Brave Kids
F.Basara - materiały prasowe
Aktualności

Witamy dzieciaki z różnych stron świata - Brave Kids 2015

Dzieci z różnych stron świata przyjeżdżają właśnie do Polski. Sprawdź, gdzie można je spotkać i co będą u nas robić.

120 dzieci z 17 krajów i 4 kontynentów będzie gościć  w Polsce od 20 czerwca do 12 lipca. Można je spotkać we Wrocławiu, Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu i Przemyślu.

Przeczytaj także: Jak nauczyć dziecko tolerancji

Brave Kids - dzielni mali artyści

Dzieci przyjechały do nas w ramach projektu edukacyjnego Brave Kids (to już  jego 6 edycja). Są artystami - tańczą (m.in. capoeirę czy starożytne tańce hinduskie), śpiewają, grają na najrozmaitszych instrumentach (np. na marimbie), żonglują i robią mnóstwo innych fantastycznych rzeczy.

Będą mieszkać  u polskich rodzin (i wraz z nimi jeść, bawić się i odwiedzać znajomych – bariera językowa nie jest żadną przeszkodą), uczestniczyć w warsztatach, brać udział w paradach i przygotowywać wspólne spektakle. Na zakończenie wystąpią na scenie prawdziwego teatru -  Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Po co to wszystko?
Sztuka jest tu narzędziem ułatwiającym nawiązanie międzykulturowego dialogu i poszanowania odmienności. To również szansa na pomoc dzieciom, które w swoich krajach napotykają na niszczące ograniczenia – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza projektu.
 

Brave Kids to przygoda także dla polskich dzieci

– Kontakt z dzieciakami z różnych stron uczy nasze dzieci tolerancji i otwartości. To działa! To naprawdę najpiękniejszy projekt świata  – mówi Laryssa Kowalczyk z Wrocławia, koordynatorka wrocławskich rodzin goszczących. 

Jej własna rodzina dwa lata temu gościła chłopców z Indii, rok temu dziewczynki z Indonezji, a w tym roku  zaopiekuje się dzieciakami z Brazylii.
– To tak, jakby zamiast wyjechać w podróż, zaprosić podróż do siebie – mówi Laryssa. Taka wizyta czasem owocuje ... rewizytą czyli prawdziwą podróżą. Laryssa tak bardzo stęskniła się za swoimi podopiecznymi sprzed dwóch lat, że wraz z córką, 13-letnią wówczas Julką, odwiedziła ich w Indiach. Nie ona jedna wybrała się do "swoich" dzieci, bo goście i polskie rodziny często mocno się do siebie przywiązują.

Nie tylko rodziny goszczące mogą poznać dzielne dzieciaki. Uczestnicy programu będą przygotowywać spektakle dla publiczności i występować na ulicach miast (harmonogram znajdziesz na stronie Brave Kids  i na Facebooku)

Warto wziąć tym udział, bo Brave Kids  to mnóstwo radości i wspaniałej energii.
Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj….Zobacz także: Koniec z wytykaniem palcami - różnorodność jest fajna!

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

sztuka iluzji, festiwal sztuka iluzji, festiwal
Festiwal Sztuki Iluzji, 7-8.09, Mościska
Zapraszamy na drugi Festiwal Sztuki Iluzji, już na początku września.

Druga edycja największego Festiwalu Sztuki Iluzji w Polsce   Najwięksi polscy iluzjoniści, iluzje optyczne i fizyczne, magiczne instalacje, zróżnicowany program, składający się nie tylko z trików i sztuczek, ale także zawierający elementy teatru, tańca, hipnozy, gimnastyki, pirotechniki czy pokazu naukowego, a także specjalne atrakcje dla najmłodszych. To wszystko zobaczyć i przeżyć będzie można podczas drugiej edycji Festiwalu Sztuki Iluzji w Polsce. Festiwal odbędzie się Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji w dniach 7-8 września.     W Festiwalu Sztuki Iluzji udział wezmą najwięksi polscy iluzjoniści i showmani : Jędrzej Bukowski, Jerzy Jakub Buczyński, Mariusz Czajka, duet Menello, Patenciarz, Kafari Cocktail, Andrzej Trampek i Patrycja Lipińska –  W Polsce sztuką iluzji zajmuje się kilkadziesiąt osób. Bardzo trudno jest zobaczyć gdzieś ich występ na żywo, a zwłaszcza wspólny występ. W zeszłym roku postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, w której będą mogli wspólnie zaczarować rzeczywistość. Zorganizowaliśmy pierwszą edycję Festiwalu Sztuki Iluzji. Zainteresowanie było ogromne  –  mówi Tomasz Wielemborek pomysłodawca i założyciel Farmy Iluzji.    W programie Festiwalu Sztuki Iluzji znajdzie się mnóstwo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Oprócz czołowych polskich iluzjonistów, wystąpią goście specjalni prezentujący różne formy  artystycznej ekspresji. Dla najmłodszych uczestników Festiwalu przewidziano specjalne atrakcje: malowanie buziek, zabawę z wielkimi bańkami mydlanymi, gry, zabawy i konkursy, animacje (w tym balonowe show Patrycji Lipińskiej), a także dwie interaktywne bajki - KOT W BUTACH i KOZIOŁEK PACNOŁEK w wykonaniu aktorów teatru DUET z Krakowa. Przez cały dzień czynna będzie SZKOŁA MAGII PANA ZĄBKA, w której dzieci będą mogły poznać podstawy sztuki iluzji.   ...

Brave Kids 2013
materiały prasowe Brave Kids 2013
Aktualności magazynu Mamo to ja
Odważne dzieciaki z różnych stron świata przyjeżdżają do Polski! Brave Kids 2013
Ponad setka dzieci z różnych zakątków świata przyjedzie do Polski, by śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach i stworzyć wspólny spektakl. A przede wszystkim, by się poznać i uczyć od siebie nawzajem.

Jutro (25 czerwca) rozpoczyna się czwarta edycja programu edukacyjnego Brave Kids.  Będzie trwać do 13 lipca.   Dzieciaki w wieku od 6 do 16 lat przyjadą do Polski m.in. z  Chin, Grenlandii,  Indii, Izraela,  Kirgistanu, Laosu, Ugandy i Zimbabwe.   Zamieszkają u polskich rodzin we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Puszczykowie k. Poznania.    Przez dwa tygodnie goście Brave Kids oraz dzieci z Polski będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych i uczyć się od siebie nawzajem rodzimych obrzędów, śpiewu, gry na instrumentach i tańca (m.in. break dance'a)   8 lipca wszystkie dzieci spotkają się w dolnośląskich Krośnicach, gdzie wspólnie przygotują spektakl, który będzie można obejrzeć 12 lipca we Wrocławiu ,  podczas finału Brave Festiwal - festiwalu przeciw wypędzonym z kultury.  „Zaproszeni do Polski młodzi artyści pochodzą ze skrajnie różnych środowisk i dzieli je niemal wszystko. Począwszy od tradycji, języka i koloru skóry, na sposobie postrzegania świata kończąc. To mieszanka kulturowa, której spoiwem jest sztuka i dziecięca radość. Głęboko wierzymy, że praca dzieci nad wspólnym przedstawieniem pozwoli im się otworzyć i wnieść do projektu cząstkę siebie oraz swojej kultury.” -  mówi Anastazja Korczak, dyrektor i inicjatorka całego projektu.     Warsztatom towarzyszą darmowe  (poza spektaklem finałowym) występy we Wrocławiu, Warszawie Łodzi i Puszczykowie ,  otwarte dla wszystkich chętnych. Ich harmonogram znajdiesz na następnej stronie.     Dokąd jeszcze warto wybrać się z dzieckiem?  [CMS_PAGE_BREAK] Wrocław 26 czerwca , środa godzina 17: Pokazy indywidualne grup z Brazylii, Czech, Indii, Iranu, Izraela. ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54A. Wstęp wolny.   30 czerwca , niedziela godzina 17: Parada...

brave kids
Brave Kids - Warszawa, Wrocław, Puszczykowo, Łódź
Zapraszamy na projekt Brave Kids.

Spieszę poinformować, że 100 dzieci BRAVE KIDS jest już w Polsce i dzisiaj rozpoczyna pierwszy dzień warsztatowy w czterech miastach: Wrocławiu, Warszawie, Łodzi oraz Puszczykowie. Jednocześnie chciałam zapowiedzieć ich pierwsze występy, które odbędą się już jutro-środa, 26 czerwca, we wspomnianych czterech miastach. Będą to indywidualne pokazy 16 grup dziecięcych z różnych stron świata.    Brave Kids – wystartował projekt   Pochodzą z najdalszych zakątków świata. Różni je niemal wszystko: miejsce, z którego pochodzą, język, którym się porozumiewają, kolor skóry, tradycje i zwyczaje. Połączy je sztuka. Przyjadą do Polski latem, aby w ramach programu edukacyjnego Brave Kids uczyć się siebie i od siebie nawzajem. Przyjadą, aby wspólnie stworzyć finałowy spektakl we Wrocławiu.   W tym roku w programie Brave Kids bierze udział setka dzieci z 16 grup artystycznych m.in. z Chin, Laosu, Ugandy, Zimbabwe, Kirgistanu, Izraela, Indii, Iranu . Ich indywidualne występy już w najbliższą środę (26 czerwca) zobaczą mieszkańcy Wrocławia, Warszawy, Łodzi i Puszczykowa.   Dla większości młodych artystów Brave Kids będzie to pierwszy występ przed polską publicznością. Warto więc wesprzeć dzieciaki swoją obecnością i zobaczyć różnorodność ich kultur, zanim stworzą wspólne, międzynarodowe dzieło, które zostanie zaprezentowane podczas finału Brave Festival, 12 lipca 2013.   Harmonogram występów w p,oszczególnych miastach: Wrocław: godz. 17:00, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Sempołowskiej 54A Warszawa: godz. 17:30, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińskiej 2 Łódź: godz. 12:00, Teatr Pinokio, ul. Kopernika 16 Puszczykowo: godz. 17:30, scena przed Biblioteką Miejską w Puszczykowie

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj