dziecko, strach
dziecko, strach
Aktualności

Uratujmy życie 10-letniej dziewczynki!

Ten obrzydliwy akt naraża młodą dziewczynkę na śmiertelne niebezpieczeństwo. Pomóżmy, by władze zrobiły wyjątek!

Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji

W ubiegłym tygodniu w Paragwaju 10-letnia dziewczynka została zabrana do szpitala przez swoją matkę, bo skarżyła się na ból brzucha. Lekarze podczas badania dziewczynki odkryli, że jest ona w 21. tygodniu ciąży. Dziewczynka zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, którego dokonał jej ojczym.
Matka dziewczynki złożyła w szpitalu petycję, aby wykonano zabieg aborcji. Prośba została odrzucona, a matka dziewczynki aresztowana. Postawiono jej zarzut niezapewnieniu odpowiedniej opieki oraz współudziału w molestowaniu seksualnym dziewczynki.

W Paragwaju prawo zabrania aborcji, gdy do poczęcia doszło w wyniku gwałtu lub stosunku kazirodczego. Jedynym wskazaniem do legalnego dokonania aborcji jest zagrożenie życia kobiety. Dlaczego władze uznały, że ciąża w tak młodym wieku nie zagraża życiu dziewczynki?

Możemy pomóc! - Apel Amnesty International

Fizyczne i psychiczne skutki podtrzymywania niechcianej ciąży będą dla młodej dziewczynki równoznaczne z torturami. Władze Paragwaju nie mogą siedzieć bezczynnie, gdy dziewczynka została zgwałcona, a teraz musi znosić dodatkowe cierpienie i mękę - twierdzi Guadalupe Marengo z Amnesty International. Dlatego właśnie Amnesty International postanowiło walczyć o zgodę na aborcję dla 10-letniego dziecka. Pomóżmy im wywrzeć międzynarodowy nacisk na rząd Paragwaju, by zgodziły się na dokonanie legalnej aborcji.  Wystarczy, że podasz swoje imię, nazwisko i adres email pod apelem Amnesty International.

 


Zobacz też: Gwałt w związku

Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]

lekarz, lekarka, diagnoza, smutek
© Alliance - Fotolia.com
Mama
Sumienie lekarza a przysięga lekarska - co jest ważniejsze?
Ostatnio w mediach pojawiło wiele informacji na temat powoływania się przez lekarzy na klauzulę sumienia w przypadku dopuszczalnego prawnie przerywania ciąży. Zastanawiamy się, czy lekarz ma prawo stawiać wyżej swoje sumienie niż przysięgę lekarską?

Co jakiś czas w mediach pojawia się informacja o odmowie przerwania ciąży w przypadku ciężko uszkodzonego płodu lub ciąży będącej wynikiem gwałtu. Każda tego typu decyzja jest dla kobiety niezwykle bolesna i trudna – musi ją podjąć samodzielnie. Nikt z nas nie ma prawa narzucać jej swojego zdania. Nikt też nie ma prawa odmawiać jej pomocy, gdy tę decyzję już podejmie. Mimo to część lekarzy odmawia takiej pomocy, powołując się na klauzulę sumienia . Czy mają do tego prawo? To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi – trwają dysputy na ten temat od wielu lat i nie jesteśmy bliżej odpowiedzi niż w momencie postawienia tego pytania. Konsekwencje przerywania ciąży Jakie psychiczne i fizyczne konsekwencje ma przerwanie ciąży dla kobiety? Tego tak naprawdę nie wie nikt. To sprawy indywidualne i zależne od okoliczności i psychicznej konstrukcji kobiety. Dla jednych matek traumą jest przerwanie ciąży, dla innych noszenie przez 9 miesięcy dziecka, które umrze zaraz po porodzie. Sama jestem matką i nigdy nie pozwoliłabym sobie osądzać ani jednej, ani drugiej grupy. Nigdy też nie pozwoliłabym sobie na osądzanie matki 11-letniej dziewczynki w ciąży, która musi podjąć decyzję o aborcji . Myśl, co będzie bardziej traumatycznym przeżyciem dla jej dziecka – przerwanie czy donoszenie ciąży – jest pewnie równie bolesna, jak myśl, że ktoś to dziecko tak strasznie skrzywdził podczas gwałtu. Czy lekarz ma prawo powoływać się na swoje sumienie? Ten artykuł nie jest jednak o tym, jakie są konsekwencje przerwania ciąży , ale o tym czy lekarz ma prawo odmówić pomocy kobiecie, która taki zabieg chce (lub musi) wykonać. Czy lekarz ma prawo stawiać wyżej swoje sumienie niż przyrzeczenie lekarskie , które składa w dniu otrzymania prawa wykonywania zawodu. Przypomnijmy jego treść: "Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich mistrzów...

Wypadek
Twitter
Aktualności
To maleństwo przeżyło wypadek samochodowy. To prawdziwy cud!
Ratownicy na miejscu tragedii nie spodziewali się noworodka. Nikt nie jest w stanie dokładnie wyjaśnić, jak maluch ocalał.

Do tragicznego wypadku doszło w południowo-wschodniej Brazylii, między Sao Paulo i Curitiba. Kierowca ciężarówki przewożącej deski, nagle stracił kontrolę nad pojazdem i wywrócił pojazd na autostradzie. Siła uderzenie wyrzuciła pasażerkę z pojazdu. Ta zmarła przygnieciona przez deski. Sanitariusze nie mieli pojęcia, że kobieta nie była sama. Tragiczny wypadek Sanitariusz, który przybył na miejsce wypadku, wiedział, że kierowca jest ranny, a pasażerka została przygnieciona przez deski. Miał świadomość, że najpewniej nie żyje. Bardzo się zdziwił, gdy usłyszał płacz dziecka . Okazało się, że na poboczu kilka metrów dalej leży noworodek. Zszokowani medycy odkryli, że siła uderzenie dosłownie wyrwała dziewczynkę z łona mamy, a pępowina najpewniej pękła podczas wypadku. Dziecko odnaleziono na trawie bez większych zadrapań. https://t.co/399EqIx0T0 — Matt Roper (@mattroperbr) 29 lipca 2018 Dziewczynka trafiła do szpitala i aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Personel nadał jej imię Giovanna, co oznacza "chroniony przez Boga" . Jak zdradzają położne noworodek rzadko płacze i jest bardzo spokojny. Baby miraculously survives after being ripped from mother's womb during horror car crash https://t.co/jqjTpmFafT — Daily Mail Online (@MailOnline) 29 lipca 2018 Matka maluszka w chwili wypadku była w 39. tygodniu ciąży i niestety nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Władze próbują zidentyfikować kobietę i tym samym odnaleźć rodzinę noworodka. Jeśli nie uda się tego zrobić, dziecko trafi do domu dziecka. Kierowca powiedział ekipom ratowniczym, że jej nie zna i tylko ją podwoził. Mężczyzna, został oskarżony już o nieumyślne spowodowanie śmierci. Źródło: dailymail.co.uk, thesun.co.uk Zobacz także: Zapinać pasy czy nie zapinać? Wyjaśniamy! Adapter do pasów bezpieczeństwa -...

smutna-2-latka
Fotolia
Aktualności
Piła: Ojczym rzucił dwulatką o drzwi, bo przegrał w grze! Dziewczynka zmarła…
Najpierw podawano, że nie wiadomo jaka jest przyczyna śmierci 2-letniej Lilianny... Dziecko z urazami głowy przywieziono do szpitala. Niestety nie udało się go odratować. Naprawdę brak nam słów, żeby to komentować…

Jak podaje prokuratura w Pile, ojczym 2-letniej Lilianny wpadł w szał, bo… przegrał w grze komputerowej.   Rzucił dziewczynką o drzwi. Nieprzytomne dziecko ze złamaniem czaszki, w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Po godzinnej reanimacji, lekarzom nie udało się uratować dziewczynki. Jak zeznała matka "nie szło mu w grze", dlatego wyładował swą złość na 2-letnim dziecku! Sprawdź: Kary za przestępstwa wobec dzieci będą wyższe! Dziecko już nie pierwszy raz w szpitalu Jak powiedział reporterowi TVN24, Rafał Szuca, dyrektor  Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile, dziewczynka trafiła do placówki  z krwiakami na głowie, które powstały w wyniku urazu. Już wcześniej dziecko trafiało do szpitala z powodu siniaków. Matka jednak tłumaczyła wszystko "ruchliwością" dziecka, tym że np. córka spadła z krzesła oraz zaburzeniami krzepnięcia krwi, w wyniku których łatwo powstają na ciele siniaki. Wiadomo było, że w rodzinie nie dzieje się najlepiej Pracownicy MOPS wiedzieli wcześniej, że w rodzinie 2-letniej Lilianki nie dzieje się zbyt dobrze . Matka już wcześniej zgłaszała się o pomoc i prosiła o wyznaczenie asystenta, który wsparł by ją w opiece nad 3 dzieci. Asystent i pracownik socjalny pojawiali się raz w tygodniu od lutego tego roku. W tym samym czasie do prokuratury wpłynęło doniesienie, że obrażenia dziewczynki mogą być spowodowane przez osoby trzecie. Jednak w zachowaniu rodziców nie widziano wówczas nic podejrzanego... Zobacz też: Gryfice: Matka wykąpała 5-latkę we wrzątku i nie wezwała pogotowia! Rozległe obrażenia dziecka powstały już wcześniej? W sprawie zatrzymano matkę dziewczynki oraz jej ojczyma. Jak podaje Prokuratura Rejonowa w Pile, po sekcji zwłok dziecka stwierdzono krwiak śródmózgowy oraz resztkowy krwiak podtwardówkowy na stronie prawej, a także cechy obrzęku...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj