pomoc dla Kubusia
Adobe Stock/materiały Siepomaga.pl
Aktualności

Życie Kubusia wyceniono na 6,5 mln zł. NIE POZWÓL, aby cena okazała się zbyt wysoka!

Ile jest warte życie dziecka? Tego malucha – 6,5 miliona złotych! Na tyle wyliczono koszt zabiegów medycznych, które mogą uratować mu życie, a jego mamie obetrzeć łzy z twarzy. Nie pozwólmy, aby to dziecko umarło, tylko dlatego, że jego rodziców nie stać na taki wydatek. Przecież życie naprawdę JEST bezcenne!

Do redakcji mamotoja.pl przyszedł mail od czytelniczki. I złamał nasze serca. Dlatego zwracamy się do Ciebie, czytająca to Droga Mamo, abyś nie przeszła obojętnie obok losu Kubusia i jego mamy. Życie zaskakuje i nigdy nie wiadomo, czy któraś z nas – także matek – nie będzie potrzebowała pomocy dla swojego dziecka. A dobro naprawdę wraca!

„Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka

Od urodzenia nie był w domu...

Na Podkarpaciu mieszka mama, która nigdy nie zabrała po porodzie swojego dziecka do domu, choć chce tego najbardziej na świecie. Jej synek, Kubuś, od dnia narodzin uzależniony jest aparatury medycznej ECMO. Jego serduszko nie może pracować prawidłowo. Stwierdzona wada to tetralogia Fallota, zrośnięcie zastawki pnia płucnego, krążenie płucne zaopatrywane przez naczynia krążenia obocznego MAPCAs. Lekarze mówią, że Kubuś ma duże szanse na wyleczenie, ale operacja serduszka w USA, transport i leczenie są drogie – kosztują 6,5 miliona złotych. W Polsce Kubusia uratować się nie da.

Zostało 11 dni na zebranie tej kwoty – to zła wiadomość. Ale dobra informacja jest taka, że przyjaciele, rodzina i lokalna społeczność już zebrały ponad 3 miliony. Na stronie zbiórki widać, że została do zebrania niecała połowa całej kwoty. To już o połowę mniej! 

Zostań bohaterem!

Autorka maila napisała do nas: „I tutaj pytanie do Was... POMOŻECIE? Bo wiem, że możecie – z taką armią, która stoi za Wami murem... Wystarczy, że każdy wpłaci po kilka złotych i mamy to! Wysyłamy Kubusia do Stanów po nowe serduszko, a wy jesteście naszymi bohaterami”. 

Wpłata zajmuje tylko chwilę, naprawdę! Warto odmówić sobie kawy, gofra czy kolejnej kiecki, żeby uratować tego malucha i obetrzeć łzy z twarzy jego mamy. Wejdź na stronę zbiórki: Kubusiowe Serduszko i wpłać, ile możesz. Każda złotówka MA znaczenie. 

Cóż, my, co możemy, to robimy – wpłacamy i dołączamy się do apelu o pomoc, bo czujemy to samo, co autorka maila: „Rodziców Kubusia nie znam osobiście, ale przytulając niewiele starszego synka od Kubusia, mam ochotę wyć z wściekłości, że życie jest wycenione na 6,5 mln!!!”.

Kubuś, trzymaj się! Redakcja mamotoja.pl i nasza Społeczność, głęboko w to wierzymy, jesteśmy z Tobą!

Sprawdź też:

Joanna Luberadzka-Gruca
Andrzej Muliński
Wychowanie
Pomaganie innym uzależnia – mówi szefowa Fundacji Polki Mogą Wszystko
Każdy ma coś, czym się może podzielić, tylko trzeba to coś w sobie odnaleźć – przekonuje Joanna Luberadzka-Gruca, wiceprezes i dyrektor Fundacji Polki Mogą Wszystko i radzi, jak mądrze pomagać innym i nauczyć tego swoje dziecko.

O pomaganiu wiesz niemal wszystko. Czy, aby komuś pomagać, trzeba się na tym znać? Wielokrotnie spotykam się z poglądem, że nie trzeba mieć żadnych umiejętności, doświadczenia, kompetencji, aby pracować w organizacji pozarządowej i pomagać. Bo przecież pomaganie to taka oczywista rzecz. Każdy z nas komuś w życiu pomógł, każdy się na tym zna i doskonale wie, jak to robić. Tymczasem pomaganie obliczone na osiągnięcie prawdziwego efektu, czyli takie, które ma przynieść rzeczywistą zmianę, jest bardzo, bardzo trudne.  I nie wiedząc jak, możemy bardziej zaszkodzić niż pomóc?  Niestety, tak. Bardzo dobrym przykładem, jak nie powinno się tego robić, jest sposób, w jaki ludzie pomagają tym, którzy żebrzą na ulicy. Często tym procederem trudnią się szajki, które cynicznie wykorzystują do tego  innych ludzi. Weźmy choćby przesiadujące na ulicy kobiety o ciemnej karnacji, z dziećmi, które spały niezależnie od tego, w jakim były wieku. Dzięki nim kobiety wzbudzały litość, więc przechodnie dawali im drobne pieniądze. A to napędzało ten biznes.  I te dzieci były jego elementem? Elementem dobrze prosperującego biznesu? Właśnie. Znam kilkoro dzieci, które zabrano tym kobietom. W żadnym przypadku nie były to ich dzieci. I nigdy nie miały legalnych dokumentów. Niektóre były ofiarami handlu ludźmi. Zostały kupione i przywiezione do Polski tylko po to, by wykorzystywać je do tego procederu. Bywały celowo niedożywiane, krępowane. Wiadomo, im mniejsze dziecko, tym większą wzbudza litość... Jak najlepiej pomóc w tej sytuacji? Wystarczy nie dawać pieniędzy? Nie, nie wystarczy. Jeśli chce się naprawdę pomóc tym dzieciom, czyli rzeczywiście coś zmienić w ich życiu, to trzeba zadzwonić na policję.  Nie dajemy pieniędzy na ulicy. Nie przechodzimy obojętnie, ale reagujemy, gdy widzimy żebrzące dziecko. Czego jeszcze nie należy...

fundacje dla dzieci
Adobe Stock
Aktualności
Fundacje dla dzieci – wybierz, komu przekażesz 1% podatku!
Chcesz przekazać 1 procent podatku dzieciom i mieć pewność, że pieniądze trafią we właściwe ręce? Wybraliśmy pięć fundacji, które obejmują różnorodną opieką dzieci i ich najbliższych (bo gdy choruje dziecko, cierpi cała rodzina!). Każda pomoc jest ważna.

Żeby przekazać jeden procent podatku na fundację dla dzieci, trzeba wpisać KRS wybranej organizacji pożytku publicznego w deklarację PIT i kwotę nieprzekraczającą 1% podatku za ubiegły rok. Tyle wystarczy, aby urząd skarbowy przekazał pieniądze na wybrane konto. Ty nie tracisz ani złotówki, a zyskują potrzebujące pomocy dzieciaki i ich rodzice! Jak przekazać 1 procent podatku np. fundacjom dla dzieci Wybrać można dowolną fundację, wystarczy znaleźć jej numer KRS (np. na stronie ministerstwa finansów ). W zeznaniu papierowym samodzielnie trzeba, poza KRS fundacji, wpisać też kwotę (nie większą niż 1 % wyliczonego podatku za zeszły rok). Do tego celu służą odpowiednie okienka w zeznaniu – nie przeocz ich. Jeśli PIT wypełniasz elektronicznie, automat sam wpisze odpowiednią kwotę, więc tobie pozostaje jedynie wpisanie numeru KRS. Procent podatku możesz przekazać jawnie (jeśli zgodzisz się na przekazanie obdarowanej fundacji dla dzieci swoich danych osobowych) lub anonimowo. Tak niewiele trzeba, aby realnie pomóc! Fundacje dla dzieci, którym warto podarować swój 1 procent Takich fundacji jest z pewnością wiele. My postanowiliśmy wybrać te, którym z różnych względów ufa nasza redakcja lub te, które po prostu swoimi działaniami szczególnie na to, według nas, zasługują. Wybierz jedną z nich i przekaż swój 1%, nawet jeśli to będzie tylko kilka złotych albo symboliczna złotówka! Takie drobne kwoty później sumują się, stając się kwotami, które zapewniają realną pomoc. Aby ułatwić ci zadanie, od razu podajemy KRS każdej wymienionej przez nas fundacji dla dzieci. Fundacja Polki Mogą Wszystko, KRS: 0000 074 781 Na początek pewna historia... Dwa lata temu Edyta i Marcin stali się rodzicami zastępczymi dla małego Emilka, który chorował na mukowiscydozę. Wtedy Fundacja Polki Mogą Wszystko zebrała na jego rzecz sporą kwotę pieniędzy i znalazła...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj