Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
2-latek wypadł z czwartego pietra w Sulechowie
majorosl66, Кирилл Рыжов/Adobe Stock
Aktualności

Tragedia: 2-latek wypadł z okna w Wielkopolsce

10 marca 2022 roku doszło do wypadku w Sulechowie – dziecko wypadło z okna czwartego piętra. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło na osiedlu Nadodrzańskim w Sulechowie w woj. lubuskim około godziny 14:00. Jak dowiedział się „Fakt” od świadka wypadku, dziecko na miejscu było reanimowane. Wezwano także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Nagość przy dziecku – norma czy przekroczenie granic?

Dziecko trafiło do szpitala

Dziecko zostało poważnie ranne i trafiło do szpitala. „Bardzo źle to wyglądało. To wielkie szczęście, że ten maluszek przeżył upadek z takiej wysokości” – powiedział „Faktowi” mieszkaniec osiedla. Stan dziecka w momencie przyjęcia do szpitala był bardzo poważny.

Obecnie trwają prace policji, które pozwolą wyjaśnić okoliczności i szczegóły zdarzenia. Obecnie nie wiadomo jeszcze, pod czyją opieką pozostawało dziecko i jak doszło do tego, że wypadło z okna.

Źródło: fakt.pl, newslubuski.pl

Piszemy też o:

kobieta wypadła z okna
Adobe Stock
Aktualności
21-latka wypadła z okna, w mieszkaniu zostało jej małe dziecko
Kobieta wypadła z okna. W tym czasie w mieszkaniu przebywał 1,5-roczny chłopczyk. W jakim stanie jest kobieta i co dzieje się z jej synkiem?

1 lutego ok. godziny 12 doszło do dramatycznej sytuacji. Zdarzenie miało miejsce w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). 21-latka wypadła z okna mieszkania, które znajdowało się na czwartym piętrze. Przechodnie wezwali odpowiednie służby. W mieszkaniu pozostało jej 1,5-roczne dziecko. Całe zajście najprawdopodobniej było po prostu nieszczęśliwym wypadkiem. Kobieta, sięgając po torbę z parapetu w kuchni, miała stracić równowagę i wypaść z okna. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Stan kobiety i dziecka „21-latka z nieznanych jeszcze przyczyn i w nieznanych okolicznościach wypadła z okna na czwartym piętrze w bloku. Okazało się, że w mieszkaniu zostało samo 1,5-roczne dziecko kobiety” – powiedziała  w rozmowie z Radiem 5 Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji. Kobieta przeżyła upadek. Z relacji „Faktu” wynika, że była przytomna, gdy służby przyjechały na miejsce zdarzenia. 21-latka trafiła do szpitala. Dzieckiem najpierw zaopiekowali się policjanci, a następnie zajął się nim ojciec, którego zawiadomiły służby. Źródło: wiadoomosci.wp.pl, o2.pl Zobacz także :  Rodzice stracili 3-letniego syna… Tydzień po pogrzebie córka zaczęła mieć te same objawy - wszystko przez toksyczną bakterię? Straciła ciążę w 33. tygodniu – ponad dobę czekała na cesarkę. „Dwie godziny wcześniej i dziecko by żyło” Urodziła w trakcie 11-godzinnego lotu z Ghany do Waszyngtonu. Poród odbył się na podłodze samolotu

Newsy
„Mój syn uratował dziecko, które wypadło z okna. Przez ten bohaterski czyn ludzie nie dają mu spokoju”
„Gdyby poszedł inną drogą, chłopiec nie przeżyłby tego upadku. To, że jeden z nich wbiegł na klatkę schodową, a drugi został pod oknem, świadczyło o ich niewiarygodnej trzeźwości umysłu i rozsądku. Nie wiem, ilu ludzi na ich miejscu potrafiłoby tak się zachować”.

Mamo, nie uwierzysz, co się stało! – Jarek wpadł do domu zdyszany i zszokowany. Przez chwilę myślałam, że zdarzył się jakiś wypadek, ale jego entuzjazm szybko wywiał mi te czarne myśli z głowy.   – Co się stało? – zapytałam, od razu odrywając się od swojej pracy.    – Złapałem dziecko, które wypadło z okna! – powiedział mój syn.   Spojrzałam na niego ze zdumieniem. Przez chwilę myślałam, że robi sobie ze mnie żarty, ale najwyraźniej nie. Mówił poważnie. Kazałam mu natychmiast usiąść i wszystko opowiedzieć. Jarek posłusznie usiadł, wziął łyka wody i zaczął opowiadać.    Wracali z Marcinem, jego kolegą z liceum, z treningu piłki nożnej. Mieli iść tą samą drogą, co zwykle, ale Marcin chciał jeszcze wstąpić do sklepu po coś do picia, więc wyjątkowo skręcili w inną uliczkę. Kiedy tylko w nią weszli, zauważyli, że na drugim piętrze budynku z okna wygląda mały chłopiec. Jarek powiedział, że od razu coś go tknęło, bo nie widział za nim nikogo dorosłego, więc stanął i zaczął się przyglądać, czy ktoś pilnuje malca. Po chwili chłopiec wdrapał się na parapet i usiadł z nóżkami po zewnętrznej stronie.   – Stój! – mój syn wrzasnął do niego na cały głos. – Wracaj do domu. Gdzie jest twoja mama?    Dziecko było jednak za małe, żeby cokolwiek odpowiedzieć. Wyglądało, jakby miało niespełna dwa lata. Rozglądało się ciekawie dookoła i kompletnie nie zdawało sobie sprawy z grożącego mu niebezpieczeństwa.   – Leć do góry! Ja tu zostanę! – krzyknął Jarek do Marcina, a on od razu wbiegł do klatki schodowej, żeby odnaleźć właściwe drzwi, zapukać do domu, gdzie mieszka dziecko i ostrzec jego opiekunów.    Jarek zastanawiał się przez chwilę, czy wezwać straż pożarną, ale w...

2,5-latek wypadł z okna w Poznaniu
Adobe Stock
Aktualności
2,5-letnie dziecko wypadło z okna drugiego piętra. Chłopca nie udało się uratować
Do wypadku doszło w jednej z kamienic przy ul. Gwarnej w Poznaniu. 2,5-letni chłopiec wypadł z okna mieszkania na drugim piętrze i został przewieziony do szpitala.

Jak poinformowała mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w rozmowie z Polsat News, do wypadku doszło ok. godz. 7.30. Maluch wypadł z okna, po czym trafił w ciężkim do szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. 2,5-latek wypadł z okna. Lekarzom nie udało się go uratować Rzeczniczka prasowa szpitala  Urszula Łaszyńska przekazała informację, że mimo trwającej pół godziny reanimacji lekarzom nie udało się odzyskać akcji serca – chłopiec zmarł. W momencie zdarzenia rodzice chłopca byli w domu. Badanie wykazało, że oboje byli trzeźwi. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczności wypadku, a także zbierają informacje od potencjalnych świadków zdarzenia. Nie wiadomo jeszcze, w jakich okolicznościach doszło do tej ogromnej tragedii – prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich dzieci w domach – zabezpieczcie okna i drzwi balkonowe tak, by maluch nie mógł ich otworzyć. Możecie zamontować klamki na przycisk lub kluczyk, które uniemożliwiają dzieciom otwarcie drzwi i okien. Warto również zainstalować blokady na okna – kosztują kilkadziesiąt złotych, a mogą uratować życie! Źródło: Polsat News Zobacz także: Dziecko spadło z łóżka: co robić, jakie objawy powinny zaniepokoić Jakie wypadki zdarzają się najczęściej w domu? Od kiedy dziecko może zostać samo według prawa

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak