taniec, mężczyzna
Fotolia.pl
Aktualności

Mąż znów spóźnił się na występ córki? Tym razem to była niespodzianka! Co zrobił?

Znów się spóźnił, a może zapomniał? Lynne nie wiedziała już, co myśleć. Tak ważnego występu nie można przecież przegapić! Tym razem jej mąż ją bardzo zaskoczył.

Dziewczynkę, imieniem Lauren, czekał występ taneczny przed bardzo dużą publiką. Jak wiadomo, emocje w takich chwilach udzielają się całej rodzinie i bardzo ważne jest to, aby nikogo podczas takich popisów nie zabrakło. O ojcach zapominających o przedstawieniach, odbieraniu dzieci itd. krążą już legendy. Tymczasem Michael wspólnie z córką wymyślili, że razem zatańczą na scenie. Zobaczcie jak wypadli!
Mina mamy siedzącej na widownie jest bezcenna. 

Zobacz też: Prawdziwy tata, czyli kto?

Małgorzata Foremniak: córka nie jest moją przyjaciółką!

Robert Lewandowski z Klarą
Instagram/_rl9
Aktualności
Robert Lewandowski opublikował rozczulające zdjęcia z Klarą!
Nie da się ukryć, że to prawdziwa miłość. Nie tylko podpis o tym świadczy...

Ach, ci wspaniali Lewandowscy! Niedawno Ania rozpisywała się nad tym, że od zawsze chciała być mamą i że jej marzenie w końcu się spełniło, a teraz Robert do tego wiadomość, że Klara to jego prawdziwa miłość . Rodzicielska sielanka trwa. A my wcale nie zazdrościmy, tylko kibicujemy, bo rodzina ważna rzecz. Zgłoś się i testuj: zdobądź 1 z 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2. Robert Lewandowski zakochany w córce Wielu mężczyzn otwarcie przyznaje, że ich marzeniem jest posiadanie syna, a z córką nie bardzo wiedzą, jak się obchodzić, jak się bawić. Ale nie Robert. Piłkarz kiedy ma chwilę dla córki, cały promienieje. Wrzucił niedawno do sieci przesłodkie zdjęcia, na których widać, jak bawi się z kilkumiesięczną Klarą. Oboje leżą na brzuchach na podłodze, a piłkarz jest cały szczęśliwy. Napisy na zdjęciach mówiące o miłości wydają się zbędne, widać gołym okiem, że Robert stracił głowę dla tej małej. Zobaczcie sami: Czy to nie jest przeurocze? Na takie obrazki kochającego taty i radosnego dziecka aż chce się patrzeć! Mała Klara ma prawdziwe szczęście, że wychowuje się w rodzinie, w której bliskie relacje są tak ważne.   Robert Lewandowski „ze swoją miłością” na spacerze Tuż po tym, jak piłkarz pochwalił się wspólną zabawą z córeczką, pokazał też zdjęcie ze spaceru. Tym razem zamiast w wózku, mała Klara spacerowała wtulona w tatę w nosidełku . Chyba wszystkie dzieci to kochają! Fani oczywiście nie kryli zachwytu, a jeden z nich napisał bardzo miły komentarz, że Robert jest tak samo dobrym tatą, jak piłkarzem . Faktycznie, zdjęcia to potwierdzają. Wasze dzieci też mają takich oddanych tatusiów?   With my Love 👨‍👧😍# RAL #LewandowscyTeam Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9) 2 Lis, 2017 o 4:03 PDT Zobacz...

Prawo i finanse
Człowiek bez honoru. Nie płaci na dziecko, bo nie chce
Pomińmy sytuacje marginalne, gdy naprawdę nie ma z czego. Przejdźmy do szarej rzeczywistości. Ojcowie "z alimentami" nie płacą, bo nie mają takiego zamiaru.

Typ pierwszy, postawa w stylu  "nie ma dziecka" . Jego materiał genetyczny zapodział się gdzieś na świecie i odtworzył, ale on nie bardzo sobie przypomina sytuację i nie widzi potrzeby wspierania kogoś, kogo nie planował lub planował, ale nie kojarzył z jakiego rodzaju odpowiedzialnością się to wiąże. Niby niedojrzały i niezorganizowany, jednak niezwykle precyzyjny w  różnego rodzaju formach ukrywania dochodu . Jeździ autem matki, je z talerza przyjaciółki, śpi pod kołdrą brata. Zazwyczaj nie jest zainteresowany kontaktem z dzieckiem. Typ drugi, zainteresowany  bezpłatnym kontaktem – niezwykle popularny w przyrodzie. Niby jest, a wiecznie się spóźnia, zapomina, jest w niedoczasie z założenia.  Alimenty zapłaci  "jutro". To bardzo  szerokie pojęcie, które z całą pewnością nie nastąpi w tym miesiącu. Przed dzieckiem kreuje się na króla. Wszystko wie, każe się podziwiać. Powoduje u dziecka dysonans poznawczy. Matka reaguje złością, a dziecko jeszcze nie wie, co z tym zrobić. Z wiekiem "typ" stwierdza, że matka nastawia dziecko przeciw ojcu. Zobacz też:   Jak napisać pozew o alimenty? Czy mogłabym napisać więcej takich charakterystyk? Oczywiście. Ba, na dodatek mogłabym napisać  również o matkach , które udają, że kochają dzieci. Wiecznie ich zapominają, nie dbają o nie i jak każdy alimenciarz – nie płacą .  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego 18 września odbędzie się konferencja   „Alimenty w XXI wieku – stan prawny a rzeczywistość” wpierana takim filmem. Polecam film i temat pod rozwagę tym, którzy czasem mają wyrzuty sumienia.  

dziecko z inhalatorem podczas inhalowania
AdobeStock
Zakupy
Inhalator zapobiegnie każdej infekcji u dziecka? Czy może zaszkodzić?
Lekarze zalecają inhalacje niemal przy każdej infekcji górnych dróg oddechowych. Czy to rzeczywiście jest zawsze skuteczne i które urządzenie wybrać, by nie przepłacić?

Co to jest inhalator? To specjalne urządzenie do inhalacji (nebulizacji) , dzięki któremu lek lub sól fizjologiczna mająca działanie nawilżające i zbawienne dla dróg oddechowych jest dostarczana w postaci maleńkich cząsteczek. Dzięki temu trafiają wprost do układu oddechowego, działają więc bardzo szybko. Nie tylko w przypadku przeziębień - kaszlu, zwykłego kataru, ale i kataru alergicznego i bardziej zaawansowanych problemów dotyczących układu oddechowego, np. zapalenia oskrzeli czy zatok. Do inhalatora można wlać roztwór wspomnianej soli lub leki zapisane przez lekarza. Najważniejsze cechy inhalatorów Przy wyborze najlepiej zwracać uwagę na wielkość cząsteczek (MMAD) , na które inhalator rozbija wlewany roztwór/lek. Wskazane są jak najmniejsze cząsteczki. Ważny jest także odsetek cząsteczek aerozolu, których średnica jest mniejsza niż 5 mikronów, tj. takich które docierają do dolnej części układu oddechowego. Fachowa nazwa to frakcja respirabilna (FR) . Dalej warto sprawdzić prędkość przepływu powietrza.   Ze względu na dziecko, które nie zawsze chętnie poddaje się takiej inhalacji, ​inhalator powinien być także cichy (najlepiej 42 dB) i szybki (prędkość nebulizacji). Lepiej też wybrać kolorową obudowę, która zachęci malucha. Niektóre urządzenia mają tez wbudowany smoczek dla najmłodszych użytkowników w wieku niemowlęcym. Jak zachęcić malucha do poddania się inhalacji? Niestety nie ma magicznych zaklęć. Przede wszystkim należy przyzwyczajać dziecko do tego zabiegu już od jak najwcześniejszych lat. By urządzenie przy silnej infekcji nie było nagle czymś nowym i nieznanym. Niestety ja tego nie zrobiłam i moja córka jest bardzo niechętna do długotrwałego stosowania maseczki z ustnikiem. Także z doświadczenia wiem, że warto oswoić dziecko z takim urządzeniem i raz na jakiś czas go używać, by potem w razie konieczności i...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj