kampania #WidzimyWięcej Muscat Eyewear
Muscat
Aktualności

#WidzimyWięcej – niezwykłe dzieci twarzami kampanii polskiej marki [FOTO]

Na co dzień walczą o powrót do zdrowia i normalne życie – dzisiaj wszystkie oczy patrzą na tych dzielnych wojowników.

 

 


Rzadko kiedy możemy oglądać dzieci w tak kolorowej kampanii, zrywającej ze stereotypem, że chore dziecko to izolacja i smutek. Adaś, Dawid, Eryk, Kacper, Karolina, Natalia są fantastyczni nie tylko w roli modelów. Wspaniałe jest to, że nie poddali się chorobie. Mało tego, często chcą znacznie więcej niż ich zdrowi rówieśnicy!

 

 

Okulary przez które nie tylko patrzysz, ale i widzisz!

Muscat to polska firma zajmująca się sprzedażą ręcznie robionych okularów. Właśnie wypuściła na rynek kolekcję MUSCAT Junior - okulary inspirowane modelami dla dorosłych, ale przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Jest to także początek akcji #WidzimyWięcej, która ma promować świadome patrzenie na świat i przede wszystkim dostrzeganie w nim także ludzi słabszych, chorych.

"Muscat chce widzieć nie tylko obrazy, ale także emocje. A zmysł wzroku pozwala widzieć dobro - zarówno w innych, jak i w sobie. Wygląd, pochodzenie ani hobby nie ma tu znaczenia, nie należy tylko patrzeć, skoro można widzieć" - napisali twórcy kampanii.

Choroba nie oznacza rezygnacji z pasji

Do swojej najnowszej kampanii firma zaprosiła dzieci z zespołem Downa oraz dzieci z bardzo poważnymi wadami wzroku i postawy oraz te zmagające się z nowotworem. Pochodzą z Warszawy i okolic. Wystąpiły w roli modeli dzięki uprzejmości i pomocy fundacji, pod których są opieką - Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani, Fundacji Herosi aktywnie pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz z domów dziecka oraz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Dzieci są w wieku od 8 do 13 lat. Eryk kocha bezgranicznie muzykę, a oprócz tego uwielbia pływać i jeździć konno.

 

 


Karolinę rozpiera energię - swoimi licznymi zainteresowaniami mogłaby obdzielić kilka osób. Jest oddanym kibicem skoków narciarskich i piłki nożnej. "Karolina to idealny kompan do doświadczania i poznawania życia, potrafi zaskoczyć szczerością i otwartością, ona potrafi pokazać nam coś więcej, spojrzeć na świat z zupełnie innej strony" - mówi mama dziewczynki.

 

 

 


Natalia jest fanką tańca, szczególnie zumby!

 

 

 


Dawid uwielbia fantastykę i gry komputerowe. Kacper wie wszystko na temat piłki nożnej, to aktywny kibic, który oprócz sportu zafascynowany jest światem programowania komputerowego.

 

 

 


Podobnie jak Adaś, w którego życiu sport i gry komputerowe odgrywają bardzo ważną rolę.

 

 

 


Trudności, z jakimi mierzą się każdego dnia, nie przysłoniły dziecięcej beztroski, radości z życia i czerpania z niego pełnymi garściami. "To, co widać na twarzach bohaterów sesji, to przede wszystkim energia, entuzjazm i ogromna siła" - piszą twórcy kampanii.

 

Pieniądze pomogą w walce z chorobą

Udział w reklamie okazał się sporym przeżyciem. Dla wielu z dzieci był to debiut przed obiektywem, ale jak widać, aparat pokochał ich od pierwszych chwil! Z każdego zakupu okularów z kolekcji dziecięcej Muscat przekaże 50 złotych na wsparcie bohaterów sesji. Pieniądze trafią na indywidualne konta lub na rzecz Fundacji, pod której opieką są dzieci — wybór należał do rodziców dzieci. Akcja potrwa do końca marca.

Ta kampania to już duży sukces. Jak mówią jej twórcy, w mediach społecznościowych są tysiące pozytywnych reakcji pod zdjęciami. To pokazuje, że takie kampanie są ważne i potrzebne. Nie tylko ze strony dużych, światowych marek, ale też polskich firm, które odnoszą się do problemów naszego codziennego życia.

Muscat jest polską marką zajmującym się produkcją i dystrybucją ręcznie robionych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Jako jeden z pierwszych producentów soczewek okularowych, wprowadził na rynek usługę Domowej Przymierzalni. Modele okularów marki można kupić w internecie lub sklepach marki, znajdujących się w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy i we Wrocławiu.

Źródło: mat. prasowe, ofeminin
 

Zobacz także
Wojtek - chłopiec z zespołem Downa

Niepełnosprawność nie musi ograniczać – o chłopcu z zespołem Downa

Dziecko na basenie

Sopot: Musiała zapłacić, bo zbyt wolno ubierała niepełnosprawne dziecko

pływanie, basen dla dziecka, sport

6 rodzajów zajęć sportowych – wybierz najlepsze dla swojego dziecka

mama, dziecko, sklep, zakupy, żywność

Czy wiesz, jakie produkty kupować, by zdrowo odżywiać dziecko?

 

Dzieci szybciej zdrowieją w odnowionych salach szpitalnych - film

Akcja charytatywna Bieg Czas Na Wzrok
Materiały prasowe
Patronaty
Zebrano 1796 par okularów dla dzieci z SOS Wioski Dziecięce
W sobotę, 12 października, plejada gwiazd oraz wszyscy miłośnicy biegania po raz kolejny zjednoczyli się w szczytnym celu. Zebrano 1796 par okularów korekcyjnych dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Charytatywny Bieg Czas Na Wzrok to wyjątkowe wydarzenie o charakterze sportowo-rodzinnym. Celem tegorocznej edycji było pobicie rekordu z 2018 roku w pomaganiu przez bieganie. Organizator – Grupa Essilor – zobowiązała się bowiem do przekazania podopiecznym  Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce liczbę okularów korekcyjnych odpowiadającą liczbie wszystkich Zawodników Biegu. Tym samym aż 1796 par okularów powędruje do potrzebujących dzieci. Wydarzenie wsparła swoim udziałem plejada gwiazd, m. in.: Anna Dereszowska, Daria Widawska, Stanisław Karpiel-Bułecka, Małgorzata i Radek Majdanowie, Marzena Rogalska, Beata Sadowska, Magda Steczkowska, Bogna Sworowska, Maciej Myszkowski i wiele innych. 2. Bieg Czas Na Wzrok odbył się w Miasteczku Wilanów, przy Plaży Wilanów, u zbiegu ulic Przyczółkowej i Wilanowskiej. Zawody rozegrano na dystansie ok. 5 km. Światowy Dzień Wzroku i podsumowanie kampanii Czas Na Wzrok 40+ Każdego roku, w październiku, obchodzony jest Światowy Dzień Wzroku (World Sight Day). Celem jego obchodów jest propagowanie potrzeby regularnych badań oraz szeroko zakrojona edukacja w zakresie prawidłowej korekcji wzroku. Okazuje się, że ponad 80 proc. informacji z otaczającego nas świata odbieramy za pomocą oczu. Jednocześnie – jak wynika z przeprowadzonych na zlecenie Grupy Essilor badań w lutym bieżącego roku, 64 proc. osób nie bada regularnie swojego wzroku. Dlatego tak ważna i potrzebna jest edukacja w tym zakresie.  2. Bieg Czas Na Wzrok, zorganizowany w tygodniu obchodów Światowego Dnia Wzroku, to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Organizatorzy podsumowali tegoroczne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Czas Na Wzrok 40+, skierowanej do osób po 40. roku życia. Głównym jej celem jest szeroka edukacja w zakresie prezbiopii, czyli naturalnego procesu starzenia się oka, ale przede wszystkim - budowania świadomości potrzeby...

Puste łóżeczko w dziecięcym pokoju
Fotolia
Aktualności
"Instytucje powołane do wspierania rodziny szkodzą" – przeczytaj ten list!
"Współpraca z urzędami jest większym hardkorem, niż fundują nam nasze dzieciaki" – pisze pani Karolina. Zgadzasz się ze słowami skierowanymi do minister Elżbiety Rafalskiej?

W serwisie naszemiasto.pl opublikowano list otwarty skierowany do minister Elżbiety Rafalskiej. Autorka listu, pani Karolina, wzywa minister do walki o prawa dziecka do rodziny, szczęścia i poczucia bezpieczeństwa . Zgadzacie się, że w Polsce urzędnicy i instytucje nie współpracują z rodzicami, a biurokracja zniechęca do powiększania rodziny? List Otwarty do Minister Rodziny Pani Elżbiety Rafalskiej (pisownia oryginalna) "Szanowna Pani Minister. Z ogromnym niepokojem obserwujemy, jak instytucje powołane do wspierania rodziny, w wielu przypadkach tego nie robią, a nawet przeszkadzają i działają na szkodę rodzinie. Wszelkie super akcje: "Zostań rodzicem zastępczym","Postaw na rodzinę" itp. to puste hasła, które nic za sobą nie niosą. A już na pewno nie dobro dziecka i prawo do stabilizacji rodzinie dzieckiem się opiekującej. Swoją drogę z rodzicielstwem zastępczym niejeden z nas zaczynał widząc wszystko w kolorowych barwach-jak to osierocone istotki,porzucone,skrzywdzone dostaną od nas bezmiar opieki,troski,miłości i wszystkich tych cukierkowatych uczuć jakie mamy. Życie nam to wszystko weryfikuje. Dostajemy pod opiekę dzieci skrzywdzone, po traumach, przemocy dla których ani na dzień dobry, a czasem nawet przez wszystkie lata pobytu u nas nasza troska, miłość, chęć pomocy nie robi wrażenia, a czasem nawet działa jak czerwona płachta na byka. I choć częściej trafiają pod nasze skrzydła dzieci chore, niepełnosprawne, zaburzone niż dzieci zdrowe. Dzieci, które fundują nam huśtawkę zmian nastroju, od nienawidzę cię po kochana mamusiu,od nie będę jadł tego g...na, aby za chwile powiedzieć,dziękuję że ugotowałaś taką pyszną zupkę, do której pomimo wiedzy, że ona jest i będzie nie potrafimy się przyzwyczaić. Dzieci które raz nas kochają, raz nienawidzą, raz są wzorem wszelkich cnót a za chwilę stają się obce, zimne z pustym, ciemnym...

kampania społeczna, zanim wrzucisz, dzieci niczyje
http://zanimwrzucisz.fdn.pl/
Aktualności
Czy zdjęcia twojego dziecka są w Internecie? - kampania Pomyśl, zanim wrzucisz
Wystarczy jedno kliknięcie i już zdjęcie twojego malucha jest na Facebooku czy Instagramie. Zastanawiacie się czasem, jak można wykorzystać fotografie dzieci w bieliźnie czy stroju kąpielowym?
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj