Tour Kocham Rowerek
materiały prasowe
Aktualności

Rusza Tour Kocham Rowerek 2014

Twoje dziecko uwielbia jeździć na rowerku i najchętniej nie schodziłoby z niego? To idealny powód, aby wziąć udział już w 5 edycji wyścigów rowerkowych.

Już po raz 5 rusza Tour Kocham Rowerek 2014. To rodzinna impreza w formie pikniku, podczas której najmłodsi uczestnicy (3-10 lat) w myśl idei fair play ścigają się na rowerach. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe i grupy trzyosobowe po każdym wyścigu na stopniach podium stają wszyscy zawodnicy i otrzymują nagrody. W trakcie imprezy oprócz wyścigów odbędzie się mnóstwo atrakcji, między innymi: miasteczko drogowe, gdzie policjanci będą udzielać fachowych porad, a na torze przeszkód będzie można szlifować technikę poruszania się na rowerze.
Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, specjalnych pokazów sprzętu policyjnego i strażackiego, a także występów bajkowych ulubieńców.

Tour Kocham Rowerek w tym roku odwiedzi aż 16 miast we wszystkich województwach w Polsce. Zaczynamy 3 maja w Katowicach, a kończymy 22 czerwca w Gdyni.

Na Tour Kocham Rowerek zaprasza Bank BGŻ, który od lat popierając inicjatywy rowerowe, promuje rower jako zrównoważony środek transportu, a także zdrowy i przyjemny sposób na rekreację. Szczególną zaś uwagę poświęca najmłodszym rowerzystom i ich bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W tym roku Bank BGŻ przekaże wszystkim  zawodnikom odblaski na rower poprawiające ich widoczność na drodze.

Gdzie i kiedy wystartujemy:

3.05 - Katowice
4.05 - Kraków
10.05 - Rzeszów
11.05 - Lublin
17.05 - Opole
18.05 - Wrocław
24.05 - Poznań
25.05 - Łódź
31.05 - Warszawa
1.06 - Kielce
7.06 - Zielona Góra
8.06 - Szczecin
14.06 - Olsztyn
15.06 - Białystok
21.06 - Toruń
22.06 - Gdynia

Zapisy:

- telefon: 797 638 050
 e-mail: zapisy@wyscigirowerkowe.pl

Sponsorzy i patroni:

Sponsor Główny: BANK BGŻ,
Współorganizator: Miasto Katowice
Partnerzy Główni: PALMOLIVE, AGITO.PL
Akcję Zasila: GRUPA ENERGA
Partnerzy Wspierający: Slippers, Komandor, Hotel Silesian
Fundatorzy Nagród: Dr Gerard, Crispy Natural, Miodelka, Pysio,Wader, Cdp
Patroni Medialni: Nasze Miasto, MiniMini, Teletoon, RadioZetGold, Gaga, Czas z dziećmi, Egodziecka.pl, Familie.pl, Qlturka, Sportowa Rodzina, Miasto dzieci, Babyonline.pl, Bliżej przedszkola, Radiobajka, Tatapad.

W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3-10 lat.
Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica lub prawnego opiekuna.
Ilość miejsc jest ograniczona.


Szczegóły na stronie: www.wyscigirowerkowe.pl

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

dom kultury
Warsztaty dla dzieci w Małym Domu Kultury, 22.09, Poznań
Zapraszamy na warsztaty do Poznania już we wrześniu.

AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY   22.09.2013 godz. 12.30-14.00 MASZYNA DO ANIMOWANIA BAJEK   Podczas wrześniowych warsztatów Akademii każdy będzie miał możliwość stworzenia swojej własnej maszyny do animowania bajek. Czy wiecie, co znaczy „animowanie bajek”? Chodzi o ożywianie rysunków i tworzenie z nich ruchomych historii. Przyjrzymy się też starym, polskim filmom animowanym i zobaczymy, jak kiedyś animatorzy tworzyli ruchome rysunki, a będzie to możliwe dzięki współpracy z Kinem za Rogiem w Dragonie, które pojawi się gościnnie na naszych warsztatach.  Zapraszamy!   Warsztaty dla osób w wieku 4 –10 lat   Cena warsztatów: 25zł/dziecko Liczba miejsc ograniczona   Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl Zapisy do 20 września   Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci Partner warsztatów: Kino za Rogiem w Dragonie

dzieci na łyżwach
materiały prasowe
Patronaty
Aktywne ferie na Zimowym Narodowym!
Z myślą o dzieciach i młodzieży, w czasie ferii województwa mazowieckiego, Zimowy Narodowy, zaprasza codziennie już od godziny 9.00!

Aktywne ferie na Zimowym Narodowym, to codzienne zajęcia na łyżwach dla najmłodszych, warsztaty na skateparku, ale również okoliczne konkursy i atrakcje przygotowane przez organizatorów.  Sport i relaks na Narodowym Zimowy Narodowy od kilku lat propaguje aktywny wypoczynek, sport połączony z rekreacją, co jest szczególnie ważne zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Zimowe Miasteczko na PGE Narodowym to sposób na rodzinne spędzenie ferii z dziećmi, ale również okazja do rozwijania ich pasji i umiejętności. Hitem Zimowego Narodowego są \"Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła\", czyli zajęcia, na których dzieci uczą się lub rozwijają swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Na czas ferii zajęcia te będą odbywały się każdego dnia dwukrotnie, o godzinie 9.30 i 11.15. Instruktorzy z Ice&Fun dzielą dzieci na grupy, w zależności od stopnia zaawansowania. Zajęcia odbywają się przy specjalnie dobranej muzyce i z wykorzystaniem kolorowych elementów i zabawek. "Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła" to zarówno okazja do spróbowania przez dzieci jazdy na łyżwach pod okiem profesjonalnych trenerów, ale również pomysł na systematyczne rozwijanie ich umiejętności łyżwiarskich.  Nauka jazdy na łyżwach w ferie - W czasie ferii w mieście zapraszamy wszystkie dzieci na spędzenie aktywnie tego czasu. Nasza forma zajęć nauki przez zabawę z łatwością szkoli młodych łyżwiarzy, poprawia sprawność fizyczną i uczy koordynacji ruchowej. "Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła", prowadzone przez szkołę Ice&Fun, skierowane są dla dzieci, które jeżdżą na łyżwach samodzielnie i chcą kształcić się w tym zakresie. Zajęcia podzielone są na grupy względem stopnia zaawansowania. Dla dzieci od 4 roku życia została przygotowana specjalna grupa, gdzie dzieci, które są pierwszy raz na tafli, razem ze swoim rodzicem, opiekunem wspomagającym swoje...

składanie wniosków o 500 plus
Adobe Stock
Aktualności
Cała Polska składa wnioski - 500 plus przytkał systemy bankowe
Oblężona bankowość internetowa i setki tysięcy wniosków - tak wyglądał poniedziałek 1 lipca, od kiedy ruszyło składanie wniosków o 500 plus na pierwsze dziecko.

Poniedziałek 1 lipca jest pierwszym dniem obowiązywania nowych zasad Programu Rodzina 500 plus. Rodzice mogą ubiegać się o przyznanie pieniędzy na pierwsze dziecko. Mogą to zrobić internetowo, a pieniądze otrzymać jeszcze w lipcu. Niestety ogromne zainteresowanie nowym 500 plus przerosło możliwości systemów informatycznych niektórych banków. Pojawiły się problemy ze złożeniem wniosków. Co w tej sytuacji najlepiej zrobić? 500 plus na każde dziecko online Szybkie złożenie wniosku to spora szansa, że pieniądze zostaną wypłacone jeszcze w lipcu. Taki zastrzyk gotówki w wakacje przyda się każdej rodzinie. Tylko w zaledwie pół godziny od północy było to 4,5 tysiąca wniosków. Jak podaje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej w ciągu kilku godzin złożono ponad 50 tysięcy wniosków. Około godz.12 w południe było ich 240 tysięcy. Informacje o ogromnym zainteresowaniu nowym 500 plus z pewnością ucieszyły minister rodziny Bożenę Borys-Szop. W kampanii informacyjnej resortu na temat nowych zasad przyznawania świadczenia bardzo gorąco namawiała rodziców, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku i już od 1 lipca skorzystali z takiej możliwości poprzez internet. Polacy posłuchali. Efekt? Zakładki na stronach banków oraz rządowy serwis "Empatia" nie były stanie obsłużyć wszystkich chętnych i zawiesiły się kilka godzin po starcie naboru nowych wniosków. Złożenie wniosku „niemożliwe” Mimo, że banki szykowały się na 1 lipca i wiele z nich przeszło kilka dni wcześniej nawet przegląd serwisowy obsługi wniosków 500 plus, to i tak nie podołały tak wielkiemu zainteresowaniu . Na forach internetowych rodzice wymieniali się na bieżąco informacjami co i gdzie jak działa i czy udało się im bez kłopotów złożyć wniosek. Portal empatia.mpips.gov.pl, za którego pośrednictwem można składać wnioski 500 plus uległ...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj