Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Plebiscyt Supermama 2022 Mamo, to ja
Adobe Stock/mamotoja.pl
Aktualności

Wybieramy Supermamę 2022 roku – zagłosuj w naszym plebiscycie!

Cudowne kobiety i oddane mamy – oto nasze kandydatki na Supermamę 2022 roku! Każda z nich jest inna, ale każda zrobiła na nas ogromne wrażenie. W tych trudnych czasach wszystkie pokazują, jak dawać innym dobro i miłość, a przy okazji czynić ten świat lepszym – dla naszych dzieci. Jak wybrać tę jedyną, wyjątkową Supermamę? Prosimy was o pomoc i wasze głosy!

Plebiscyt na Supermamę organizujemy co roku, tuż przed Dniem Mamy. To doskonały moment, by wyróżnić wspaniałe kobiety i zaangażowane mamy, które nieustannie urzekają nas swoją pracą, oddaniem rodzinie i zaangażowaniem w sprawy społeczne. Wśród mam nominowanych do tej pory znalazły się m.in. Anna Lewandowska, Dominika Kulczyk, Aleksandra Żebrowska czy blogerka i autorka audiobajek dla dzieci Marta Stojanowa.

W tym roku jest trochę inaczej, bo przecież wojenny dramat w Ukrainie odciska piętno na nas wszystkich, także na naszych rodzinach i dzieciach. Stanęliśmy przed wyzwaniem, wobec którego nic nie liczy się bardziej niż otwarte serce, empatia i dobroć. Dlatego typując kandydatki do tytułu Supermamy 2022 roku, zwracałyśmy uwagę na ich macierzyńskie wybory, ale również chęć niesienia pomocy oraz postawę wobec uchodźców. Teraz wy decydujcie! Swoje głosy możecie oddawać codziennie od 18 do 25 maja (sonda znajduje się pod zdjęciami kandydatek). Wyniki ogłosimy w Dzień Matki.

1. Joanna Koroniewska

Świetna aktorka i mama dwóch córek. Doceniamy ją za bycie wrażliwą i ciepłą osobą, a także świadomą i mądrą mamą. Niezwykle cenimy jej postawę pełną dystansu do samej siebie. Do tytułu Supermamy 2022 roku nominujemy ją także za wsparcie, jakiego publicznie udziela walczącej Ukrainie oraz ludziom uciekającym przed wojną – Joanna Koroniewska przyjęła pod swój dach Ukrainkę, zapewniając jej wszystko, co niezbędne do życia, zaangażowała się też w poszukiwanie dla niej pracy. 

2. Maja Bohosiewicz

Utalentowana aktorka, przedsiębiorcza bizneswoman i podwójna mama. Chętnie angażuje się w pomoc potrzebującym, udostępniła swój dom Ukraińcom, w mądry sposób pisze o pomaganiu innym. Cenimy ją za szczerość, pasję oraz niesamowitą umiejętność radzenia sobie z milionem obowiązków. To potrafią tylko mamy!

3. Agnieszka Łyczakowska-Janik

Uczestniczka programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Od kilku miesięcy jest szczęśliwą mamą pierwszego dziecka, ale w ciąży była już pięć razy. Mówi wprost o swoich zmaganiach i trudnej drodze do macierzyństwa, opowiedziała też o poronieniach, dając tym samym wsparcie i nadzieję innym kobietom starającym się o dziecko.

4. Marta Krzyżanowska-Sołtysiak

Autorka poczytnego bloga @Bezglutenowa mama. Mimo że sama ma celiakię, a jej dzieci – celiakię oraz nadwrażliwość na gluten, cała jej rodzina je „smacznie, zdrowo i kolorowo”. Jej blog to niewyczerpane źródło inspiracji! Doceniamy ją także za pomoc, jaką niesie ukraińskim dzieciom z celiakią, przygotowując dla nich specjalne paczki z żywnością.

5. Aśka Rzeźnik

Mama weganka, autorka bloga i mnóstwa fajnych przepisów, a także samodzielna mama. Zaangażowała się w pomoc Ukrainie, organizując zbiórkę i ofiarowując darczyńcom swój ebook. To wyjątkowo dobra i ciepła osoba – od początku wojny jeździ na dworce i odwiedza uchodźców, zawożąc im kanapki i przekąski dla dzieci. Zawsze zabiera ze sobą syna w chuście.

6. Małgorzata Rozenek-Majdan

Znana i lubiana mama trzech synów, w tym małego Henia. Sprawnie łączy zawodowe obowiązki z macierzyństwem i życiem rodzinnym. Aktywnie działa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomaga też w zbiórkach dla Ukraińców w potrzebie. Doceniamy ją za ciepło, autentyczność oraz wielkie serce, dzięki któremu udało jej się stworzyć kochającą się rodzinę patchworkową.

7. Omenaa Mensah

Dziennikarka, bizneswoman, filantropka i kobieta wielkiego serca. Mama 20-letniej Vanessy i 5-letniego Vincenta. Jest założycielką Omenaa Foundation, fundacji realizującej akcje związane z promocją tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, a także edukacją dzieci, które mają do niej ograniczony dostęp. Pomaga mądrze. Skupia się na rozwiązaniach systemowych i długofalowych. Wybudowała szkołę KIDS HAVEN SCHOOL dla dzieci ulicy w Ghanie. W trakcie pandemii organizowała sprzęt komputerowy dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych, dzięki czemu mogły one bez przeszkód uczestniczyć w zdalnych lekcjach.  Po wybuchu wojny w Ukrainie skupiła się na pomaganiu uchodźcom. Dla ukraińskich dzieci i ich mam uruchomiała RiO EDU CENTRUM, gdzie kobiety uczą się języka i dokształcają, a w tym czasie ich dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę nauczycieli i animatorów z ośrodka. Wspólnie z mężem zorganizowała także dwa Konwoje Polskich Serc z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Jest inicjatorką i producentką komediowej sztuki teatralnej „Czarno to widzę, czyli wymieszani, posortowani”, która promuje ideę równości i tolerancji.

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Katarzyna Sokołowska o in vitro
screen Instagram/Katarzyna Sokołowska
Aktualności
Katarzyna Sokołowska słyszy, że jest „za stara” na macierzyństwo. Opowiedziała o stracie ciąży i in vitro
Nie masz dzieci – słyszysz, że nie wypełniasz roli, do której zostałaś rzekomo stworzona. Urodziłaś w młodym wieku – zarzucają ci nieodpowiedzialność. Zaszłaś w ciążę w dojrzałym wieku – mierzysz się z komentarzami, że jesteś egoistką. W tej trzeciej grupie znalazła się Katarzyna Sokołowska.

Katarzyna Sokołowska była gościnią programu „Miasto kobiet” TVN Style. Opowiedziała w nim o swojej drodze do macierzyństwa – i dała nadzieję kobietom, które boją się, że jest dla nich za późno na posiadanie dziecka. Dojrzałe macierzyństwo ma jednak pewną cenę. Katarzyna Sokołowska o ciąży i in vitro 49-letnia reżyserka pokazów mody przyznała, że zaczęła starać się o dziecko, gdy poczuła, że jest na to gotowa. Nie podjęła decyzji pod wpływem społecznej presji na posiadanie dzieci czy wizji „tykającego zegara biologicznego” – dopiero przy odpowiednim partnerze poczuła, że jest gotowa na założenie rodziny. By spełnić to marzenie, Sokołowska zdecydowała się na in vitro – wcześniej poczęła naturalnie, ale straciła ciążę. „Zdecydowałam się na procedurę in vitro. Pewne zdarzenia upewniły mnie w tym, że bardzo chcę mieć dziecko. Po naturalnej ciąży, którą straciłam, pojawiło się to uczucie i potrzeba macierzyństwa i taka pewność, że trzeba o to zawalczyć i że chcę o to walczyć” – powiedziała przyszła mama w „Mieście kobiet”. Za stara na macierzyństwo? Katarzyna Sokołowska odniosła się również do komentarzy, że jest „za stara” na bycie mamą – przyznała, że cały czas jest oceniana i krytykowana. „Oczywiście, biologia jest biologią, ale medycyna też się posunęła do przodu. Wciąż jednak słyszę oceny: "No jak to, to dziecko będzie miało starą mamę?". Takie padają słowa. Ja powiedziałabym raczej, że dojrzałą. W tych słowach ludzie oceniają mnie jako nieświadomą, niedojrzałą, nieświadomą tego, co się zdarzyło” – poinformowała. A jednak zarówno ona, jak i jej partner czują spokój i nie zamierzają ukrywać swojego szczęścia – i słusznie! Źródło: „Miasto kobiet” TVN Style...

Anna Sowińska, Mała Ania
Instagram
Aktualności
„Mała” Ania z „Warsaw Shore” o początkach macierzyństwa
„Mała” Ania z programu „Warsaw Shore” kilka dni temu została mamą. Teraz wraz z mężem pilnie relacjonuje na Instagramie, jak sobie radzi w nowej roli.

„Mała” Ania, czyli Anna Aleksandrzak (obecnie Sowińska) znana z programu „Warsaw Shore” i jej maż, zawodnik KSW Artur Sowiński, 1 stycznia zostali rodzicami. Celebrytka od początku ciąży chętnie dzieliła się zdjęciami ciążowego brzuszka i relacjonowała w mediach społecznościowych przygotowania do porodu. Choć zapowiadała, że nie da znać, że zaczyna rodzić i jedzie do szpitala, to bardzo szybko po porodzie poinformowała, że synek już jest na świecie. „Mała” Ania urodziła synka Natan urodził się zaledwie chwilę po północy. „Teraz mam już wszystko” – napisała na Instagramie, publikując urocze zdjęcie synka. „Mała” Ania pokazała również na InstaStories pierwsze zdjęcie synka z tatą: „Moje misie! Natanek zrobił nam niespodziankę! Jest pierwszym dzidziusiem urodzonym w 2022 roku w @lubinowa.mama. Dziękujemy za wspaniałą opiekę”. „Mała” Ania zdradziła też, jak się czuje po porodzie: „Żyje nam się świetnie. Natanek nam zrobił naprawdę takiego sylwestra, że głowa mała. Ogromne szczęście, niesamowite przeżycie i nie spodziewałam się, że takie emocje mogą człowiekiem targać w takich momentach – od stresu, po szczęście, radość i w ogóle. Był hardcore” – poinformowała fanów. Rodzina w komplecie Rodzina opuściła już szpital i mierzy się z pierwszymi rodzicielskimi wyzwaniami w domowym zaciszu. „Młody ma 3 dni, a my już jesteśmy wykończeni, haha. Przed nami piękny, ale też trudny czas. Uczymy się, jak być rodzicami... To wszytko nie jest takie proste, jak może się wydawać” – zdradziła na InstaStories młoda mama. Choć początki bywają niełatwe, a czasem nawet przytłaczające, widać, że „Mała” Ania może liczyć na swojego męża, który bardzo chętnie opiekuje się noworodkiem. Świeżo upieczeni...

Ola Żebrowska nie wstydzi się swojego ciała
Insatagram @olazabrowska
Aktualności
Ola Żebrowska nie wstydzi się swojego ciała: pokazała cellulit na nogach
Ola Żebrowska, mama trójki dzieci, opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia w bikini. Na jednym z nich widać cellulit. Fanki są zachwycone. „Cudownie, że jest pani tutaj i nie koloryzuje rzeczywistości. (…) Super, że robisz taką robotę”, komentuje jedna z nich.

Aleksandra Żebrowska i jej mąż Michał Żebrowski są rodzicami trójki dzieci, a niebawem na świecie pojawi się kolejny maluszek. Właścicielka firmy Francis&Henry często publikuje zdjęcia swojej rodziny. Fanki w szczególności doceniają jej szczerość, naturalność i dystans do siebie. Cellulandia Tym razem Ola Żebrowska wrzuciła zdjęcie w bikini, na którym pokazała nie tylko uroczy brzuszek, ale także swoje „niedoskonałości”, czyli ciążowy cellulit. Dla żartu przy zdjęciu oznaczyła miejscowość: Cellulandia. Dodała także humorystyczny opis: „Lekarze jej nienawidzą. Butelka pełna wody”. Na stories poinformowała swoje obserwatorki, że w jej przypadku picie wody nie wpływa na redukcję znienawidzonego przez wiele kobiet cellulitu. Doceniamy postawę Oli Żebrowskiej i, w imieniu wielu kobiet, dziękujemy, że łamie kolejne tabu, pokazując, że każde ciało jest piękne.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska) Źródło: Instagram @olazebrowska Piszemy też o: Jest nadzieja na przełom w leczeniu synka Magdaleny Stępień. Lekarze sprawdzają, czy Oliwier nie ma „śmiertelnego genu” Agnieszka Włodarczyk: „Nie pytałam nikogo o rady”. Milan będzie miał chodzik i kropka! Mała Ania z „Warsaw Shore” pokazała brzuch po ciąży: „Mamo! Dziękuję za geny”

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak