nad otyłością po porównaniu zwyczajów żywieniowych ludzi otyłych i szczupłych, pokazały, że wśród ludzi otyłych było aż cztery razy więcej tych, którzy nigdy nie mieli czasu na śniadania, niż tych, którzy każdy dzień zaczynali od pełnowartościowego posiłku.
Propozycje dietetycznych i zdrowych posiłków
Owsianka z owocami – dzięki zawartemu w płatkach błonnikowi dłużej czujesz się pełna, a to oznacza, że w ciągu dnia nie dopadnie cię nagle chęć zjedzenia przypadkowej przekąski. Wystarczy, że zalejesz płatki wrzątkiem, dodasz trochę mleka, ulubionych owoców lub orzechów i twoje śniadanie będzie gotowe! Jeśli nie przepadasz za smakiem płatków, możesz dodać do nich łyżkę kakaa i odrobinę stewii, co sprawi, że będą nie tylko pożywne, ale i pyszne!
Jajecznica – jajka usmażone nawet na niewielkiej ilości oleju lub masła sprawią, że nie będziesz głodna przez długie godziny! Do dietetycznej jajecznicy, zamiast mięsa warto dodać ulubione warzywa – pomidory, ogórka małosolnego czy pieczarki, co sprawi, że twoje danie będzie urozmaicone i bogate w sezonowe warzywa!
Omlet z warzywami – dobrym pomysłem na dietetyczne śniadanie jest także omlet z warzywami. Dodaj do niego ulubione warzywa i trochę więcej białek niż żółtek – to sprawi, że twój posiłek będzie oparty na proteinach, których zadaniem jest spalanie tłuszczu.
Jajko na miękko – jeśli lubisz jajka, warto, abyś przyrządzała je w różnych formach. Jajko na miękko oprócz tego, że jest smaczne, to także jest najzdrowsze dla kobiet w ciąży! Wystarczy, że wrzucisz je na gotującą się wodę i wyjmiesz po 5 minutach i jajko będzie gotowe! Dobrym uzupełnieniem będzie także przyrządzenie kanapek z pełnoziarnistym chlebem, twarogiem i szczypiorkiem. Propozycja szczególnie wiosenna!
Chia z owocami – zdecydowanie najszybszy pomysł na śniadanie, to wybór nasion chia z ulubionymi owocami! Do miski wlej ciepłe mleko i wsyp nasiona chia. Dodaj też ulubione owoce (świeże lub mrożone) i całość wymieszaj. Propozycja idealna dla fanek słodkich śniadań!
Zobacz także:

Pani Profesor, dzieci po 1. roku życia już jedzą bardzo dużo soli i cukru. Jak dużo i czym to grozi? Nie tylko dzieci, dorośli też spożywają za dużo soli i cukru . Z solą sytuacja jest bardzo prosta: łatwo ją ograniczyć, szczególnie w diecie dziecka. Wystarczy dzieciom nie dodawać soli i ograniczać te produkty, które ją zawierają. Z cukrem jest trudniej, ale też trzeba go ograniczać. Naturalnym sposobem, by dzieci zjadły coś, co jest w miarę słodkie, są owoce. Dzieci powinny jeść świeże owoce, świeże warzywa, unikać soków , słodkich napojów, keczupów, ciastek, ciasteczek: to są zbędne cukry, tzw. wolne cukry , których spożywanie, zwłaszcza w nadmiarze, sprzyja otyłości . Klasycznym przykładem, gdzie jest dużo cukru, są słodkie napoje typu cola. Cukier znajduje się też w produktach, których nie podejrzewamy, że może się w nich znajdować, np. w keczupie, wędlinach. Tak, w keczupie rzeczywiście jest cukier. Nikt go się tam rzeczywiście nie spodziewa. Jednak keczupu nie je się zbyt dużo, najwyżej łyżeczkę. Dlatego uważam, że najważniejsze do wyeliminowania są słodkie napoje , których dzieci piją dużo, a znajduje się w nich dużo cukru. Zobacz także: Soki zakazane dla niemowlęcia?

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica; min-height: 14.0px} Niemowlętom przez pierwsze pół roku życia wystarcza mleko – zaspokaja ono nie tylko głód, ale też pragnienie maluszków. W tym czasie nie zaleca się dopajać dzieci ani wodą, ani tym bardziej innymi napojami (niezależnie od tego, czy dziecko jest karmione piersią, czy mlekiem modyfikowanym). Po 6. miesiącu życia najlepiej jest podawać dzieciom do picia wodę . Woda jest zdrowa, gasi pragnienie i nie zawiera cukru ani żadnych szkodliwych substancji. Od czasu do czasu można też zaparzać herbatki ziołowe dla dzieci, ale należy to robić rozsądnie. Nie każde zioła nadają się dla małych dzieci. Poza tym do 4-5. roku życia dzieci mogą pić jedynie napary z pojedynczych ziół, nigdy mieszanki. Herbatki ziołowe dla dzieci Zioła, które mają łagodne działanie, są dozwolone dla dzieci od pewnego wieku. Podpowiadamy, kiedy można bezpiecznie zaparzyć malcowi różne ziołowe herbatki (oczywiście o wiele słabsze niż dla dorosłych) i jakie jest ich działanie. Napar z kwiatu lipy Rumianek Herbatka z kopru włoskiego Babka lancetowata Herbatka z dzikiej róży Melisa Mięta Napar z kwiatu lipy Działa napotnie, pomaga na niewielką gorączkę. Pomaga zwalczyć przeziębienie i kaszel, a także ułatwia zasypianie. Kwiat lipy jest jednym z najbezpieczniejszych ziół dla dzieci. Można podawać go maluszkom po 6. miesiącu życia. Rumianek Napar z rumianku uspokaja, poprawia trawienie, wzmacnia odporność, ale jest też silnym alergenem, dlatego lepiej podawać go bardzo ostrożnie, najlepiej po 6. miesiącu życia, a w razie wystąpienia reakcji alergicznej , natychmiast zaprzestać podawania. Rumianek w niektórych przypadkach polecany jest także dzieciom, które cierpią z...

Olej kokosowy przydaje się nie tylko w kuchni, ale i jako cudowny specyfik do pielęgnacji. Ma tyle zastosowań, że w pełni zasługuje na miano superkosmetyku . Zebraliśmy dla ciebie 9 zastosowań oleju kokosowego , na których zyska każda mama i kobieta w ciąży. Jeśli karmisz piersią, olej kokosowy przyda ci się do pielęgnacji popękanych brodawek, ale także do zwiększenia laktacji – wystarczy dodawać go do potraw. Możesz wcierać go we włosy, a nawet używać do demakijażu! Olej kokosowy znany jest też z tego, że pomaga zapobiegać powstawaniu rozstępów ! Do czego jeszcze możesz używać oleju kokosowego w codziennej pielęgnacji? Olej kokosowy – do czego używać? Oto 9 zastosowań oleju kokosowego dla mam i kobiet w ciąży: smaruj nim popękane i obolałe brodawki spożywaj, żeby zwiększyć laktację smaruj nim miejsca narażone na powstawanie rozstępów stosuj jako odżywkę do włosów : wmasuj we włosy na przynajmniej godzinę przed myciem (możesz też zostawić go na włosach na całą noc) używaj oleju kokosowego do demakijażu stosuj go, jeśli cierpisz na zmiany skórne , np. egzemę zjedz trochę oleju kokosowego, jeśli masz zgagę posmaruj nim spierzchnięte usta dodaj go do kąpieli - wspaniale nawilża Zobacz też: 9 zastosowań oleju kokosowego dla niemowląt i dzieci [WIDEO] Sprawdź opinie na temat dostępnych olejów kokosowych Kosmetyki z natury