Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Młoda mama w intymnej sesji zdjęciowej z mężem
TRINA CARY PHOTOGRAPHY
Aktualności

Urodziła w rok troje dzieci i pozuje nago. Dlaczego te zdjęcia wzbudzają kontrowersje?!

"Patrząc w lustro, widziałam kogoś obcego" – mówi mama, która po urodzeniu dzieci przestała akceptować swoje ciało. Dzięki intymnej sesji zdjęciowej z mężem, pokochała je na nowo.

Po urodzeniu 3 dzieci w rok, Mel nie mogła zaakceptować zmian, jakie zaszły w jej ciele. Zdecydowała się na intymną sesję zdjęciową z mężem, by odzyskać pewność siebie i pokochać własne ciało.

 "Bycie mamą to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłam. To jedyne, czego zawsze pragnęłam" – mówi Mel. Po dwóch poronieniach, w 2013 roku, urodziła zdrowego chłopca. 3 miesiące po porodzie dowiedziała się, że jest w kolejnej ciąży. Dokładnie 364 dni po  narodzinach synka, na świat przyszły bliźniaczki. Mimo ogromnej miłości do dzieci, Mel nie była w stanie zaakceptować swojego ciała.


MELANIE VARNEY

"Byłam na szczycie widząc, co dało mi moje ciało, ale patrząc w lustro, widziałam kogoś obcego" – wyznaje Mel. Przyznaje, że potrzebowała wsparcia i potwierdzenia, że nie jest sama. Wpisywała w wyszukiwarkę hasło "ciało po ciąży bliźniaczej", żeby zobaczyć mamy podobne do siebie. "Jako matki, wszystkie zgadzamy się, że nasze dzieci są warte obwisłej skóry, rozstępów, grudek i guzków, ale chociaż jesteśmy matkami, jesteśmy także sobą. Wciąż byłam Mel. Chciałam być szczęśliwa jako Mel, nie tylko jako mama".

Te zdjęcia miały pomóc Mel w pogodzeniu się ze swoim ciałem. Zobaczcie, według nas są zachwycające!


TRINA CARY PHOTOGRAPHY


TRINA CARY PHOTOGRAPHY

"Chciałam uwidocznić sposób, w jaki on ją widzi. Myśli, że wciąż jest tak samo piękna jak w dzień, kiedy się poznali. Jest piękna i w końcu tak się czuje, jest dumna i chce dzielić się tym uczuciem" – mówi fotografka Trina CaryTRINA CARY PHOTOGRAPHY


TRINA CARY PHOTOGRAPHYTRINA CARY PHOTOGRAPHY

Świeżo upieczonej mamie nie jest łatwo znaleźć samoakceptację. "Nie miałam czasu, żeby myśleć o tym, jak wyglądam (nie miałam nawet czasu, żeby wziąć prysznic przed powrotem męża z pracy), ale to w chwil bliskości z Gabbym zaczęłam czuć się niepewnie i porównywałam siebie do wymyślonego ideału" – mówi Mel.


TRINA CARY PHOTOGRAPHY


TRINA CARY PHOTOGRAPHY

Sesja Mel i jej męża jest przepiękna. Nie rozumiemy, jak ktokolwiek może uznać ją za niesmaczną i kontrowersyjną. Za pięknymi zdjęciami jest historia prawdziwej kobiety, mamy, która po urodzeniu dzieci nie była ze sobą szczęśliwa.

"Chcę wychować moje dzieci z różnorodnym spojrzeniem na piękno, pewność siebie, własny wizerunek. Poczucie własnej wartości nie ma nic wspólnego z wyglądem. Chcę, żeby moje córki i mój syn skupili się na tym, co jest naprawdę ważne – człowieczeństwie, uprzejmości, akceptacji" – przekonuje Mel.

Co myślicie o tych zdjęciach?

Czytaj także: Czy wiesz, jak zmieni się twoje ciało po ciąży?

Presja bycia fit i zmiany w ciele po ciąży - jak się nie dać? [WIDEO]

dziecko, ciąża
Panthermedia
Starania o dziecko
Czym się różni druga ciąża od pierwszej - historia pewnej mamy
Druga ciąża to nie tylko kolejne wyzwanie, to całkiem nowe doświadczenie. Oto opowieść Ani, mamy 5-letniego Kuby i rocznego Franka.

Moja pierwsza ciąża przebiegała nadzwyczaj spokojnie: czułam się świetnie i miałam mnóstwo energii. Uznaliśmy z mężem, że skoro nie przeszkodziła mi w nauce, warto zdecydować się na drugą ciążę jeszcze podczas studiów. Gdy zobaczyłam dwie upragnione  kreski, nie posiadałam się ze szczęścia. I choć to był dopiero początek, już szukałam wózka, łóżeczka i innych akcesoriów... Początek ciążowych dolegliwości Niestety, mój wesoły nastrój nie trwał długo, bo pojawiły się różne dolegliwości: mdłości, omdlenia, zawroty głowy, a także brak ochoty na cokolwiek. Podczas zajęć na uczelni wyglądałam jak wrak człowieka. Powtarzałam sobie: „Byle do 12. tygodnia, a potem już będzie lepiej”. Owszem poczułam się wtedy lepiej, jednak – jak się później okazało – to był dopiero początek niespodzianek! I to nieprzyjemnych. Przeczytaj, jaka jest idealna różnica wieku między dziećmi W drugiej ciąży - gorsze samopoczucie Podczas pierwszej ciąży biegałam, skakałam, uprawiałam sport i robiłam wiele innych rzeczy. Podczas drugiej ledwo mogłam wstać, bo bardzo bolały mnie mięśnie i kręgosłup. Powiedziałam sobie jednak, że nie poddam się i że nie wezmę urlopu dziekańskiego. Byłam bardzo zawzięta i zdeterminowana. Chciałam wszystkim pokazać, że w ciąży można normalnie funkcjonować, a więc również studiować. Zrób test, czy jesteś gotowa na drugie dziecko Czy zdążę przed porodem? Mijały kolejne miesiące, a ja robiłam się coraz grubsza i coraz bardziej markotna. Starałam się być na wszystkich zajęciach i zdawać egzaminy w terminie, jednak pod koniec było już naprawdę ciężko. Przypuszczalny termin porodu ustalono na 13 czerwca. Pomyślałam sobie, że nie mogę urodzić w tym czasie, bo 26 czerwca mam ostatnie egzaminy. „O nie! Nie po to tyle...

ONS
Mama
Ważne pytania do Agaty Rubik
Agata urodziła Helenkę w maju 2009 roku. Dziewczynka przyszła na świat w dniu premiery najnowszej płyty jej taty, Piotra Rubika (kompozytor nagrał specjalnie dla niej kołysankę).

Choć Agata Rubik ma 23 lata, a jej mąż 41, nigdy nie przejmowała się różnicą wieku między nimi, przypominając, że są związki, w których mężczyzna jest jeszcze starszy. Piotra poznała na konkursie piękności. Studiuje dziennikarstwo. Magda Klimkowska: Moja pierwsza myśl, gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży... Agata Rubik: Bardzo się wzruszyłam i pomyślałam sobie, czy warto wierzyć wróżkom, które przepowiedziały mi synka. Magda Klimkowska: Tak naprawdę poczułam się mamą, gdy... Agata Rubik: Pierwszy raz przytuliłam swoją córeczkę. Magda Klimkowska: Zaskoczyło mnie, że moje dziecko... Agata Rubik: Tak szybko rośnie i się zmienia! Magda Klimkowska: Nie miałam pojęcia, że bycie mamą... Agata Rubik: Wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Magda Klimkowska: Najbardziej się bałam, kiedy... Agata Rubik: Uff, na szczęście nie miałam jeszcze takich chwil. Magda Klimkowska: Najpiękniejsza chwila... Agata Rubik: Jest ich tysiące! Pierwszy świadomy uśmiech, pierwsze „a guuu”... Naprawdę trudno wybrać tylko jedną chwilę. Magda Klimkowska: Chciałabym, żeby moja córeczka... Agata Rubik: Była zdrowa, mądra, piękna i najważniejsze – szczęśliwa. Magda Klimkowska: Często mówię do niej... Agata Rubik: Helenko, moja mała sarenko. Magda Klimkowska: Gdy moja córeczka będzie duża, to... Agata Rubik: Zrobię wszystko, żeby miała ciekawe życie. Magda Klimkowska: Kiedy patrzę na inne dzieci... Agata Rubik: Zazwyczaj zastanawiam się, ile mają miesięcy :) Magda Klimkowska: Najgłupsza rada, jaką dostałam... Agata Rubik: Nie przypominam sobie żadnych głupich rad. Magda Klimkowska: I najlepsza... Agata Rubik: Gdy byłam w ciąży, żeby szczególnie teraz dbać o siebie. Magda Klimkowska: Odkąd mam dziecko, inaczej... Agata Rubik: Płynie czas. Magda Klimkowska: Najważniejsza zmiana, jaka we mnie...

Co czuje matka trojaczków na widok swojego pociążowego ciała?
Desiree Fortin via The Huffington Post
Aktualności
Jak pokochać swoje ciało po ciąży? Posłuchaj rady tej mamy!
Dlaczego warto kochać swoje pociążowe ciało? Ta mama zna powód i dzieli się nim z innymi. Zgadzasz się z nią?

Desiree Fortin dzięki zapłodnieniu in vitro urodziła trojaczki. Na swoim blogu opisuje codzienne życie z trojaczkami – wszystkie radości, smutki i niespodzianki. W swoim ostatnim wpisie Desiree szczerze opowiedziała, co myśli, kiedy patrzy na siebie w lustrze i dlaczego wszystkie mamy powinny spojrzeć na siebie nieco łaskawiej... Przeczytajcie, co napisała: "Wielbiąc blizny" "Nie tak dawno, co najmniej dwa razy w tygodniu gratulowano mi na widok mojego ciążowego brzuszka. Już nie jestem w ciąży, jednak po porodzie zostało mi trochę ciałka. Mimo to zawsze czułam się niesamowicie i po urodzeniu trojaczków byłam dumna z mojego ciała, z tego, co przeszłam, ze wszystkich blizn, które opowiadają moją historię. [...] Poza tym ciążowym brzuszkiem, kiedy patrzę w lustro, widzę o wiele więcej piękna, niż kiedyś. Te wszystkie ślady zostaną ze mną na zawsze i mają o wiele większe znaczenie, niż myślałam, że będą miały. Chociaż mam trochę dodatkowego ciała i mnóstwo rozstępów, pragnęłam właśnie takich ran. [...] One są dowodem mojej siły i odwagi, bólu, straty, radości, blasku. Są naturalnym pięknem, bo reprezentują moje cuda. Każda mała zmarszczka, każda blizna, obwisła skóra , która wypływa z jeansów, wszystko to pokazuje, jak wspaniały jest Bóg w sytuacjach bez wyjścia. Kiedy perinatolożka zobaczyła mnie po raz pierwszy, powiedziała mi, że prawdopodobnie nie donoszę tej ciąży. Byłam zbyt chuda, za niska, to była moja pierwsza ciąża i miałam nie urodzić trojaczków. Moje blizny udowadniają, że się myliła. Nie tylko urodziłam je dzień po terminie, ale każde z nich ważyło prawie 2,5 kg! Dokonało tego moje ciało! Bóg tego dokonał! Kiedy patrzę na te wszystkie blizny, przypominam sobie tę niezwykłą miłość, której doświadczam dzięki narodzinom moich trzech cudów. Te blizny reprezentują życie. [...] Mam nadzieję, że...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz