Shiann Lockhart
Facebook/Cora Lockhart
Aktualności

Ta dziewczynka już zawsze będzie miała 2 latka... Rodzice robią dla niej coś nadzwyczajnego

Gdy czyta się takie historie, jak historia 2-letniej Shiann, zaczyna się doceniać życie i to, co się ma... Cieszcie się każdą chwilą spędzoną z waszymi pociechami!

Shiann, choć ma niecałe 3 lata, walczy o życie od dnia swoich narodzin. Gdy miała 5 tygodni, przeszła transplantację serca i przez ponad rok jej rodzice mogli cieszyć się obecnością córeczki w domu. W styczniu tego roku Shiann zachorowała. Choć rodzice myśleli, ze to zwykły wirus, okazało się, że to mononukleoza. Zbyt późne wykrycie mononukleozy u osób z osłabionym systemem odpornościowym może prowadzić do groźnych powikłań, w tym nowotworu PTLD. Niestety, Shiann jest wśród 2 procent pacjentów cierpiących na tę groźną i rzadką chorobę.

Rodzice postanowili zawalczyć o życie córeczki, jednak chemioterapia okazała się na tyle wyczerpująca, że zdecydowali przerwać terapię. Nowotwór objął cały organizm dziewczynki, lekarze nie dają jej żadnych szans na przeżycie. Rodzice Shiann wiedzą, że wkrótce stracą ukochaną córeczkę, dlatego postanowili zrobić dla niej coś absolutnie wyjątkowego: stworzyli listę ponad 70 rzeczy, których córeczka musi doświadczyć zanim odejdzie.

Na liście małej Shiann jest zostanie królową balu, lot balonem, popołudnie z mamą i wspólne malowanie paznokci, taniec w deszczu, zanurzenie stóp w oceanie, zbudowanie zamku z piasku, przejażdżka wozem strażackim czy łapanie świetlików. To ponad 70 rzeczy, których większość z nas nie zrobi w ciągu całego swojego życia. Nie wiadomo, ile czasu zostało Shiann... Muszę przyznać – wyobrażając sobie tę słodką, bezbronną dziewczynkę tańczącą w deszczu coś we mnie pękło i łzy same napłynęły do oczu. Po przeczytaniu, jak decyzję zakończenia chemioterapii uzasadnia Cora, mama dziewczynki, rozbeczałam się na dobre.

Przeczytajcie same: "Shiann ma raka mózgu. Właściwie w całym jej ciałku jest rak. Postanowiliśmy, że mamy dość. Przeżyła tak wiele w swoim krótkim życiu, że koniec z tym, nie chcemy, żeby musiała to dłużej znosić. Postanowiliśmy zabrać ją z hospicjum do domu i pozwolić jej spędzić te ostatnie chwile tutaj, na ziemi, w szczęściu i spokoju" – powiedziała Cora.
 


Gdy przeczytałam historię małej Shiann, poczułam bezsilność. Nie wyobrażam sobie, co muszą czuć rodzice dziewczynki, nawet nie chcę sobie tego wyobrażać. Nie wiem, co zrobiłabym na ich miejscu, ale na pewno pękłoby mi serce. To naprawdę okrutne, że żyjemy w świecie, w którym dzieci nie mogą po prostu być dziećmi. W świecie, w którym jest więcej maluchów takich, jak Shiann – wiecznych dzieci, które w dorosłym życiu nigdy nie zatańczą w deszczu.

Polecamy: Ten film zapiera dech w piersiach

Nie taka zwykła woda – jak Oliwka z AZS odzyskała radość życia dzięki pobytowi w Avène [WIDEO REPORTAŻ]

Córka z ojcem, dziewczynka, mężczyzna
Fotolia
Mama
Tato, nie poniżaj matki swojej córki!
Mama zabrania, tata zwalnia z zakazu i odwrotnie. Znacie to? Ja tak! W dzieciństwie często z tego korzystałam. Przypomniałam sobie o tym ostatnio, gdy zobaczyłam pewną awanturę pod sklepem z zabawkami.

"Ja chcę do taaaaaaty!" – krzyk małej, na oko trzyletniej dziewczynki zelektryzował mnie. "Odejdź ode mnie, ja chcę do taty!" – mała wrzeszczała i okładała piąstkami pochylającą się nad nią kobietę. Ten widok zaniepokoił mnie. Obie stały niedaleko sklepu z zabawkami , z którego właśnie wychodziłam. Zaczęłam przyglądać się dziewczynce i kobiecie, gotowa – w każdej chwili – zareagować. Dziewczynka zaczęła się rozkręcać. "Tato, tatooooooo" – wrzeszczała. Kobieta próbowała uspokoić małą : chciała ją przytulić – bezskutecznie, usiłowała jej coś tłumaczyć, ale najwyraźniej jej słowa nie docierały do dziewczynki. W końcu odpuściła. Stała obok ryczącego dziecka , bezradna, zakłopotana, z przerażeniem w oczach.  Warto przeczytać: Czy faworyzujesz jedno dziecko? Księżniczka tatusia Po chwili pojawił się młody mężczyzna. Podszedł do kobiety i płaczącej dziewczynki. "Co ty jej zrobiłaś?!" – głośno, zdecydowanie zbyt głośno, zapytał kobietę. "Nie można cię z nią zostawić nawet na chwilę. Zobacz, co zrobiłaś? Zobacz, jak ona płacze. Zadowolona jesteś?" – wrzeszczał na kobietę mężczyzna, jak się okazało później tatuś dziewczynki . Następnie zwrócił się ciepło do małej: "Co moja księżniczko? Dlaczego moja dziewczynka płacze? Co ci zrobiła mamusia? No powiedz tatusiowi". Mała przylgnęła do niego, zarzucając mu rączki na szyję, wciąż spazmatycznie płacząc. Mężczyzna tulił ją mocn o, całował po główce. Po chwili  mała zaczęła mówić: "Dobrze, że jesteś tatusiu. Kocham cię, wiesz?". Tatuś był wniebowzięty. Po chwili dodała: "Bardzo, bardzo, bardzo chciałabym mieć tamtego niebieskiego misia, ale mama mówi, że nie mogę go mieć". Po tych słowach znów się rozpłakała, przytulając do szyi...

Stópka Emilki Grabarczyk, najmniejszego noworodka świata
Twitter/iamtemmyfrosh
Aktualności
Poznajcie waleczną Emilkę, najmniejszego noworodka na świecie!
Emilia Grabarczyk przyszła na świat w 26. tygodniu ciąży. Ważyła zaledwie 220 gramów – tyle, ile średniej wielkości banan!

Emilia urodziła się na początku 26. tygodnia ciąży w szpitalu w niemieckim Witten. Mama dziewczynki, Sabina, podjęła decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia – przez problemy z łożyskiem, jej organizm nie dostarczał Emilce niezbędnych składników odżywczych. Dziewczynka ważyła niewiele ponad 220 gramów, mierzyła 22 cm. Jej stópki były wielkości paznokcia! Lekarze nie mieli pewności, czy Emilka przeżyje. Rodzice postanowili zawalczyć o życie córeczki. Poprosili lekarzy, by zrobili wszystko, co mogą, żeby uratować dziewczynkę. "Co innego mieliśmy zrobić? Było wiele trudnych dni i wiele łez, ale ona chciała żyć" – powiedziała Sabina. Mimo trudnych pierwszych miesięcy, dziś Emilka ma 9 miesięcy i waży 3 kilogramy. Rozwija się prawidłowo, tak, jak inne maluszki w jej wieku. Rodzice są dumni z walecznej córeczki.  fot. Barbara Zabka / Funke Foto Services Trzymamy kciuki za maleńką Emilię i jej rodziców! Czytaj także: Wcześniak może rozwijać się zdrowo! Kiedy można zacząć karmić piersią wcześniaka?

Vanellope urodziła się z sercem poza klatką piersiową
Twitter
Aktualności
Niesamowite! Urodziła się z sercem poza klatką piersiową [WIDEO]
Lekarze stwierdzili, że dziecko nie ma szans na przeżycie i doradzili rodzicom aborcję. Okazało się, że byli w błędzie!

Gdy pewna brytyjska para na rutynowym USG usłyszał, że serce dziecka rozwija się poza ciałem maluszka, byli w szoku. Choć doradzano im aborcję , postanowili walczyć o życie córeczki. Malutka przyszła na świat 22 listopada i po szeregu operacji lekarze ogłosili sukces! To miało być rutynowe badanie Każdy rodzic idąc na USG liczy, że wszytko jest w porządku. Chce usłyszeć, że dziecko rozwija się prawidłowo, czeka także, by zobaczyć i usłyszeć, jak bije małe serduszko. Tyle że serce małej Vanellope biło poza ciałem dziecka. W 16. tygodniu u dziewczynki zdiagnozowano ektopię serca . Jest to rzadka wada wrodzona polegająca na ułożeniu serca poza obrębem klatki piersiowej. U dziewczynki nie rozwinął się również mostek. Większość dzieci z tą wadą umiera. Rodzicom przedstawiono kilka opcji, w tym aborcję. Naomi i Dean, rodzice dziewczynki wierzyli jednak, że ich córeczka sobie poradzi i się nie pomylili! Olbrzymi sukces! Vanellope miała się urodzić w Boże Narodzenie, ale by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia serca, wykonano cesarskie ciecie już w 35. tygodniu ciąży . Kiedy 22 listopada dziewczynka przyszła na świat wszyscy wstrzymali oddech, czekając na płacz maluszka, kluczowe było pierwsze 10 minut po narodzinach. Kiedy maluch się rozpłakał , wszyscy poczuli ulgę, ale to był dopiero początek jej walki. Zaledwie 50 minut o narodzinach dziewczynka trafiła na stół operacyjny. Życie dziecka ratowało aż 50 specjalistów : chirurgów, anestezjologów i neonatologów , ginekologów i położnych. W ciągu 3 tygodni dziewczynka przeszła w sumie aż 3 operacje. Po ostatniej z nich lekarze ogłosili sukces! Serce małej Vanellpe zostało schowane do wnętrza ciała noworodka. Uwaga! Film zawiera sceny nieodpowiednie dla dzieci i osób wrażliwych: Dziewczynka jest bardzo silna i świetnie sobie radzi. W przyszłości maluszek przejdzie prawdopodobnie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj