Śmierć Agnieszki z Częstochowy: sekcja zwłok
Adobe Stock, Instagram/strajk_kobiet
Aktualności

Wyniki sekcji zwłok ciężarnej Agnieszki z Częstochowy. Lekarze zwlekali z usunięciem płodów?

Prokuratura Regionalna w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 37-letniej Agnieszki z Częstochowy, która zmarła po tym, jak straciła ciążę bliźniaczą. Jest już protokół z sekcji zwłok, jednak specjalny zespół biegłych ma ustalić szczegółowe okoliczności śmierci kobiety.
Pod koniec stycznia 2022 roku media obiegła informacja o śmierci ciężarnej Agnieszki z Częstochowy. 37-latka była w pierwszym trymestrze ciąży bliźniaczej. Płody obumarły, jednak z podanych informacji wynika, że lekarze zwlekali z ich usunięciem. Rodzina kobiety oskarża ich o przyczynienie się do tej tragedii.

Jak przyszła mama może o siebie zadbać? [WYWIAD Z EKSPERTEM]

Śmierć Agnieszki z Częstochowy

Płody w łonie kobiety obumarły pod koniec grudnia, jednak lekarze mieli nie podjąć odpowiednich działań na czas: najpierw czekali, aż dojdzie do obumarcia drugiego płodu, potem jeszcze przez dwa dni zwlekali z usunięciem martwej ciąży. 23 stycznia 2022 roku doszło do zatrzymania akcji serca 37-latki. Kobieta była reanimowana. Udało się ją uratować, jednak większość narządów przestała funkcjonować. Niedługo po tym ciężarna zmarła.

Wyniki sekcji zwłok 37-latki

Po śmierci 37-latki prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia ciężarnej na ciężki uszczerbek na zdrowiu, bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci. Teraz prokuratura poinformowała o wynikach sekcji zwłok Agnieszki z Częstochowy. Ustalono, że 37-letnia Agnieszka zmarła z powodu niewydolności wielonarządowej

Z informacji przekazanych przez prokuraturę dowiadujemy się jednak, że wyniki sekcji zwłok „nie są jednoznaczne”. Z tego powodu został powołany zespół biegłych lekarzy, w którym ma się znaleźć: ginekolog, chirurg i neurolog. Będą oni analizować zabezpieczoną dokumentację medyczną i wyniki sekcji zwłok.

Lekarze podejrzewali u kobiety chorobę Creutzfeldta-Jakoba. Do specjalistycznego instytutu we Francji, który zajmuje się jej rozpoznawaniem, zostały przesłane próbki badań. Jak podaje rzeczniczka katowickiej Prokuratury Regionalnej Agnieszka Wichary, choroba ta została jednak wykluczona. 

Źródło: poradnikzdrowie.pl, abc.zdrowie.pl

Piszemy też o
To, ile zebrała WOŚP w 2022 r. przechodzi ludzkie pojęcie!
Edipresse Polska
Aktualności
Rekordowy Finał WOŚP: to, ile zebrała Orkiestra w 2022 roku, przechodzi ludzkie pojęcie! I znów graliśmy razem!
Powoli wszyscy przyzwyczajamy się do tego, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z każdym rokiem bije swoje własne rekordy. Potwierdza to również suma zebrana podczas Finału w 2022 roku dedykowanego okulistyce dziecięcej.

Jurek Owsiak ogłosił wyniki 30. Finału podczas uroczystej gali, na której – w gronie przyjaciół Orkiestry – nie mogło zabraknąć redaktor naczelnej Mamotoja.pl Aleksandry Sokalskiej. Aleksandra Sokalska odebrała z rąk Jurka Owsiaka certyfikat potwierdzający udział Edipresse Polska w Finale i medal XXX-lecia Wielkiej Orkiestry. To dla nas wszystkich ważne wyróżnienie. WOŚP 2022: znów rekord! Podsumowanie 30. edycji WOŚP miało miejsce dokładnie dwa miesiące po Wielkim Finale 2022. Udało się zebrać o 13,5 miliona złotych więcej niż w poprzednim roku, czyli: 224 376 706,35 zł . W skład tej kwoty wchodzą: wpłaty dokonywane przez kanały elektroniczne: 127 703 423,61 zł (56,91 proc. całej kwoty); wpłaty do puszek: 95 134 700,90 zł (42,40 proc. całej kwoty); darowizny rzeczowe: 1 538 581,84 (0,69 proc. całej kwoty). Z dumą informujemy, że w tym roku nasza firma Edipresse Polska zebrała 105 843,73 zł . Pod hasłem „Przejrzyj na oczy” Zebrane pieniądze pozwolą na zakup urządzeń, które zasilą oddziały i poddodziały okulistyki dziecięcej, m.in. angiografu dwupłaszczyznowego, który umożliwia chemioterapię dotętniczą i pozwala leczyć siatkówczaka (najczęściej występującego nowotworu gałki ocznej u dzieci). Dzięki zebranej kwocie powstanie pierwsze w kraju centrum symulacji okulistycznych, w którym okuliści dziecięcy będą mogli uczyć się i ćwiczyć techniki chirurgii wewnątrzgałkowej. Jurek Owsiak podziękował Podczas gali w Centrum Praskim Koneser Jurek Owsiak podziękował wszystkim za 30 wspólnych lat. Podsumował też trzy dekady przepięknej historii WOŚP. W czasie uroczystości symbolicznie uhonorowani zostali: Krystyna Kwapiszewska – blisko 100-letna autorki dzieł sztuki, które przekazuje na aukcje WOŚP, Dominik Farbotko – wolontariusz, który kwestował w...

Synek Joanny Opozdy wyszedł ze szpitala
Instagram/asiaopozda
Aktualności
Synek Joanny Opozdy wyszedł ze szpitala. Mały Vincent jest już w domu!
Wreszcie nadeszła chwila, na którą z pewnością Joanna Opozda bardzo czekała. Aktorka razem z synkiem Vincentem mogli wrócić wreszcie do domu.

Jakiś czas temu synek Joanny Opozdy trafił do szpitala z gorączką oraz poważną infekcją. Aktorka ciągle przy nim czuwała. Zwróciła także uwagę na warunki, jakie panują w szpitalu. Joanna Opozda była załamana tym, że brakuje choćby prowizorycznych łózek dla rodziców chorych maluchów. Sama musiała spać na podłodze przy łóżeczku synka. Mały Vincent jest już w domu! Niedawno młoda mama za pośrednictwem Instagrama poinformowała fanów, że stan Vincenta się poprawia, jednak maluch nadal przyjmuje antybiotyk. Teraz sytuacja jednak znacznie się polepszyła, ponieważ synek Joanny Opozdy w końcu wyszedł ze szpitala. Aktorka w relacji na Instagramie pochwaliła się, że Vincent w końcu śpi w swoim łóżeczku. Celebrytka mogła także liczyć na pomoc swoich przyjaciół, których oznaczyła w relacji. Niestety, nie znalazł się wśród nich ojciec dziecka – Antoni Królikowski... Życzymy dużo zdrowia dla małego Vincenta oraz siły dla jego mamy!           Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda) Piszemy też o :  Rekordowy Finał WOŚP: to, ile zebrała Orkiestra w 2022 roku, przechodzi ludzkie pojęcie! I znów graliśmy razem! Serce musiało poczekać, bo ciąża była ważniejsza. Ryzykowała dla niej życie Urodziła na stacji benzynowej. Dziecko było fioletowe

29-letnia Yalancia Rosario po raz 9 zostanie mamą.
Facebook/@that_rosario_life
Aktualności
29-latka zostanie mamą po raz… dziewiąty!
Znana amerykańska influencerka, gwiazda programu telewizyjnego „My Extraordinary Family”, Yalancia Rosario, poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że spodziewa się kolejnego syna. Celebrytka i jej mąż deklarują, że chcieliby mieć 20 dzieci, jednak przez wzgląd na kwestie finansowe ograniczą się „tylko” do 12.

29-letnia Yalancia Rosario i jej 36-letni mąż Michael z Dallas w USA są dumnymi rodzicami synów: Jamela, Michaela Jr., Angelo, Gimani, Armaniego, Sincere i Khazy. Ich czwarty syn, także Armani, urodził się martwy. Jak deklarują, rodzina stanowi dla nich najważniejszą wartość. Najważniejsza jest rodzina Jak informuje „Daily Mail”, Yalancia ciężko znosi wszystkie ciąże. „Poważnie choruję. Wymiotuję non stop przez cały dzień. To się nie kończy”, informuje celebrytka i żartuje, że gdyby było to możliwe, chciałaby, żeby mąż urodził kolejne dzieci. Mimo trudnych doświadczeń Yalancia deklaruje: „Uwielbiam mieć dużą rodzinę. (…) To wspaniałe dzieci. Wierzę, że rodzina bardzo im pomaga”. 12 jaj na śniadanie! Bycie mamą tak dużej gromadki dzieci to duże wyzwanie. Jednak Yalancia twierdzi, że przy dobrej organizacji i wcześniejszemu planowaniu wydatków to nic trudnego. Zakupy, jak i listę posiłków planuje z wyprzedzeniem i na duże zakupy udaje się tylko raz w tygodniu. Celebrytka zawsze dzień wcześniej szykuje ubrania dla synów, więc rano pozostaje jej przygotowanie śniadania. Jak sama pisze na w swoich mediach społecznościowych, przygotowanie posiłków dla niej bywa wyzwaniem. „Zwykle robimy tuzin jajek, a oni i tak jedzą naleśniki”, opowiada Yalancia. Czy coś ci to przypomina?           Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez 👻That Rosario Life (@that_rosario_life) Źródło: dailymail.co.uk Piszemy też o: Synek Joanny Opozdy wyszedł ze szpitala. Mały Vincent jest już w domu! Rekordowy Finał WOŚP: to, ile zebrała Orkiestra w 2022 roku, przechodzi ludzkie pojęcie! I znów...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz