rysunki przerobione na maskotki wyimaginowanych przyjaciół
Rankin/V&A Museum of Childhood
Aktualności

Tak wyglądają wyimaginowani przyjaciele dzieci? Wzruszające!

Zamienili wymyślonych przyjaciół dzieci w przezabawne, ogromne maskotki, które aż proszą się o przytulanie. Zobacz, jak szczęśliwe jest dziecko, kiedy spełnia się jego marzenie o spotkaniu z niewidzialnym przyjacielem.


Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o tym, żeby przytulić swojego wyimaginowanego przyjaciela albo zabrać go ze sobą do szkoły i przeżywać z nim prawdziwe przygody? Autorzy nowego projektu londyńskiego V&A Museum of Childhood, Arvid Harnqvist i Amar Marwaha, poprosili dzieci o narysowanie swoich niewidzialnych przyjaciół. Z 60 prac wybrali 6, które artyści — m.in. ze studia Aardman, odpowiedzialnego za stworzenie kultowych postaci Wallace'a i Gromita — zamienili w śmieszne maskotki.

Rankin/V&A Museum of Childhood


Teraz autorzy wybranych rysunków mogą naprawdę pójść na spacer z mierzącym 2,5 metra dinozaurem Nessi lub urządzić herbaciane przyjęcie dla Chloe, dziewczynki o trzech oczach. My za to możemy w muzeum obejrzeć piękne zdjęcia dzieci z ich odtworzonymi z rysunków wymyślonymi przyjaciółmi.  Autorem fotografii jest znany angielski fotograf Rankin.

Rankin/V&A Museum of Childhood


Wyimaginowani przyjaciele są dla dzieci jak rodzina, jednak kiedyś ich drogi rozejdą się bezpowrotnie. Zanim to nastąpi, "przyjaciele z głowy" będą dla nich najlepszymi i najbardziej lojalnymi powiernikami dziecięcych tajemnic i tęsknot. I to właśnie specyfikę tej niezwykłej przyjaźni udało się Rankinowi uchwycić na fotografiach, które możemy oglądać na wystawie w londyńskim Muzeum Dzieciństwa. 

Rankin/V&A Museum of ChildhoodTych sześcioro dzieci będzie mogło zachować wspomnienie o swoich niewidzialnych kompanach na zawsze. Wzruszające, prawda? A czy wy pamiętacie jeszcze swoich wymyślonych przyjaciół z dzieciństwa? Potrafilibyście ich narysować?
Rankin/V&A Museum of Childhood


Rankin/V&A Museum of Childhood


Zobacz też:

Zabawki dla niemowląt - film

Zabawki z rysunków dzieci
Zabawki z rysunków dzieci - panimaya.com
Psychologia
Dzieci to najlepsi projektanci świata!
Dzieci, także te całkiem małe, projektują wszystko, od zabawek przez biżuterię po tatuaże. I robią to świetnie!

Rozmach, odwaga,  niczym nieskrępowana wyobraźnia…  Dzieci projektują tak dobrze, że dorośli designerzy mogą im pozazdrościć! A co projektują?  Oto krótki przegląd fantastycznych przedmiotów, wykonanych na podstawie dziecięcych rysunków .  Pluszaki z rysunków dziecięcych Tę przepiękną, tęczową księżniczkę narysowała mała dziewczynka. Child's Own Studio przeobraziło rysunek   w zabawkę , którą można przytulić. Zobacz także: Pluszaki według dziecięcych rysunków [CMS_PAGE_BREAK] Pluszaki z rysunków dziecięcych Zabawki szyte według rysunku własnego dziecka można zamawiać także w Polsce . Oto kotek zaprojektowany przez 6-letnią Maję. Jednorożec według projektu 6 -letniej Róży. Samolot zaprojektowany przez 7-letniego Aleksandra. [CMS_PAGE_BREAK] Biżuteria Dzieci projektują nie tylko zabawki, ale także biżuterię. Najpiękniejszą, jaką można sobie wyobrazić! I absolutnie niepowtarzalną. Oto wisiorek z niebieskooką mamą, zaprojektowany przez 4-letnią Antosię. A to bransoletka dla taty. Zobacz także: Biżuteria projektowana przez dzieci [CMS_PAGE_BREAK] Tatuaże Wrocławski artysta Tomasz Jakub Sysło ma tatuaż, który zaprojektował jego syn, Tymoteusz.   najpiękniejszy prezent ever. tymoteusz narysował mi na urodziny robota ze star wars. r2d2. pięknie będzie się prezentował na lewym przedramieniu. #tatoo #next #ultratatoo #wroclaw #urodziny #thinkdada Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika tomasz jakub sysło (@tfurca) 26 Sty, 2015 o 12:51 PST A tak rysunek Tymka wyglądał w trakcie nanoszenia go na skórę. [CMS_PAGE_BREAK] Kolorowanki dla dorosłych i nie tylko Dziecięce rysunki można docenić i zaprezentować na mnóstwo innych  sposobów. Na przykład podobnie jak zdjęcia można je w...

dzień ziemi dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty
Wyjątkowe obchody Dnia Ziemi dla małych i dużych!
Muzeum dla Dzieci i Bank Żywności SOS w Warszawie zapraszają na wspólne obchody Dnia Ziemi. Łączymy siły w słusznej sprawie! Czeka na Was dzień pełen zabaw, gier, pokazów i rodzinnych warsztatów.

Czy wiecie, że nasze codzienne wybory wpływają na kondycję Ziemi? Co i w jaki sposób jemy, jak tratujemy przyrodę i nasze najbliższe otoczenia naprawdę ma znaczenie! Warto sprawdzić, jak na co dzień możemy działać rozsądnie. Podczas wydarzenia dowiecie się m.in., jaką rolę w przyrodzie pełnią pszczoły oraz co zrobić, aby zminimalizować proces marnowania żywności. Ważne święto dla każdego mieszkańca Ziemi Wydarzenie, jakim są obchody Dnia Ziemi, towarzyszy wystawie „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”. Wystawę od kwietnia do września można podziwiać w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a 22 kwietnia całość uświetni dodatek - całodniowe obchody Dnia Ziemi dla dzieci i rodziców. Program wydarzenia: 10:00-12:00 Warsztat Kooperatywa Spożywcza DOBRZE 12:00 Bajka o niemarnowaniu żywności, czyta Artur Barciś 12:30 Warsztat kulinarny dla dzieci w wieku 6+, prowadzi Pascal Brodnicki (rezerwacje pod adresem: zapisy@bzsos.pl, liczba miejsc ograniczona) 13:00 Mali wielcy przyjaciele! – spotkanie z pszczelarzem Markiem Kowalskim, Pasieka Kobyłka 14:00 Bajka o niemarnowaniu żywności, czyta Artur Barciś 15:00 „Ale Drzewa!”- spotkanie wokół książki Zuzanny Malinowskiej, Wydawnictwo Wytwórnia 12:00-17:00 Warsztaty plastyczne dostępne dla wszystkich dzieci! 11:00; 13:00; 15:00 Rodzinna gra o niemarnowaniu żywności Banku Żywności SOS Organizatorzy: Bank Żywności SOS w Warszawie, Muzeum dla Dzieci, Państwowe Muzeum Etnograficzne Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Miejsce: Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, ul. Kredytowa 1, 00-056 Warszawa

Wydawnictwo Amber - książki dla dzieci
Gry i zabawy
Szósty tom bestsellerowej serii o Misiu Tulisiu już w sprzedaży!
Dowiedz się więcej o nowej książce Wydawnictwa Amber, "Nie martw się, Misiu Tulisiu".

Od ponad roku Miś Tuliś króluje w sercach polskich rodzin. Ociepla chłodne chwile, wzrusza swoją łagodną rozbrajającą, choć nieraz nieporadnie wyrażaną potrzebą miłości. Bawi. Pasjonuje przygodami. Uczy dobra i przyjaźni. I pomaga przetrwać wszystko, co się nie uda. No właśnie, bo ten duży Miś o wielkim sercu, który ma dla wszystkich niezmierzoną różnorodność przytuleń, też ma swoje troski. A nieraz też coś przeskrobie.   I tak jest właśnie w najnowszym , już szóstym tomie bestsellerowej  serii, sprzedanej w ponad 1500000 egzemplarzy, zatytułowanym Nie martw się, Misiu Tulisiu .   Jest zima. Tuliś dostał od Taty piękną wełnianą czapeczkę - taką, jakiej jeszcze nigdy nie miał... Jest zachwycony i koniecznie musi podzielić się radością ze swoimi przyjaciółmi. Ale jak to przy zabawie, czapeczka ucierpiała. Miś nie wie, jak o tym powiedzieć rodzicom. I bardzo się martwi. Przyjaciele usiłują pomóc naprawić stratę, ale... no sami zobaczycie...   I wreszcie radzą, że nie trzeba się martwić, nawet jeśli coś się niechcący popsuje. Tylko najlepiej zaraz powiedzieć prawdę, poskarżyć się rodzicom. Oni zawsze zrozumieją, pocieszą, coś zaradzą. I obdarują wielkimi misiowymi przytuleniami na pocieszenie....   David Melling - czołowy  autor i ilustrator Amberka - zawsze szuka inspiracji w przeżyciach swoich z dzieciństwa lub swoich dzieci ( tym razem był to zbity wazon, który autor usiłował poskładać). Tym bardziej jego czułe, dobre, mądre i piękne książeczki przemawiają do serc dzieci i rodziców, i dziadków na całym świecie. Łączą wspaniałą rozrywkę z pomocą wychowawczą i dają dzieciom jednego wielkiego przyjaciela i wielu jego małych przyjaciół. Oto moc cudownych przytuleń na pocieszenie od Misia Tulisia i Amberka.   fot.Materiały prasowe Artykuł powstał z udziałem Wydawnictwa Amber

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj