Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Za wejście do centrum handlowego trzeba będzie płacić?
Adobe Stock
Aktualności

Za wejście do centrum handlowego trzeba będzie PŁACIĆ?

Bartosz Kownacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wymyślił sposób na ograniczenie wizyt Polaków w galeriach handlowych. Polityk zaproponował wprowadzenie opłaty w wysokości 100 zł… za wejście do centrum handlowego.

Poseł Kownacki zaproponował opłatę za wejście do centrum handlowego, która byłaby zwracana klientom po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy w jednym ze sklepów. Polityk uważa, że pomysł ten ograniczyłby liczbę osób odwiedzających galerie handlowe bez celu.

Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc

Tłumy w galeriach handlowych

„Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? To rozłożyłoby ruch na cały tydzień. Byłoby bezpieczniej” - napisał Kownacki w sobotę, kiedy sklepy otworzyły się po prawie miesięcznej przerwie.

Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, w galeriach może przebywać maksymalnie 1 klient na 15 metrów kwadratowych. W zależności od wielkości sklepów, każdy z nich może przyjąć inną liczbę klientów w tym samym czasie – stąd także kolejki pod najpopularniejszymi sklepami.

Aby rozładować tłumy w okresie przed samymi świętami, rząd chce wprowadzić dodatkową niedzielę handlową (6 grudnia).
 
Źródło: biznes.interia.pl

Zobacz też:

Galerie handlowe znów otwarte z reżimem sanitarnym
AdobeStock
Aktualności
Galerie handlowe od dziś znów otwarte. Na jakich zasadach? Zła wiadomość dla dzieci
Na podstawie rządowego rozporządzenia galerie handlowe mogą wznowić działalność od soboty, 28 listopada, ale muszą zadbać o przestrzeganie ścisłego reżimu sanitarnego. Jednak nie wszystkie punkty usługowe dostały zielone światło. Dzieci nie będą zadowolone.

Od dziś wszystkie galerie handlowe w kraju mogą być otwarte dla klientów. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jednak, że muszą one działać w ścisłym reżimie sanitarnym. „W przypadku, gdy będzie inaczej, a będziemy kontrolowali przestrzeganie zasad sanitarnych , te sklepy będą zamykane” – poinformował. Zasadny funkcjonowania galerii handlowych od soboty, 28 listopada Reżim sanitarny obowiązujący w galeriach handlowych, o którym wspominał premier, polega na tym, że: obowiązuje limit klientów – dozwolona jest maksymalnie 1 osoba na 15 m²; od pon. do pt. w godz. 10-12 utrzymane są tzw. godziny dla seniorów (wyjątkiem ma być tylko 24 grudnia z uwagi na skrócony czas pracy sklepów w tym dniu); placówki handlowe muszą zapewnić klientom środki do dezynfekcji rąk; w kolejkach do kas wymagany odstęp między osobami wynosi min. 1,5 metra. Sale zabaw pozostają zamknięte Zgodnie z zapisami w rozporządzeniu z możliwości wznowienia działalności od soboty zostały wyłączone sale zabaw. To oznacza, że dzieci nie mogą spędzić czasu na zabawie w wyznaczonym do tego miejscu na terenie galerii handlowej podczas zakupów rodziców. Poza salami zabaw wszelkie sklepy i punkty usługowe są otwarte. Patrząc jednak na to, co dziś od rana dzieje się w centrach handlowych, widać, że Polakom brakowało zakupów. Przed sklepami ustawiają się ogromne kolejki klientów . Takie zachowanie społeczeństwa może sprawić, że galerie handlowe wkrótce znowu zostaną zamknięte. Poniżej pokazujemy zdjęcia z jednej z warszawskich galerii nadesłane przez czytelnika: Wy też już byliście dziś na zakupach w centrum handlowych albo planujecie zrobić to w najbliższym czasie, czy wolicie się wstrzymać, by unikać tłumu, w którym łatwiej o rozprzestrzenianie się koronawirusa? Źródło: gazeta.pl Zobacz także: Przez Covid wracamy do PATRIARCHATU:...

pilne szkoły
Adobe Stock
Aktualności
PILNE: NAUCZANIE ZDALNE w klasach 1-3, otwarte tylko apteki, drogerie i sklepy spożywcze
Jak co tydzień, premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe dane na temat rozwoju pandemii w Polsce oraz zmodyfikował strategię walki z nią. Rząd zadecydował m.in. o przejściu klas 1-3 na nauczanie zdalne oraz zamknięciu placówek kultury i centrów handlowych (z wyjątkiem sklepów pierwszej potrzeby: spożywczych, aptek, drogerii).

4 listopada Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 24692 nowych przypadków koronawirusa. 373 osoby zmarły, w tym 57 z bezpośrednio powodu zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych zachorowań pojawiło się w województwie wielkopolskim (3952), a następnie w mazowieckim (2797) i dolnośląskim (2324). Łączna liczba osób zakażonych wynosi 439 536 osób, a 6475 z nich zmarło. Nowe obostrzenia 4 listopada Premier ogłosił zupełne zamknięcie placówek kultury, w tym kin, teatrów i galerii, a także obiektów hotelarskich (za wyjątkiem podróży służbowych). Została zmniejszona także maksymalna liczba wiernych przebywających na raz w kościołach (obecnie jest to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych). Zapowiedziano także zupełny zakaz organizowania spotkań i imprez . Ponadto, o czym spekulowano już od dawna, wprowadzono nauczanie zdalne dla klas 1-3, co oznacza, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne pozostaną fizycznie zamknięte, a nauczyciele i uczniowie będą pracować z domów (szkoły podstawowe, licea, szkoły wyższe). Przedszkola pracują bez zmian. Jednocześnie Mateusz Morawiecki zadeklarował świadczenie w wysokości 500 zł na sprzęt do prowadzenia zajęć zdalnych dla nauczycieli. Zmniejszą się także liczby dozwolonych klientów przebywających na raz w sklepach i marketach. Sklepy w galeriach handlowych zostaną zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i punktów usługowych. Wszystkie zmiany wejdą w życie w sobotę i zostaną utrzymane przynajmniej do 29 listopada. ❗️Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa❗️ pic.twitter.com/zrQjKvu7Cs — Kancelaria Premiera (@PremierRP) November 4, 2020 Narodowa kwarantanna? Jeżeli liczba przypadków będzie rosła i przekroczy 75 przypadków na 100 000, premier zapowiedział wprowadzenie narodowej kwarantanny , która wprowadzi znaczne ograniczenia w przemieszczaniu się.  Szef Rady Ministrów...

Ikea zamknięta od 7 listopada. Decyzja zapadła w ostatniej chwili
AdobeStock/kolaż mamotoja.pl
Aktualności
Rząd w ostatniej chwili zamknął sklepy meblowe. Empiki pozostają otwarte. Ikea nie kryje zdziwienia
Zgodnie z rządowym rozporządzeniem wiele branż gospodarki znów czeka przynajmniej 3-tygodniowy lockdown. Od dziś do co najmniej 29 listopada zamknięte zostają sklepy odzieżowe w galeriach handlowych, a gastronomia może działać wyłącznie w dostawie i na wynos. Do tej listy rząd rzutem na taśmę dodał zamknięcie sklepów meblowych.

Stały wzrost liczby zakażeń koronawirusem zmusza rząd do wprowadzania coraz większych ograniczeń. Od dziś mogą działać tylko sklepy spożywcze, apteki czy punkty usługowe. W galeriach handlowych zamknięte zostały sklepy odzieżowe i meblowe, natomiast księgarnie i saloniki prasowe mogą działać bez zmian. Ostatecznym kształtem rozporządzenia, które pojawiło się w piątek o godz. 19, zaskoczona jest m.in. sieć sklepów Ikea, ponieważ jeszcze w czwartek sklepy meblowe miały być wyłączone z zakazu handlu. Popularna sieć ustosunkowała się do decyzji rządu na oficjalnym profilu na Twitterze. Sklepy meblowe z dnia na dzień otrzymały wiadomość o zamknięciu „Zgodnie z decyzją rządu od jutra 11 sklepów IKEA w Polsce zostaje zamkniętych dla klientów. Jeszcze wczoraj rządowy projekt rozporządzenia zakładał, że będziemy otwarci . Opublikowane dzisiaj przed 19 rozporządzenie zmieniło swoją treść. Zapraszamy do zakupów na IKEA.pl” – czytamy we wczorajszym tweecie Ikei. Zgodnie z decyzją rządu od jutra 11 sklepów IKEA w🇵🇱 zostaje zamkniętych dla klientów. Jeszcze wczoraj rządowy projekt rozporządzenia zakładał, że będziemy otwarci. Opublikowane dzisiaj przed 19 rozporządzenie zmieniło swoją treść. Zapraszamy do zakupów na https://t.co/XvwyZMM5Lq pic.twitter.com/FAE2wo9HCi — IKEA Polska (@IKEAPolska) November 6, 2020 Sieć zapewniła przy okazji, że punkty odbioru towaru oraz usługi (np. montażu), działają bez zmian. Podkreśliła, że bezpieczeństwo klientów i pracowników jest obecnie najważniejsze. Nie zmienia to jednak faktu, że takie rozporządzenia wydawane z dnia na dzień stanowią do przedsiębiorców duże utrudnienie. „Podobno premier rozmawia z przedsiębiorcami. Ci nieustannie publicznie proszą, żeby ich nie zaskakiwać, zwłaszcza zakazując prowadzenia działalności. A premier znów zaskoczył. Czyli albo jednak nie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Dzień Nauczyciela 2021
Aktualności
Dzień Nauczyciela 2022: kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Co warto o nim wiedzieć?
Joanna Biegaj
jod a ciąża
Dieta w ciąży
Czy jod w ciąży jest równie ważny jak kwas foliowy?
Małgorzata Wódz
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Laurka na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Laurka na Dzień Nauczyciela: pomysły i wzory do druku
Joanna Biegaj
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Żywienie
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Joanna Biegaj
Wierszyki na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Wierszyki na Dzień Nauczyciela: śmieszne, krótkie, rymowane
Adrianna Trusiuk
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Święta i uroczystości
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Imiona dla bliźniaków? Wybierz najpiękniejsze
Imiona
Imiona dla bliźniaków: jak wybrać najpiękniejsze? (dla pary tej samej płci oraz dla dziewczynki i chłopca)
Luiza Słuszniak
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda
Święta i uroczystości
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda? [PEŁEN PRZEBIEG LITURGII + DIALOGI]
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Grzyby niejadalne z gąbką
Zdrowie
Grzyby niejadalne z gąbką – czy są trujące, jak wyglądają? (zdjęcia)
Ewa Janczak-Cwil
Tabletki z jodkiem potasu po co
Zdrowie
Tabletki z jodkiem potasu – po co się stosuje?
Ewa Janczak-Cwil
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, postępowanie
Zdrowie
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, kiedy do lekarza?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
rejestr ciąż
Prawo i finanse
Rejestr ciąż – czemu ma służyć, od kiedy obowiązuje?
Ewa Janczak-Cwil
Budyń dla niemowlaka
Przepisy
Budyń dla niemowlaka: przepis. Jak go zrobić i od kiedy można go podać?
Adrianna Trusiuk
Szczepienia na COVID dzieci dawka przypominająca
Zdrowie
Szczepienia na COVID dzieci – kiedy dawka przypominająca?
Ewa Janczak-Cwil
kasztany
Gry i zabawy
Jak zrobić ludziki z kasztanów –​ różne wzory
Joanna Biegaj
Jakie książki do nauki czytania wybrać dla dziecka?
Gry i zabawy
Książki do nauki czytania. Te polecamy najbardziej!
Milena Oszczepalińska
grzyby w ciąży
Dieta w ciąży
Czy można jeść grzyby w ciąży? Tak, ale zawsze istnieje ryzyko
Małgorzata Wódz