5-letnia Nikola wróciła do szpitala
Fotolia
Aktualności

Wykąpana we wrzątku Nikola znów trafiła do szpitala! Jej matka była pijana

Historia 5-latki wykąpanej we wrzątku obiegła polskie media. Chociaż matka dziewczynki dostała drugą szansę, Nikola znów jest w szpitalu. Co się stało dziewczynce?

Kilka tygodni temu pisaliśmy o 5-letniej Nikoli – dziewczynka wykąpała się we wrzącej wodzie, jednak mimo oparzeń, rodzice zwlekali z zabraniem jej do lekarza przez kilka dni.

Naraziła zdrowie i życie dziecka

5-letnia Nikola trafiła do szpitala z poparzeniami II i III stopnia na pupie, udach i kroczu. Ojczym dziewczynki, zapytany, dlaczego on i jego partnerka zwlekali z zabraniem 5-latki do szpitala, odpowiedział, że leczyli ją domowymi sposobami. Sprawa Nikoli trafiła do sądu, sąd jednak nie skierował dziewczynki do placówki zastępczej. Biegli uznali, że matka Nikoli powinna mieć szansę na naprawienie swoich błędów.

Zobacz także: Wykąpała 5-letnią córkę we wrzątku i nie wezwała pogotowia!

Alkohol ważniejszy od dziecka

Gdy matka Nikoli i jej partner zawieźli córkę do szpitala, byli pod wpływem alkoholu. Sąd przydzielił matce dziewczynki pracownika socjalnego, który miał nadzorować, czy kobieta przestała pić i czy w należyty sposób sprawuje opiekę nad dzieckiem. Ostatnia wizyta pokazała, że dla matki Nikoli alkohol wciąż jest ważniejszy od dobra córki. Kobieta miała we krwi 1,5 promila alkoholu. Dziewczynkę zabrano do szpitala, by sprawdzić, czy nic jej nie zagraża. Prawdopodobnie tym razem Nikola nie wróci do rodzinnego domu i trafi do placówki zastępczej.

Jesteśmy w szoku, że ta historia ma tak smutne zakończenie. Mama Nikoli dostała szansę, jednak jej nie wykorzystała...

Czytaj także: Piła: Ojczym rzucił 2-latką o drzwi, bo... przegrał z grze

Źródło: wp.pl

Zakrztuszenie niemowlaka: co zrobić, by pomóc dziecku? [Film]

Pijana matka opiekowała się dziećmi
Fotolia
Aktualności
Upijała się za 500+ i becikowe. Sąd uznał, że może opiekować się dziećmi
Gdy u pani Elwiry zjawiła się policja, kobieta miała 3 promile alkoholu we krwi i 2-miesięczne niemowlę pod opieką. Mimo to sąd uznał, że może zajmować się dziećmi.

36-letnia Elwira L. ze Świebodzic, matka czwórki dzieci, każdego miesiąca otrzymuje ponad 4 tysiące złotych, w które wliczają się pieniądze z programu 500+ i comiesięczne zasiłki. W marcu do tej kwoty doliczono również becikowe i inne dodatki. 14 marca kobieta otrzymała z Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach łącznie niemal 7 tysięcy złotych. Niestety, pieniądze przeznacza na alkohol, nie na dzieci. Za 500+ kupuje alkohol 15 marca kobieta miała stawić się w ośrodku, jednak nie przyszła. Zaniepokojeni pracownicy skontaktowali się z nią telefonicznie. Okazało się, że 36-latka jest kompletnie pijana. Na miejsce wezwano policję. Badanie wykazało, że kobieta ma we krwi 3 promile alkoholu. Gdy się upijała, jej starsze dzieci (5, 11, i 17-letnie) spędzały czas na podwórku, a 2-miesięczne niemowlę płakało w wózku. Kobieta została przewieziona na izbę wytrzeźwień, dzieci pozostawiono pod opieką sąsiadów. Do ośrodka już wcześniej wpływały zgłoszenia o nadużywaniu alkoholu i zaniedbywaniu dzieci przez 36-latkę. Druga szansa czy zagrożenie dla dzieci? Pisaliśmy o wykąpanej we wrzątku 5-letniej Nikoli. Mama dziewczynki przez kilka dni nie zadzwoniła po pogotowie. Gdy w końcu zawiozła córkę do szpitala, ona i jej partner byli kompletnie pijani. Sąd jednak uznał, że matka Nikoli, mimo nadużywania alkoholu, powinna mieć prawo do opieki nad córką i dostała jeszcze jedną szansę. Po powrocie Nikoli do domu dziewczynka po raz kolejny trafiła do szpitala. Podobnie jest w przypadku pani Elwiry. Po powrocie z izby wytrzeźwień sąd uznał, że wciąż powinna zajmować się dziećmi. Ta decyzja wzbudza obawy dyrektorki Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Izabeli Siekierzyńskiej. Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy, Agnieszka Połyniak, zapewnia, że decyzja sądu jest uzasadniona. "To zarządzenie tymczasowe do czasu zakończenia postępowania. Ta rodzina ma...

Nastoletni ojciec z dzieckiem
Fotolia
Aktualności
Pijany nastolatek na spacerze z 5-miesięcznym synem! Grozi mu więzienie?
„Ledwo stał na nogach, utrzymywał równowagę dzięki wózkowi” – powiedziała policjantka z katowickiej komendy. Jak można być tak nieodpowiedzialnym rodzicem?!

Picie alkoholu przy dziecku to całkowity brak wyobraźni! Zabrzańska policja zatrzymała pijanego 19-latka spacerującego z dzieckiem. Czy picie alkoholu przy dziecku jest rozsądne? 19-latek spacerował z 5-miesięcznym synem. Po zbadaniu okazało się, że miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. „Mężczyzna był pod tak silnym wpływem alkoholu, że ledwo stał na nogach, a równowagę utrzymywał tylko dzięki wózkowi” – powiedziała Magdalena Szust z komendy w Katowicach. Policja ustala, czy doszło do narażenia zdrowia lub życia niemowlęcia. 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Niemowlę od razu zostało przebadane. Lekarz orzekł, że maluch jest zdrowy i jego zdrowiu nic nie zagraża. Został przekazany pod opiekę wujka. Czytaj także: Kary za przestępstwa wobec dzieci będa dotkliwsze! Nie pij alkoholu przy dziecku Rodzice upijający się przy dzieciach wykazują się nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni, podobnie jak kobiety pijące alkohol w ciąży . Gdyby policjanci nie zatrzymali pijanego nastolatka, mogłoby dojść do tragedii. Cała Polska żyła historią wykapanej we wrzątku 5-letniej Nikoli. Rodzice wykąpali dziewczynkę we wrzącej wodzie i kilka dni zwlekali z zabraniem jej do szpitala. Gdy tam trafili, byli pijani. Być może byli pijani również wcześniej, w czasie kąpieli dziewczynki. Czy według was rodzice, którzy świadomie narażają swoje dzieci na takie niebezpieczeństwo, powinni mieć prawo do opieki nad dziećmi? Czy kara 5 lat więzienia to dużo czy mało? Piszcie w komentarzach! Zobacz także: Nikola znów trafiła do szpitala! Matka była pijana Źródło: dziennik.pl

smutna-2-latka
Fotolia
Aktualności
Piła: Ojczym rzucił dwulatką o drzwi, bo przegrał w grze! Dziewczynka zmarła…
Najpierw podawano, że nie wiadomo jaka jest przyczyna śmierci 2-letniej Lilianny... Dziecko z urazami głowy przywieziono do szpitala. Niestety nie udało się go odratować. Naprawdę brak nam słów, żeby to komentować…

Jak podaje prokuratura w Pile, ojczym 2-letniej Lilianny wpadł w szał, bo… przegrał w grze komputerowej.   Rzucił dziewczynką o drzwi. Nieprzytomne dziecko ze złamaniem czaszki, w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Po godzinnej reanimacji, lekarzom nie udało się uratować dziewczynki. Jak zeznała matka "nie szło mu w grze", dlatego wyładował swą złość na 2-letnim dziecku! Sprawdź: Kary za przestępstwa wobec dzieci będą wyższe! Dziecko już nie pierwszy raz w szpitalu Jak powiedział reporterowi TVN24, Rafał Szuca, dyrektor  Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile, dziewczynka trafiła do placówki  z krwiakami na głowie, które powstały w wyniku urazu. Już wcześniej dziecko trafiało do szpitala z powodu siniaków. Matka jednak tłumaczyła wszystko "ruchliwością" dziecka, tym że np. córka spadła z krzesła oraz zaburzeniami krzepnięcia krwi, w wyniku których łatwo powstają na ciele siniaki. Wiadomo było, że w rodzinie nie dzieje się najlepiej Pracownicy MOPS wiedzieli wcześniej, że w rodzinie 2-letniej Lilianki nie dzieje się zbyt dobrze . Matka już wcześniej zgłaszała się o pomoc i prosiła o wyznaczenie asystenta, który wsparł by ją w opiece nad 3 dzieci. Asystent i pracownik socjalny pojawiali się raz w tygodniu od lutego tego roku. W tym samym czasie do prokuratury wpłynęło doniesienie, że obrażenia dziewczynki mogą być spowodowane przez osoby trzecie. Jednak w zachowaniu rodziców nie widziano wówczas nic podejrzanego... Zobacz też: Gryfice: Matka wykąpała 5-latkę we wrzątku i nie wezwała pogotowia! Rozległe obrażenia dziecka powstały już wcześniej? W sprawie zatrzymano matkę dziewczynki oraz jej ojczyma. Jak podaje Prokuratura Rejonowa w Pile, po sekcji zwłok dziecka stwierdzono krwiak śródmózgowy oraz resztkowy krwiak podtwardówkowy na stronie prawej, a także cechy obrzęku...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj