Ikea wycofuje pelerynkę dla dzieci
Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
Aktualności

Uwaga! IKEA wycofuje produkt dla dzieci! Sprawdź, czy nie masz go w domu

Ikea wydała oświadczenie, w którym przestrzega przed korzystaniem z pelerynki nietoperza. Sprawdź, czy nie masz jej w domu!

Na stronie internetowej sklepu możemy przeczytać apel o niezwłoczne zabranie dzieciom pelerynki nietoperza LATTJO i oddanie jej do sklepu w celu otrzymania zwrotu pieniędzy.

"IKEA podjęła decyzję o wycofaniu z rynku peleryny nietoperza LATTJO po otrzymaniu zgłoszeń o przypadkach, gdy zabawa peleryną skończyła się zadrapaniami szyi u trojga dzieci. Peleryna blokowała się na szyi, utrudniając jej odpięcie." czytamy na stronie sklepu.

Nie odnotowano przypadków, w których konieczna była interwencja lekarza, jednak by uniknąć niebezpieczeństwa, IKEA wzywa do oddawania produktu. Peleryna LATTJO była sprzedawana niemal na wszystkich rynkach, także Polskim, od listopada 2015 roku.

Pelerynę można oddać w każdym sklepie, bez konieczności pokazywania paragonu!

Ostatnio informowałyśmy o wycofaniu przez IKEA zestawu perkusyjnego z tej samej serii.Macie w domu pelerynkę nietoperza? Jeśli tak, zabierzcie ją maluchowi i oddajcie do sklepu!

Czytaj także: IKEA wycofuje lampki po śmierci dziecka

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

przedszkolak, dzieci, zabawa, nauka, cyferki, edukacja przedszkolaka
Bezpłatne zajęcia z angielskiego dla dzieci - 15.05 – 05.06, Warszawa
Zapraszamy do Warszawa na bezpłatne zajęcia z angielskiego.

Angielski na wesoło   Bezpłatne zajęcia angielskiego w IKEA Targówek    Nauka jest nudna!? – nigdy, gdy towarzyszy jej prawdziwa zabawa! Aby zachęcić dziecko do rozwoju wystarczy je odpowiednio zainteresować, a zdobyta w ten sposób wiedza pozostanie na długo w głowie malucha! Mając na uwadze naturalne predyspozycje dzieci, IKEA Targówek w każdą środę (15.05 – 05.06.2013 r.), w godz. 14.00-19.00 zaprasza na bezpłatne zabawy z językiem angielskim.   Okres przedszkolny i wczesnoszkolny to czas, kiedy dzieci posiadają niezwykłą zdolność do adaptowania języków, które je otaczają. Wprowadzenie w tym okresie rozwoju malucha języka obcego, w formie zabawy, pozwala dziecku w naturalny sposób przyswoić nowe słowa i zwroty. Z myślą o małych poliglotach, IKEA Targówek przygotowała bezpłatne zajęcia, które pozwolą zapoznać się z językiem angielskim. W każdą środę (15.05-5.06.2013 r.) w Dziale Dziecięcym, w godz. 14.00-19.00, mali mieszkańcy Warszawy będą mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach, które pozwolą odkryć w sobie nieznane dotąd zdolności językowe. Z pomocą rymowanek, piosenek i zabaw ruchowych, dzieci będą miały okazję poznać wiele przydatnych zwrotów, a także osłuchać się z językiem obcym. Wszystkie zajęcia podzielone zostały na części tematyczne, które będą dotyczyć m.in. części ciała, uczuć, emocji, kształtów, kolorów, jedzenia oraz domu.    Bezpłatne zajęcia języka angielskiego dla dzieci odbywają się w środę: 15.05, 22.05, 29.05 oraz 5.06. br., w godzinach 14.00 – 19.00 w Dziale Dziecięcym, na I piętrze sklepu IKEA Targówek.   

Reklama IKEA o dorastaniu wzrusza rodziców
YouTube/BuzzmanTV
Aktualności
Najnowsza reklama Ikei poruszy każdą mamę. Uwaga, przygotuj chusteczki!
Mimo upływającego czasu, dla mamy dziecko zawsze pozostanie dzieckiem. Najnowszy spot reklamowy IKEA to prawdziwy wyciskacz łez!

Choć najnowszy spot reklamowy Ikei trwa jedynie minutę, z pewnością wzruszy i skłoni do refleksji niejednego rodzica. Głównym bohaterem spotu jest chłopiec, który pojechał z mamą na zakupy do Ikei . Chociaż wygląda jak dziecko, zachowuje się jak dorosły – mierzy meble, płaci za zakupy kartą, rozmawia z obsługą sklepu jak dorosły mężczyzna. Gdy na parkingu chłopiec wsiada do samochodu i zapina pasy, przestaje być dzieckiem. Widzimy 20-latka, który tłumaczy mamie, że nie wyprowadza się daleko. Jednak dla mamy zawsze pozostanie dzieckiem... Zobaczcie spot IKEA: "Gdybyśmy tylko mogli zatrzymać pewne rzeczy na zawsze małe" (org. If only we could keep some things small forever) to hasło, które wyświetla się na końcu spotu. Chociaż głównym celem reklamy jest pokazanie, że w Ikei ceny są małe przez cały rok, jej twórcy znają rodziców i wiedzą, co ich porusza. Po zobaczeniu takiego filmiku żadna mama nie pozostanie obojętna. IKEA z jednej strony przypomina, że dzieci dorastają i nie można zatrzymać upływającego czasu, z drugiej – że dla rodzica dorosłe dziecko zawsze pozostanie po prostu dzieckiem. Wzruszyła was ta reklama? Czytaj także: Nowa reklama IKEA wzbudza wątpliwości. Słusznie? źródło: wirtualnemedia.pl

Pepco wycofuje popularną zabawkę ze sprzedaży
Adobe Stock
Aktualności
Ta zabawka nie jest bezpieczna! Jeżeli ją masz - oddaj do sklepu
Jest absolutnym hitem wśród dzieci. W sprzedaży sklepów PEPCO znalazły się jednak zabawki z niedozwolonym przez normy europejskie składem.

Jeżeli masz tę zabawkę w domu, koniecznie zwróć ją do dowolnego sklepu PEPCO. Otrzymasz zwrot pieniędzy , nawet bez okazania dowodu zakupu. Slime Jednorożec do zwrotu Jak poinformowała firma PEPCO Poland w komunikacie na stronie internetowej chodzi o masę kreatywną, powszechnie nazywaną slimem. Dotyczy to konkretnie zabawki pod nazwą Masa Unicorn Poop - 298857. - W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów firma PEPCO Poland podjęła decyzję o wycofaniu produktu : Masa Unicorn Poop - 298857 - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej sklepu PEPCO. Powodem wycofania zabawki jest wykrycie nieprawidłowości w jej składzie. Jest on niezgodny z Dyrektywą 2009/48/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 czerwca 2009 roku dotyczącą bezpieczeństwa zabawek dla dzieci, w tym m.in. obecności substancji chemicznych w ich skladzie.  Dzieci uwielbiają slime, jest jednak pewne "ale" Slime to bezkonkurencyjna zabawka dla dzieci od kilku lat. Maluchy bardzo często nazywają ją po prostu “glutkiem" albo “glutem". Jest to ciągnąca się masa plastyczna , którą można na różne sposoby kształtować, dodając do niej kuleczki styropianowe, brokat lub też samemu ją stworzyć, przy pomocy odpowiednich składników (np. przy użyciu kleju szkolnego, środka do prania i barwnika spożywczego). Slime niesamowicie sprawdza się w roli najprostszej zabawki sensorycznej, rozwijającej zmysły dziecka i ma wiele zalet: poprawia napięcie mięśni, płynność i koordynacją ruchową dłoni; uczy dziecko cierpliwości i skupienia na określonym zadaniu; pracy zespołowej – dzieci lubią robić slime w grupach; rozwija kreatywność. Na rynku w sprzedaży są zarówno gotowe już slimy, jak i zestawy slime boxy do samodzielnego przygotowania masy. Większość niestety może mieć w swoim składzie substancje potencjalnie ...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj