Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
sztab Edipresse w 27.Finale WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Aktualności

Przed 27. Finałem WOŚP: sztab na Wiejskiej gotowy do odprawy!

Już 13 stycznia nasi wolontariusze ruszą na ulice miasta z puszkami WOŚP. Mamy ich w tym roku aż 68! Zobacz, jak wyglądają przygotowania do Finału Orkiestry od kuchni na Wiejskiej.

Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak wielu jest chętnych, aby zostać wolontariuszem. Kiedy kilka miesięcy temu do pokoju redakcyjnego weszła nasza szefowa, red. naczelna Aleksandra Sokalska i powiedziała: "Dziewczyny, nie chcę robić nacisku, ale jeżeli chcecie z dzieciakami zbierać pieniądze do puszek, to jak najszybciej zgłoście się do mnie", nawet nie myślałam, że wolne miejsca znikną tak błyskawicznie. Po kilkunastu dniach było już "pozamiatane". Wszystkie miejsca rozeszły się jak ciepłe bułeczki! - Co za pech, nie zdążyłam w tym roku - słyszałam później w redakcyjnych korytarzach.

Nasz sztab już po raz czwarty

Nasze Wydawnictwo Edipresse po raz czwarty organizuje sztab WOŚP w swojej siedzibie przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Jego szefową jest red. naczelna "Mamo, To Ja" Aleksandra Sokalska i są w nim nasze koleżanki: Joanna Sokołowska, Sara Strużyna, Agnieszka Szumigaj i Olga Juszczyk. Dla nich przygotowania do Finału zaczęły się już wiele miesięcy temu. Trzeba stworzyć listę wolontariuszy, zebrać ich dane personalne, wyrobić identyfikatory. Takie formalności zajmują sporo czasu.

W tym roku naszymi wolontariuszami będą także dzieci i młodzież z Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. "To wspaniale, bo są to dzieci, które same potrzebują pomocy, ale też pięknie pokazują, jak można ją oddać i w ten sposób pomoc się mnoży, a nie dzieli" - mówi Ola Sokalska.

Dla naszego sztabu pieniądze zbiera także jedno ze studiów tatuaży w Warszawie - Nanuszka Art Studio, które jeszcze w grudniu zoragnizowało akcję zbierania pieniędzy dla WOŚP, przeznaczając na ten cel dochody z wykonanych tatuaży.

W naszym sztabie, mimo, że Finał Orkiestry o dziwo nie jest nerwowo. Nad wszystkim czuwa Aleksandra Sokalska i jej pomocnice. Na biurku szefowej dziesiątki identyfikatorów i papierowe puszki na zbiórkę pieniędzy. Do drzwi pukają wolontariusze, przychodzą odebrać swoje rzeczy. Szefowa sztabu tłumaczy zasady zbiórki pieniędzy. "To często jeszcze bardzo młodzi ludzie, więc bardzo zależy nam, aby mieli w nas oparcie i poczucie bezpieczeństwa" - podkreśliła Aleksandra Sokalska.

Mali, ale niezwykle dzielni!

Może i są jeszcze mali, ale za to bardzo waleczni. Jak pokazują poprzednie zbiórki to właśnie nasi mali wolontariusze mają największe sukcesy – i to właśnie w ich puszkach jest najwięcej pieniędzy. Potrafią, bez względu na pogodę, do samego wieczora zbierać pieniądze. Dopiero wtedy przychodzą na Wiejską, z buziakami czerwonymi od mrozu i oczami błyszczącymi z dumy. Pamiętam, jak rok temu córka naszej koleżanki redakcyjnej, Katarzyny Imiołek przyszła do sztabu, robiąc piorunujące wrażenie w stroju pluszowego turkusowego jednorożca. Była absolutną rekordzistką - zebrała tysiące złotych!

Grosz do grosza

Wolontariusze pomagają nam wieczorem liczyć pieniądze. "Nigdy wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo można być zmęczonym i brudnym po liczeniu pieniędzy" - opowiada z uśmiechem Ola Sokalska. Bo to prawda, pieniądze bardzo brudzą ręce, a każda moneta musi być policzona. Robimy to niezwykle skrupulatnie, zliczając grosz do grosza, następnie sporządzając z tego protokoły. Przed północą szefowa sztabu jedzie do Jurka Owsiaka i przekazuje mu naszą zbiórkę. - Jest tego tyle, że jeden człowiek tego nie udźwignie - mówi Aleksandra Sokalska.
 

Zobacz także
wolontariusze WOŚP

Korzystał ze sprzętu WOŚP, teraz sam na niego zbiera! [ROZMOWA Z WOLONTARIUSZEM]

WOŚP

120 tys. – tyle zebrał nasz redakcyjny sztab WOŚP! 

Logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak dobrze znasz działania WOŚP? Quiz

serce na dłoni, pomoc, wolontariat, WOŚP

Pomaganie ma cudowną moc – mówi Dorota Zawadzka, Superniania i... wolontariuszka WOŚP [WYWIAD]Dzięki niemającej granic hojności Polaków co roku zbieramy naprawdę wielkie sumy, przekraczające nawet 100 tys. złotych! Do dzisiaj pamiętam wspaniałą kobietę, która przyszła do naszego sztabu z ulicy obok i przekazała nam ponad 10 tys. złotych, które zarobiła, robiąc wyprzedaż w swoim skromnym sklepie z ubraniami. Czapki z głów!!!

U nas zawsze ciepło, jak u mamy - dzięki naszym partnerom!

Zbiórka pieniędzy i ich przeliczanie zajmuje wiele godzin i nie ma co ukrywać, wszyscy jesteśmy po tym wszystkim bardzo zmęczeni. "To jest hardcorowy dzień" - podsumowuje szefowa naszego sztabu. Tym bardziej szacun dla Jurka Owsiaka! Na szczęście mamy w dniu Finału ogromną pomoc, nie tylko ze strony naszych bliskich, ale też wielu firm. Dzięki hojności naszych partnerów na wolontariuszy będzie czekać w siedzibie sztabu ciepłe jedzenie i picie.

 Firma Sante przygotowała dla naszych wolontariuszy prowiant w postaci batoników, Green Nero vouchery na kawę, Hortex soki, cukiernia Blikle pączki, piekarnia Putka pieczywo, Hochland serki, Sokołów  kabanosiki, a pan Grzesio z naszej firmowej kafeterii ugotuje zupę. Z całego serca dziękujemy za pomoc!
 

 


27. Finał WOŚP już w tę niedzielę 13 stycznia! - wszyscy trzymamy kciuki, aby i tym razem udało się zebrać bardzo duuuuużo pieniędzy dla naszych dzieci!

Zobacz też:

 


 

Co sądzisz o teściowych? [SONDA ULICZNA]

serce na dłoni, pomoc, wolontariat, WOŚP
Adobe Stock
Tata
Gdy zachoruje ci dziecko, wszędzie są serduszka WOŚP – czytaj reportaż
„Gdy moja ciężko chora córka, Hania, leżała w szpitalu, mogłem się przekonać, jak wielki wpływ na służbę zdrowia ma rzesza przemarzniętych małolatów z puszkami” – mówi Tomek, tata 5-latki.

„Serduszka WOŚP drukowałem na domowej drukarce” Jak to się zaczęło? Wieki temu i na wariata. Koniec podstawówki, początek liceum. Ktoś w Warszawie robił letnią zadymę w środku zimy. Paczka przyjaciół znała Jurka Owsiaka, bo o nim mowa, z programu „Kręcioła” czy z radiowych audycji. I nagle gość, którego lubią i szanują, robi coś niezwykłego – zbiera na ulicach kasę na sprzęt medyczny. Koniecznie chcieli wziąć w tym udział: – Działo się coś ważnego, pozytywnego, więc chcieliśmy się włączyć, choć na początku zupełnie nie wiedzieliśmy, jak. Było już po finale, nie było serduszek, identyfikatorów, zgody głównego sztabu WOŚP. Grupka nastolatków biegała więc po mieście, zagadywała ludzi pod sklepami, wchodziła do urzędów. Słoik w rękach, na nakrętce otwór do wrzucania pieniędzy. Część ludzi pukała się w głowę, ale niektórzy słyszeli już o WOŚP i wrzucali pieniądze. – Wtedy, jako kilkunastoletni chłopak, nie przypuszczałem nawet, że biegając ze słoikiem na pieniądze, ratuję zdrowie mojego przyszłego dziecka – opowiada Tomek Górski, dziś tata 5-letniej Hani i 2-letniego Stefana. – Lubiłem komputery, mam smykałkę do grafiki, zrobiłem więc domowej roboty serduszka WOŚP i wydrukowałem je na samoprzylepnym papierze. Ludzie koniecznie chcieli je mieć! – wspomina Tomek. Po kilku dniach 3 dziewczyny pojechały do sztabu Orkiestry z harcerskim plecakiem wypchanym pieniędzmi. Udało się pierwszy raz, potem udawały się kolejne razy. W następnym roku szkoły w całym miasteczku, w którym mieszka Tomek, konkurowały, która z nich zbierze więcej. Styczniowe zbieranie pieniędzy przyjęło się i z czasem zbierać zaczęły młodsze dzieciaki. Gdy moja córka zachorowała, wszędzie wkoło niej były serduszka W końcu jednak przyjaciele z liceum rozjechali się na studia i bieganie z puszką...

WOŚP
Agnieszka Szumigaj
Aktualności
120 tys. – tyle zebrał nasz redakcyjny sztab WOŚP! 
Sztab WOŚP, który tworzyły redaktorki Polki.pl i Babyonline.pl, zebrał wczoraj ponad 120 tys. złotych! 

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px Helvetica; min-height: 19.0px} Od rana płaczę – trochę z niewyspania, ale przede wszystkim ze wzruszenia i dumy! Sztab WOŚP, który współtworzyły redaktorki Polki.pl i Babyonline.pl,  zebrał wczoraj 120 tys. złotych! Tak, właśnie tyle wysypało się z 59 puszek naszych wolontariuszy! WOŚP na Wiejskiej Ulica Wiejska w Warszawie kojarzy Wam się tylko z Sejmem i kłótniami polityków? Błąd: na Wiejskiej mieści się też wydawnictwo Edipresse, którego częścią jest Babyonline.pl. Tutaj też od dwóch lat, w dzień Finału WOŚP mieści się jeden z WOŚP-owych sztabów, założony przez Magdę Klimkowską, kiedyś red. naczelną „Mamo, To Ja” i Babyonline.pl, teraz – red. naczelną zaprzyjaźnionego z Babyonline portalu Polki.pl . W ubiegłym roku nasz sztab zebrał  50 tys. zł. W tym roku ponad 2 razy więcej!  A ile zebrał cały WOŚP? Chociaż dokładne sumy będą znane dopiero w marcu, już dziś, dzień po Finale, wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zebrała gigantyczną kwotę! Już teraz na liczniku Orkiestry jest ponad 62 miliony złotych! Tyle wyświetla licznik WOŚP niespełna 12 godzin po zakończeniu 25. Finału! Te pieniądze pójdą na ratowanie zdrowia – i niejednokrotnie  życia – najmłodszym pacjentom polskich szpitali: wcześniakom, chorym noworodkom, niemowlętom. Chociaż Orkiestra jest najbardziej znana z tego, że dzięki niej wszystkie dzieci w Polsce mają tuż po porodzie badany słuch – to pamiętajmy, że to tylko jeden z wielu programów zdrowotnych WOŚP-u.  To dzięki WOŚP ciężarne z cukrzycą ciążową mogą bezpłatnie wypożyczać ze szpitali pompy insulinowe. To dzięki WOŚP w polskich szpitalach nie brakuje...

WOŚP 2016
Aktualności
Absolutny rekord! Już wiemy, ile pieniędzy zebrała w tym roku WOŚP
72 miliony, 696 tysięcy, 501 złotych i 53 grosze! Właśnie tyle zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy. Dziś ogłosił to Jurek Owsiak.

72 696 501 złotych i 53  grosze  zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Dzisiaj ogłosił to  na orkiestrowym kanale Jurek Owsiak. To jeszcze więcej niż w ubiegłym roku, kiedy zebrano 53 109, 707 zł i 83 grosze. Podczas finału 10 stycznia pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy. Najstarszy z nich – pani Krystyna z Kęt – ma 84 lata. Najmłodszy – Olgierd z Warszawy - miał w dniu finału zaledwie miesiąc. "Po raz kolejny Polacy udowodnili, że są wspaniali i pełni fantazji – mówił podczas ogłoszenia wyników zbiórki Jurek Owsiak. –  W środku zimy w Europie ludzie się jednoczą i robią coś, czego nie robi nikt inny na świecie!" Pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu na oddziałach pediatrycznych i geriatrycznych. Przeczytaj także: Nie ma focha,  jest radocha - 7  faktów o WOŚP Po co to wszystko? Nie ma w Polsce dziecięcego szpitala i oddziału, w którym nie byłoby sprzętu z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i – jak mówią lekarze – WOŚP zmieniła polską pediatrię .  Wkrótce to samo będzie można napisać także o oddziałach geriatrycznych.  My też graliśmy w Orkiestrze Nasz redakcyjny sztab zebrał w tym roku ponad 50 tysięcy złotych , a dokładnie 50426 złotych i 95 groszy. Zagraliśmy w Orkiestrze z wielu powodów , ale przede wszystkim dlatego, że  kochamy dzieci, nasze babcie i mamy. I doceniamy to, co robi WOŚP.  fot. PAP/Leszek Szymański Dziękujemy! Wielka Orkiestro Świątecznej Pomocy - jesteś wspaniała! Dziękujemy wszystkim , którzy wrzucili go puszek choćby jeden grosik!  Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy pomagali! Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi ! WOŚP będzie grać do końca świata i jeszcze jeden dzień!  

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj