Wyprawka szkolna w czasie pandemii ceny
Adobe Stock
Aktualności

Wyprawka szkolna w czasie pandemii: na co starczy 300 plus?

Wyprawka szkolna to spory wydatek dla rodziców pierwszoklasisty, dlatego świadczenie 300 plus może być pomocne. Ale czy te pieniądze wystarczą na pokrycie kosztów podstawowych elementów wyprawki do szkoły?

Wiadomo, że wyprawka szkolna wiąże się z dużymi wydatkami, mimo że rodzice uczniów szkoły podstawowej nie muszą kupować podręczników do obowiązkowych przedmiotów − książki dzieci dostają za darmo w ramach państwowych dotacji. To spore ułatwienie, ale i tak szykując dziecko do szkoły, trzeba się liczyć z poważnymi kosztami. Najwięcej zapłacimy za buty, kapcie i plecak. Czy rodzice mają szansę pokryć te wydatki ze świadczenia 300 plus?

Ile kosztuje wyprawka szkolna?

Wszystko wskazuje na to, że mimo trwającej pandemii koronawirusa 1 września dzieci wrócą do szkół, warto więc już teraz zacząć szykować wyprawkę, zwłaszcza jeśli dziecko idzie do pierwszej klasy. Początek szkoły to ogromne przeżycie, nie odkładajcie więc zakupów na ostatnią chwilę. Lepiej w spokoju i z rozwagą kupić całą wyprawkę szkolną, wybierając rzeczy, które są niezbędne, oraz takie, które podobają się przyszłemu pierwszoklasiście.

W tym roku przygotowania do szkoły będą z pewnością wyglądać inaczej niż zawsze, bo z badania zrobionego przez UCE RESEARCH i Grupę BLIX wynika, że aż 70% rodziców nie zamierza w czasach pandemii wydawać na wyprawkę szkolną więcej niż 500 zł − podaje Gazeta Wyborcza. Czy da się kupić wszystkie przybory szkolne za 300 plus? Oszczędni powinni szukać okazji w dyskontach i sklepach online − pandemia wcale nie oznacza, że sprzedawcy zrezygnowali z promocji i atrakcyjnych obniżek cen.

Promocje na plecaki szkolne

Największy koszt w wyprawce szkolnej to plecak − powinien być solidny, trwały i koniecznie z usztywnionymi plecami, by nie powodować wad postawy u dziecka. Przydadzą się też szerokie szelki i dużo praktycznych przegródek. W sklepach sieci Auchan można oddać stary plecak i dostać 50% rabatu na nowy (uwaga, tylko do 16 sierpnia!).  A w sklepach Carrefour trwa właśnie promocja na plecaki szkolne z wymiennymi nakładkami, dzięki którym dziecko będzie dowolnie zmieniać wygląd plecaka. Cena plecaka: 69,99 zł. Za większy model trzeba zapłacić 119 zł. Carrefour oferuje też przydatne stelaże do plecaków dla dzieci.


Z kolei w ramach akcji promocyjnej „Back to school” w sklepie eobuwie.pl przy zakupach za 300 zł otrzymamy aż 70% rabatu na plecaki. W ten sposób można kupić markowy plecak New Balance albo Puma za mniej niż 40 zł!


Promocje na kapcie szkolne dla dzieci

Na dobrej jakości butach i kapciach przyjaznych stopie dziecka nie warto oszczędzać. Ale dzięki promocjom rodzice mają okazję kupić porządne szkolne kapcie w bardzo przystępnych cenach. Na popularnej platformie eobuwie.pl trwają sezonowe obniżki do -60% i bez trudu można tam znaleźć tanie kapcie profilaktyczne dla dzieci znanych marek: np. sneakersy Geox i Primigi za 159 zł, półbuty Bartek za 139 zł czy kapcie Superfit w cenach poniżej 200 zł.

Promocje na przybory szkolne

Podstawowy zestaw wyprawki szkolnej musi zawierać przybory takie jak piórnik, kredki, farby, zeszyty, bloki rysunkowe i okładki. Takich rzeczy warto szukać w dyskontach, bo nie brakuje ciekawych promocji, a sklepy oferują często naprawdę dobre jakościowo rzeczy, np. w sklepach sieci Auchan można kupić wyprawkę przyjazną środowisku z materiałów z recyklingu. 15 najpotrzebniejszych produktów kosztuje tylko 9,99 zł.


Przy odrobinie szczęścia i sprytu da się więc skompletować wyprawkę szkolną za ok. 300 zł, ale będzie to raczej podstawowy zestaw niezbędnych rzeczy. Warto mieć przy tym na uwadze, że jeśli na jesieni pandemia koronawirusa się nasili, to zamiast kapci do szkoły dziecku bardziej przyda się... laptop do nauki w domu.


Zobacz też:

Co sądzisz o 300 zł na wyprawkę szkolną? [SONDA ULICZNA]

Małgorzata Rozenek pośle synów od września do szkoły
Instagram/m_rozenek
Aktualności
Rozenek nie boi się pandemii? Jej synowie PÓJDĄ od września do szkoły (jest jedno ALE!)
Choć wielu rodziców wciąż uważa, że nauka w trybie stacjonarnym w nowym roku szkolnym będzie zbyt ryzykowna, Małgorzata Rozenek nie podziela tego zdania. Zaznaczyła jednak, że będzie bacznie obserwować sytuację.

Tuż po tym, jak minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił, że szkoły od września wrócą do nauki stacjonarnej , portal Pudelek skontaktował się z Małgorzatą Rozenek-Majdan, by dowiedzieć się, jakie jest jej stanowisko w tej sprawie. Okazało się, że prezenterka nie widzi przeszkód, by jej synowie normalnie, wraz z innymi uczniami, wrócili do szkoły. Odważnie? Synowie Małgorzaty Rozenek wrócą od września do nauki stacjonarnej Wydawać by się mogło, że celebrytka będzie przeciwna decyzji rządu. W końcu oprócz 14-letniego Stasia i 10-letniego Tadzia ma też w domu Henia, który jest niemowlakiem. Jak podaje Pudelek, Małgorzata Rozenek nie ma żadnych obaw w związku z powrotem synów do szkoły już od września. W rozmowie z portalem celebrytka zadeklarowała: „ Staś i Tadzio pójdą od września do szkoły ”. Trzeba obserwować sytuację Choć zdaniem ministra edukacji Polska jest „gotowa na bezpieczny powrót do tradycyjnej nauki”, sytuacja w kraju nie wydaje się wciąż być stabilna. Liczba zakażonych koronawirusem znowu rośnie, a minister zdrowia wznowił obostrzenia sanitarne w wielu powiatach . Małgorzata Rozenek-Majdan postanowiła, że pośle synów do szkoły, ale z pewnym zastrzeżeniem. „ Będę bardzo uważnie monitorować sytuację i w zależności od rozwoju, reagować” – podkreśliła.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) Cze 30, 2020 o 12:00 PDT Uważacie, że podejście prezenterki jest rozsądne? Jak wy oceniacie pomysł powrotu uczniów do nauki stacjonarnej już od początku nowego roku szkolnego? Źródło: pudelek.pl Zobacz także:...

powrót dzieci do szkół
Adobe Stock
Aktualności
Powrót do szkoły: dwa tygodnie w szkole, dwa tygodnie nauki zdalnej
Część zajęć online, część w ławkach i tak na zmianę – taki model zajęć w szkołach od 1 września proponuje immunolog i ekspert ds. profilaktyki zakażeń dr Paweł Grzesiowski. Jego zdaniem dzieci nie będą musiały w szkołach nosić maseczek.

Półmetek wakacji już za nami i coraz gorętszym tematem jest pytanie, jak będzie wyglądała edukacja naszych dzieci wraz z nowym rokiem szkolnym. Z Ministerstwa Edukacji padła w środę deklaracja, że dzieci powrócą do ławek szkolnych. Głos w dyskusji zabrał także znany epidemiolog i jest to ciekawa propozycja, jak rozwiązać problem edukacji w reżimie sanitarnym. Wracać do szkoły, ale „hybrydowo" Zdaniem epidemiologa dzieci powinny powrócić do ławek szkolnych. „Powrót do szkół powinien mieć formę hybrydową, to znaczy: dwa tygodnie w szkole, dwa tygodnie nauki zdalnej" – mówi dr Paweł Grzesiowski. Potem zamiana – tak, jak ma to miejsce w zakładach pracy, gdzie połowa załogi chodzi do biura, a połowa pracuje z domu – mówi lekarz. Wówczas, jeżeli dojdzie do zakażeń, na kwarantannę trafia tylko część pracowników. Dzieci w szkole według „inteligentnej kwarantanny" Zdaniem dr Grzesiowskiego niewykluczone, że trzeba by było jednego nauczyciela oddelegować tylko do pracy zdalnej, a innego wyłącznie do nauki w szkole. Epidemiolog podkreśla, że jest jeszcze blisko 30 dni do rozpoczęcia nauki i postuluje, aby powstały w gminach, powiatach i miastach lokalne sztaby antykryzysowe , złożone m.in. z powiatowych inspektorów sanitarnych, dyrektorów placówek oraz przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich. Chodzi o to, aby nie tylko na dyrektorach szkół spoczywał ciężar odpowiedzialności za funkcjonowanie szkoły. Takie zespoły pracowałyby codziennie i na bieżąco reagowały na sytuację epidemiologiczną. Podejmowałyby decyzję, czy kontynuować naukę w szkołach, czy nie. Zdaniem Grzesiowskiego „powinno to zależeć od liczby przypadków zakażeń w danym regionie oraz 5-6 innych wskaźników. Jeśli nowych zachorowań brak albo jest kilka, można szkołę otwierać. Ale jeśli w ostatnim czasie było...

Disney Uczy
mat. prasowe
Patronaty
Jak pomóc sześciolatkowi przygotować się do szkoły?
Sześciolatek, idąc do szkoły, powinien już posiadać pewne kompetencje. Specjaliści określają je jako dojrzałość szkolną, na którą składa się szereg umiejętności.

Oprócz pewnych zdolności o charakterze psychomotorycznym przyszły uczeń powinien też być psychicznie i emocjonalnie przygotowany do obowiązków szkolnych. Warto także wyposażyć przyszłego pierwszoklasistę w odpowiednie kompetencje językowe oraz matematyczne.  Naucz dziecko liter Te ostatnie możemy wspierać, proponując dziecku zajęcia edukacyjne w świecie jego ulubionych bohaterów, znanych z małego i dużego ekranu. Znakomicie w tej roli sprawdzą się książki z serii Disney Uczy . Te z oznaczeniem 6+ na pewno pomogą dziecku w rozwijaniu słownictwa i przygotują do szkolnych wyzwań matematycznych. Książka Tworzę wyrazy to propozycja zadań edukacyjnych rozwijających umiejętności językowe, dla dzieci w wieku od 6 lat. Koncepcja zadań opiera się na metodzie układania słów z dołączonych do książki naklejek. Dzięki ćwiczeniom mali uczniowie utrwalą znajomość liter, poznają budowę wyrazów i wzbogacą słownictwo. Dzieciom w nauce towarzyszą ich ulubieni bohaterowie z serialu Zaplątani , dzięki czemu nauka będzie wspaniałą zabawą. Forma zadań w pewien sposób przypomina popularną i powszechnie znaną grę Scrabble, co także powoduje, że rozwiązywanie zadań jest dla dziecka atrakcyjne i kojarzy się przede wszystkim z rozrywką, czyli przyjemnym sposobem spędzania czasu. Jak nauczyć dziecko liczyć? Z kolei tytuł Rozwiązuję działania to propozycja zadań edukacyjnych wspierających rozwój umiejętności matematycznych dzieci w wieku od 6 lat. Zawarte w książce ćwiczenia rozwiną logiczne myślenie i przygotują do większych wyzwań szkolnych. Podczas rozwiązywania zadań z wykorzystaniem naklejek mali uczniowie utrwalą znajomość cyfr oraz nauczą się wykonywać proste działania na liczbach. Koncepcja ćwiczeń sprawi, że nauka będzie też wspaniałą zabawą, w której...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj