Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
pies zagryzł 3-miesieczne dziecko
Milan, tnehala/Adobe Stock
Aktualności

Tragedia w lesie: pies zagryzł niemowlę

W Wielkiej Brytanii pies zagryzł 3-miesięczne dziecko. Właściciele zwierzęcia zostali aresztowani. Nadinspektor policji prosi o powstrzymanie się od spekulacji do czasu wyjaśnienia zdarzenia.

Tragedia wydarzyła się we wschodniej Anglii, w hrabstwie Lincolnshire. Do zaatakowanej przez psa 3-miesięcznej dziewczynki wezwano ratowników medycznych. Mimo ich wysiłków dziecko zmarło. Ratownicy natychmiast powiadomili o tragedii policję, która niezwłocznie przybyła na miejsce zdarzenia.

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

Śledztwo w toku

Do zdarzenia doszło w lesie na Ostler’s Plantation w okolicy Woodall Spa. Właściciele psa, którego rasa nie została podana do wiadomości publicznej, zostali aresztowani. To 40-letnia kobieta i 54-letni mężczyzna, którzy nie byli rodzicami dziecka. Wstępnie zostali oskarżeni o brak kontroli nad zwierzęciem, którego są posiadaczami.

„To wyjątkowo smutna sytuacja i wiemy, że wpłynie ona na lokalną społeczność, a nawet każdego innego, kto o niej usłyszy” – przekazał nadinspektor Andy Cox z policji w Lincolnshire.

Policja zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności tragedii i z góry dziękuje za wsparcie.

Jak wynika z badań polskich naukowców, najczęstszymi sprawcami pogryzień są samce – kąsają ludzi ponad trzy razy częściej niż suczki.

Źródło: dailymail.co.uk, Pokąsania ludzi przez psy. Monitoring pokąsań na podstawie raportów Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Pruszkowie. Analiza przypadków. Dr Inż. Agnieszka Boruta, dr Inż. Katarzyna Fiszdon

Piszemy też o:

Piesek dla dziecka
Adobe Stock
Wychowanie
Piesek dla dziecka - 10 idealnych ras dla malucha i przedszkolaka [LISTA]
Podarowanie dziecku pieska to świetny sposób na oswajanie malucha ze zwierzętami, a także nauka odpowiedzialności. Dziecko i pies to superduet, gdyż maluchy fantastycznie rozwijają się przy czworonogach. Przedstawiamy najłagodniejsze psy dla dziecka, które świetnie odnajdą się w roli kompana nawet dla przedszkolaka.

Piesek zapewnia dziecku dużo radości, ale także wspomaga jego rozwój. Pies dla dziecka to towarzysz zabaw, ale także przyjaciel, którym maluch się opiekuje i dzięki któremu uczy się wrażliwości na innych. Ważne jednak, aby przy zakupie bądź adopcji psa wybrać rasę odpowiednią dla dzieci. Chodzi przede wszystkim o takie psy, które lubią bawić się z dziećmi, są cierpliwe i mają łagodny charakter. Rasa nie mówi wszystkiego o konkretnym czworonogu, ale mówi dużo o jego charakterze i usposobieniu. Wybierając psa dla dzieci, weź pod uwagę: wiek swojego dziecka, ile czasu możesz codziennie poświęcić zwierzakowi, czy prowadzisz bogate życie towarzyskie, czy jesteś domatorem, czy jesteś pedantyczny. Spis treści: Pies dla dziecka – korzyści Rasy psów dla dzieci • Golden retriever • Labrador retriever • Bokser • Yorkshire terrier • Owczarek szkocki collie • Border collie • West highland white terrier • Beagle • Cavalier King Charles Spaniel • Buldog angielski Rasy psów dla niemowlaka Rasy psów dla przedszkolaka Jaki pies dla dziecka z autyzmem? Jaki pies dla dziecka z alergią na sierść? Pies dla dziecka – korzyści Dzieci wychowujące się z psami czerpią z tego rozwiązania wiele korzyści, przede wszystkim: rzadziej łapią infekcje górnych dróg oddechowych rzadziej dokuczają im  alergie pies potrafi łagodzić objawy autyzmu uwalniają nadmiar energii, co jest wyjątkowo korzystne zwłaszcza przy ADHD mają znacznie mniejszą podatność na stres mają większe poczucie własnej wartości stają się bardziej empatyczne i odpowiedzialne są bardziej sprawne fizycznie. Decydując się na podarowanie dziecku psa, warto zapoznać się również ze specyfiką ras. Nigdy nie należy...

Amstaff ugryzł dziecko w twarz
Adobe Stock
Aktualności
Amstaff pogryzł roczne dziecko. Pies zaatakował, gdy mama karmiła chłopca
Podczas rodzinnego śniadania zwierzę niespodziewanie ugryzło chłopca w twarz. Dziecko trafiło do szpitala.

W sobotę doszło do nieszczęśliwego wypadku w Sulejowie (woj. łódzkie). Podczas rodzinnego śniadania pies zaatakował roczne dziecko. Amstaff ugryzł malucha w twarz. Chłopiec natychmiast został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie uzyskał specjalistyczną pomoc. Ze względu na rozległe uszkodzenia twarzy maluch przeszedł 5-godzinną operację. Chirurdzy i laryngolodzy podjęli się rekonstrukcji twarzy tak, by ślady pogryzienia przez psa były jak najmniej widoczne. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia tkanek, a operacja miała charakter głównie plastyczny. Dziecko obecnie przebywa pod opieką specjalistów, a jego życie nie jest zagrożone. Jak doszło do tragedii? – W momencie, kiedy matka karmiła roczne dziecko, pies rasy Amstaff podszedł i je zaatakował – przekazała rzeczniczka piotrkowskiej policji st. asp. Izabela Gajewska. Jak tłumaczyła policji matka chłopca, do zdarzenia doszło, gdy podała dziecku parówkę. Pies niespodziewanie rzucił się na dziecko.  W chwili zdarzenia przy chłopcu byli rodzice i babcia, wspólnie spożywali śniadanie. Pies był w rodzinie od trzech lat, wychowywany od szczeniaka. Wszyscy domownicy zapewniają, że czworonóg nigdy wcześniej nie przejawiał agresywnych zachowań. Nie było także żadnych problemów aż do tego nieszczęśliwego zdarzenia. Zwierzę obecnie znajduje się pod obserwacją weterynarzy. To oni podejmą decyzję, co dalej się z nim stanie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że wszyscy opiekunowie dziecka w chwili wypadku byli trzeźwi. Źródło: tvn24.pl, piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Zobacz także: Piesek dla dziecka : 10 idealnych ras dla malucha i przedszkolaka [LISTA] Pies – idealny towarzysz zabaw dziecka czy zagrożenie? 8 rzeczy, które musi rozumieć dziecko, zanim dostanie zwierzę

Pies najlepszym przyjacielem dziecka?
Adobe Stock
Wychowanie
Pies najlepszym przyjacielem dziecka?
Czy psy zachowują się tak samo w obecności dorosłego i w obecności dziecka? Badania pokazały, że nie. Choć pies może pomagać dziecku uporać się z różnymi trudnościami, to nie powinien z nim zostawać sam na sam. Sprawdź dlaczego.

Z opublikowanych w tym roku badań wynika, że psy dostosowują swoje zachowanie do zachowania dzieci. Jednak nie robią tego w aż tak dużym stopniu, jak zaobserwowano to w przypadku kontaktu pies-osoba dorosła. To zarazem dobra, jak i zła wiadomość. Dobra wiadomość o psach Badania prowadzono z udziałem dzieci w wieku 8-17 lat oraz psów przebywających w rodzinach tych dzieci. 85 proc. z badanych dzieci miało zaburzenia rozwojowe. Naukowcy odnotowali, że psy wyraźnie zwracają uwagę na to, co robią najmłodsi członkowie rodziny. Reagują na zachowanie dziecka, w wielu przypadkach synchronizując z nim swój sposób bycia . Pozostawione sam na sam z dzieckiem aż przez 60 proc. czasu dostosowują swoje zachowanie do zachowania małego człowieka. Gdy dzieci są aktywne – synchronizacja ta obejmuje aż 74 proc. czasu, a gdy dzieci są spokojne i nie przemieszczają się – ponad 41 proc. czasu.   Przez 27 proc. czasu psy przebywają w odległości do 1 metra od dziecka, a przez 33 proc. czasu ustawiają się mordą w tę samą stronę, co ustawiona jest twarz dziecka. To nieprzypadkowe zachowanie, mówią naukowcy. A jednak trzeba uważać Inne badania dowiodły, że w przypadku psów towarzyszących osobie dorosłej synchronizacja ta wynosi blisko 82 procent czasu, a jeśli pies jest ze schroniska – jedynie 49 proc. W niewielkiej odległości od osoby dorosłej psy pozostają przez prawie 73 proc czasu, a psy ze schroniska – przez niecałe 40 proc. czasu. Ustawienia ciała psa w obecności człowieka wcześniej nie badano, więc tego nie można było porównać.   Z badań tych widać jasno, że pies może być niezłym towarzyszem dziecka, choć nie traktuje go tak samo jak osoby dorosłej. Podobny wniosek płynie też z badań, które wykazały, że psy, jeśli w ogóle, częściej w swojej rodzinie gryzą dzieci niż osoby dorosłe. Zobacz też: Pies idealny towarzysz zabaw czy...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz